امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطالعه نشان می دهد : کانابینوئید مصنوعی پیشرفت بیماری مولتیپل اسک
مطالعه نشان می دهد : کانابینوئید مصنوعی پیشرفت بیماری مولتیپل اسکلروزیس را متوقف می کند،
محققان در دانشگاه Complutense در مادرید تاثیر WIN55,212-2 ، به عنوان آگونیست کانابینوئید مصنوعی، رادر مدل حیوانی مولتیپل اسکلروزیس (MS) ارزیابی کردند.
محققان گزارش کردند که این درمان موجب تعدیل پیشرفت بیماری و کاهش علائم MS، از جمله اسپاسم و لرزش شد.
نویسنده این تحقیق می گوید: " ، درمان EAE (انسفالوميليت آلرژيك آزمايشگاهي ) موش با آگونیست کانابینوئید WIN55,212-2 منجر به کاهش از کار افتادگی عصبی وکاهش پیشرفت بیماری می شود این اثر از طریق فعال شدن گیرنده های) CB (1 می تواند یک تاثیر مثبت در کاهش التهاب مرتبط با پاتوژنز این بیماری اعمال کند. "
در سال 2008، محققان در دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگودریک کارآزمایی بالینی شاهددار دریافتند شاهدانه استنشاقی به طور معنی داری منجربه کاهش شدت دردو اسپاسم در بیماران مبتلا به MS شد .آنها نتیجه گرفتند، شاهدانه استنشاقی نسبت به دارونما در کاهش اسپاسم و درد در بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس و برخی دیگربیماری فایده ای فراتر از درمان های موجودی که توصیه می شود دارد."
داده های کارآزمایی بالینی در ارزیابی استفاده از Sativex، اسپری حاوی عصاره کانابینوئید آلی، در بیماران مبتلا به MS را درتسکین بسیاری از علائم شایع MS مفیدبوده است، و فوایدی برای کسانی که دچار اسپاسم، گرفتگی عضلاتی و درد هستند داشته است. Sativex در حال حاضر با نسخه پزشک برای درمان مولتیپل اسکلروزیس در کانادا، دانمارک، آلمان، نیوزیلند، اسپانیا، و انگلستان. قابل دسترسی است.
با توجه به بررسی داده ها در سال 2004 در مجله نورولوژی، حدود یک در هفت بیمار ان مبتلا به MS با استفاده از شاهدانه درمانی برای درمان علائم بیماری گزارش شده اند.
متن کامل این مطالعه،" تاثیر کانابینوئیدهادر بهبود پیشرفت بیماری مولتیپل اسکلروزیس در مدل ms موشها،از طریق اثرات ضد التهابی گیرنده های) CB (1) ،" در مجله Neuropharmacology چاپ خواهد شد.

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشدترجمه از: همدم
http://hamdam2002.blogfa.com/

منبع:
http://www.msrc.co.uk
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : سـاناز , ارزو , earth , najva , مولتی ام اس , esmaeil , AVID2000 , havaars , MFhealth , غزل , nazanin , سیما جون , hamid , ابراهیم , paeazan , zohrevand
تو تاپیک دیگه ای از شما همدم جان دیدم که نوشته شده بود استفاده از اسپری ماری جوانا برای بیماران ام اس. حشیش رو از همین گیاه شاهدانه می گیرند. من نمی دونم ماری جوانا همون حشیشه؟
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : zohrevand
کانابینوئید چیه ؟confused2
شاهدانه استنشاقی چیه ؟ confused2
تاپیک ماری جوانا به همین مربوطه ؟ icon_cry
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
(2012/03/03, 10:55 PM)earth نوشته است: تو تاپیک دیگه ای از شما همدم جان دیدم که نوشته شده بود استفاده از اسپری ماری جوانا برای بیماران ام اس. حشیش رو از همین گیاه شاهدانه می گیرند. من نمی دونم ماری جوانا همون حشیشه؟

دوست من هردو یک چیزند و از گیاه شاهدانه،شاهدانه گیاهی است که در اکثر نقاط جهان می‌روید و بسته به محل رویش دارای تفاوتهایی می‌باشد. شاهدانه ، به‌ویژه شاهدانه هندی دارای یک ماده رزینی به‌نام کانابیس یا حشیش است که در کشورهای غربی و آمریکا ماری‌جوانا نامیده می‌شود. حشیش بوی قوی و طعم تند و خاصیت سکرآور دارد. حشیش یا کانابیس بر روی دستگاه عصبی مرکزی اثر می‌کند و استعمال طولانی آن به لاغری ، رنگ پریدگی ، ضعف و اختلالات روانی می‌انجامد.
(2012/03/04, 05:08 PM)nahid نوشته است: کانابینوئید چیه ؟confused2
شاهدانه استنشاقی چیه ؟ confused2
تاپیک ماری جوانا به همین مربوطه ؟ icon_cry

کانابینوئیدها که ترکیبات موجود در گیاه شاهدانه و آنالوگ های سنتتیک آنها هستند، مشتقات اسیدهای چرب به ویژه اسید آراشیدونیک می باشند.
حشیش و ماری جوانا هر دو از گیاه شاهدانه هندی با نام علمی «sativa connabis» بدست می آیند.
ترکیب عمده و فعال گیاه شاهدانه دلتا ـ 9 ـ تترا 9-THC) می باشد.هیدروکانابینول (
بیشترین مقدار ماده کانابینوئید در سر گل گیاه شاهدانه سپس در برگ و مقداری هم در ساقه و ریشه یافت می شود ولی تخم یا نه آن کانابینوئید ندارد.
اثرات حاد کانابینوئیدها عبارتنداز: سرخوشی از دست دادن حافظه کوتاه مدت، تحریکات حسی، اغتشاش فکری، از دست دادن شخصیت به افزایش ضربان قلب، قرمز شدن بافت ملتحمه چشم و تضعیف سیستم ایمنی.
اثرات مزمن شامل آسیب شناختی و از بین رفتن LTP می باشد.
فواید استفاده از کانابینوئیدها در درمان بیماری ها
1ـ درمان درد
2ـ درمان MS (مالیتپل اسکلروز عضلانی)
3ـ محافظ عصبی در ایسکمی و ترومای مغزی بواسطه اثر برای آزاد سازی گلونامات
4ـ تنظیم انتقال عصبی دو پامین و عملکرد آن بر عقده های قاعده ای در نتیجه تأثیر بر اختلالات حرکتی مثل پارکینون
5ـ درمان گلوکوم
6ـ اختلالات قلبی و عروقی
7ـ درمان آسم
8ـ تحریک اشتها در بیماران سرطانی و بیماران مبتلا به ایدز
9ـ در درمان تعوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی
10ـ تسکین علائم افسردگی و اضطراب
چشم اندازه آینده
آنزیم FAAH (Fatty Acid) سبب هیدرولیز آناندامید شود مهار آن سبب افزایش سطح آناندامید مغز شده و این خود می تواند هدفی برای تولید داروهای ضد اضطراب و ضدافسردگی در آینده نزدیک باشد
 تشکر شده توسط : najva , earth , طلایه , zohrevand , nahid , غزل , Ali 324
پس تخم شاهدانه هیچ تأثیر درمانی ندارد؟ چون من به توصیه دوست داروسازی دارم تخم شاهدانه می‌خورم confused2
مرا آفرید، آنکه دوستم داشت.
سلام سلام

من قبل از ام اس حشیش و ماری و ... میکشیدم
با کمال شرمندگی
یه سال بعد بیماری به خودم که نه به همه میگفتم حشیش میتونه منو بهتر و شایدم خوب کنه
اما کسی توجه نمیکرد

دیشب تو گوگل ( حشیش ) رو سرچ کردم یه مطلبی بود که آخرش اسم ms بود
درکل نوشته بود که دانشمندان از حشیش و ... در بیماری شبیه به ام اس در نمونه های حیوانی استفاده میکنند و مفید بوده

منم وقتی کله کنم تا آخرش میرم
میخوام شروع کنم یا نابود میشم یا درمانش رو پیدا میکنم

تو درس و دانشگاه هیچ پخی نیستم
اما تو مواد ... به اندازه کافی تجربه دارم
اگه اینم کشف کنم دکترا اعتیاد رو میگیرم
اینم لینک http://zizi1365.blogfa.com/post-15.aspx
راجع به کانابینوئید در کتاب غلبه بر بیماری ام.اس نوشته شده
 تشکر شده توسط : shaytoon , paeazan , zohrevand
ms in focus منظورتونه؟

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حقیقت پنهان بیماری MS hamdam 2 3,828 2024/01/02, 01:41 AM
آخرین ارسال: dz.vahid1359
  داروی جدید می تواند آسیب‌های عصبی مولتیپل اسکلروزیس(MS) را معکوس ن� hamdam 1 3,503 2019/06/08, 03:46 PM
آخرین ارسال: ماری تنها
  دلایل احتمالی بروز بیماری ام اس: تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,415 2019/06/06, 01:07 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس در معرض خطر پایینی ازسرطان قرا hamdam 3 4,386 2018/11/19, 11:27 PM
آخرین ارسال: ناهید کاشانی
  مهرداد شهلایی مبتلا به بیماری دویک، در مسیر بام جهان hamid 0 3,588 2018/03/16, 05:17 PM
آخرین ارسال: hamid
  تاثیر مصرف امگا-3 در روند بیماری ام اس sooorooosh 23 16,624 2017/12/20, 08:07 AM
آخرین ارسال: مهوش
  کتاب غلبه بر بیماری ام اس hamdam 194 178,248 2016/08/12, 04:31 PM
آخرین ارسال: ندا1366
  تصویربرداری جدید نانوممکن است منجر به درمان های جدید بیماری مولت hamdam 1 4,661 2015/07/13, 09:05 AM
آخرین ارسال: niloofary
  شناگر 86 ساله‌ی مبتلا به بیماری ام.اس فراتر از انتظارات و باورها! hamdam 18 12,769 2015/07/07, 06:27 PM
آخرین ارسال: helli
  نبرد شجاعانه لوسی کوچولو با بیماری ام اس hamdam 13 12,176 2014/12/03, 08:41 PM
آخرین ارسال: شهره

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست