•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
المتوزوماب ( لمترادا) تحول جدید برای درمان MS
شرکت Genzyme اعلام کرده است که این کمپانی داروی جدیدی را به نام آلمتزوماب (نام پیشنهادی لِمِترادا) برای درمان بیماری ام اس به FDA ارائه کرده است. این دارو در چند آزمایش بالینی که برروی افراد با ام اس عود کننده-بهبود یابنده ، نتایج مثبتی داشته است. آلِمتزوماب تنها یک بار در سال استفاده می شود. 60 FDA روز زمان می­خواهد تا دریابد که آیا این دارو را مورد ارزیابی قرارمی دهد یا خیر. ارزیابی دارو نیز زمانی بین 6 تا 10 ماه طول خواهد کشید.

ام اس سبب سلول های ایمنی به مغز و بافت نخاع می شود. آلمتزوماب یک پادتن مونوکلونال میباشد که مانع این حملات می شود. در دو مرحله کوتاه مدت و بلند مدت فاز 3 آزمایشات بالینی، آلمتزوماب به طور چشمگیری میزان حملات و ناتوانی را در مقایسه با ربیف کاهش داده است.
 تشکر شده توسط : sooorooosh , paeazan
این داروها فقط حکم سوپاپ اطمینانو دارن فعلا...خوب این نسبت به 10 سال پیش که فقط اوونکس تو بازار بود یه پیشرفت خیلی بزرگه....البته در خیلی موارد ام اس با خط اول داروها یعنی همین اینتر فرون ها کنترل میشه...خدا کنه همه با همین اینتر فرون ها بیماریشون کنترل بشه....وقتی میگن 35 در صد اثر داره یخورده ادم دل زده میشه......البته خوب خیلی موارد هست که با مصرف اینتر فرون ها بیماری به حالت ثابت میرسه و پلاکا غیر فعال میشن....ولی بازم ممکنه حمله اتفاق بیوفته....خود دکتر بهم گفتن بیماری قبل از اون که بد باشه غیر قابل پیش بینیه....ممکنه تا مدت ها هیچ کاری به بیمار نداشته باشه ممکنه 6 ماه هم براش کافی باشه تا بیماری به وضع بدی برسه...
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : paeazan
المتوزوماب....
من دقیق یادمه...
دی ماه 90 که نمیتونستم تصمیم دقیق بگیرم که چی بزنم اینجا تو ارومیه پیش 10.20 تا دکتر رفتم...
پزشک خودم گفته بودن ربیف بزنم...اما خونواده قبول نمیکردن میگفتن باید انتخابمون درست باشه...
یکی از پزشکا بهم گفت المتوزوماب بزن...سالی یه دونس...راحت...(حالا من موندم این دارو از کی بوده و ساخته شده که این پزشک محترم به من گفتن برو بزن چیزیت نمیشه؟!!!چیزی که تایید نشده بوده رو چطور برا من تجویز کردن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
منم کلی خوشحال شدم خیر سرم..
رفتیم پیش دکتر صحراییان...
گفتن سینووکس بزن...پرسیدم گفتم آقای دکتر خب چه کاریه همین المتوزوماب رو بزنم سالی یکی خلاص دیگه...
گفتن کی بهتون گفته المتوزوماب بزنین؟!!!!!!!!!!!!!
گفتم یکی از پزشکان آی کیو...:60:
گفتن چرا مگه میخوان مورچه رو با تانک بزنن...!!!!!!!!!!
دقیق این جمله یادمه...
بعدش هم کلی خندیدن...
من فک میکنم این دارو برا ام اس از نوع پیشرونده عود کننده اس...
فک نکنم بشه برا ماها استفاده اش کرد...
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : ورپریده , mysis , somaye_602000
کسی نمیدونه این داروهای خاص کجا پخش میشه؟من هر مرکزی رفتم میگم المتوزوماب میگن ها؟کی؟چی؟angry3angry3
اون بیپارهای که لوسمی میگیره باید چکار کنه؟یعنی انقدر خفنو کمیابه؟

تشکر شده توسط : نسترنى , آیدا
سروش جان شما که 1 سال از تشخیص بیماریت نگذشته چطور تایسبری بهت پیشنهاد کردند!؟

به نظر من خودتو کنترل کن و استرس رو دور کن با ربیف میکنی تمام پلاک ها رو غیر فعال کنی پس انقدر به فکر این المتوزوماب نباش باور کن هنوز تاییدیه نگرفته

در مورد کبد هم نگران نباش با آزمایشاتی که انجام میدن عملکردشو زیر نظر می گیرند و اگه مشکلی باشه دارو قطع میشه و دوباره مصرف میشه
 تشکر شده توسط : sooorooosh , Hasty
سروش جان امروز خیلی تو سایت FDA سرچ کردم این دارو سال 2001 برای بیماری سرطان تاییدیه گرفته و هنوز تاییدیه ام اس نداره مطمئنا اینو برات شیفت نمیدن من امیدوارم که با پالس حمله سرکوب بشه و همون ربیف رو استفاده کنی

Proper name: Alemtuzumab
Tradename: Campath
Manufacturer: Millennium and ILEX Partners, LP, Cambridge, MA , License #1289
Indication for Use: Treatment of patients with B-cell chronic lymphocytic leukemia who have been treated with alkylating agents and who have failed fludarabine therapy
Approval Date: 5/7/2001
Type of submission: Biologics license application
 تشکر شده توسط : sooorooosh , nahid , paeazan
سلام خانم...خیلی ممنونم از لطفتون...
والا چی بگم...از اونجا که تو فاصله 4 ماه دو تا حمله شدید داشتم و خیلی بد بود اثرات حمله دومم....با وجود اونکه یک پلاک تو توراسیک تشکیل بیشتر نشده بود...ولی همون طور که میدونین پلاک تو کانال نخاعی چیز جالبی نیست...دکترام خیلی شاکی شدن...نشستن و روی یه کاغذ 4 تا دارو رو بهم پیشنهائ کردن1-المتوزوماب2-ناتالی زوماب3-ریتوکسیما4-نوانترون
همشون با نوانترون مخالفت کردن و گفتن اگر حالا بزنی بعدش دستمون بسته میشه و ترکیبش با بقیه داروها لوکمیا میده....
تو 3 تا داروی باقی مونده هزینه تای سبری ماهی 6 ملیون خیلی زیاده و اصلا به صرفه نیست....ریتوکسیما هم اصلا قدرت تای سبری و المتوزوماب رو نداره
خوب عوارض همه رو برام توضیح دادن...چیزی که مهمه المتوزوماب قدرت بسیار بهتری نسبت بهمون ناتالی زوماب با اون قیمت کذا ئیش داره...یه عارضهائی مثل خود ایمنی تیروئید و itp هم با مصرف دارو قابل رفع هست
کلا عملکرد خیلی مشابه ای با ناتالی زوماب داره....اینا همه از خانوادهای زوماب ها انتی بادی های مونو کلونال هستن...
و اینم در نظر بگیرین که قدرت به مراتب بیشتری نسبت به تای سبری داره....دکترام معتقدن که همین الان باید بر خورد شدیدی با بیماری بشه...و در ابتدای کار به یه حالت پایدار و استیبل برسه...
بازم میام تهران...باید با چند تا از پزشکا مشورت کنم....
چیزی که خودم مطمئنم نمیخوام با ام اس زندگی کنم.....

تشکر شده توسط : amirfarhag , mysis , شیرین , nahid , somaye_602000 , ارزو , paeazan
Rainbow 
شرکت دارویی سانوفی(Sanofi) داروی جدید خود لمترادا(LEMTRAD)را برای گرفتن تایید به اداره غذا و داروی امریکا (FDA) فرستاد. این دارو برای بیماری ام اس عود کننده ساخته شده است.

تحقیقات بالینی که بر روی داروی جدید انجام گرفته اولویت لمترادا(LEMTRAD)را نسبت به داوری موجود در بازار ربیف(Rebif) نشان می دهد.

محققان کاهش چشمگیر بازگشت ام اس یا عود این بیماری را در بیمارانی که به طور آزمایشی از لمترادا(LEMTRAD) استفاده کرده اند، مشاهد کردند به علاوه، طی دو سال دوره درمان با این داروی جدید، بیمارانی که پیش از ابتلا به ام اس ناتوانی های دیگری هم داشتند دو برابر بیش از بیمارانی که از ربیف استفاده کرده بودند، کاهش و بهبود روند بیماری را نشان دادند.

یکی از محققان این پروژه اظهار داشت:" با برنامه منظم استفاده از لمترادا، این دارو تغییرات اساسی در روند زندگی افراد مبتلا به ام اس به ارمغان می آورد."

Medical News Today

14 June, 2012

مترجم : مهسا قندی

عظمت واقعی در آن نیست كه هرگز زمین نخوریم ؛ بلكه در آن است كه هر بار سقوط كردیم، دوباره برخیزیم icon_question
 تشکر شده توسط : ساحل , paeazan , مولتی ام اس
ممنون ملودی خانم
این همون المتوزوماب هست که بحث های خیلی زیادی روش شده
http://mscenter.ir/Thread-%D8%A7%D9%84%D...8%A7%D8%B3
تو لینک بالا توضیح کاملو میبینین
نمیدونم fda میخواد چی رو ببینه....دارو 75 درصد 80 درصد کاهش سرعت پیشرفت بیماری میده....یه معجزست المتوزوماب....حتی از ناتالی زوماب یا همون تای سبرس هم عملکرد بهتری دازه.....اون وقت به چی دارن فکر میکنن....البته فرقی هم نمیکنه...دارو تائیدم بشه بعدش تا برسه ایران دست منو و شما قیامته....شرکت های بیمه عمرا این دارو ها رو بیمه کنن....خیلی نامردتر از این حرفا هستنangry3love51

تشکر شده توسط : melody , ساحل , صدف , paeazan
(2011/11/19, 11:06 AM)Hasty نوشته است: سلام دوستان...دکتر شهرستان من با دکتر اصلی خودم..دکتر صحرائیان به تازگی در نشستی در خارج از کشور بودند که از دارویی اونجا صحبت شده که بشکل کپسول خوراکی استفاده میشه..دکترم میگفت داروی گرون قیمتیه.....در ماه حدود دو ملیون وخورده ای میشه ...گفتند دارند رایزنی می کنند که دارو تحت پوشش بیمه وارد ایران بشه.....خدا حفظشون کنه...به امید خدا علم روزانه در حال پیشرفته پس باید امیدوار بود wink2wink2wink2wink2icon_question

دوست من اینکه داروی جدید وارد ایران بشه خوبه اما بد نیست که یه نگاهم به قیمتش بندازیم شاید من و شما تواناییه خریدشو داشته باشیم اما اونایی که ندارن چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟////
 تشکر شده توسط : مینا... , ورپریده

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تکفیدرا،جدیدترین درمان خوراکی ام اس paeazan 159 134,963 2018/11/02, 06:18 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  اطلاعات داروئی جدید از داروهای ام اس sooorooosh 31 12,542 2015/12/30, 12:24 PM
آخرین ارسال: nahid
  معرفی تخصصی درمان ها sooorooosh 3 4,703 2014/11/02, 11:41 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  همه چیز در مورد داروهای موثر در درمان بیماری آیدا 6 11,747 2014/01/07, 09:53 AM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  داروی متوترکسات ، درمانی بالقوه برای ام اس پیشرونده maya 8 9,154 2013/01/12, 01:31 AM
آخرین ارسال: paeazan

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان