•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 13
  • 14
  • 15(current)
  • 16
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟
من وقتی شدید بیمار بودم ..خیلی ها فهمیدن .
افراد نزدیکم از ام اس من با خبرند ........
الان که خوب راه میرم بیماریمو پنهان میکنم ..........وقتی باز ناتوان بشم خوب همه بفهمند ...........من گناهی در بیماریم نداشتم ...........بنا به تجربه من خیلی ها ندونن بهتره .با اطلاعات غلطشون روحیه آدمو خراب میکنن فکر میکنن همیشه خودشون سالم خواهند موند............
اونایی که تازه مریض شدن به نظر من فقط با به افراد نزدیکشون ام اس و بگن ........لزومی نداره برای همه جار بزنن. این تجربه تلخ من از ام اس است ............که دشمنان آدم شاد میشن .....
 تشکر شده توسط : مُنا_منتظر المهدی , سها , پریا حقیقت پور
ققط خانواده اگه فامیل بدونند بدبخت میشم این طوری خیلی راحتم تا زمانی که مجبور نباشید نگیدhappy0065.gif

خاص فقط خداست
 تشکر شده توسط : مُنا_منتظر المهدی , سها , پریا حقیقت پور
منم مثل زهرا
فامیل نهConfusedConfusedConfusedConfusedConfused
 تشکر شده توسط : مُنا_منتظر المهدی , پریا حقیقت پور
بدون هیچ نگرانی و با افتخار به همه گفتم و میگم.چرا باید پنهان کنم؟؟؟؟؟؟؟
پنهان کردن اشتباهه چون باعث میشه ام اس یه چیز ناشناخته بمونه و همه ازش بترسن.
چرا کسی که دیابت داره بیماریش را پنهان نمیکنه؟ هیچ نگرانی نداره؟ چرا کسی بهش ترحم نمیکنه؟؟چرا از دیابتی کسی فرار نمیکنه؟؟
چون دیابت یه چیز شناخته شده است، با اینکه شرایط افراد دیابتی خیلی سخت تر است و حتا دیابت خطراتی مثل از دست دادن عضو، نابینایی، و حتا فوت را در برداره، یکی از عواقب پنهان کردن مثلا در مورد ازدواج است. اکثرا حاضر میشند با دیابتی ازدواچ کنند، اما اگر بدونند ام اس داری صحنه را خالی میکنند.
به نظرم باید به همه بگییم. تا زندگی خودمون آسون تر بشه، ما در مقابل سایر بچه ها هم که ام اس دارن و حتا کسانی که تازه مبتلا میشن مسئولیم برای اونا هم باید زندگی راحتتری بسازی
م
پس پنهان نکنیم.
لطفا
جمله بی‌قراریت از طلب قرار تست ------- طالب بی‌قرار شو تا که قرار آیدت
 تشکر شده توسط : glassheart , Sarina_al , مُنا_منتظر المهدی , پریا حقیقت پور
(2017/01/11, 11:34 PM)atkh نوشته است: بدون هیچ نگرانی و با افتخار به همه گفتم و میگم.چرا باید پنهان کنم؟؟؟؟؟؟؟
چرا کسی که دیابت داره بیماریش را پنهان نمیکنه؟ هیچ نگرانی نداره؟ چرا کسی بهش ترحم نمیکنه؟؟چرا از دیابتی کسی فرار نمیکنه؟؟
چون دیابت یه چیز شناخته شده است، با اینکه شرایط افراد دیابتی خیلی سخت تر است و حتا دیابت خطراتی مثل از دست دادن عضو، نابینایی، و حتا فوت را در برداره، یکی از عواقب پنهان کردن مثلا در مورد ازدواج است. اکثرا حاضر میشند با دیابتی ازدواچ کنند، اما اگر بدونند ام اس داری صحنه را خالی میکنند.
به نظرم باید به همه بگییم. تا زندگی خودمون آسون تر بشه، ما در مقابل سایر بچه ها هم که ام اس دارن و حتا کسانی که تازه مبتلا میشن مسئولیم برای اونا هم باید زندگی راحتتری بسازی
م
پس پنهان نکنیم.
لطفا
یه بیمار دیابتی با رعایت رژیم غذایی و درمانیش، مشکلات زیادی پیدا نمیکنه، هرچند اون ترحم و آخی نبست به اونا هم وجود داره
ولی در مورد ام اس اگه دارو هم مصرف بشه ممکنه یهو حمله داشته باشیم و بعد از حمله حالمون خیلی بد شه، مردمم اصولا بیماری ها رو با حادترین مشکلاتش می بینن. یعنی خیلیا فکر می کنن که اگه ام اس داشته باشی، فلج هستی یا میشی و واسه همینم قطعا اون ترحم وجود داره. اول باید مردم متوجه بشن ام اس داشتن به معنی فلجی یا هر علامت دیگه ای نیست...
من دوستای صمیمیم می دونن که ام اس دارم و تو دانشگاهم 3-4 تا از اساتید
یه جا تسلیم عشق بودن، همه دیوونگیت میشه
کسی که فکر نمی کردی، تموم زندگیت میشه
خب چطوری مردم باید متوجه بشن که ام اس مساوی با فلج بودن نیست؟؟؟
خب تنها راهش اینه که بچه ها خودشون را نشون بدن، همون کاری که گروه کوهنوردی ام اس سنتر میکنه.
پس نباید پنهان کرد
فرد دیابتی هم اگر رژیم غذایی مناسبی داشته باشه، در صورتی که انسولین به موقع بهش نرسه یا کم و زیاد بشه، شرایط خیلی حادی داره، نزدیکان دیدم، اصلا به مرز دیوانگی میرسند و هیچ چیز متوجه نمیشند. و ممکنه به خودشون یا دیگران آسیبهای جدی وارد کنند.
(2017/01/12, 02:15 PM)Sarina_al نوشته است:
(2017/01/11, 11:34 PM)atkh نوشته است: بدون هیچ نگرانی و با افتخار به همه گفتم و میگم.چرا باید پنهان کنم؟؟؟؟؟؟؟
م
پس پنهان نکنیم.
لطفا
یه بیمار دیابتی با رعایت رژیم غذایی و درمانیش، مشکلات زیادی پیدا نمیکنه، هرچند اون ترحم و آخی نبست به اونا هم وجود داره
ولی در مورد ام اس اگه دارو هم مصرف بشه ممکنه یهو حمله داشته باشیم و بعد از حمله حالمون خیلی بد شه، مردمم اصولا بیماری ها رو با حادترین مشکلاتش می بینن. یعنی خیلیا فکر می کنن که اگه ام اس داشته باشی، فلج هستی یا میشی و واسه همینم قطعا اون ترحم وجود داره. اول باید مردم متوجه بشن ام اس داشتن به معنی فلجی یا هر علامت دیگه ای نیست...

عامل اینکه تا میگی ام اس همه ذهنشون میره سمت فلجی بجز خودمون چیز دیگه ای نیست به نظرم
قطعا کسی که روی ویلچره ازش بپرسن مشکلت چیه طرف رو نمیپیچونه و میگه ام اس دارم ولی اغلب کسایی که مشکل چندان حادی ندارن جاهایی هم که نیاز هست بدونن پنهان میکنن ام اس رو
خب جامعه فقط اون ویلچر و ناتوانی رو دیده چه شکلی باید دیدگاهش این باشه که ام اس در بیشتر موارد چیز خاصی نیست؟؟؟!!!
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : atkh , مُنا_منتظر المهدی , پریا حقیقت پور
(2017/01/12, 03:18 PM)glassheart نوشته است:
(2017/01/12, 02:15 PM)Sarina_al نوشته است:
م
پس پنهان نکنیم.
لطفا

عامل اینکه تا میگی ام اس همه ذهنشون میره سمت فلجی بجز خودمون چیز دیگه ای نیست به نظرم
قطعا کسی که روی ویلچره ازش بپرسن مشکلت چیه طرف رو نمیپیچونه و میگه ام اس دارم ولی اغلب کسایی که مشکل چندان حادی ندارن جاهایی هم که نیاز هست بدونن پنهان میکنن ام اس رو
خب جامعه فقط اون ویلچر و ناتوانی رو دیده چه شکلی باید دیدگاهش این باشه که ام اس در بیشتر موارد چیز خاصی نیست؟؟؟!!!
خوب درسته. ولی ما ام اگه بگیم میگن آخی، آخرش فلج میشی؟ من قطعا میگم نه لزوما ولی خوب قبول دارین که بعدش ناراحت میشم از اینکه اینو بهم گفتن
من تو دانشگاهم می بینم که بچه ها هرکی یه چیزی از دستش بیفته به شوخی میگن ام اس داری
حالا من بیام به این آدما بگم ام اس دارم و توجیهشون کنم که ام اس چیه در حالی که می دونن خودشون؟!
یه جا تسلیم عشق بودن، همه دیوونگیت میشه
کسی که فکر نمی کردی، تموم زندگیت میشه
 تشکر شده توسط : glassheart , پریا حقیقت پور
دقیقا یکبار مشابه این اتفاق رخ داد
داشتن حرف میزدن از یکی. گفتند به مرگ خاموش دچار شذه. ام اس گرفته. من از اونجا گفتم من خودم ام اس دارم. خیلی هم عالیم. تعبیرت اشتباهه. به جای اینکه من ناراحت بشم. اون ناراحت شد از حرفش
 تشکر شده توسط : glassheart , مُنا_منتظر المهدی , پریا حقیقت پور
من با حرف سارینا موافقم همه جا و بی مقدمه نمیشه گفت و باید شرایطش پیش بیاد ولی خیلی هامون شرایط پیش میاد اما به هر نحوی میخواییم طرف مقابل رو بپیچونیم
این یکی از جریانایی که برای من پیش اومد که حداقل تونستم دیدگاه ۵ نفر را نسبت به ام اس تغییر بدم(هرچند مطمئنم بیشتر از ۵ تا شد چون همشون به خانوادهاشون گفتن):
سال پیش که خندوانه و اوج گرفتن امیر مهدی ژوله بود ۶ نفر بودیم یکیشون داشت سرچ میکرد که گفت بچه ها اینجا نوشته ژوله ام اس دارهBlushیکی دیگشون گفت یعنی با این همه هنرش به زودی زمین گیر میشه و شروع کرد به گفتن از اینکه آخرش ناتوانی و فلجی و این حرفهاس حرفش که تموم شد سخنرانی من شروع شدconfusedهرچند با زحمت و مشقت فراوان باورشون شد من ام اس دارم(شاید اگه امسال این جریان پیش اومده بود بیشتر براشون قابل لمس بود)Blushبالاخره بعد از حدود ۴ ساعت و نیم تونستم بهشون بفهمونم حقیقت ام اس چیهmen
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : atkh , مُنا_منتظر المهدی , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 13
  • 14
  • 15(current)
  • 16
  • 17
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاع از قیمت داروها hamid 1,061 733,504 2023/07/08, 01:07 AM
آخرین ارسال: علی008
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 8,959 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,380 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  اطلاع اطرافيان hamid 209 116,004 2018/09/06, 11:18 PM
آخرین ارسال: سها
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 110,135 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 335 202,991 2018/07/04, 02:10 PM
آخرین ارسال: silent
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 51,698 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS محيا 142 95,661 2017/12/31, 02:48 AM
آخرین ارسال: mojerf3436
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 126,373 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,110 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان