امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حرکات تعادلی ( تمرین برای حفظ تعادل )
ممنون زهرا خانم عالی بود
البته تو سایتش رفتم و همه حرکاتش رو دیدم
ولی تمرین 15 رو پیدا نکردم
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : paeazan , pariya1361
مرسى زهرا جون وشکلات عزيز منم تو تعادل مشکل دارم چه تمرينات مفيدى هستن.
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : paeazan , طاهره. , pariya1361
(2014/01/17, 06:33 PM)ابراهیم نوشته است: ممنون زهرا خانم عالی بود
البته تو سایتش رفتم و همه حرکاتش رو دیدم
ولی تمرین 15 رو پیدا نکردم
تمرین 15 رو پیدا نکردین؟!
در اون لینک شماره گذاری شده از 28 تا 32 اما من اینجا از یک تا 5 شماره گذاری کردم
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : طاهره. , pariya1361
من وقتی پاهامو جفت میکنم پیش هم نمیتونم تعادل داشته باشم
یا بخوام گردو شکن راه برم نمیتونم
ولی درحالت عادی خوبمagreement2agreement2
میبینی مادر..؟
دیگر سیگار هم غم هایم را تسکین نمیدهد ...
سلطان غم بگو مسکنت چیست ..؟
فرزندت از پای درآمده ...
 تشکر شده توسط : طاهره. , farda20032020 , pariya1361
سلام دوستان راه رفتن گردو شکن دقیقا چطوریه؟
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
 تشکر شده توسط : طاهره. , pariya1361
(2015/05/27, 04:52 AM)farda20032020 نوشته است: سلام دوستان راه رفتن گردو شکن دقیقا چطوریه؟

صاف بایست بعد پای راست را دقیقا جلوی پای چپ بگذار در همون حالت بدونه اینکه تکون بخوری پای چپو بردار جلو پای راست بگذار
به همین صورت ادامه بده یک پا جلو اونیکی
نمیدونم خوب توضیح دادم یا نهconfused
 تشکر شده توسط : farda20032020 , eshagh , pariya1361
(2015/05/27, 09:00 AM)طاهره. نوشته است:
(2015/05/27, 04:52 AM)farda20032020 نوشته است: سلام دوستان راه رفتن گردو شکن دقیقا چطوریه؟

صاف بایست بعد پای راست را دقیقا جلوی پای چپ بگذار در همون حالت بدونه اینکه تکون بخوری پای چپو بردار جلو پای راست بگذار
به همین صورت ادامه بده یک پا جلو اونیکی
نمیدونم خوب توضیح دادم یا نهconfused

فکر میکنم این نوع راه رفتن شبیه بازی گردو ، شکستم (که برای شروع بازی به کار میبردیم ) باشه.
تو که یک گوشه ی چشمت غم عالم ببرد
حیف باشد که تو باشی و مرا غم ببرد...
 تشکر شده توسط : یه غریبه , farda20032020 , یاسی , niloofary , pariya1361
خیلی ها مثل من می بینن براشون مشکله ولش می کنن . ولی فهمیدم که باید مخچه رو تحریک کرد که کارش رو انجام بده.
من تعادلم مشکل داشت که وقتی دکتر رفتم و ام آر آی دادم معلوم شد پلاک توی مخچم نیست ولی توی ساقه و ریشه مغز چند تا هست .
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
 تشکر شده توسط : یاسی , pariya1361
(2013/07/13, 11:13 AM)paeazan نوشته است:
ورزش برای کمک به حفظ تعادل بدن

از اینجا میتونین انیمیشن حرکات رو هم ببینین

1-تاثیر: تعادل

در حالیکه دو پا به یکدیگر چسبیده، بایستید. اگر ایستادن در این حالت مشکل می باشد در شروع در کنار یک وسیله کمکی مانند یک صندلی باشید.

۱-بدون استفاده از وسیله کمکی سعی کنید تا ۲۰ شمرده و تعادل خود را حفظ کنید.

۲-گر این کار را توانستید انجام دهید، در مرحله بعد با احتیاط این عمل را با چشمان بسته انجام دهید.

اگر انجام این حرکت تا شماره ۲۰ در ابتدا برای شما سخت می باشد سعی کنید به تدریج زمان انجام حرکت را افزایش دهید.

2-تاثیر: تعادل

یک پا را جلوی پای دیگر قرار دهید به گونه ایکه پاشنه پای جلویی به انگشتان جلوی پای عقبی بخورد. اگر نیاز دارید برای شروع حرکت از یک تکیه گاه مانند صندلی برای ایستادن استفاده کنید.

۱-بدون استفاده از وسیله کمکی سعی کنید تا ۱۰ شمرده و تعادل خود را حفظ کنید.

۲-اگر این حرکت را براحتی انجام دادید با احتیاط با چشمان بسته نیز این حرکت را انجام دهید.

اگر انجام این حرکت تا شماره ۱۰ در ابتدا برای شما سخت می باشد سعی کنید به تدریج زمان انجام حرکت را افزایش دهید.

3-تاثیر:تعادل

راست بایستید، دو پا از همدیگر فاصله داشته باشند و وزن بطور مساوی بر روی دو پا تقسیم شده باشد.

۱-یک پا را به جلو گذاشته به گونه ایکه از روی یک چاله رد می شوید و بدون صبر کردن پا را به عقب برگردانید و برای پای دیگر تکرار کنید.

·۳ تا ۵ بار این حرکت را برای هر پا تکرار کنید.

۲-مشابه شماره ۱ حرکت را برای حالتی انجام دهید که پا را به سمت عقب ببرید و بدون صبر کردن به حالت اولیه بازگردانید. با انجام این حرکت پس از مدتی سعی کنید پا را در فواصل بزرگتری به عقب یا جلو ببرید.

این حرکت به شما کمک می کند تا تعادل خود را در ضربه های ناگهانی مثلا برخورد با یک شخص، حفظ کنید.

4-تاثیر:تعادل

راست بایستید، دو پا از همدیگر فاصله داشته باشند و وزن بطور مساوی بر روی دو پا تقسیم شده باشد.

1-سعی کنید یک پای خود را از زمین بلند کنید و در همین حال تعادل خود را حفظ کنید. تا ۱۵ شمرده ( در ابتدا هر چه می توانید) و پای خود را پایین بیاورید. این حرکت را با پای دیگر انجام دهید.

2-اگر می توانید، با رعایت احتیاط این حرکت را با چشمان بسته انجام دهید ولی مطمن باشید در کنار شما وسیله محکمی وجود دارد که اگر تعادلتان بهم خورد می توانید دستتان را به آن بگیرید.

5-تاثیر: نیرو، پایداری، تعادل، حالت بدن

بر روی سطح محکم مانند صندلی یا لبه تخت بنشینید.

بلند شدن از حالت نشسته برای تقویت عضلات پا بسیار مناسب بوده و تعادل شما را نیز محک می زند. بنابراین اگر زمان برای تمرین های دیگر ندارید، این حرکت را انجام دهید. سعی کنید این حرکت را بدون کمک دستتان انجام دهید.دست خود را بر روی زانو قرار داده و در هنگام بلند شدن که پا ها به بالا می آید، دستان خود را به پایین فشار دهید. به حالت ایستاده تا شماره 3 صبر کنید سپس دستتان را بر روی زانو هایتان قرار داده و بنشینید.

·۳ تا ۵ بار این حرکت را تکرار کنید.

اگر تعادل خود را نمی توانید حفظ کنید، این حرکت را جلوی میز انجام دهید تا در هنگام لزوم دستتان را بر روی آن بگذارید.

منبع: انجمن ام اس ایران
این پنجشو اگه سنگین وزن هستید مراقب باشین به زانو صدمه نزنه من یک ماهی انجام دادم بعد اون تا شش ماه زانوم درد میکرد الانم تق تق میکنه.. با شدت به زانو ها فشار نیارین البته من سعی کردم از دست استفاده نکنم
شاید امروز اون روزی باشه که در آینده منتظرشم..ما فقط شاید تجربش کرده باشیم که روزمره امروز شاید آرزوی فردامون بشه..305320_JC_thinking
 تشکر شده توسط : niloofary , pariya1361
درود بر دوستان گرامیم icon_question

این حرکات تعادلی بسیار کارساز هستند
هر چند من مشکل تعادل ندارم فعلا smiling

ولی باز هم انجام این حرکات ورزشی مفید خواهد بود
بخصوص برای مایی که پشت میز نشین هستیم و کارمند agreement2

فقط یه مشکلی اخیرا برام بوجود اومده sad2
پشت زانوم (مثل رباط یا طناب)
موقع نشستن و برخواستن بخصوص روی پله ها بدجور تیر میکشه و اکثرا با هر حرکت تق تق صدا میده و دردناکه Dash2

یکی میگفت عضله دوسر ران که به زانو متصل میشه ضعیف شده (باید با حرکات کششی پا تقویتش کنی) fighting0030.gif

اما من با این وضعیت پشت زانوم نمیتونم حرکت کششی انجام بدم Unknown

به پزشک هم مراجعه نکردم هنوز happy0065.gif

یعنی چی میتونه باشه ؟؟؟ icon_cry
بارها پرسیده بودند
بزرگ شدی میخواهی چکاره شوی؟ ما هیچوقت نگفتیم "خوشبخت" بچه بودیم دیگر، عقل مان نمیرسید
 تشکر شده توسط : pariya1361

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ورزش برای شما ممنوع است اگر paeazan 23 16,420 2016/09/28, 02:56 AM
آخرین ارسال: i_sh
  حرکاتی برای درد كف پا و پاشنه shokolat 1 4,030 2014/07/23, 08:41 PM
آخرین ارسال: hadisss
  تمرین های تقویت شانه (توانبخشی شانه) Prime 10 5,840 2014/04/19, 10:32 AM
آخرین ارسال: havaars
  تمرین با جیم بال shokolat 6 7,935 2013/09/21, 03:37 PM
آخرین ارسال: shokolat
  تمرین عضلات کف لگن برای کنترل بهتر ادرار و مدفوع رامنا 0 2,715 2013/06/16, 10:09 PM
آخرین ارسال: رامنا
  چندتا تمرین ساده و مفید warrior 12 6,933 2013/06/02, 02:03 PM
آخرین ارسال: ghaside
  حرکات ورزشی در دوران بارداری shokolat 0 2,556 2013/01/27, 08:36 PM
  لباسی برای نظارت بر توانبخشی shokolat 0 2,553 2013/01/08, 08:23 PM
Rainbow تمرین برای بهبودی (4):حرکت لازمه ی حیات انسان toktam* 0 2,432 2012/07/20, 10:17 PM
آخرین ارسال: toktam*
  حرکات نرمشی shokolat 0 4,337 2012/04/12, 08:18 PM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان