• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 429
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج و ام اس
سلام بر عزيزان جان
به نظر من چون اين بيماري اکثر مواقع گريبان جوانان که شايد اکثريتقريب به اتفاق در سن ازدواج باشند را مي گيرد
بهتر ديدم که بخشي هم داشته باشيم که در آن نظرات و عقايد نوشته بشه و مسائلي را که در اين مورد براي همديگر پيش آمده باهم در ميان بگذاريم
از آنجايي که بيشتر ما در مطرح کردن بيماريمان با ديگران مشکل داريم در اين مورد بحراني هم بيشتر از مواقع ديگر فکر مان را به خودش مشغول مي کند که آيا اين مسئله را با طرف مقابل در ميان بگذاريم يانه؟
اگر نگوييم درست نيت و در آينده ممکن است مشکل زا شود
اگر بگوييم از آنجاييکه مردم م بسيار فهميده هستند به احتما زاد پا پس مي کشند
و به اين ترتيب اين فرشته ها شايد مجبور شوند تا هميشه بي مونس و همدم بمانند
شايد به نظر بعضي ها من جمله خود من اين مسئله مهم نباشه ولي� � � � � � �
ولي
اين واقعيت را بايد باور کرد که هميشه خانواده در کنار آدم نيست

فایل‌(های) پیوست شده
.jpg   امروز, 02:46 PM">ح.jpg (اندازه: 29.33 KB / تعداد دفعات دریافت: 516)
<br />زندگی رنگ است...
 تشکر شده توسط : eligana , بی صدا , h.kakavand , meti , azadenameh , BanOoOo , سارا* , maedeh , MABOB , hakhamanesh , amin.noury , kia , فرناز , احمدرضا , زهرا59 , آذرستون , فریده آذرکیش , Mahdi 27 , blue sky , ایمان رئیسی فرد , nosrati , 7714 , farkhonde , sami76 , ساغر , naghmeh. , شهرزاد , parya , naghmeh m , نیوشا... , ابراهیم , رزمینا , راضیه , shahryar_eng , shirinj , فاطمه خانوم , arezooo82 , paeazan , سامان , MEGA , amirfarhag , برگ 7 , spring , الهه السادات , PAYA , Asalbano , roozbeh_1 , sanaz.m , farzaneh20 , عمومهربان , hamsare booshveg , سمانه میم , movahedi , اهورا , بیخیال , maryamgoli , omid , biparva , f_13682012 , royaaa , Elinaz , hadisss , asall , Arezu Esmaeili , Mirani , successful , dr negin , Exhautless , DavidBili , ملوسک , ahya , دربند , طلوع , soshyanc , مریم امیدوار , majidkazem , خسته , kohedard , sange sabor , shadzi , علی ۶۵ , mohammadreza1369 , هاجر شیرازی , تنها , maryam690 , caspian , sadaf , pariya1361 , crazyboy , eilayda23 , حدیث ادریسی , hani , fereshteh95 , حمید... , غم فروش , zmm , shaparak.68 , nojan.mrs01 , خاطره68 , Shirin1363. , mostafa00 , Iman toutounchi , فتح اله , fariba 68 , بودن , m.gh , مُنا_منتظر المهدی , hana26 , salman121 , .nazanin , Mehrdad 31 , SANAM , محمد....... , ميتيلي , Sima7 , پریا حقیقت پور , Mahmod68 , سحر محمدی , golenarges , ارزو ش , baron , mahdi90
سیما جان سلام

به عقیده من در مورد ازدواج باید شرایطو به طرف مقابل تمام وکمال گفت چون اگر بعد از ازدواج بفهمه که چنین چیزی بوده وازش پنهان شده شدیدا ناراحت میشه (که البته کاملا هم حق داره) وممکنه بذاره بره که در اینصورت

عواقب بسیار شدید وبدتری داره نسبت به این که از اول گفته بشه وطرف مقابل قبول نکنه وبره.
من حدودا پنج ماهه که این بیماری رو دارم وتجربه ام خیلی زیاد نیست ولی فکر نمیکنم بشه این بیماری رو از کسی که داره باهات زندگی میکنه پنهان کرد

تزریق مداوم بعلاوه داروهای مختلف خوراکی ومشکلاتی که هراز گاهی پیش میاد باعث میشه که همسر سریعا متوجه قضیه بشه وشما خودتونو بذارین جای اون در اینصورت احساس نمیکردین سرتونو کلاه گذاشتند؟

به نظرمن یه بیمار ام اس نباید در ازدواج شتابزده عمل کنه باید صبر کنه وقتی احساس کرد شریک واقعی زندگیشو پیدا کرده(نه به هر کسی که سر راهش قرار گرفت) بیماریشو بگه اونوقت طرف مقابل اگه واقعا همراه خوبی باشه باهاش زندگی میکنه در غیر اینصورت میره اینطوری برای هیچکدام از دونفر مشکلی پیش نمیاد.
 تشکر شده توسط : h.kakavand , parnia mosahebi , BanOoOo , roya7116 , bomalldi , hakhamanesh , tanhatarin , زهرا59 , آذرستون , فریده آذرکیش , nosrati , ایمان رئیسی فرد , محبوب , farkhonde , saba , naghmeh m , hamidnn2002 , shahryar_eng , احمدعلی , فاطمه خانوم , arezooo82 , tala1987 , amirfarhag , برگ 7 , hamid_147 , roozbeh_1 , hamsare booshveg , movahedi , سمانه میم , بیخیال , maryamgoli , asall , Arezu Esmaeili , samira.zarei , soshyanc , مریم امیدوار , sgb , عليان .فاطمه , kohedard , موفقیت , تندیس , mohammadreza1369 , گولن , تنها , علی ۶۵ , pariya1361 , حدیث ادریسی , غم فروش , sange sabor , نازی 1368 , mostafa00 , *sahel , negin mandegar , بودن , مُنا_منتظر المهدی , .nazanin , Mehrdad 31 , m.gh , Asalbano , Sima7 , پریا حقیقت پور , baron
من اصلا موافق با نگفتن نيستم به هيچ وجه.يعني به نظرم دروغ خيلي بزرگيه.شريك زندگي آدم از هر كس نزديكتره و بايد همه چيز آدمو بدونه .بعد ديگه تصميم با هر دو نفر هست كه ادامه بدن يا نه اون شخصم حق داره تصميم بگيره.هيچ چيزي ارزشش رو نداره كه آدم قضيه به اين مهمي رو از همراهش پنهان كنه حتي اگه به قيمت از دست دادن اون شخص باشه چون اينجوري كه بگه در نهايت فقط عشقش رو از دست مي ده ولي اگه نگه هم وجدانش رو از دست مي ده هم اعتماد طرف مقابلش رو �هم آرامشش رو هم شرط انسانيت و صداقت رو زير پا گذاشته هم معني عشق از بين مي ره و در نهايت عشقش رو هم مطمئنا از دست مي ده.
 تشکر شده توسط : MAHDI , h.kakavand , BanOoOo , Ali 324 , amin.noury , احمدرضا , فریده آذرکیش , ایمان رئیسی فرد , nosrati , محبوب , saba , راضیه , ترنم عشق , naghmeh m , shahryar_eng , فاطمه خانوم , amirfarhag , برگ 7 , YASER , Asalbano , roozbeh_1 , maryamgoli , asall , Arezu Esmaeili , promteh , مینا غلامنژاد , kohedard , تندیس , گولن , pariya1361 , شیوا ای , حدیث ادریسی , mostafa00 , Iman toutounchi , بودن , مُنا_منتظر المهدی , salman121 , .nazanin , پریا حقیقت پور
معلومه كه بايد گفت.اما چرا وقتي هيچ مشكلي نداري،عين بقيه مردم راه ميري ،حرف مي زني ،كار مي كني،دانشگاه مي ري،فقط اسم اين مريضي روته،مردم يك جور ديگه برخورد كنند
اصلاً منصفانه نيست
 تشکر شده توسط : hedieh , sahar.sh , h.kakavand , mansoure , BanOoOo , نفس , hakhamanesh , tanhatarin , soly , ساغر , kia , nosrati , فریده آذرکیش , hamid.m , ایمان رئیسی فرد , farkhonde , راضیه , Pooya.N , naghmeh m , shahryar_eng , فاطمه خانوم , tala1987 , amirfarhag , golshid , Asalbano , suny , سمانه میم , بیخیال , matinfard , maryamgoli , f_13682012 , eleana , Arezu Esmaeili , ayda.m , Mirani , successful , kiana , royaaa , DavidBili , maedeh , دربند , طلوع , مریم۷۲ , سمیرا , مریم امیدوار , hadisss , مینا غلامنژاد , marjanr , ورونیکا , kohedard , تندیس , تنها , pariya1361 , حدیث ادریسی , hani , fereshteh95 , نازی 1368 , mostafa00 , سحر 7 , 71shahab , بودن , پریسا 1993 , مُنا_منتظر المهدی , salman121 , m.gh , payan , پریا حقیقت پور , سحر محمدی , Shokolat2 , محسن۶۴ , baron
به نکته خوبی اشاره� کرده سیما جان.. Wink
به نظر منم شک نکنین که حقیقت همیشه بهتر از نگفتن یا دروغ گفتن..
حالا امکان داره اصلا اونی که دوست� داریا از دست بدی ولی در آخر پیش خودت راضی...
ولی اطمینان داشته باشین اونی که از صمیم قلب بخوادت با تمام شرایط با تو خواهد بود..
واقعا� به قول مهسا خانوم بیشتر مواقع یه اسم تا� یه مریضی Smile
هیچ چیز تو زندگی جای اعتماد و صداقت را نمیگیره اگه اینا باشه خیلی چیزا حل میشه..
و دیگر هیچ..
T a n T a n
هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهد
 تشکر شده توسط : h.kakavand , BanOoOo , عطیه , hakhamanesh , tanhatarin , nosrati , فریده آذرکیش , ایمان رئیسی فرد , farkhonde , naghmeh m , ابراهیم , برگ 7 , shahryar_eng , فاطمه خانوم , amirfarhag , spring , Asalbano , suny , hamsare booshveg , movahedi , maryamgoli , royaaa , biparva , Arezu Esmaeili , الهام ج , Mirani , مریم امیدوار , soshyanc , marjanr , baron , kohedard , تندیس , تنها , pariya1361 , hani , mostafa00 , بودن , hana26 , پریا حقیقت پور , Shokolat2
سلام
خوشحالم از این که این موضوع اینجا عنوان شد...
درست صداقت...فقط صداقت...ام اس بیماری قاتل ها و روانی ها ....و هر چی بدی نیست...
فرد مورد نطر باید بدونه این یه امتحان هم برای خودش هم برای شریک زندگیش...خیلی دوست دارم داد بزنم به همه بگم...
"""""""""""""""""""""""""""""" یه ام اسی قدر ثانیه ثانیه زنگی خودش میدونه""""""""""یه ام اسی میدونه فنا شدن یعنی چی...و زندگی حتی با عمر 120 ساله اش ارزش بدی ریا و دروغ نداره"""""""""یه ام اسی هم برای خودش هم برای خانواده اش بهترین ها رو میخواد"""""""""یه ام اسی انگیزه بهتری برای یه زندگی مشترک داره""""""""""" یه ام اسی یه فرشته است...روی زمین...

در ضمن:
من میگم با یه سوال میشه طرف امتحان کرد که:
اگه خدایی نا کرده تصادف کردی...فلج شدی...از من چه توقعی داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نمیدونم...ولی نظر شخصی من اینه که صداقت در ابتدای کار مهمترین فاکتور...اون طرف با شما ازدواج میکنه نه بیماریتون...اگه این درک داشته باشه که هر کسی ممکن براش یه مشکلی پیش بیاد ... و چه مشکل های بزرگتر از ام اس...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بیماری من یا شما عیب نیست...یه فاکتور از طرف خداست برای اینکه خوب زندگی کنیم...توکلت علی الله
به امید سلامتی تک تک شما فرشته های ناز ام اسی ،با بهترین و سبزترین آرزوها

همیشه بهاری باشید

خدا نگهدارAngel

تشکر شده توسط : یگانه , h.kakavand , hedieh , sahar.sh , عمومهربان , BanOoOo , aseieh , Ali 324 , مسعود پازكي , آوا , soly , ساغر , آذرستون , mahshid_ , فریده آذرکیش , nosrati , محبوب , naghmeh m , ابراهیم , فاطمه خانوم , برگ 7 , spring , roozbeh_1 , sanaz.m , بیخیال , maryamgoli , afshinkamal , ایران , Arezu Esmaeili , hadi83388076 , مریم امیدوار , soshyanc , pooria.k , مینا غلامنژاد , baron , kohedard , نداا , علی ۶۵ , تندیس , تنها , pariya1361 , حدیث ادریسی , hani , fereshteh95 , خاطره68 , mostafa00 , بودن , الهه درد , salman121 , Mehrdad 31 , پریا حقیقت پور
خب مهسا جون مطمئنا بايد كامل توضيح بدي براش يعني هر چيزي هست رو دقيقا بگي مثلا بگي اين بيماري مثل قبل نيست تحت كنترله مشكل خاصي نيست زندگي مثل بقيه آدما داره حتي ممكنه براي خيلي از آدما به صورت مخفي باشه ولي ندونن پس دليلي بر ناتواني نيست و از اينجور حرفا....فكر مي كنم �ديگه مثل قبل نيست خيلي از آدما دورو ورشون كسايي رو دارن كه اين بيماري رو دارن و سالهاست دارن زندگي عاديشونو مي كنن نظر مردم تا حدودي برگشته
 تشکر شده توسط : bomalldi , فریده آذرکیش , nosrati , naghmeh m , ابراهیم , فاطمه خانوم , movahedi , بیخیال , maryamgoli , Arezu Esmaeili , مریم امیدوار , pooria.k , baron , kohedard , تندیس , pariya1361 , mostafa00 , بودن , پریا حقیقت پور
منم نظرم مثل همه تون اينه كه بايد گفت حتي به قيمت جدايي
همه مشكلاتمون هم بايد بگيم از قبيل اين كه مثلا يه روزي دارو گير نياد و .....
خودتون رو جاي طرف بگذاريد . حتي اگه يه چيز خيلي ساده رو هم طرفمون نگه ناراحت ميشيم و احساساتمون لكه دار ميشه حالا چه برسه به يه همچين موردي
نگران نباشيد كسي واقعا بخواد طرفشو و دوسش داشته باشه به يه مريضي به اين كوچيكي توجهي نميكنه
----
من گفتم مشكليم پيش نيومد ( البته 3-4 روز گريه زاري در بر داشت� :-* :-* ) . همچنانم روابط حسنه هست� Smile :Smile
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : سحــــــــر , BanOoOo , هاجی , مسعود پازكي , denis85 , فریده آذرکیش , nosrati , farkhonde , naghmeh m , ابراهیم , فاطمه خانوم , zeinabi , برگ 7 , Asalbano , hamid_147 , sanaz.m , movahedi , بیخیال , maryamgoli , Elinaz , Arezu Esmaeili , Mirani , royaaa , mahdiye1989 , مریم امیدوار , soshyanc , pooria.k , مینا غلامنژاد , marjanr , baron , kohedard , تندیس , pariya1361 , حدیث ادریسی , hani , fereshteh95 , mina... , mostafa00 , بودن , الهه درد , hana26 , .nazanin , پریا حقیقت پور
راست ميگيد اگه كسي اينقدر سطحي باشه كه فقط به خاطر يك اسم تو رو تنها بزاره و بره همون بهتر كه هيچ وقت پاشو تو زندگيت نزاره.

تشکر شده توسط : بی صدا , sahar.sh , BanOoOo , هاجی , Ali 324 , mansoure , آذرستون , yummy , فریده آذرکیش , nosrati , farkhonde , parisa_69 , sarmast , فرخ , naghmeh m , ابراهیم , فاطمه خانوم , برگ 7 , بیخیال , maryamgoli , Arezu Esmaeili , kiana , royaaa , مریم امیدوار , مینا غلامنژاد , marjanr , baron , kohedard , تندیس , pariya1361 , hana bakideh , hani , farda20032020 , mostafa00 , بودن , پریا حقیقت پور
سلام .منم معتقدم که باید قبل از ازدواج به طرف این مساله رو گفت.و این رو هم میدونم گفتنش به قیمت این تموم میشه که طرف بره و پشت سرشو هم نگاه نکنه. Smile به نظر من تنها در صورتی طرف این مساله رو میپذیره که به خاطر رابطه دوستی قبلی با دختر خانمه و به خاطر شناختی که از اون پیدا کرده متوجه بشه که ام اس مشکل بزرگی نیست.در غیر اینصورت میره سراغ یه مورد ایده التر. Smile (16)
وخلاصه کلام اینکه من خودم رو مساله ازدواج خط کشیدم. Wink
 تشکر شده توسط : سامان , بابک , مسعود پازكي , آذرستون , فریده آذرکیش , nosrati , farkhonde , فرخ , naghmeh m , برگ 7 , فاطمه خانوم , movahedi , hamsare booshveg , سمانه میم , بیخیال , maryamgoli , f_13682012 , Arezu Esmaeili , Exhautless , asal2_20 , ستار , مریم امیدوار , MS patient , marjanr , baron , kohedard , تندیس , سیامک 8 , pariya1361 , hani , fereshteh95 , mina... , shaparak.68 , sange sabor , mostafa00 , بودن , i_sh , samiramiss , پریا حقیقت پور

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 429
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 24,835 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,377 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 42,840 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
Heart موافق و مخالف ازدواج shams_taban2000@yahoo.com 160 93,005 2017/07/12, 11:58 AM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,071 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
7 مهمان