•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فیزیوتراپی و کاردرمانی
(2012/09/04, 12:20 PM)sara-m نوشته است: بچه ها من یه سوالی داشتم، دوستانی که تا حالا دکتر براشون فیزیوتراپی تجویز کرده و رفتن چه قدر روی حرکتاشون تاثیر داشته و چه قدر بهشون کمک کرده؟ میدونم هر فردی تواناییش و نوع بیماریش متفاوته، اما میخوام اونایی که فیزیوتراپی رفتن بگن چه قدر بهشون کمک کرده و چند جلسه رفتن تا حس بهبودی داشتن؟ ممنون میشم جواب بدید
سلام
لطفآ اگه بقیه دوستان تجربه ای دارن پاسخ سارا خانم رو بدینicon_questionicon_questionicon_question
ضمنآ از شکلات خانم تشکر ویژه مینمایم (بالاآوردن تاپیک)
 تشکر شده توسط : shokolat , sara-m , movahedi , برگ 7 , پریا حقیقت پور
یه سوال؟

آیا واجبه بعد از حمله به فیزیوتراپ مراجعه کنیم؟

اگر دوستانی که تو این زمینه اطلاعاتی دارند بگن ممنون میشم
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : Ghost , movahedi , پریا حقیقت پور
من خیلی وقته ورزش نکردم و خیلی سختمه...... هر چی رو میخوام انجام میدم همون دفعه اول چون سختمه کنار میزارم
برای شروع چه ورزشی خوبه؟ البته جز پیاده روی
البته مربوط به فیزوتراپی نیست سوالم اما جایی پیدا نکردم بپرسم
 تشکر شده توسط : movahedi , پریا حقیقت پور
(2012/12/09, 01:29 AM)شهرزاد نوشته است: یه سوال؟

آیا واجبه بعد از حمله به فیزیوتراپ مراجعه کنیم؟

اگر دوستانی که تو این زمینه اطلاعاتی دارند بگن ممنون میشم

بستگی داره به اندازه حمله بنظرم
مثلا وقتی با یه حمله توانایی دست دچار مختل بشه خب صد در صد برای بازگردوندن سریعتر به حالت اولیه هر چی زودتر فیزیوتراپی وحرکات ورزشی شروع بشه خب نتیجه بهتری داره.
خودم به شخصه توانایی دوتا دستم کلا از بین رفته بود و فلج صددر صد شده بود با حرکات ورزشی در عرض 4ماه برطرف شد.
ورزش و فیزیوتراپی واقعا معجزه میکنه
(2013/03/21, 08:21 PM)khatereh. نوشته است: من خیلی وقته ورزش نکردم و خیلی سختمه...... هر چی رو میخوام انجام میدم همون دفعه اول چون سختمه کنار میزارم

اول روی اراده وخواست خودمون باید تمرین کنیم که اگر یه کاری ومیخوایم شروع کنیم حتما پشتکار داشته باشیم تا بهترین نتیجه ارو بگیریمagreement2
ورزش برای هر ادمیکه مدتی انجام نداده باشه،شروعش گاهی سخت ممکنه باشه.
بنظرم به اون راحتی ونشاط بعد از ورزش کردن می ارزه اگر سختی ای رو تحمل کنیمhappy0065.gif
هر ورزشی که مورد علاقه باشه برای شروع خوبه فقط این نکته مهمه که هر رشته ورزشی ای گرم کردن اصولی واماده سازی اولیه اش خیلی مهمه.
با حرکات کششی ایستا وپویا حتی توی خونه میتونی عضلاتتو اماده انجام هر رشته ای بکنی wink2

(2013/03/21, 08:21 PM)khatereh. نوشته است: من خیلی وقته ورزش نکردم و خیلی سختمه...... هر چی رو میخوام انجام میدم همون دفعه اول چون سختمه کنار میزارم

اول روی اراده وخواست خودمون باید تمرین کنیم که اگر یه کاری ومیخوایم شروع کنیم حتما پشتکار داشته باشیم تا بهترین نتیجه ارو بگیریمagreement2
بنظرم به اون راحتی ونشاط بعد از ورزش کردن می ارزه اگر سختی ای رو تحمل کنیمhappy0065.gif
هر ورزشی که مورد علاقه باشه برای شروع خوبه فقط این نکته مهمه که هر رشته ورزشی ای گرم کردن اصولی واماده سازی اولیه اش خیلی مهمه.
با حرکات کششی ایستا وپویا حتی توی خونه میتونی عضلاتتو اماده انجام هر رشته ای بکنی wink2

همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : نازلی , sargol , khatereh. , movahedi , برگ 7 , پریا حقیقت پور
(2013/03/21, 08:48 PM)shokolat نوشته است: اول روی اراده وخواست خودمون باید تمرین کنیم که اگر یه کاری ومیخوایم شروع کنیم حتما پشتکار داشته باشیم تا بهترین نتیجه ارو بگیریمagreement2

فکر کنم اینجا علاقه شرط نباشه من تنیس رو از بین ورزشها کار کردم و دوست داشتم که در حال حاضر حتی دیگه فکر کردنش مسخره اس.... چند روز پیش وسیله های اتاقمو مرتب کردم که غیر ضروری ها رو دور بندازم یکی از اونا راکتهای تنیس بود

در مورد حرکات کششی تو باشگاه یه اسمی رو شنیده بودم که دوستم میرفت اما فراموش کردم. اسمشو میپرسم و ببینم نظر شما در مورش چیه چون من کار نکردم

تشکر شده توسط : movahedi , پریا حقیقت پور
خب بسته به شرایط گاهی باید علایق تعدیل بشنwink2
حرکات کششی که بسیاره ،تمریناتpnf، یا حتی ورزش پیلاتس خیلی خوبه.
بهر حال ادم قوی مثل شما از پس هر سختی ای بر میاد من مطمئنم.
حتی توی برنامه ورزشی صبحگاهی باشگاه ها هم میتونی شرکت کنی برای شروع سبک وخوبه
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : khatereh. , movahedi , گلناز , پریا حقیقت پور
(2013/03/22, 12:22 PM)shokolat نوشته است: خب بسته به شرایط گاهی باید علایق تعدیل بشنwink2
حرکات کششی که بسیاره ،تمریناتpnf، یا حتی ورزش پیلاتس خیلی خوبه.
بهر حال ادم قوی مثل شما از پس هر سختی ای بر میاد من مطمئنم.
حتی توی برنامه ورزشی صبحگاهی باشگاه ها هم میتونی شرکت کنی برای شروع سبک وخوبه

منظورم همون پیلاتس بود Tongue
تمرینات pnf چی هست؟
 تشکر شده توسط : movahedi , shokolat , پریا حقیقت پور
مجدد مزاهم شدم الان دکتر 30 جلسه فیزیو تراپی نوشته
بهتر شدم ولی راه نمیرم 10 جلسه رفتم میتونم خودم کار کنم؟
میتونم دیگه نرم؟
میتونم دسگاه را تهیه کنم خودم کار کنم ؟
چه لزومی داره برم اونجا با تشکر؟
icon_question
...
 تشکر شده توسط : movahedi , shokolat , گلناز , پریا حقیقت پور
تمرینات pnf چی هست؟

روش پی ان اف یک نوع تمرین کششی است که باعث تقویت مقاومت و استقامت عضلات می گردد.در این نوع تمرین ورزشکار دست یا پایش را در حالتی قرار می دهد که یک حالت کشش جزیی را احساس کند،شخص دیگری دست یا پای ورزشکار را گرفته در این حالت ورزشکار سعی می کند که اندام مورد نظر را به حالت اولیه برگرداند ولی یار کمکی مانع از این کار می شود. باید این حالت 10 تا 15 ثانیه به طول بیانجامد.
(2013/03/22, 03:27 PM)ehsan 10054 نوشته است: مجدد مزاهم شدم الان دکتر 30 جلسه فیزیو تراپی نوشته
بهتر شدم ولی راه نمیرم 10 جلسه رفتم میتونم خودم کار کنم؟
میتونم دیگه نرم؟
میتونم دسگاه را تهیه کنم خودم کار کنم ؟
چه لزومی داره برم اونجا با تشکر؟
icon_question

آقا احسان عزیز همیشه پشتکار وتلاشتو دوس داشتم
برادر من!آخه اینجوری نگو دیگهconfusedبهتر شدم ولی راه نمیرم!!!!!!
قبول داری ما از ام اس قویتریم؟درسته گاهی شرایط جوری میشه که ما باید یه مدت در برابرش فقط انرژی جمع کنیم ویهو برای مقابله باهاش بلند بشیم.
شاید شرایط راه رفتن سخت بشه ولی این خود ماییم که با هزار بار خوردن به زمین و درودیوار میتونیم موفق بشیمagreement2
عجله برای نرفتن به فیزیوتراپی نداشته باش حداقل نیمی از جلسات رو با حضور کاردرمانگر انجام بده و خوب یاد بگیر و خوب حستو از انجام اون حرکات به درمانگرت انتقال بده و با مشورت ایشون باقی جلسات رو اگر موافق بودن خودتون تو خونه دنبال کنید.
ولی من میدونم اراده قوی شما اخر بر ام اس پیروز میشهicon_biggrinایشالا موفق باشیhappy0065.gif

تشکر شده توسط : movahedi , khatereh. , ehsan 10054 , پریا حقیقت پور
من از سال85 که بیماریم تشخیص داده شد تا امروز بطور جسته وگریخته فیزیو میرفتم ومیرم.بنظرمن فیزیو خیلی موثره.البته باید فیزیوتراپتون فیزیوتراپ مخصوص ام اس باشه.شایدخیلی از دوستان از این موضوع بی اطلاع باشن که بعضی از فیزیوتراپهایی که اطلاعی از شرایط بیماران ام اس ندارن،بی منظور به بدترشدن بیماری کمک میکنن.من این موضوعو زمانی متوجه شدم که چندبیمار ام اس به فیزیوتراپیی که میرفتم مراجعه کردن واز بدترشدن شرایطشون گله کردن وفیزیوتراپم گفت بخاطر اشتباه فیزیوتراپ قبلیشون بوده که بجای اینکه جریانی که باعث آزادشدن عضلات میشه جریانی روانتخاب کرده که عضلات رو سفت میکنه.پس باید در این مورد دقت کرد.
ورزش هم خیلی موثره اما متاسفانه خود من هم بااینکه این موضوعو میدوونم اما بسیار واسم سخته وخیلی هم تنبلم!!!!!
 تشکر شده توسط : movahedi , برگ 7 , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقش فیزیوتراپی در بهبود ضایعات مغزی H-tanha 3 4,346 2014/09/01, 04:40 PM
آخرین ارسال: paeazan
  لیست مراکز فیزیوتراپی shokolat 5 38,593 2013/08/19, 10:13 AM
آخرین ارسال: shokolat
  2مرداد روز فیزیوتراپی درایران shokolat 1 3,808 2013/07/14, 04:41 PM
آخرین ارسال: moon light
Star نقش فیزیوتراپی در کاهش عوارض آرتروز گردن naazanin 0 2,495 2012/08/26, 02:30 PM
آخرین ارسال: naazanin
  ام اس و فیزیوتراپی نازلی 1 5,322 2012/03/14, 12:58 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
  بخش های فیزیوتراپی shokolat 0 6,310 2011/11/29, 10:50 AM
آخرین ارسال: shokolat
  فیزیوتراپی چقدر در کاهش درد موثر است؟ نازلی 0 2,545 2011/08/26, 11:02 AM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست