امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دخترها به خواستگاری کدام پسران بروند؟؟؟
تو هندوستان بنا بر سنت دخترها باید به خواستگاری پسرها برن .happy0065.gifاگه پسره قبول کرد ازدواج سر میگیره.Tongueالبته پسره که می گم یعنی خانواده پسره.اون جا هنوز یک جامعه سنتی هست.و خانواده نقش مهمی دارن.مهریه رو هم زنان به مردان می دن.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : mahdie , حکمت خدا , 111reza , omid_nejad , مریم امیدوار , rey123 , behzad mkh , رهاورد , مرتضی , pariya1361 , SAEEDNT125
اوووووووووووووه آقا پسرا خودشون تشریف میارن خواستگاری آخرشمangry2
وای به روزی که دختر بیاد بگه confused
آقایون بباید فرهنگسازی رو از خودشون شروع کنن به همراه بالا بردن جنبهDodgy
 تشکر شده توسط : mahdie , 111reza , omid_nejad , مریم امیدوار , rey123 , behzad mkh , pariya1361 , زیبا*
(2014/04/11, 09:58 AM)SAMA.89 نوشته است: ای بابا ... وقتی میان با گل و شیرینی خواستگاریتون و درخواست ازدواج میدن بعد یکسال زندگی تکراری میشید واسه شوهره و....... حالا فکر کن دختره بره خواستگاری ........ تا دقی به دوقی بخوره شوهره با یک مترونیم زبان میگه خودت خواستی ..... خودت اومدی خواستگاریم .... ابراز علافه دختر به پسر قضیه فرق میکنه طبیعی هست ولی خواستگاری به پشیمونی صد در صد دختر می انجامد ........... تمام

جانا سخن از زبان ما میگویی
چون میگذرد غمی نیست
 تشکر شده توسط : mahdie , عسل راد , 111reza , omid_nejad , مریم امیدوار , SAMA.89 , rey123 , behzad mkh , رهاورد , pariya1361 , زیبا*
(2014/04/11, 10:20 AM)بهرنگ نوشته است: تو هندوستان بنا بر سنت دخترها باید به خواستگاری پسرها برن .happy0065.gifاگه پسره قبول کرد ازدواج سر میگیره.Tongueالبته پسره که می گم یعنی خانواده پسره.اون جا هنوز یک جامعه سنتی هست.و خانواده نقش مهمی دارن.مهریه رو هم زنان به مردان می دن.
ادرس اون منطقه از هندوستان رو نداری evilgrin0039.gif عاغا مهر ما سکه به اندازه سال میلادی تاریخ تولدlaughing3
 تشکر شده توسط : omid_nejad , مریم امیدوار , عسل راد , rey123 , behzad mkh , رهاورد , مرتضی , pariya1361
(2014/04/14, 11:27 PM)111reza نوشته است:
(2014/04/11, 10:20 AM)بهرنگ نوشته است: تو هندوستان بنا بر سنت دخترها باید به خواستگاری پسرها برن .happy0065.gifاگه پسره قبول کرد ازدواج سر میگیره.Tongueالبته پسره که می گم یعنی خانواده پسره.اون جا هنوز یک جامعه سنتی هست.و خانواده نقش مهمی دارن.مهریه رو هم زنان به مردان می دن.
ادرس اون منطقه از هندوستان رو نداری evilgrin0039.gif عاغا مهر ما سکه به اندازه سال میلادی تاریخ تولدlaughing3
بدتون نمیاد انگار اما به نظر من همین رسم ایران خودمون قشنگ تره
شب است و یاد تو مرا پر از بهانه میکند ، چه کرده ای که دل چنین تو را بهانه میکند
 تشکر شده توسط : عسل راد , 111reza , rey123 , behzad mkh , رهاورد , pariya1361 , زیبا*
Rainbow 
الان که پسرها می یان خواستگاری دخترا این قدر خودشونو قبول دارند که بیا و ببین!! حالا ببینید اگه دختر خانم ها برن خواستگاریشون دیگه چی میشهconfused
حالا اگر شد و دخترها رفتن خواستگاری حق طلاق، اجاز خارج شدن از کشور ،حضانت فرزند، اجازه کار و تحصیل و داشتن چند تا همسر و... رو هم بهشون می دن Smile (52)
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : عسل راد , SAMA.89 , yasna , rey123 , behzad mkh , pariya1361

نه فکر می کنم کل هندوستان این طوری هست.پس نگران نباش.Tongueبابت دنشون هم نگران نباش.هندوها به ندرت دینشون رو عوض می کنن ولی با این حال باز هم از جمعیت 1 میلیارد و صد میلیونی هند 200 میلیون مسلمان هستن.با جمع و تفریق و محاسبه میزان زن و مرد و این که همسن و سال خودت و موقعیت خوب پیدا کنی گمان می کنم د ر هر حال 2-3 میلیون کیس برات و جود داشته باشن.evilgrin0039.gif

(2014/04/15, 07:39 AM)مریم امیدوار نوشته است:
بدتون نمیاد انگار اما به نظر من همین رسم ایران خودمون قشنگ تره

صرفا جنبه اطلاع رسانی و خبری داشت نه چیز دیگه.men

(2014/04/14, 09:49 PM)عسل راد نوشته است: اوووووووووووووه آقا پسرا خودشون تشریف میارن خواستگاری آخرشمangry2
وای به روزی که دختر بیاد بگه confused
آقایون بباید فرهنگسازی رو از خودشون شروع کنن به همراه بالا بردن جنبهDodgy

عسل فرهنگها در حال تغییر هست.من حدود 12-13 سال قبل رفته بودم رستوران یک چیز جالبی دیدم که یادم نمی ره.یک پسر کت و شلواری و یک دختر چادری اومده بودن شام اون جا. بعد از چند دقیقه پسره یک حلقه میده به دختره و ازش خواستگاری میکنه.برام من خیلی عجیب بود چون :1.این یک رسم امریکایی هست و من فکر نمی کردم که چنین امری در ایران اتفاق بیفته2. این که در یک خانواده مذهبی آن گونه که از احوا لشون مشخص بود دختر و پسر تنها با هم بیان رستوران و اون هم پسره به شیوه امریکایی به دختره پیشنهاد ازدواج بده.بنابراین برای من شگفت اگیز نخواهد بود چنانچه فی المثل در 10 سال آینده پسرها موقع ازدواج بنا به رسم غربیها زانو بزنن و با تقدیم حلقه از دختر خواستگاری کنن.
 تشکر شده توسط : عسل راد , 111reza , behzad mkh , pariya1361
والا اون چیزی که من دارم از پسرای الان میبینم فک نکنم واسه خودشونم همچین چیزی پسندیده باشه و قبول داشته باشنDodgy
خب منم چادریم ولی اون که اونجوری خواستگاری کرده بود چش بود؟خیلی هم قشنگ بودwink2
 تشکر شده توسط : 111reza , rey123 , رنگین کمان , behzad mkh , pariya1361 , زیبا*
(2014/04/15, 04:31 PM)عسل راد نوشته است: والا اون چیزی که من دارم از پسرای الان میبینم فک نکنم واسه خودشونم همچین چیزی پسندیده باشه و قبول داشته باشنDodgy
خب منم چادریم ولی اون که اونجوری خواستگاری کرده بود چش بود؟خیلی هم قشنگ بودwink2

اشکالی نداره.رسم ایرانی نیست ولی الان گویا عالمگیر شده.Tongue

پاسخ سمیرا:
1.آن چه که در تداول بهش حق طلاق گفته میشه و به لحاظ حقوق بهش وکالت در طلاق می گن همین الان هم اجرا میشه پیش از هجرای خطبه عقد در دفترخانه یک فرم چاپی می دن که توش مواردی نظیر همین حق طلاق توش درج شده .حالا پذیرفتن موارد مندرج الزامی نیست و می توان برخی یا همه اونها رو هم نپذیرفت.منتها بهد از قبولی علی الاصول جنبه لازم الاجرا داره.من هم ندیدم که هنگامی که دادخواست طلاق صادر می شه در تهران و شهرهای بزرگ خیلی از پذیرشش امتنا ع کنن.وانگی با همین وضع مورد اشاره تو هم از هر 2 ازدواج یکی منتهی به طلاق میشه .
2.در همون فرم همین اجازه خارج شدن در کشور هم هست.
3.در مورد حضانت فرزند دادگاه تصمیم گیری می کنه.به طور معمول به زوجی که شایستگی بیشتری داشته باشه به لحاظ اخلاقی-مالی و موقعیت اجتماعی تعلق می گیره.همین هم می تونه موقت یا دایم باشه.به نحوی که هر گاه فاقد یکی از این شروط شد طرف مقابل این حق رو خواهد داشت که از دادگاه درخواست کنه حضانت رو از طرف مقابل سلب و به او واگذار کند.
4.اجازه کار که به طور معمول همه ازش برخوردارن. اگه این حق از کسی سلب بشه می تونه بابتش به دادگاه شکایت کنه.اونی که تو منظورت هست بهش می گن((مننوعیت از اشتغال به کار و حرفه معین)).یعنی چنانچه مرد اعتقاد داشته باشد که زنش در حرفه نامناسب هست می تونه از دادگاه در خواست کنه که زنش رو از فعالیت در فلا ن پیشه منع کنه.
5.داشتن چند همسر تو خیلی کشورها جرم هست بهش میگن Bigamy که تو ایران چند همسری ترجمه کردن چند همسری میشه polygamy.به ویژه در ممالک مسیحی اروپا و امریکای لاتین.تو ایران چند همسری برای زنها ممنوع هست و مجازات رجم داره مگر در شرایط خاص .
 تشکر شده توسط : عسل راد , 111reza , behzad mkh , pariya1361
(2014/04/15, 04:31 PM)عسل راد نوشته است: والا اون چیزی که من دارم از پسرای الان میبینم فک نکنم واسه خودشونم همچین چیزی پسندیده باشه و قبول داشته باشنDodgy

واه واه واه کی گفت پسندیده نیست laughing3laughing3laughing3laughing3
ولی درکل منم قبول دارم این رسم هنوز قابل قبول از نظری عقلی نیست چون بعدش یه سوژه بزرگ دست پسرست(اونم شاهزاده های ایرانیlaughing3) که اگر مشکی پیش امد شاخش کنهangry2
ولی در کل خوبه
 تشکر شده توسط : عسل راد , behzad mkh , pariya1361

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  به کدام مراجعه کنیم؟ روانشناس، روانپزشک یا مشاور؟ nahid 0 3,810 2016/06/10, 08:27 PM
آخرین ارسال: nahid
  شیوع وسواس بین پسران نوجوان بیشتر از دختران paeazan 0 2,428 2014/06/30, 12:18 AM
آخرین ارسال: paeazan

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست