•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 11
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امیتازات : 4.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زنبور درمانی
سلام
من زنبورهم امتحان کردم توی جایی که ما هستیم 2تاخانم که ام اس داشتن ازنیش زنبوراستفاده میکردن وخیلی راضی بودن منم امتحان کردم
اولا خیلی دردناک بودبااینکه بعدازنیش بایخ سعی میکردن تورم ودردرواروم کنن بازتحمل کردنش سخت بود بعداز1ماه رفتم دکترذولفقاری که این روش روتوصیه میکنه من هردفعه 8-9زنبور میذاشتم ودیگه تحمل نداشتم دکتر گفت هربارلااقل30-35تابایدبذاری وبرای توکه میترسی همین ترس واسترس هم بده منم دیگه ادامه ندادم.
امااون2نفردیگه هم یکی تاجائی که میدونم خوب واون یکی بدتر شده بااین که همه شرایط رورعایت میکرد.
حالااگه تحمل دردتون بالاست ومیتونید هربار30تانیشوتحمل کنید چراکه نه؟موفق باشیدagreement2
سلام دوست عزیز نیش زنبوردرمان سنتی واین دکترهاکه داروی شیمیایی تجویزمیکننداین راباورندارند
یکی را تو انجمن میشناسم که این روش رو انجام داده و گفته ی خودش اندازه 100 تا زنبور نیشش میزدن ولی می گفت فایده نداره و حالش بدتر شده که الآن همین دارو شیمیایی رو داره استفاده می کنه راضی تره .
نمی دونم والا confused2
من باشم انجامش نمیدم ، ترسناکه آخه !!!!!!!!!!!!!!!!!! Confused
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
سلام بچه ها
اون کسی که از نیش زنبور استفاده کرده وخوب شده و دیگری بد تر شده بسیار طبیعی !!! Shy
چون برخی گیاه پزشکان قوی و پزشکان سنتی ماهر بر این عقیده اند که ام اس دو منشا دارد یکی افراد با طبیعت بسیار گرم و دیگری افراد با طبیعت بسیار سرد !! اقای موسوی از گیاه پزشکان معروف این نظر را تصدیق میکنند!!! یعنی نیش زنبور برای یکی مفید و برای فردی که طبع گرم دارد مضر است!!! این دقیقا نیاز به متخصص را بسیار تاکید میکند !!! Smile
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

تشکر شده توسط : ostad2000 , zenith
زنبور بيچارهrolleyessad2
وقتی احساس میکنی داری به بن بست میرسی و زندگی خیلی تخیلی شده به یاد بیار که قبلا هم اینطوری شده بود ولی گذشت. این لحظات فرصتهایی برای بزرگ شدن هستند.icon_biggrin
من حدود 2 سال زنبور درماني كردم حالم بدتر شد هفته اي 700 زنبور درد زيادي بود به نظرم كار خوبي نيست
sad
...
 تشکر شده توسط : فرناز , نازی ی
من اول اوایل رفتم پیش یه دکتر گیاهی بنام روازاده ،خدا خیرش بده اولش رگ دستمو زد.بهش مگن (فصد) که کلی خون ازم رفت ،بعدش 3تا زنبور انداخت روی دستم که نیشم زدن ،بعدشم که هیچی به هوچی .حالا اگه بدونم تاثیر می زاره می رم یه کبری میندازم رو دستم. اخه من 2سالو نیمه که دستم شبانه روز درد می کنهsad
سلام:اولا من رفتن پیش روازاده رو اصلا توصیه نمیکنم.در شروع بیماریم رفتم پیشش هنوز معلوم نبود ام اسه.دستور حجامت دادم دید بدتر شدم زالو انداخت به پاهام که عدم تعادل و سرگیجه گرفتم بعدها که از دکترای انجمن تحقیقات حجامت ایران پرسیدم گفتند حجامت و زالو طبع رو سرد میکنه و همین باعث عود بیماریت شده که خودشو نشون داده.ثانیا همونطور که اشاره شده زنبور درمانی برای همه موثر نیست و استفاده از آن تقریبا یک ریسک حساب میشه مخصوصا برای کسانیکه از این کار میترسن استرسش ضرر داره.
 تشکر شده توسط : mirzaee , نازی ی
یونانیان در قدیم از عسل و موم برای تهیه انواع غذاها استفاده می کردند. بعدها، نیش زنبور برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده شد. بقراط و کنفوسیوس (فیلسوف چینی) از این روش برای درمان بیماران استفاده می کردند.

به خاطر آگاه شدن مردم از اثرات بد داروها، مردم رو به درمان های طبیعی آوردند.

مطب های زیادی برای درمان با نیش زنبور در چین گشایش یافت و به سرعت این روش درمانی دراروپا و آمریکای شمالی رایج شد.

زنبور درمانی یکی از انواع آپی تراپی می باشد که در این نوع، تولیدات زنبور برای درمان به کار می رود. در این نوع درمان از گرده افشانی توسط زنبور، موم، عسل خالص و غذای مورد مصرف توسط نوزادهای زنبورها استفاده می شود.

به طور خلاصه، زنبوردرمانی به عنوان جاشینی برای مداوای بیماران به کار می رود و بیمارانی که با داروهای شیمیایی درمان نمی شوند، رو به زنبور درمانی می آورند.

باید تاکید کنیم که این روش باید تحت نظر پزشک یا متخصص این کار انجام شود و از انجام خودسرانه آن باید پرهیز نمود.

درمان بیماری ها با نیش زنبور

نیش زنبور به بهبود و درمان این مشکلات و بیماری ها کمک می کند:

1- بیماری های خود ایمنی

2- بیماری های عصبی

3- ام اس (MS)

4- پینه و سختی پوست

5- آماس و ورم پستان

6- گرفتگی عضلات

7- زونا

8- نقرس

9- آسیب به آرنج

10- آسیب به زردپی

11- کمردرد

12- دردهای مزمن

13- اختلال اعصاب

14- کاهش کلسترول خون

15- روماتیسم و درد مفاصل

16- آرتریت یا ورم و التهاب مفاصل

17- افسردگی

18- بیماری های پوستی

19- دردهای قاعدگی

20- واریس یا بزرگ شدن رگ در پاها

21- سندرم خستگی مزمن

22- ناتوانی های جنسی

خصوصیات نیش زنبور

نیش زنبور دارای ترکیبات مختلفی از قبیل: آنزیم ها، پروتئین ها و اسیدهای آمینه می باشد.

این ماده بدون رنگ و دارای مزه شیرین و کمی تلخ می باشد. قابل حل در آب می باشد. اگر با هوا برخورد کند، تبدیل به کریستال سفید متمایل به خاکستری می شود.

نیش زنبور دارای موادی می باشد که به سیستم اعصاب، قلب و غده فوق کلیه کمک می کند.

چگونگی روش زنبور درمانی

ابتدا قبل از شروع درمان ، باید میزان حساسیت بیمار را نسبت به نیش زنبور مورد بررسی قرار داد. این کار با استفاده از تزریق مقدار کمی نیش زنبور و توسط 1 تا 2 عدد زنبور انجام می شود.

زنبور درمانی به این صورت است که زنبور را با استفاده از موچین یا انبرک در سطح مورد نظر از بدن قرار می دهند تا آنجا را نیش بزند. برخی افراد به جای استفاده از خود زنبور زنده، تزریق نیش زنبور را در زیر پوست ترجیح می دهند.

نیش زنبور بعد از 15 دقیقه رها می شود و بعد آن را با استفاده از موچین برمی دارند. بین 20 تا 40 نیش باید در هر جلسه زده شود و بیمار باید 3 بار در هفته به مرکز زنبور درمانی مراجعه کند.

درمان با نیش زنبور برای بیماران MS اثرات فوق العاده ای داشته است، از آن جمله افزایش استقامت، کاهش خستگی و همینطور کاهش تشنج و انقباض عضلات.

احتیاط کنید:

اگر شما دیابت، سیفلیس، سل یا آلرژی شدید دارید، از این نوع درمان استفاده نکنید.

بیماران بعد از زنبور درمانی چه احساسی دارند؟

آستانه ی تحمل درد ناشی از نیش زنبور در افراد مختلف، متفاوت است. معمولا بعد از چند ساعت، درد فروکش می کند. اما در برخی افراد نیز ممکن است یک هفته طول بکشد تا درد متوقف شود.

برخی اوقات گذاشتن یخ روی محل نیش زنبور موجب آرام شدن درد ناشی از آن می شود.

چگونه می توان فهمید که شخصی نسبت به نیش زنبور آلرژی دارد یا نه؟

در افراد دارای آلرژی به نیش زنبور، علائم زیر دیده می شود:

درد، حالت تهوع و استفراغ، اسهال و سرگیجه، سخت نفس کشیدن و صدای خرخر، کاهش ناگهانی فشار خون و شوک.

آیا احتمال خطر در این درمان وجود دارد؟

بیشتر مردم بعد از نیش زدن زنبور، درد و قرمزی محل نیش را تجربه می کنند. دیده شده است که حدود 20 درصد از افراد بعد از درمان دچار خارش، کهیر، خستگی و عصبانیت می شوند.

در اینجا توجه شما را به برخی از علائم و نشانه های بعد از درمان جلب می کنم. لازم به ذکر است که این علائم بسیار نادر و در حدود 8/0 درصد می باشند.

1- مرگ

تعداد کمی از افراد به علت نیش زدن زنبور می میرند. تحقیقات نشان داده است که این تعداد به کمتر از 100 نفر در سال می رسد. مرگ به سبب وجود آلرژی شدید و یا شوک قلبی رخ می دهد.

2- آسیب به اعصاب بینایی

این علامت در افرادی بروز می کند که نیش زنبور در اطراف چشم و ابروی آنها وارد شده باشد.

3- آنسفالومیلیت یا التهاب مغز و نخاع

اگر نیش زنبور وارد سیستم عصبی شود، این عارضه به وجود می آید.

اگر به طور ناگهانی زنبور شما را نیش زد ، چه باید کنید؟

- هر چه زودتر به اورژانس بروید.

- با دقت نیش زنبور را در بیاورید. حدود 2 تا 3 دقیقه طول می کشد تا تمام نیش وارد بدن شود، لذا بیرون آوردن نیش بسیار مهم است.

- برای کاهش تورم در محل نیش، یخ بگذارید.

- محل نیش را با آب تمیز و صابون بشویید.

http://www.pic.iran-forum.ir/images/e9ue...5ia5o4.gif
وقتی احساس میکنی داری به بن بست میرسی و زندگی خیلی تخیلی شده به یاد بیار که قبلا هم اینطوری شده بود ولی گذشت. این لحظات فرصتهایی برای بزرگ شدن هستند.icon_biggrin
 تشکر شده توسط : mirzaee , shahrzad.s , naser_m
سلام من هفته پیش رفتم پیش دکتر روازاده به من هم زنبور درمانی تجویز شد مثل اینکه 20زنبور ,هر مچ 5 تا .حالا نمی دونم برم یا نه ؟دردش چه جوری هستش؟کسی از بچه های انجمن خوب شده با زنبور درمانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
 تشکر شده توسط : parisa2087

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 11
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پس از کرونا مراجعه شما به مراکز درمانی چه تغییری کرده ؟ nahid 10 3,448 2021/01/24, 01:17 PM
آخرین ارسال: glassheart
  شیمی درمانی 1989مهدیه 5 3,495 2013/03/02, 02:35 PM
آخرین ارسال: ehsan 10054
  غذا درمانی ZAKER 1 5,314 2011/09/09, 09:28 AM
آخرین ارسال: Prime

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان