• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سریالی که به ام اس مبتلا شد
[تصویر:  nafase_garm_08.jpg]

پیام ام اس:این روزها شاهد سریال نفس گرم در شبکه ی یک صدا و سیمای ملی هستیم،دراین سریال علاوه بر ساختار شکنی در زمینه ی نقش بازیگر اولش که آن را مرجانه گلچین به عهده دارد به معرفی بیماری ام اس برخلاف کلیشه های رایج ذهنی جامعه نسبت به این بیماری نیز می پردازد.
سریال ماجراهای یک خانواده ی مذهبی است با درگیری ها و بالا و پایین های هر خانواده ی دیگر.
پرستار جوانی که نقشش را لیندا کیانی به عهده دارد و دختر فعال و شاغل در بیمارستان است بعد از چند قسمت با ظاهری کاملا سالم و نقش موثر در شغلش نشان می دهد که به بیماری ام اس مبتلاست،در داستان این مجموعه ی تلویزیونی بیماری ام اس را برخلاف بسیاری از فیلم های دیگر رایج در جامعه یک بیماری وحشتناک فلج کننده معرفی نکرده ،بلکه نشان داده که این بیماری نه وحشتناک است و نه دور کننده ی افراد از زندگی معمول و زندگی اجتماعی،حقیقتی که در باره ی این بیماری وجود دارد.
اما متاسفانه ذهنیت اکثریت افراد جامعه با تیپ نادر و کمیاب تهاجمی این بیماری آشناست.
ترانه دختر زیبا و جوان پرستار دربخش آی سی یو بیمارستانی بزرگ مبتلا به ام اس است و به خاطر کوته نطری نامزدش در شب عروسی تنها مانده و این عمل تاثیر روانی منفی و افسرده کننده ای بر وی داشته گرچه او نه به خاطر این رفتار زننده و غیر انسانی و نه به خاطر بیماری اش از زندگی و کار و تلاش دست نکشیده و با سعی بسیار درحال ساختن زندگی خویش است برخورد دیگر نقش های فعلی فیلم هم با وی نه از سر دلسوزی و ترحم بلکه کاملا انسانی با فراز و نشیب های یک رابطه ی انسانیست.
امیدواریم در ادامه ی این مجموعه همچنان با همین متانت و با حرکت بر مسیر درست این بیماری را به بینندگان خود بشناساند ،شناختی صحیح از حقیقت یک بیماری که نه فلج کننده است و نه مایه ی دوری از یک زندگی زیبا و خوشبخت.
چون همه ی ما به خوبی می دانیم که خوشبختی و آرامش در زندگی را خود ما تعیین می کنیم نه رفتار های دیگران و نه عواملی که در اطراف ماست، حتی اگر آن رفتار، برخوردی ناپسند از طرف شریک آینده ی زندگی باشد یا آن عامل یک بیماری مزمن به نام ام اس یا هر بیماری دیگری باشد.
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : سها , ashrafi , silent , neghar , طاهره. , آنا , سمیرا67 , همراز , coffeedot , hadisss , زهرا93 , Exhautless , elham 66 , پویش , zenith , javad6788 , برگ 7 , ارزو , baharan , مینا غلام نژاد , غزل , ابراهیم , handy1370 , kohedard , arezooo82 , aztab , نونا , سالومه , ahya , .nazanin , shokolat
ﻭاﻗﻌﺎاااا....... آﻓﺮﻳﻦ
ﭼﻪ ﻋﺠﺐ ...ﻭاﻗﻌﺎ ﭼﻪ ﻋﺠﺐ ﺑﺎﻭﺭﻡ ﻧﻤﻲ ﺷﻪ!!!
ﻣﻦ اﻳﻦ ﺳﺮﻳﺎﻝ ﺭﻭ ﻧﻤﻲ ﺑﻴﻨﻢ
اﺯ ﻧﻮﻳﺴﻨﺪﻩ و ﻛﺎﺭﮔﺮﺩاﻥ ﺑﺎﻳﺪ ﺗﻘﺪﻳﺮ ﻭﻳﮋﻩ ﺑﻪ ﻋﻤﻞ ﺑﻴﺎﺩ
اﻟﺒﺘﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺒﻴﻨﻴﻢ ﺁﺧﺮﺵ ﭼﻲ ﻣﻲ ﺷﻪ...
 تشکر شده توسط : silent , طاهره. , آنا , neghar , زهرا93 , elham 66 , ارزو , arezooo82 , سالومه , .nazanin
من ندیدم این سریال
انشالله تا اخر خوب باشه
حداقل خاطره طلا و مس کمرنگ بشهbadtaste
 تشکر شده توسط : آنا , سها , neghar , زهرا93 , elham 66 , fariba 68 , ارزو , سالومه
البته دیشب دختره پاهاش تو ماشین لمس شد و دیگه نتونست تکون بخوره...
این خیلی بده دوباره ام اس با فلج شدن نشون دادن.....
بی بهانه بخندیم .....
 تشکر شده توسط : سها , neghar , زهرا93 , elham 66 , hadisss , ارزو , naarin.p , سالومه , زیبا*
واااای که من وقتی این فیلمه با مامانم و اینا نگاه میکنم همش حرص میخورم که نکنه یه صحنه نشون بده و مامانم رو بهم بریزه چون من فقط خودم تا ته بیماریم و میشناسم و خونواده ام هیچی نمیدونن و نمیخوان باور کنن
خداکنه تا آخر خوب پیش بره
 تشکر شده توسط : سها , neghar , آنا , زهرا93 , elham 66 , sia , hadisss , ارزو , ابراهیم , سالومه , زیبا*
(2015/11/19, 04:34 PM)Smy نوشته است: واااای که من وقتی این فیلمه با مامانم و اینا نگاه میکنم همش حرص میخورم که نکنه یه صحنه نشون بده و مامانم رو بهم بریزه چون من فقط خودم تا ته بیماریم و میشناسم و خونواده ام هیچی نمیدونن و نمیخوان باور کنن
ام اس اونقدر هم که فکر میکنی ترسناک نیست٬ و قرارم نیست ته این بیماری اتفاق بدی بیفته٬ اطلاع رسانی غلط در مورد این بیماری باعث دید نادرست مردم و جامعه از این بیماری شده.....
بی بهانه بخندیم .....
 تشکر شده توسط : سها , زهرا93 , elham 66 , .nazanin
ما که تو پادگانمونconfused ، ببخشید خوابگاهمون laughing3از این وسایل مدرن نداریم که سریال های شبانه رو ببینیم...
ولی امیدوارم آخر و عاقبتش مثل طلا و مس badtasteنباشه...
تو که یک گوشه ی چشمت غم عالم ببرد
حیف باشد که تو باشی و مرا غم ببرد...
 تشکر شده توسط : سها , آنا , زهرا93 , elham 66 , hadisss , زیبا*
از لیندا کیانی زیاد خوشم نمیاد بهرحال من صبر می کنم وقتی سریال تموم شد و مطمئن شدم مشکلی نداره تکرارش رو در آی فیلم و جی ویدئو و... خواهم دیدSmile (16)
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : سها , آنا , زهرا93 , elham 66 , ارزو
(2015/11/19, 04:42 PM)آنا نوشته است:
(2015/11/19, 04:34 PM)Smy نوشته است: واااای که من وقتی این فیلمه با مامانم و اینا نگاه میکنم همش حرص میخورم که نکنه یه صحنه نشون بده و مامانم رو بهم بریزه چون من فقط خودم تا ته بیماریم و میشناسم و خونواده ام هیچی نمیدونن و نمیخوان باور کنن
ام اس اونقدر هم که فکر میکنی ترسناک نیست٬ و قرارم نیست ته این بیماری اتفاق بدی بیفته٬ اطلاع رسانی غلط در مورد این بیماری باعث دید نادرست مردم و جامعه از این بیماری شده.....

آره میدونم میگم که ترسم از اینه که اینا یه چیز غلط نشون بدن مثل همین دیشب که دختره فقط واسه یه هیجان قرار دیگه نتونست حرکت کنه وگرنه من با بیماریم کنار اومدم
من واقعانمیتونم تحمل کنم پدرومادرم یه لحظه غم دلشون بگیره هنوز که هنوزه بعد از 4ماه گریه پدرومادرم که شنیدن منم مبتلا شدم یادم نرفته
 تشکر شده توسط : سها , آنا , زهرا93 , elham 66
(2015/11/19, 04:25 PM)آنا نوشته است: البته دیشب دختره پاهاش تو ماشین لمس شد و دیگه نتونست تکون بخوره...
این خیلی بده دوباره ام اس با فلج شدن نشون دادن.....

خوب اونجا اشاره کرد که در صورتی که فشار عصبی بهمون وارد شه ممکنه که دچار چنین مشکلاتی بشیم و لازم بشه پالس کورتون بشیم. و قسمت قبل از آن هم اشاره کرد که استرس و عصبانیت برای این بیماری مثل سمه و به نظر من گفتن اینها خیلی هم لازم و ضروریه تا اطرافیان رعایت کنند. این انتظار درستی نیست که فکر میکنید بیماری ام اس اصلا با آدم عادی فرق نداشته باشه!!!! این بیماری سختی های خودش را داره ضمن آنکه این بیماران خیلی خوب در اجتماع ظاهر می شوند و کار می کنند.
به نظر شما بیماری ام.اس چگونه باید معرفی بشه؟
آجر میچینم روی هم...
دور تا دورٍ بودنم...

آنقدر که دیواری شود...

تا هیچ احساسی...

نتواند سرک بکشد...

و سر به سرم بگذارد!
 تشکر شده توسط : parva , زهرا93 , helli , elham 66 , پویش , برگ 7 , ارزو , غزل , maryam.N , .nazanin

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مستند «صعود» درباره بیماران مبتلا به ام‌اس ساخته شد hamdam 0 2,470 2012/10/26, 03:21 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان