•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟
منم تقریبا به هر احدالناسی گفتم ام اس دارمicon_cry ولی الان توش موندم که چرا گفتم!! کاش نمیگفتم.... آخه همه احساس میکنن من یه امتیاز از دخترای دیگه کمتر دارمsad درحالیکه از خیلیا بهترم ...
 تشکر شده توسط : ayda.m , maryam.N , kaveh_plus , DavidBili , محبوب64 , zohaa , Maz , hadisss , مهسا24 , hamid_147 , elham 66 , شفا یافته , baharan , minoshka , سمیرا
منم تقریبا اکثر اطرافیانم میدونن confused واسم مهم نیست که چه فکری درموردم ممکنه بکنن ولی واسم مهمه که دیدشونو بتونم عوض کنم واسه همین اگه احساس کنم کسی اطلاعات درستی راجع به ام اس نداره حتما میگم بهش... fighting0030.gif
 تشکر شده توسط : DavidBili , محبوب64 , neda.n , kaveh_plus , fireboud , zohaa , Maz , hadisss , Nooranta , مهسا24 , elham 66 , شفا یافته , negar_ka84 , baharan , minoshka , سمیرا , جلال علایی موسوی
با توجه به خبر گذاری های متنوع که در جامعه ما وجود داره خدا رو شکر همه فهمیدن خودم هم تلاشمو برای این امر مهم انجام دادم
یه وقتهایی چنان با ذوق میگم فکر میکنن مسخره شون میکنم به دوستان جدیدم هم بعد از یه مدت کوتاهی میگم(یکی از دوستان جدیدم چنان عکس العمل خوبی نشون داد انگار من از سرما خوردگی دارم صحبت میکنم الان تبدیل شده به یکی از بهترین دوستام ای کاش ازش تو این جامعه تکثیر میشد)
الان دنبال یه بنگاه خبرگذاری رایگان میگردم تا به دلیل مشغله ای که دارم خبرپراکنی لازم رو برام انجام بده
زندگی
 تشکر شده توسط : neda.n , zohaa , Maz , kaveh_plus , hadisss , Nooranta , مهسا24 , maryam.N , hamid_147 , elham 66 , شفا یافته , minoshka , saba. , سمیرا
دوستای ms center ، آدمایی که 15 شهریور تو مسیر بام دیدمشون و محکم گفتم که من ام اس دارم ،دوستای خوبم و مرغ عشقام،
پدر مادرم نمی دونن نمی خوامم بدونن یعنی هر کس که دونستنش برام وزنه سنگین میشه نباید بدونه(اگه واسه کسی سوال شده که منظورم از وزنه سنگین چیه باید بگم اشک مادرم،نگرانی و خود خوری پدرم و... خوب قرار نیست که بچه های قوی پدر مادر قوی داشته باشن عاقا ما 1پدر مادر ضعیف داریم که نمی خوایم نگرانمون باشنmen )
تو نمی دانی مردن وقتی انسان مرگ را شکست داده چه زندگیست
 تشکر شده توسط : neda.n , kaveh_plus , Nooranta , FBF , hadisss , مهسا24 , maryam.N , hamid_147 , zenith , Maz , elham 66 , شفا یافته , negar_ka84 , sanaz-sss , الهام ج , samin12 , سمیرا
اوووووو بیماری منو بگو کیا اطلاع ندارن دیگه laughing3
از اول شروع ام اس در خودم، تاکید زیادی داشتم که کسی از بیماریم چیزی نفهمه و کاملا محتاط عمل می کردم و نمیخواستم کسی بدونه من به ام اس مبتلا شدم
حتی وقتی مجبور شدم از کارم به دلیل اینکه تشخیص ام اسم خیلی دشوار و وقتگیر بود استعفا بدم به همه گفتم کاری جایی برام پیش اومده و باید برم و شاید برگردم و اینا ... (خلاصه بیکار شدیم رفت)
یادمه به درمانگاه ام اس اهواز هم که ارجاعم دادن، از شانسه بدم، دقیقا همون روز دوربین صدا و سیمای استان اومده بود درمانگاه ام اس تا گزارش تهیه کنه. confused2
منو میگی تا دیدم دوربینو میخواد بیاره سمته من، با عصبانیت angry گفتم که آی آغا فیلم نگیر، میخواین رسوام کنین توی آشنا و فامیل؟ laughing3 (خودم از حالاته اون روزم خنده م میگیره)
خلاصه اوضاعی داشتم اون روز با دوربین fighting0030.gif
حالا این حدیث رو داشته باشین بریم ادامه ی داستان Smile (52)
مامانم که فوت شد rolleyes میدونید که پیششون نبودم و وقتی رسیدم و دیدم خونه شلوغه گریه کردم و همش میگفتم غصه ی مریضیه من مامانمو دق داد(اون لحظه واقعا از لحاظ روحی حالی خیلی بد داشتم).
ملت هم مات و مبهوت که این دختر چشه icon_cry . خلاصه فهمیدن دیگه angry2
بله حدیث جان دیگه همه فهمیدن که ام اس داری
و اینجور شد اکثر قوم و طایفه و آشنا و شاید همسایه ها حتی، فهمیدن این دختر ام اس داره
دیگه برام اهمیتی نداره که کسی بدونه
فقط اینکه اهل فامیل جدیدا خیلی مخصوص و سفارشی جویای احوالاتم هستن و حالمو میپرسن laughing3
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : FBF , Nooranta , مهسا24 , zohaa , paeazan , kaveh_plus , maryam.N , hamid_147 , sina gt , نازی ی , zenith , baharan , محبوب64 , الهام ج , kiana , elham 66 , شفا یافته , negar_ka84 , minoshka , saba. , سمیرا , اميدوار , جلال علایی موسوی
(2013/09/13, 09:34 PM)طلایی نوشته است: منم تقریبا به هر احدالناسی گفتم ام اس دارمicon_cry ولی الان توش موندم که چرا گفتم!! کاش نمیگفتم.... آخه همه احساس میکنن من یه امتیاز از دخترای دیگه کمتر دارمsad درحالیکه از خیلیا بهترم ...

خانمی ناراحت نباش به زودی میفهمن که از خیلیا بالاتریlove51
زندگی باوری میخواهد از جنس امیدicon_question
 تشکر شده توسط : zohaa , maryam.N , hadisss , zenith , elham 66 , شفا یافته , طلایی , اميدوار
منم فقط بابا و دادشم و خالم می دونن.ترجیح می دم کسایی که نمی دونن ام اس واقعا چیه از بیماریم خبر نداشته باشن.نگاه ترحم آمیز بعضی آدما از یه حمله هم بدتره.
~دلم اغوای تاکستان به لطف مستی انگور
دلم بوی خوش بابونه می خواهد~
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , maryam.N , FBF , hadisss , یه غریبه , محبوب64 , مهسا24 , elham 66 , شفا یافته , minoshka , ساسان , سمیرا
خانوادم (مامان بابا 2تاداداشام زنداداشم)love28love28love28love28love28
دخترخالمو دخترشlove28
و همه ی دوستای صمیمیمlove28love28
و همه ی بچه های سایتlove28love28love28

ایشالله خواجه حافظ هم اگه بگم امارم تکمیل میشهSmile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : نازی ی , محبوب64 , مهسا24 , elham 66 , شفا یافته , maryam.N , hadisss , minoshka , سمیرا , اميدوار
[size=small]

سلام دوستان
تا 2 سال پیش چند تا از دوستام . خانواده خودم و همین و بس . ولی با دیدن تصویری از من در انجمن ام اس توسط پسر یکی از اقوام دور و انتقال خبر بوسیله ی مادرش الان تقریبا اکثر افراد خانواده پدری و مادری هم به اونا اضافه شدن .چون اونا اطلاعات کافی راجع به ام اس ندارن و با حس ترحم و رفتارهای ناشیانه شون مطلع شدن اونا واقعا برام رنج آوره . ولی برا یه سریع ها که مطلع شده بودن انکار کردم البته به خودم نگفتن به مادرم گفتن .ولی بعضی های دیگه رو نمی شد کاری کرد .با این وجود رفتارهای من ( رفتار های غیر ام اسی مثل ادامه تحصیل و... ) طوریه که اکثرا به خودشون اجازه نمی دن چیزی ازم بپرسن یا دربارش حرفی بزنن .

(2013/09/13, 04:32 PM)مهسا24 نوشته است: بعضی از ما میترسیم به اطرافیانمون راجع به ام.اس بگیمconfused
همین قضیه بیشتر باعث شده که راجع به ام.اس شناخت کافی وجود نداشته باشه!
ممکنه اولش احساس ترحم به وجود بیاد ولی بعد از مدتی متوجه میشن که خودشون بیشتر به ترحم احتیاج دارن!wink2
حالا شما جرأت داشتید که به چند نفر بگید ام.اس داری؟Huh

راستی یادم رفت خودم جواب بدم
همه فامیل و دوستان و فامیل همسر سابق و اهل محل و خانواده نامزدم و ... میدوننlaughing3
البته شاید اگه بخاطر ام.اس زندگیم به طلاق نمیرسید منم جرأت نمیکردم بگم
ولی وقتی علت طلاقو میپرسیدن ترجیح دادم راستشو بگمconfused2
 تشکر شده توسط : محبوب64 , مهسا24 , elham 66 , شفا یافته , maryam.N , negar_ka84 , zohaa , minoshka , samin12 , سمیرا
من درخانواده خودم همه میدونن...به لطف خاهری...روزجواب تومطب زنگ زد خوب منم به واسطه اینکه تازه فهمیده بودم وتنهایی هم رفته بودم دکتر حسابی داغونو ناراحت بودم بهش گفتم ...خاهری هم باگریه وشیون وفغان به همه زنگ میزنه ومیگه ...confused2confused2اما خانواده همسر هیچ کس نمیدونه...این جوری راحت ترم
بهارپشت دراست
به گوش پنجره ها ارام
نسیم گفت وگذشت...
 تشکر شده توسط : محبوب64 , مهسا24 , elham 66 , شفا یافته , maryam.N , zohaa , الهام ج , minoshka , سمیرا

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاع از قیمت داروها hamid 1,061 733,502 2023/07/08, 01:07 AM
آخرین ارسال: علی008
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 8,959 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,380 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  اطلاع اطرافيان hamid 209 116,003 2018/09/06, 11:18 PM
آخرین ارسال: سها
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 110,135 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 335 202,991 2018/07/04, 02:10 PM
آخرین ارسال: silent
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 51,698 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS محيا 142 95,661 2017/12/31, 02:48 AM
آخرین ارسال: mojerf3436
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 126,373 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,110 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست