امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روند تشخیص درست بیماری ام اس
سلام بچه ها
من سه ماه پیش از دستم حسابی کار کشیدم و حس لامسه شستم کم شد رفتم دکتر مغز و اعصاب گفت چیزیت نیست ولی من ازش خواستم ام آر آی برام بنویسه اونم نوشت من به جز کم حسی شستم هیچ وقت مشکلی نداشتم
بع که جواب ام آر آی اومد دو تا پلاک تو سرم بقود و یکی تو گردن البته یکی از پلاکای توی سرم غیر اختصاصی بود.
پیش چهار تا دکتر رفتم اولی حسابی چکم کرد بعد که دید از لحاظ بالینی مشکلی ندارم آزمایش دیگه ای نداد و گفت همین الان باید بستری بشی هیچیم بهم نگفت که چمه من که خیلی ترسیده بودم رفتم پیش دکتر دوم. دومیه اصلا معاینم نکرد تا دید ام آر آی دستمه گفت ام اس داری؟
من که شوکه شده بودم فقط نگاش کردم برام 10 تا آمپول کورتن نوشت گفت برو هفته بعد بیا
رفتم دکتر سوم معینم نکرد فقط بلافاصله ام آر آیو دید گفت من 5 تا پلاک میبینم تو سرت امروز بیا مایع نخاع بده بستری شو ازش پرسیدم مطمینید ام اس دارم؟ گفت آره عجله کن.حسابی ترسیدم
یک هفته خواب و خوراک نداشتم تو نت حسابی سرچ کردم دیدم اگه نوار عصب عضله چشمی نرمال باشه مشکلی نداری.رفتم سراغ دکتر چهارم دکتر عطایی
اول ام آر آیو نشونش ندادم
معاینم کرد گفت خوبه خوبی دست خودش خوب میشه ام آر ایو نشونش دادم مث بقیه نبود گفت باید vep (آزمایش عصب عضله چشمی) بدی شاید اینا از موقع جنینی بودن یا بچه بودی زمین خوردی اینجوری شده
VEP دادم نرمال بودagreement2 رفتم پیشش گفت ام اس نداری خیلی خوشحلمhappy0065.gif
برام ویتامین نوشت فقط
تو روزایی که حالم خراب بود این سایتو پیدا کردم اینو نوشتم تا اگه یکی شرایط منو داشت بخونتش
 تشکر شده توسط : simin , محبوب64 , MFhealth , آنا , DavidBili , رامنا , shima2 , عروس
الان یه سوال علمی واسه من ایجاد شده مگه با زمین خوردن هم ممکنه پلاک ایجاد بشه(میلین از بین میره؟)؟؟؟
یا ممکنه پلاک ها مادرزادی باشن؟!

من که فعلن چیزی تو نت پیدا نکردم که موارد بالا رو تایید کنه!(سوات پزشکیم ضعیفه)
هرکی مطلبی پیدا کرد لطفا در اختیارمون بذاره
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : رامنا
بالاخره داشتن پلاک در مغز دلیل بر ام اس یا نه؟؟؟icon_cryicon_cry من بعد از ۴ سال کلا به شک افتادم که اصلا ام اس دارم یا نه؟؟؟
ولی فکر نکنم پلاک با زمین خوردن ایجاد بشه!!!
بی بهانه بخندیم .....
 تشکر شده توسط : DavidBili , رامنا
بچه ها انقدر به این پلاکا فکر نکنین. به پزشکتون اعتماد کنید و بسپارید به اون همه چیز رو. توی مغز یه آدم بالای 50 ساله سالم میتونه پر از چیزایی مثل پلاک باشه! اما این چیزها مسلما مربوط به ام اس نیست. البته یکدفعه ای با پا گذاشتن به 50 سالگی ایجاد نمیشن بلکه ایجادشون به مرور زمانه و مشکل خاصی هم ایجاد نمیکنن. بنابر این در مغز یه آدم 30 ساله هم ممکنه این جور چیزها باشه و بدون ایجاد هیچ مشکلی.برای همینه که صرف دیدن ام آر آی توسط یه غیر متخصص مثل من نمیتونه به تشخیص کمکی بکنه. جای پلاک ها و تطابقشون با علائم توسط یه متخصصه که منجر به تشخیص بیماری میشه... ام آر آی یه روش کمکی برای تشخیص ام اسه و روش قطعی نیست. برای همینه که تشخیص بیماری سخته... به نظرم بهترین راه ایه که با یه پزشک خوب مشورت کنید و بهش اعتماد کنید. ذهنتون رو درگیر پلاک ها نکنید... .
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : paeazan , مینا68
(2013/09/24, 01:53 PM)مینا68 نوشته است: سلام بچه ها
من سه ماه پیش از دستم حسابی کار کشیدم و حس لامسه شستم کم شد رفتم دکتر مغز و اعصاب گفت چیزیت نیست ولی من ازش خواستم ام آر آی برام بنویسه اونم نوشت من به جز کم حسی شستم هیچ وقت مشکلی نداشتم
بع که جواب ام آر آی اومد دو تا پلاک تو سرم بقود و یکی تو گردن البته یکی از پلاکای توی سرم غیر اختصاصی بود.
پیش چهار تا دکتر رفتم اولی حسابی چکم کرد بعد که دید از لحاظ بالینی مشکلی ندارم آزمایش دیگه ای نداد و گفت همین الان باید بستری بشی هیچیم بهم نگفت که چمه من که خیلی ترسیده بودم رفتم پیش دکتر دوم. دومیه اصلا معاینم نکرد تا دید ام آر آی دستمه گفت ام اس داری؟
من که شوکه شده بودم فقط نگاش کردم برام 10 تا آمپول کورتن نوشت گفت برو هفته بعد بیا
رفتم دکتر سوم معینم نکرد فقط بلافاصله ام آر آیو دید گفت من 5 تا پلاک میبینم تو سرت امروز بیا مایع نخاع بده بستری شو ازش پرسیدم مطمینید ام اس دارم؟ گفت آره عجله کن.حسابی ترسیدم
یک هفته خواب و خوراک نداشتم تو نت حسابی سرچ کردم دیدم اگه نوار عصب عضله چشمی نرمال باشه مشکلی نداری.رفتم سراغ دکتر چهارم دکتر عطایی
اول ام آر آیو نشونش ندادم
معاینم کرد گفت خوبه خوبی دست خودش خوب میشه ام آر ایو نشونش دادم مث بقیه نبود گفت باید vep (آزمایش عصب عضله چشمی) بدی شاید اینا از موقع جنینی بودن یا بچه بودی زمین خوردی اینجوری شده
VEP دادم نرمال بودagreement2 رفتم پیشش گفت ام اس نداری خیلی خوشحلمhappy0065.gif
برام ویتامین نوشت فقط
تو روزایی که حالم خراب بود این سایتو پیدا کردم اینو نوشتم تا اگه یکی شرایط منو داشت بخونتش

منم یه زمانی کرختی یکطرف بدن داشتم که دومین بار بود طی دوسال پیاپی ، ام آر آی گردنم پلاک داشت ولی مغز نه،یه دکتر بهم گفت بله این مشکلی هست که علایم میره و میاد ( منظورش عود و فروکش بود !) و باید بیایید فلان درمانگاه که من هستم و آزمایشاتی رو انجام بدی .منم فهمیدم منظورش ام اسه و دنیا روی سرم خراب شد !
پیش یه دکتر دیگه رفتم و اون گفت هیچیت نیست اعصابت خرابه و به حرف دکترای ... گوش نکن. منم اشک شادی ریختم و دیگه بی خیال رفتم پی کارم !
ولی 5-6 سال بعد دوباره همون کرختی یک طرفه اومد سراغم و همون ام آر آی قبلی رو که به یه دکتر نشون دادم گفت چرا پیگیری نکردی ؟ و بالاخره معلوم شد ام اس دارم،در صورتی که VEP من نرمال بود.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : MFhealth , مینا68
دکتر من میگه فقط پلاک مغزی مهم نیست!پلاک در نخاع حتمن ام اس .به نظر من قضاوت وتصمیم گیری راباید یه عهده پزشکمون بزاریم.خیلی ازپزشکا تمام مطالبو به مریضاشون توضیح نمیدن.به پزشکتون اعتماد کنید یابا چند پزشک مشورت کنید.میدونید بیماری ما مثل انگشتای دست میمونه!هرکدوم یک شکل واندازه.ومتفاوت از هم.
بهارپشت دراست
به گوش پنجره ها ارام
نسیم گفت وگذشت...
آخه من هیچ علایم بالینی ندارم و فقط حس لامسه شستم یکم کم شده کرخت نیست مثلا زبری رو کمتر احساس میکنه فقط همین تست نوار عصب هم انجام دادم نرمال بودم.
هیچ وقتم علایم ام اس نداشتم این کم حسی شستمم به خاطر اینکه خیلی از دستم کار کشیدم و یه بارم شستم سوخت دکتر گفت اصلا ربطی به ام اس نداره حتی شستم پینه بسته
دکتر گفت خیلیا رو دیده که پلاک داشتن ولی ام اس نداشتن پلاک اشتن دلیل قطعی ام اس نیست

آره مادر زادی میتونن باشن اینو دکتر گفت یا بر اثر ضربه شدید به سر
گفت خیلیا رو دیده تو سرشون پلاک بوده ولی سالم بودن
مثلا میگفت ام آر آی خانم قبل منم تو سرش دو تا پلاک بوده خانمه فکر میکرده سکته مغزی کرده ولی سالم بوده
میگفت شاید اگه من عطایی هم شانسی ام آر آی بدم تو سر منم باشه
البته به من گفت تو اصلا احتیاجی به ام آر آی نداشتی
از ماست که بر ماستUndecided

آره منم همینجوری شدم فقط از رو ام آر آی
angry3

راستی این عود و فروکش رو هم که گفتی سرچ کردم اونجوریم نیستم
الان سه ماهه شستم کم حسه کم کم داره بهتر میشه دکتر گفت به خاطر کار زیاد بوده هیچ علامت دیگه هم ندارم
در هر صورت برام دعا کن بازم مرسی Heart
 تشکر شده توسط : nahid , MFhealth , رامنا
پس چه آزمایشی میتونه به صورت قطعی ام اس یکی رو تائید کنه؟؟پلاکایی که هر سال با ام ار ای تعدادشون دو برابر میشه نشونه چیه؟HuhHuh
بی بهانه بخندیم .....
 تشکر شده توسط : visko , رامنا
(2013/09/25, 10:25 PM)آنا نوشته است: پس چه آزمایشی میتونه به صورت قطعی ام اس یکی رو تائید کنه؟؟پلاکایی که هر سال با ام ار ای تعدادشون دو برابر میشه نشونه چیه؟HuhHuh
خانم محترم. ام ار آی مطمئن ترین روش برای تشخیص ام اس هست. اگر ام ار ای نتونست بیماری رو ثابت کنه در 5 درصد موارد این اتفاق میوفته. مایع نخاعی رو به صورت lp از نخاع میکشن. دیگه اون صد در صد مشخص میکنه.
vep چشم هم تاثیر داره . رو دامنه و طول موج گرفته شده از عصب بینایی میتونن تشخیص بدن که سرعت انتقال پالس در سیستم اعصاب کم شده یا نه. یا قدرت انتقال پالس رو با توجه به دامنه موج بررسی کنن
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : paeazan , آنا , visko , رامنا , hadisss
برای من همه روش ها و تست ها و آزمایش ها طی شد تا دیگه قطعا گفتن ام اس !
حتی مایع نخاع هم دادم
در مواردی که هیچ کدوم از روش ها نتونه اثبات کنه ام اس رو، فکر کنم اونجا مایع نخاع میکشن
هر چند خیلی برام سخت و دردناک بود روال تشخیصم، اما فکر می کنم روند درستی برام طی شد و منو صد در صد به اطمینان رسوند دیگه
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : آنا , رامنا , hessam

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رابطه مصرف بیش از حد نمک و بیماری ام اس paeazan 24 16,697 2019/07/12, 06:00 PM
آخرین ارسال: پریا حقیقت پور
  تشخیص افتراقی سندرم دویک و ام.اس havaars 23 23,808 2017/05/24, 08:27 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  کشف نشانگرزیستی بیماری‌های خود ایمنی niloofary 1 2,809 2017/02/08, 10:02 AM
آخرین ارسال: niloofary
  بیماری لوپوس و تشابه و تفاوت آن با ام اس نازلی 7 16,805 2017/01/12, 12:50 AM
آخرین ارسال: silent
  به تشخیص های دکتر گوگل اعتماد نکنید! nahid 2 6,176 2015/10/31, 07:39 PM
آخرین ارسال: i_sh
  تشخیص بیماری ام اس Prime 2 96,379 2015/10/21, 10:45 PM
آخرین ارسال: nahid
  ام‌اس بیماری چندعلتی است (مصاحبه اختصاصی تبیان با دکترعظیمی) parisa2011 6 8,339 2014/06/11, 02:35 PM
آخرین ارسال: سالومه
  علل بروز بیماری MS و راه‌های پیشگیری hamid_147 3 4,606 2014/04/23, 05:57 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  ام اس را همراه بدانیم، نه بیماری paeazan 0 2,790 2014/02/27, 11:33 PM
آخرین ارسال: paeazan
  ویتامین A پیشرفت بیماری ام.اس را متوقف می کند fereshteh 1 7,889 2014/02/09, 09:08 PM
آخرین ارسال: warrior

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان