•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • ...
  • 28
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثربخشی و عوارض ریتوکسی مب
(2017/04/13, 05:47 PM)الی کوچولو نوشته است: سلام
در اصل داروی ردیتوکس و یا زیتاکس که مشابه ایرانی ریتوکسیماب هیست ماده اصلیش از کشور سوئد وارد میشه و ایرانیها فقط اونو بسته بندی و رقیق میکنند
فکر میکنم عوارضش یکسان باشه ولی یه بار یه متخصص روماتولوژی به من گفت چرا خارجیشو مصرف نمیکنی!؟ شاید از نظر اون خارجیش بهتر بوده
من از سال ۹۴ تا حالا زیتاکس تزریق میکنم و ام ار ای اخیرم خیلی خیلی بهتر بود
سلام
برای ترزیق این دارو حتما لازم هست که به بیمارستان خاص و در بخش خاص مثل نولوژی بستری شد یا صرفا دفعات اول رو بهتره با احتیاط بگذرانیم و در سیری های بعدی مثلا درمانگاه محل هم می تواند دارو را ترزیق کند؟
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2017/04/13, 07:59 PM)Vahid.1974 نوشته است:
(2017/04/13, 05:47 PM)الی کوچولو نوشته است: سلام
در اصل داروی ردیتوکس و یا زیتاکس که مشابه ایرانی ریتوکسیماب هیست ماده اصلیش از کشور سوئد وارد میشه و ایرانیها فقط اونو بسته بندی و رقیق میکنند
فکر میکنم عوارضش یکسان باشه ولی یه بار یه متخصص روماتولوژی به من گفت چرا خارجیشو مصرف نمیکنی!؟ شاید از نظر اون خارجیش بهتر بوده
من از سال ۹۴ تا حالا زیتاکس تزریق میکنم و ام ار ای اخیرم خیلی خیلی بهتر بود
سلام
برای ترزیق این دارو حتما لازم هست که به بیمارستان خاص و در بخش خاص مثل نولوژی بستری شد یا صرفا دفعات اول رو بهتره با احتیاط بگذرانیم و در سیری های بعدی مثلا درمانگاه محل هم می تواند دارو را ترزیق کند؟
نه حتما باید در بیمارستان و تحت نظر تزریق بشه. من از پرستاره شنیدم که یه نفر بعد از ده بار تزریق، بار یازدهم دچار شوک شدید شده و به بخش مراقبتهای ویژه منتقل شده
در ضمن جاهای دیگه زیر بار تزریق این دارو نمیرن چون براشون مسئولیت داره و با عوارضش آشنایی ندارند
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : Vahid.1974 , hadisss , پریا حقیقت پور
ببخشید نحوه تزریق چه شکلیه داخل سرم یا مدل دیگه
(2017/05/10, 05:32 PM)آدرینا نوشته است: ببخشید نحوه تزریق چه شکلیه داخل سرم یا مدل دیگه
داخل سرم معمولا ۱ لیتری ولی اگه کسی مشکلی نداشته باشه دفعات بعدی سرم نیم لیتری
با سرعت کم. طوری که ۶ ساعت طول بکشه
سلام
كسي از دوستان. تاحالا تزريق ريتوكسي ماپ داشته؟
انگه كه توانستم بشد دانستم نشد
                               چون كه دانستم بشد توانستم نشد
یه سوال دارم که هر چی میگردم جواب درستی پیدا نمیکنم.ایا داروی ریتوکسیماب برایrrmsهست یا ام اس مرحله دوم و پیشرفته تر؟

و اینکه تاثیرش نسبت به بتافرون و قرص بیشتر هست یا فرقی نمیکنه؟
(2017/08/15, 10:25 AM)مهوش نوشته است: یه سوال دارم که هر چی میگردم جواب درستی پیدا نمیکنم.ایا داروی ریتوکسیماب برایrrmsهست یا ام اس مرحله دوم و پیشرفته تر؟

و اینکه تاثیرش نسبت به بتافرون و قرص بیشتر هست یا فرقی نمیکنه؟
برای rrms تجویز میشه. البته برای ام اس داروی خط سوم محسوب میشه
 تشکر شده توسط : مهوش , پریا حقیقت پور
دکتر برام تجویز کردن.بسیییییااااار استرس دارمN_aggressive (35)
ﻛﻼ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﭘﻼﻙ ﺯﻳﺎﺩ ﺩاﺭﻧﺪ و ﺩاﺭﻩ ﺯﻳﺎﺩ ﻣﻴﺸﻪ اﺯ اﻳﻦ ﺩاﺭﻭ ﺳﺮﻃﺎﻥ ﺧﻮﻥ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﻲ ﻛﻨﻦ ﺳﺎﻟﻲ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ اﺳﺖ ﻭﻟﻲ ﺑﺎﺭ اﻭﻝ ﺑﺎﻳﺪ ﺟﻮاﺏ ﺑﺪﻩ ﻳﻌﻨﻲ اﺯ ﺭﻭﺯ ﺗﺰﺭﻳﻖ اﻡ اﺭ اﻱ ﻛﻪ ﺷﺶ ﻣﺎﻩ ﺑﻌﺪ اﺯ اﻥ ﻣﻲ ﮔﻴﺮﻧﺪ اﮔﺮ ﺟﻮاﺏ ﺑﺪﻩ اﺩاﻣﻪ ﻣﻲ ﺩﻫﻨﺪ. اﻻﻥ ﺩﺭ اﺭﻭﭘﺎ اﻓﺮاﺩ ﺯﻳﺎﺩ ﺭﻭﻱ ﺑﻪ اﻳﻦ ﻛﺎﺭ اﻭﺭﺩﻥ ﻭﻟﻲ ﻣﻲ ﺩﻭﻧﻴﺪ ﻛﻪ ﺳﻠﻮﻝ ﺳﺎﻟﻢ ﻫﻢ ﺩﺭﮔﻴﺮ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ.

ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﺧﺎﺭﺝ ﻛﺸﻮﺭ ﻛﺸﻮﺭﻫﺎﻳﻲ اﺭﻭﭘﺎﻳﻲ ﻫﻢ اﻳﻦ ﻫﺰﻳﻨﻪ اﺳﺖ ﺑﺮاﻱ اﻭﻥ ﻛﺸﻮﺭ ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ اﻳﻨﻜﻪ ﺑﺎﻳﺪ اﻳﻦ ﺩاﺭﻭ ﺑﺎ ﺩاﺭﻭ ﻗﺒﻠﻲ ﺷﻤﺎ ﺗﺪاﺧﻞ ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﻫﭙﺎﺗﻴﺖ و ﻳﻜﻲ ﺳﺮﻱ ﺑﻴﻤﺎﺭﻱ ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﻛﻠﻲ ﻗﺒﻠﺶ ﺑﺎﻳﺪ ﺁﺯﻣﺎﻳﺶ ﺧﻮﻥ و اﺩﺭاﺭ ﺑﺪﻫﻴﺪ ﺑﻌﺪﻱ ﺗﺰﺭﻳﻖ 4 ﺳﺎﻋﺖ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺑﻴﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ اﻧﺠﺎﻡ ﻣﻴﺸﻪ ﺯﻳﺮ ﻧﻆﺮ ﺩﻛﺘﺮ ﺑﻌﺪﻱ ﻋﻮاﺭﺽ ﺧﻮﺩﺷﻮ ﺩاﺭﻩ اﮔﺮ ﻓﺮﺩ ﺑﺪﻧﺶ ﺩﻭاﻡ ﺑﻴﺎﺭﻩ ﻛﻪ ﻋﺎﻟﻴﻪ ﻳﻌﻨﻲ ﺗﺎ اﺧﺮ ﻋﻤﺮ ﺑﻴﻤﻪ اﺯ اﻳﻦ ﺑﻴﻤﺎﺭﻱ ﻭﻟﻲ ﺭﻳﺰﺵ ﻣﻮ و ..... ﻣﻲ ﺩﻭﻧﻴﺪ ﺩاﺭﻭﻱ ﺑﻴﻤﺎﺭاﻥ ﺳﺮﻃﺎﻥ ﺧﻮﻥ اﺳﺖ.
 تشکر شده توسط : مهوش , پریا حقیقت پور
(2017/08/16, 12:15 AM)Saharbaghi1 نوشته است: ﻛﻼ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﭘﻼﻙ ﺯﻳﺎﺩ ﺩاﺭﻧﺪ و ﺩاﺭﻩ ﺯﻳﺎﺩ ﻣﻴﺸﻪ اﺯ اﻳﻦ ﺩاﺭﻭ ﺳﺮﻃﺎﻥ ﺧﻮﻥ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﻲ ﻛﻨﻦ ﺳﺎﻟﻲ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ اﺳﺖ ﻭﻟﻲ ﺑﺎﺭ اﻭﻝ ﺑﺎﻳﺪ ﺟﻮاﺏ ﺑﺪﻩ ﻳﻌﻨﻲ اﺯ ﺭﻭﺯ ﺗﺰﺭﻳﻖ اﻡ اﺭ اﻱ ﻛﻪ ﺷﺶ ﻣﺎﻩ ﺑﻌﺪ اﺯ اﻥ ﻣﻲ ﮔﻴﺮﻧﺪ اﮔﺮ ﺟﻮاﺏ ﺑﺪﻩ اﺩاﻣﻪ ﻣﻲ ﺩﻫﻨﺪ. اﻻﻥ ﺩﺭ اﺭﻭﭘﺎ اﻓﺮاﺩ ﺯﻳﺎﺩ ﺭﻭﻱ ﺑﻪ اﻳﻦ ﻛﺎﺭ اﻭﺭﺩﻥ ﻭﻟﻲ ﻣﻲ ﺩﻭﻧﻴﺪ ﻛﻪ ﺳﻠﻮﻝ ﺳﺎﻟﻢ ﻫﻢ ﺩﺭﮔﻴﺮ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ.

ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﺧﺎﺭﺝ ﻛﺸﻮﺭ ﻛﺸﻮﺭﻫﺎﻳﻲ اﺭﻭﭘﺎﻳﻲ ﻫﻢ اﻳﻦ ﻫﺰﻳﻨﻪ اﺳﺖ ﺑﺮاﻱ اﻭﻥ ﻛﺸﻮﺭ ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ اﻳﻨﻜﻪ ﺑﺎﻳﺪ اﻳﻦ ﺩاﺭﻭ ﺑﺎ ﺩاﺭﻭ ﻗﺒﻠﻲ ﺷﻤﺎ ﺗﺪاﺧﻞ ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﻫﭙﺎﺗﻴﺖ و ﻳﻜﻲ ﺳﺮﻱ ﺑﻴﻤﺎﺭﻱ ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﻛﻠﻲ ﻗﺒﻠﺶ ﺑﺎﻳﺪ ﺁﺯﻣﺎﻳﺶ ﺧﻮﻥ و اﺩﺭاﺭ ﺑﺪﻫﻴﺪ ﺑﻌﺪﻱ ﺗﺰﺭﻳﻖ 4 ﺳﺎﻋﺖ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺑﻴﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ اﻧﺠﺎﻡ ﻣﻴﺸﻪ ﺯﻳﺮ ﻧﻆﺮ ﺩﻛﺘﺮ ﺑﻌﺪﻱ ﻋﻮاﺭﺽ ﺧﻮﺩﺷﻮ ﺩاﺭﻩ اﮔﺮ ﻓﺮﺩ ﺑﺪﻧﺶ ﺩﻭاﻡ ﺑﻴﺎﺭﻩ ﻛﻪ ﻋﺎﻟﻴﻪ ﻳﻌﻨﻲ ﺗﺎ اﺧﺮ ﻋﻤﺮ ﺑﻴﻤﻪ اﺯ اﻳﻦ ﺑﻴﻤﺎﺭﻱ ﻭﻟﻲ ﺭﻳﺰﺵ ﻣﻮ و ..... ﻣﻲ ﺩﻭﻧﻴﺪ ﺩاﺭﻭﻱ ﺑﻴﻤﺎﺭاﻥ ﺳﺮﻃﺎﻥ ﺧﻮﻥ اﺳﺖ.

سلام
من فردا ميرم. براي تزريق. ريتوكسي ماب. دكتر. ازمايش كامل داد
ام أر أب هم دادم گفتن همچي خوبه مينونم تزريق كنم.
من جايي نخوندم. داروي سرطان خونه ترسيدم
من ميتوسانكترون تزريق كردم 8دوره. حال بدي بهم دست ميداد
اون موقع جوانتر بودم(٧سال پيش). تحملم بيشتر بود در ضمن
فكر ميكردم ديگه كاملا خوب ميشم ولي الان ميدونم هيچ داويي
ام اس را كاملا خوب نميكنهCool
برام دعا كنين يكم ترسيدمSheklak.shabhayetanhayi-17
انگه كه توانستم بشد دانستم نشد
                               چون كه دانستم بشد توانستم نشد
 تشکر شده توسط : مهوش , hadisss , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • ...