امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بخورنخورهای ام اس
خوردن مایعات هم خیلی میتونه کمک کننده باشه خصوصا آب خوردن یکی دو قولپ آب ناشتا قبل از اینکه چیزی بخورید یبوست رو بر طرف میکنه(خوردن آب تا صبحانه باید یه فاصله ای داشته باشه)
تمر هندی هم ملین خوبیه به شرطی که با خوردنش سوزش معده نگیرید
زندگی
 تشکر شده توسط : visko , afsaneh , ghaside , zohrevand , برگ 7
يه سؤالى داشتم اينکه من هر وقت کورتون مى زنم تا ده, بيست روز خيلى مواظبم که غذاى زياد از حد نخورم . بعدش ولى وزنم ميره بالا. يعنى با هر کورتونى من خواه ناخواه وزنم زياد مى شه با وجودى که سعى مى کنم رعايت کنم. دوست خوبا مى خواستم نظر شما رو بدونمconfused2
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
همسر من هم اولین بار که کورتون گرفت خیلی ورم کرد و چاق شد ولی از وقتی زیر یک سقف رفتیم خیلی غذاهای کم چرب درست میکنم، بیشتر بخارپز ولی متنوع درست میکنم، سیرو فلفل دلمه ای خیلی حالش رو خوب میکنه خودش میگه
الان لاغر شده به نظر من خوش اندام شده ولی خودش نگرانِ میگه یک چیزیم هست که با اون چاقی اینجوری شدم
به دکتر هم گفتیم گفت مشکلی نیست یکسری تقویتی داد ولی خودش همه اش میگه پاهام ضعیف شده
هرکه را دیدم از مجنون و عشقش قصه گفت
کاش میگفتند در این ره، چه بر لیلا گذشت sad2
 تشکر شده توسط : rezami
کورتن طبیعیه عوارضش. هم افزایش وزن میده هم بی خوابی. این چیزا کاملا طبیعیه.

هم زمان با مصرف کورتن از مصرف نمک پرهیز کنید
موز زیاد بخورید. چیز شیرین بهتره مصرف نکنید.
همسرتون که میفرمایید یه کوچولو سخت میگیرن. ایشون سینوکس میزنن این نشون از اینه که نورولوژ احساس خطر نکرده که تجویز امپولهای دوز بالا رو نکرده. یعنی بیماری خفیف بوده.
ورزش کنه و یه کم تقویتی مصرف کنه اضافه وزن هم پیدا میکنه.
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , paeazan , hadisss , محبوب64 , ehsan 10054
یه چیزی بگم من فهمیدم وقتایی که شام برنج میخورم شبش خواب ندارم.دکترم هم کلا با مصرف برنج برا ام اسی ها مخالفه.ممنوع کرده مخصوصا برا شام
 تشکر شده توسط : paeazan , برگ 7 , نازلی
کلا غذاهای سرد شامل ماست و چربیها و برنج غذاهای ممنوعه هستن / ولی اگه میخواین برنج مصرف کنید عین من برنج رو از زعفران کامل زردش کنید یا زیره بهش اضافه کنید ولی 5 سالی میشه ماست و چربی نخوردم
از ديروز بياموز، براي امروز زندگي كن و به فردا اميد داشته باش
 تشکر شده توسط : برگ 7
بچه ها شیرینی خامه ای خیلی بدهsad2...بی پدر مادر، رنگ و لعابش ادمای بی جنبه ای مثه منو وسوسه میکنه که نصف بیشتر یه جعبه یه کیلویی رو یه صبح تا عصر بخورمangry3....فرداش سمت چپ صورتم مورچه رژه میرفتangry
شانه ات کو ؟

دنیایم باز به هم ریخته ...sad2
 تشکر شده توسط : hessam , امین , sina gt , برگ 7 , نازلی , ostad2000 , Maryam95
من دیروز 7 تا شیرینی خوردم. آخه هرکی اومد یه جعبه شیرینی اورد. منم از همش خوردم. شیرینی اذیتم نمیکنه smiling
توصیه میکنم دوغ اصلاً نخورید. خیلی سرده. البته اگه طبعتون سرده.
عید هفته دیگه بازم شیرینی می خورمagreement2
 تشکر شده توسط : نازلی
agreement2agreement2agreement2agreement2
اگه يه وقتايى زندگى قشنگ نيست..،
يادت باشه تو و Heartدلت ازهمه چى وشنگ ترى
پس چرا من از هر دکتری که پیششون رفتم پرسیدم ام اس رژیم غذایی خاصی داره یا نه همشون گفتن نه هرچی خواستی بخور confused2 فقط یکیشون بهم گفت غذاهای چرب و ناسالم مثل فست فود و...نخور، که خب این جور غذاها واسه همه ی آدما بده خب confused2 درمورد غذاهای طبع سرد و گرم هم که پرسیدم واسه ام اس چجوریاست، گفتن اینا از نظر پزشکی ثابت نشدهicon_cryicon_cry
 تشکر شده توسط : ostad2000

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست