•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برق فیزیوتراپی.
راستش به من گفت چون تو هم پاهات برق میگیره هم دستت نمیشه بدم به خودت تنظیمش رو ....راستش خیلی سخت بود دورانش عین این بود که هر 10ثانیه یک صخره میوفتاد رو دستام ......بهش میگفتم میگفت عادت میکنی منم دیدم غیره منطقیه دکترم رو عوض کردم رد کرد برق رو....میگفت پات خیلی بی حسه 100میلی آمپر گذاشته بود که اونو زیاد دقت نمیکردم چون دستام خیلی درد داشت...(بزنید به حساب غد بودنم که نگم بهش خاموش کن)

ولی الان نمیرم تازه مثلا 12سال سوئد بوده و دوره دیده اگر اینجا بود فکرکنم 320ولت برق وصل میکرد....

این اولترا سوند چی هست؟
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : رامنا
اولترا سوند یک وسیلها ی هست که امواج صوتی رو می فرسته به عضلات.امواج با بسامد پ بالافکر می کنم.اگر کسی مثل من سفتی عضله داشته باشه بعد از استفاده اون عضلاتش نرم میشه.تا به حال استفاده نکردی.به طور روتین تو فیزیوتراپی استفاده میشه.یک ژل مل ژل سونو گرافتی رو موضه می زنن و دستگاه رو روش می زارن.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : رامنا , paeazan
من بی حسه دست و پام بیشتر ...سفت نیست
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
من وقتي زياد عصباني ميشم دست و پام سرميشن ..
دكترم بهم گفت برو فيزيوتراپي.
رفتم فكركردم ميخوان چيكار كنن فقط همين دستگاه برقو به پام زدن confused
ديگه نرفتم نرمش دادن خودم خيلي بهتر بود..
میبینی مادر..؟
دیگر سیگار هم غم هایم را تسکین نمیدهد ...
سلطان غم بگو مسکنت چیست ..؟
فرزندت از پای درآمده ...
 تشکر شده توسط : havaars , رامنا
(2014/02/08, 12:16 PM)havaars نوشته است: رامنای عزیز سلام.
من یکسال تمام درد موقع فیزیوتراپی را تحمل کردم چون دکتر صحرائیان می‌گفتند دویک درد دارد باید تحمل کنی و فیزیوتراپ می‌گفت فیزیوتراپی درد دارد باید تحمل کنی.
گاهی آنقدر از شدت درد فریاد می‌کشیدم و گریه می‌کردم که از نفس می‌افتادم و امیر هم اشکش در می‌آمد. به هر دری زدم تا یکی بگوید نباید درد بکشی. حتی مراحل فیزیوتراپیم را برای دوستی که سویس پزشکی می‌خواند ایمیل کردم و او از استادش پرسیده بود گفته بود درست است. از نظر روحی به شدت تحت فشار بودم. اینها حتی یواشکی به امیر می‌گفتند هر طور شده موقع تمرین در خانه از فشار زیاد استفاده کند. حتی اصرار داشتند من کافو را 24 ساعته ببندم و این وحشتناک بود.
تا اینکه از طریق کسی با این کلینیک آشنا شدم. دکتر سوهانی تا معاینه‌ام کرد گفت فیزیوتراپ قبلی کاری نکرده جز اینکه نگذاشته عضلاتت کوتاه شود. به چه قیمتی؟ به قیمت درگیر شدن پای راستم.

[/b] بچه‌ها یادتان باشد کوچکترین درد در شما ایجاد التهاب و در نتیجه ایجاد یا تشدید اسپاسم خواهد کرد. پس خیلی خیلی دقت کنید.

سوسن جون واقعا ناراحت شدم. امیدوارم هیچ کس اینطوری اذیت نشه و شما هم هر روز بهتر بشی عزیزم. به خدا من اصلا نمی فهمم این دیگه چه جورشه آخه. والله به خدا هییییییییییچ وقت درمانی غیر از تمرین درمانی و یکسری درمان دستی فیزیوتراپی برای ام اس توصیه نشده... هیچ رفرنسی دستگاهها رو درمان اصلی نمیدونه که به خاطرش به مریض بگیم عیبی نداره دردش رو تحمل کن تا خوب شی! من فکر میکنم بعضی فیزیوتراپیست ها وقت ندارن با مریض ام اس کار کنن اینه که گاهی سرشو گرم میکنن با دستگاه و جریان و اینها... واقعا متاسفم میدونم اینا رو میگم خیلی ها شاید خوششون نیاد... ولی باید گفت. وقتی مریض اگاه باشه کسی نمیتونه اینطوری باعث اذیتش بشه یا وقت و هزینه ش رو هدر بده... خب اگر واقعا وقت ندارن ببینن مریض رو بگن نمیتونیم ببینیم... این دیگه چه جورشه Sad من بازم میگم ام اس و دویک باید کلینیک فیزیوتراپی تخصصی داشته باشه. یکی دوتا هم کافی نیست. وقتی آمار اینطوری بالاست باید به اندازه کافی هم مراکز تخصصی باشه...

(2014/02/09, 10:45 PM)بهرنگ نوشته است: اولترا سوند یک وسیلها ی هست که امواج صوتی رو می فرسته به عضلات.امواج با بسامد پ بالافکر می کنم.اگر کسی مثل من سفتی عضله داشته باشه بعد از استفاده اون عضلاتش نرم میشه.تا به حال استفاده نکردی.به طور روتین تو فیزیوتراپی استفاده میشه.یک ژل مل ژل سونو گرافتی رو موضه می زنن و دستگاه رو روش می زارن.
از اولتراسوند در کنار استرچ برای درمان کوتاهی عضله میشه استفاده کرد. کمک میکنه که استرچ موثرتر باشه و عضله سریعتر با استرچ به طول طبیعی برگرده. این یکی از کاربردهای اولتراسوند درمانی ه.
اما اسپاسم رو برطرف نمیکنه. توضیحش سخته. اما اسپاسم (سفتی) عضله که در ام اس اتفاق می افته یه اتفاق مرکزی ه. یعنی منشا اون در سیستم اعصاب مرکزی هست (مغز). پس نمیشه با دستکاری در محیط مثل استفاده از اولتراسوند روی عضله به این سادگی کمش کرد.اسپاسم رو باید با روشهای دیگه تمرین درمانی و درمانهای دستی کم کرد و در نهایت بعد از گذشت زمان اگر دیدیم اسپاسم باعث کوتاهی ماندگار در عضله شده میشه از اولتراسوند کمک گرفت برای برطرف کردنش.
پس اولتراسوند هم خوبه ولی جای تمرینات فیزیوتراپی رو نمیگیره.
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , paeazan , nahid , havaars
باورتون میشه منو ترسوندین و دیروز و امروز که کورتن گرفتم جرأت نمیکنم سراغ دستگاه فیزیوتراپی برم که میگین در زمان کورتن گرفتن نباید جریان گرفت؟
در صورتی که شش ماه گذشته که کورتن میگرفتم جریان هم همون روز میگرفتم و مشکلی نداشتم

بنظر من بیمار باید یه فیزیوتراپ ثابت و قابل اعتماد داشته باشه.شاید دو سال پیش که ده جلسه رفتم در بیمارستان برای فیزیوتراپی بهم فشار میاورد میگفت فنر رو با پات بکش و وقتی نمیتونستم میگفت مثلا داری تنبلی میکنی Confused
من بعدش رفتم یه کلنیک نزدیک خونم چون از لحاظ هزینه رفت و آمد برام بصرفه بود اما واقعا برام وقت میذاره.با خانمه دوست شدم.اما کمی نگران جوان بودن و کم تجربه بودنشم.تجربش شاید 5 سال باشه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

ای کاش یکی میومد می گفت من رفتم یه کلینیک فیزیوتراپی، یک جلسه فقط مشکلاتم رو ارزیابی کردند و از جلسات بعد مثلا 15 دقیقه من رو بردند روی biodex که تمرین تعادلی کنم. یا رفتم یه جایی مثلا wii داشتن من باهاش تمرین کردم. یا اصلا این وسایل لوکس به کنار، یکی میومد میگفت PNF باهام کار میکنن، چند دقیقه ای تمرین هوازی انجام میدم (مثلا رکاب زدن)، با GymBall تمرین می کنم. تمرین قدرتی سبک با تیوب الاستیک انجام میدم... باز آموزی حرکتی فیزیوتراپیستم باهام کار می کنه... بهم برنامه تمرینی در منزل میدن که تمرینات رو در طول روز کم کم انجام بدم و خسته نشم... ... ... .

همه فقط تجربه جریان و اینها رو دارن متاسفانه...

(2014/02/10, 08:10 PM)paeazan نوشته است: باورتون میشه منو ترسوندین و دیروز و امروز که کورتن گرفتم جرأت نمیکنم سراغ دستگاه فیزیوتراپی برم که میگین در زمان کورتن گرفتن نباید جریان گرفت؟
در صورتی که شش ماه گذشته که کورتن میگرفتم جریان هم همون روز میگرفتم و مشکلی نداشتم

بنظر من بیمار باید یه فیزیوتراپ ثابت و قابل اعتماد داشته باشه.شاید دو سال پیش که ده جلسه رفتم در بیمارستان برای فیزیوتراپی بهم فشار میاورد میگفت فنر رو با پات بکش و وقتی نمیتونستم میگفت مثلا داری تنبلی میکنی Confused
من بعدش رفتم یه کلنیک نزدیک خونم چون از لحاظ هزینه رفت و آمد برام بصرفه بود اما واقعا برام وقت میذاره.با خانمه دوست شدم.اما کمی نگران جوان بودن و کم تجربه بودنشم.تجربش شاید 5 سال باشه

زهرا جون منم نمیگم جریان ممنوع عزیزم. یه وقت اشتباه نشه ولی به نظرم جریان یه درمان حاشیه اییه برای ام اس که اگر فیزیوتراپیست تشخیص بده میتونه با احتیاط انجامش بده... ولی نباید همه فیزیوتراپی همین باشه.
در اکثر موارد هم اصلا جریان لازم نیست.
در مورد خطراتش هم واقعیت اینه که خیلی بعیده که اتفاق بدی بیافت. شما درست میگی... ولی مثل این میمونه که بگیم یه دارویی 0/05% خطر مثلا پارگی عضله داره. این خیلی احتمال کمیه ولی پزشک که دارو رو میده باید بیمارش رو تحت نظر بگیره تا این احتمال رو به صفر برسونه و اگر بیمار رو آسیب پذیر میبینه قطعش کنه دارو رو.
درد تو فیزیوتراپی نشونه اینه که حتما یه جای کار اشتباهه... وقتی دستگاه باعث درد میشه یعنی نباید استفاده بشه اصلا (منظورم تجربه سوسن عزیزه) این به معنی قطع فیزیوتراپی نیست. میشه این قسمت رو از فیزیوتراپی حذف کرد فیزیوتراپی رو ادامه داد.
... I'm a fighter ...
 تشکر شده توسط : paeazan , nahid , havaars
(2014/02/10, 08:16 PM)رامنا نوشته است: ای کاش یکی میومد می گفت من رفتم یه کلینیک فیزیوتراپی، یک جلسه فقط مشکلاتم رو ارزیابی کردند و از جلسات بعد مثلا 15 دقیقه من رو بردند روی biodex که تمرین تعادلی کنم. یا رفتم یه جایی مثلا wii داشتن من باهاش تمرین کردم. یا اصلا این وسایل لوکس به کنار، یکی میومد میگفت PNF باهام کار میکنن، چند دقیقه ای تمرین هوازی انجام میدم (مثلا رکاب زدن)، با GymBall تمرین می کنم. تمرین قدرتی سبک با تیوب الاستیک انجام میدم... باز آموزی حرکتی فیزیوتراپیستم باهام کار می کنه... بهم برنامه تمرینی در منزل میدن که تمرینات رو در طول روز کم کم انجام بدم و خسته نشم... ... ... .

من میگم رامنای عزیزم که وقتی این یکی دو یا سه سال گذاشته میرفتم فیزیوتراپی برام جریان میذاشت روی لبه تخت مینشستم وقتی چتد ثانیه جریان میومدم به پاهام پاهام رو به حالت L بلند میکردم و همزمان وزنه هم به پاهام بود.وقتی جریان برام کم بود صداش میزدم میومد شدت رو بیشتر میکرد

قبل یا بعد از جریان هم روی تخت دراز میکشیدم، اوایل با یک فنر پاهام رو میوردم پایین و یا از بغلین و بعدش که قدرتم زیاد شد با دو فنر این کار رو انجام میدادم

زمانهایی که وقتش هم آزادتر بود و من هم وقت داشتم بین 5 دقیقه تا 7 دقیقه روی تخته تعادل میموندم گاهی هم به زانو خم میشدم و دویاره وایمیسادم حتی وقتی بهتر شده بودم چشمهام رو هم میبستم
اما میتونستم روی اون تخته تعادل مستطیلی شکلی وایسم و روی تخته تعادل دایره ای شکله که سخت تره نمیتونستم چندان بمونم

اون اوایل بهم سوئیس بال(جیم بال) هم میداد که اونجا روش بشینم اما بعدش که خودم سوئیس بال خریدم دیگه اونجا انجام نمیدادم
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

(2014/02/10, 08:53 PM)paeazan نوشته است:
(2014/02/10, 08:16 PM)رامنا نوشته است: ای کاش یکی میومد می گفت من رفتم یه کلینیک فیزیوتراپی، یک جلسه فقط مشکلاتم رو ارزیابی کردند و از جلسات بعد مثلا 15 دقیقه من رو بردند روی biodex که تمرین تعادلی کنم. یا رفتم یه جایی مثلا wii داشتن من باهاش تمرین کردم. یا اصلا این وسایل لوکس به کنار، یکی میومد میگفت PNF باهام کار میکنن، چند دقیقه ای تمرین هوازی انجام میدم (مثلا رکاب زدن)، با GymBall تمرین می کنم. تمرین قدرتی سبک با تیوب الاستیک انجام میدم... باز آموزی حرکتی فیزیوتراپیستم باهام کار می کنه... بهم برنامه تمرینی در منزل میدن که تمرینات رو در طول روز کم کم انجام بدم و خسته نشم... ... ... .

من میگم رامنای عزیزم که وقتی این یکی دو یا سه سال گذاشته میرفتم فیزیوتراپی برام جریان میذاشت روی لبه تخت مینشستم وقتی چتد ثانیه جریان میومدم به پاهام پاهام رو به حالت L بلند میکردم و همزمان وزنه هم به پاهام بود.وقتی جریان برام کم بود صداش میزدم میومد شدت رو بیشتر میکرد

قبل یا بعد از جریان هم روی تخت دراز میکشیدم، اوایل با یک فنر پاهام رو میوردم پایین و یا از بغلین و بعدش که قدرتم زیاد شد با دو فنر این کار رو انجام میدادم

زمانهایی که وقتش هم آزادتر بود و من هم وقت داشتم بین 5 دقیقه تا 7 دقیقه روی تخته تعادل میموندم گاهی هم به زانو خم میشدم و دویاره وایمیسادم حتی وقتی بهتر شده بودم چشمهام رو هم میبستم
اما میتونستم روی اون تخته تعادل مستطیلی شکلی وایسم و روی تخته تعادل دایره ای شکله که سخت تره نمیتونستم چندان بمونم

اون اوایل بهم سوئیس بال(جیم بال) هم میداد که اونجا روش بشینم اما بعدش که خودم سوئیس بال خریدم دیگه اونجا انجام نمیدادم

عزیزمم شما فیزیوتراپیستتون در حد امکاناتش خوب براتون کار میکرده. اولین نشونه اش هم رضایت خودته و اینکه احساس میکنی که برات مفید بوده. تمریناتی هم ه گفتی عاااالی همه...
ببین اون biodex و اینها که گفتم الان تو هیچ کلینیکی پیدا نمیشه. دانشگاهها برای کارهای تحقیقاتی دارن و ازش استفاده می کنن در حالیکه هدف سازندگانش تمرین بوده نه تحقیق... و تو بعضی کلینیکهای مخصوص ورزشکاران هم هست. اینکه اسمشون رو اوردم اینجا برای این بود که بقیه بچه ها یا بقیه بشنون و بدونن همچین چیزهایی هم هست. یه کلینیک تخصصی ام اس خوبه که همچین وسیله ای هم داشته باشه. یا مثلا wii یه بازیه... خیلی ها مطمئنا اینجا میشناسشن. الان شرکت های دیگه هم چیزهایی مشابه اون ساخته اند مثل Kinect که خیلی جالبتره و برنامه های مخصوص توانبخشی هم براش تدارک دیدن، حین اون فرد حرکات رو تمرین میکنه و خطاهاش هم با دستگاه و در غالب بازی بهش گفته میشه تا اصلاحشون کنه.... مغز خیلی خوب به یک همچین چیزی جواب میده. به اینها میگن virtual reality system. توی توانبخشی مشکلات عصبی الان از اینها داره استفاده میشه.
یه مقاله ضمیمه کردم اگر کسی دوست داشت میتونه بهش نگاه بندازه...
کلا اگر یه روزی کلینیک تخصصی ام اس داشته باشیم خوبه که یه قسمتی از تجهیزاتش اینها باشه...

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   VRS.pdf (اندازه: 146.23 KB / تعداد دفعات دریافت: 6)
... I'm a fighter ...
 تشکر شده توسط : nahid , paeazan
(2014/02/10, 08:10 PM)paeazan نوشته است: باورتون میشه منو ترسوندین و دیروز و امروز که کورتن گرفتم جرأت نمیکنم سراغ دستگاه فیزیوتراپی برم که میگین در زمان کورتن گرفتن نباید جریان گرفت؟

د ر موردفیزیوتراپی همیشه 2 تا مشکل وجود داره
1.فیزیوتراپهای جوان که توان خوبی دارن ممکن هست بی تجربه باشن
2.فیزیوتراپهب با تجربه دیگه معمولا زهوارشون در رفته.تو این سریع افراد تحلیل میرن.بهد از 40 سال دیکه بیشترشون درب و داغون هستن.

من فکر می کنم که بهتر باشه که حرکات فیزیوتراپی رو دکتر بنویسه .اون وقت فیزیو تراپ ناچار هست که طبق دستور پزشک عمل کنه و نمی تونه سرخود عمل کنه.دکترهای نورولوژیست به طور معمول نمی تونن در این زمینه کمکی کنن.البتع اگه پزشکی تبحر داشته باشه که چه بهتر.اگر نه پیش دکتر ارتوپد برین و ازش بخواین براتون در مورد حرکاتی که فیزیوتراپ باید انجام بده نسخه بنویسه.این طوری خاطرتون جمه می شه و دیگه نگران نمی شید
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیزیوتراپی و توانبخشی؛ درد جلوی ساق:شین اسپلینت shokolat 0 2,879 2011/11/21, 01:03 PM
آخرین ارسال: shokolat

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست