•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فیزیوتراپی و کاردرمانی
یه نفر به کار با تخته تعادلی رو توضیح بده
دفعه قبلی که واسه مشکل تعادلیم رفتم فیزیوتراپی از دوچیز استفاده کرد یکی تردمیل بود یکی هم تخته تعادلی
اون موقع یادمه یه 20 دقیقه روش می ایستادم
الان هر جفتشو خونه تهیه کردم دارم هر روز میزنم البته تحت نظر دکتر کار درمانی
توضیحات تکمیلی کسی میتونه بهم بده
چون چیزیه که خیلی باهاش درگیرم
یک ماه دیگه هم بعد انجام تمرینات باید برم پیش دکترconfused2
شاید امروز اون روزی باشه که در آینده منتظرشم..ما فقط شاید تجربش کرده باشیم که روزمره امروز شاید آرزوی فردامون بشه..305320_JC_thinking
 تشکر شده توسط : رامنا , mahdiye1989 , پریا حقیقت پور
(2014/06/19, 11:24 PM)i_sh نوشته است: یه نفر به کار با تخته تعادلی رو توضیح بده
دفعه قبلی که واسه مشکل تعادلیم رفتم فیزیوتراپی از دوچیز استفاده کرد یکی تردمیل بود یکی هم تخته تعادلی
اون موقع یادمه یه 20 دقیقه روش می ایستادم
الان هر جفتشو خونه تهیه کردم دارم هر روز میزنم البته تحت نظر دکتر کار درمانی
توضیحات تکمیلی کسی میتونه بهم بده
چون چیزیه که خیلی باهاش درگیرم
یک ماه دیگه هم بعد انجام تمرینات باید برم پیش دکترconfused2

تمرینات روی تخته تعادلی مرحله به مرحله سخت تر میشن مثلا:
1: سعی می کنید روی تخته بایستید و تعادل رو حفظ کنید.
2: مثل قبلی ولی یک دست رو از کنا ر تنه بالا میاورید و بر میگردونید جای اولش (بال زدن) این کار رو با یک دست انجام میدید.
3: با چشم بسته روی تخته تعادل رو حفظ میکنید.
4: ...

یعنی وقتی تونستید به راحتی رو تخته بایستی یک حرکت بر هم زننده تعادل رو اضافه می کنید. دقت کنید همیشه تخته بغل دیواری چیزی باشه که اگر تعادلتون خیلی به هم خورد بتونید دستتون رو بهش بگیرید و نیافتید. ایستادن با چشم بستهخیلی کمک کننده ست چون چشم ها رو از سیستم تعادلی حذف میکنه و بیشتر فشار برای حفظ تعادل به گردن مخچه میافته بنابر این میتونه به توانبخشی مخچه کمک کنه و در کسانی که پلاک مخچه ای ندارند حتی با تقویت مخچه باعث میشه در صورت بروز پلاکی در آینده توانبخشی راحت تر باشه... اگر خواستید با چشم بسته تمرین کنید حتما این تمرین رو در حضور کسی کنارتون انجام بدید...

اصول کلی کار با تخته تعادل همینه... خودتون هم میتونید خلاقیت به خرج بدید و حرکات مختلف رو روش تمرین کنید...

(2014/04/15, 04:13 PM)mahdiye1989 نوشته است: من 5 سال پیش مینیسک زانوم پاره شد و جراحی کردم الان مجدد مینیسک زانوم و رباتش پاره شده دکتر بهم گفتن سعی میکنیم ایندفعه با استخر و فیزیوتراپی تقویتش کنیم و جراحی نکنیم ولی چرا من هیچ تاثیری از فیزیو نمیبینم????
دایما زانوم خالی میکنه , قفل میکنه و خشک میشه

برای خالی کردن زانو باید عضله چهارسر (روی ران) تقویت بشه... قبل از اون اگر عضله پشت ران کوتاه باشه باید استرچ داده بشه تا طول نرمال خودش رو به دست بیاره وگرنه کوتاهی اون باعث میشه که عضله چهارسر مهار بشه یعنی هرچقدر تمرینش بدید نمیتونید درست و حسابی تقویتش کنید...

اما در مورد قفل کردن... اگر طولانی مدت حل نشه تنها راحش متاسفانه جراحی منیسک ه... بستگی داره که چقدر اذیتتون می کنه و تصمیم شما راجع بهش چیه...

اما خالی کردن رو میشه حل کرد... اگر فیزیوتراپی میرید حتما تقویت چهارسر رو باهاتون تمرین میکن... شاید کافی نبوده و یا همسترینگ (عضله پشت ران) کوتاه دارید...
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : FBF , i_sh , mahdiye1989 , paeazan , پریا حقیقت پور
من حدودا 10 سال است که مشکوک به ام اس نخاعی هستم و تا به امروز 3 دکتر عوض کردم و آخرین دکترم مثل دو دکتر دیگرم پس از 3 سال انواع آزمایش و دارو از قبیل آوونکس و سینووکس و 4 بار پالس تراپی و منفی بودن 2 بار آزمایش آنتی ان ام او به من گفت که تو ام اس نداری. ولی من نشانه های بالینیم مثل داشتن ام اس هست. حالا پس از 10 سال که از هیچ دکتری جواب نگرفتم به خاطر سفت بودن عضلاتم میخواهم برم فیزیوتراپی. و این تصمیم خودم هست و دکترم نگفته. از شما میخواهم که راهنماییم کنید. از لطفتون ممنونم
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , رامنا , پریا حقیقت پور
تعدادی از بیماریها هستن که مثل ام اس هستن.فقط نشانه های بالینی که کافی نیست
بنظر من شما باید مراجعه کنی به یه دکتر مجرب مثل دکتر صحرائیان که براتون تشخیص قطعی بده که مشکلتون چیه
اگه ام اس داشته باشین مثلا نوری که در فیزیوتراپی برای بیمار میذارن ضرر داره چون اندام رو گرم میکنه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : mahdiye1989 , رامنا , FBF , kohedard , پریا حقیقت پور
(2014/07/01, 04:51 PM)ایمان نوشته است: من حدودا 10 سال است که مشکوک به ام اس نخاعی هستم و تا به امروز 3 دکتر عوض کردم و آخرین دکترم مثل دو دکتر دیگرم پس از 3 سال انواع آزمایش و دارو از قبیل آوونکس و سینووکس و 4 بار پالس تراپی و منفی بودن 2 بار آزمایش آنتی ان ام او به من گفت که تو ام اس نداری. ولی من نشانه های بالینیم مثل داشتن ام اس هست. حالا پس از 10 سال که از هیچ دکتری جواب نگرفتم به خاطر سفت بودن عضلاتم میخواهم برم فیزیوتراپی. و این تصمیم خودم هست و دکترم نگفته. از شما میخواهم که راهنماییم کنید. از لطفتون ممنونم

دوست خوبم حتما باید از طرف پزشک نسخه داشته باشید برای فیزیوتراپی وگرنه قانونا امکان پذیرشتون توی کلینیک وجود نداره...
... I'm a fighter ...
 تشکر شده توسط : FBF , پریا حقیقت پور
(2014/07/09, 08:47 PM)رامنا نوشته است:
(2014/07/01, 04:51 PM)ایمان نوشته است:
دوست خوبم حتما باید از طرف پزشک نسخه داشته باشید برای فیزیوتراپی وگرنه قانونا امکان پذیرشتون توی کلینیک وجود نداره...
رامنا جونم من که اینجا میرفتم فیزیوتراپی فقط میگفت اگه نسخه نداشته باشی آزاد حساب میشه، هزینش بیشتر میشد که همیشه جریان میذاشت و منتظر میموند تا نسخه بیارن
البته دیگه با من دوست شده و بدون نسخه و با اندکی قیمت بیشتر برای من جریان میذاشت smiling
البته قبلا، حالا خودم دستگاه دارم دیگه Blush
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : رامنا , پریا حقیقت پور
(2014/07/09, 11:03 PM)paeazan نوشته است: رامنا جونم من که اینجا میرفتم فیزیوتراپی فقط میگفت اگه نسخه نداشته باشی آزاد حساب میشه، هزینش بیشتر میشد که همیشه جریان میذاشت و منتظر میموند تا نسخه بیارن
البته دیگه با من دوست شده و بدون نسخه و با اندکی قیمت بیشتر برای من جریان میذاشت smiling
البته قبلا، حالا خودم دستگاه دارم دیگه Blush
میدونی دوستم مساله اینجاست که اگر خدای نکرده این حین اتفاق بدی بیافته و مریض رو بدون نسخه دیده باشن هیچ دفاعی نمیتونن از خودشون بکنن چون کار رو خلاف روال قانونی انجام دادن... . به خاطر همین خیلی ها ریسک نمیکنن و با نسخه مریض رو میبینن... یعنی قانونش اینه که با نسخه ببینن...
... I'm a fighter ...
 تشکر شده توسط : paeazan , پریا حقیقت پور
من سه ساله ام اس دارم تاحالاهم فیزیوتراپی نرفتم لرزش دست دارم مخصوصا وقتایی که کارای حساس اتجام میدم مثل نوشتن.بنظر شما فیزیوتراپی برم جواب میده؟
غمگین مباشید چرا که خوشبختی میتواند از درون تلخترین روزهای زندگی شما زاده شود
 تشکر شده توسط : تندیس , پریا حقیقت پور
من خودم لرزش پا دارم خسته میشم میره رو ویبره که رو تعادلم تاثیر میزاره
لرزش اونجوری که من پیگیرش بودم روند خوب شدنش کند تره
ولی با دارو گاباپنتین از وقتی میخورم بهتر شده
قبل از ورزشی که تحت نظر دکتر پزشکی ورزشی دارم انجام میدم کمتر شده
البته بگم هم ورزش عضلات رو قوی نگه میداره و نمیزاره ضعیف بشه تاثیر داره
هم گاباپنتین روزی 3 تا 100 دکتر داد
Synacthen Depot رو هم 5 تا هفته ای یک عدد کورتون مصرف میشه
کل این دارو ها و ورزش 30-40 درصد لرزش رو خوب کرده که ادامه داره ...
ولی الانم خسته میشم بازم لرزش دارم نباید خسته کنی عظلات رو
شنا واسه این قضیه خیلی خوبه پنجشنبه ها شنا میرم تا 2 روز خوبم ولی 5 روز دیگه بی حالم...
که حالا تا اخرش باید دید چه جوری میشه...
agreement2
شاید امروز اون روزی باشه که در آینده منتظرشم..ما فقط شاید تجربش کرده باشیم که روزمره امروز شاید آرزوی فردامون بشه..305320_JC_thinking
 تشکر شده توسط : تنها , پریا حقیقت پور
سلام دوستان
دنبال یه مرکز تخصصی فیزیوتراپی برای ام اس هستم اگه میتونین راهنمائیم کنین
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقش فیزیوتراپی در بهبود ضایعات مغزی H-tanha 3 4,373 2014/09/01, 04:40 PM
آخرین ارسال: paeazan
  لیست مراکز فیزیوتراپی shokolat 5 38,629 2013/08/19, 10:13 AM
آخرین ارسال: shokolat
  2مرداد روز فیزیوتراپی درایران shokolat 1 3,833 2013/07/14, 04:41 PM
آخرین ارسال: moon light
Star نقش فیزیوتراپی در کاهش عوارض آرتروز گردن naazanin 0 2,511 2012/08/26, 02:30 PM
آخرین ارسال: naazanin
  ام اس و فیزیوتراپی نازلی 1 5,350 2012/03/14, 12:58 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
  بخش های فیزیوتراپی shokolat 0 6,330 2011/11/29, 10:50 AM
آخرین ارسال: shokolat
  فیزیوتراپی چقدر در کاهش درد موثر است؟ نازلی 0 2,559 2011/08/26, 11:02 AM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان