•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 28
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثربخشی و عوارض ریتوکسی مب
من خوندم که جزء داروهای شیمی درمانیهconfused2
اینجا
و اینجا
و اینجا
و ...
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : alireza1111 , anaram , پریا حقیقت پور
(2013/07/29, 08:58 PM)paeazan نوشته است: من خوندم که جزء داروهای شیمی درمانیهconfused2
اینجا
و اینجا
و اینجا
و ...

مرسی بهرنگ و زهرای عزیز از پست هاتون. Smile

راستش من اینو نمیدونستم که این دارو برای لنفوم هم استفاده میشه و همون شیمی درمانی خودمونه و راستش یکمی نگران شدم ( فقط یکمی!smiling). اما از طرفی اگه ریسک های دیگه ای هم داشت مث بچه دار نشدن مسلما دکتر بهم میگفت چون ازش که پرسیدم یه سری علائمی رو گفت که خوب خوشبختانه من با هیچ کدومشون درگیر نشدم. حالا بازم فردا بهش زنگ میزنم و میپرسم این قضیه رو.

من الان تو اینجا خوندم که ریسک نازایی برای مصرف کنندگان Rituximab خیلی پایین تر از داروهای شیمی درمانی دیگه پیش بینی میشود. امید به خدا Smile

بازم ممنون از اطلاع رسانیتون. Smile icon_question
 تشکر شده توسط : paeazan , anaram , پریا حقیقت پور
نه علی جان اینا انتی بادی هستن. هر چیز که لمفوسیت کم کنه که دارو شیمی درمانی نیست. اگر اینه ناتالی زوماب و المتوزوماب و داکلی زوماب همه داروی شیمی درمانی هستن. والا حالا ما هر چی بگیم دوستان موضع میگیرن. مثل ماجرای کوپاکسون که خانم پاییزان میگفت قویتر از بتا فرون هست منبع حرفشون هم دکتر نمیدونم کی بود. تا روز دیدار من رفرنس رو بردم به همه نشون دادم که آقا من حرف از خودم در نمیارم.حالا شما میگی به حکم چهارتا سایت داروی ارتریت روماتویید تو گروه چیمی باکس هست؟ هیچ مشکلی نیست فقط این بار باید هندبوک نورولوژی رو ببرم. کاش دوستان همکاری میکردن و اون چیزهایی رو که میگفتم اسکن میکردن و رو سایت میذاشتن. اون وقت منبع حرفامون 4 تا سایت نمیشد
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : alireza1111 , مـه ســـا , fireboud , anaram , yummy , پریا حقیقت پور
(2013/07/30, 12:39 AM)sooorooosh نوشته است: نه علی جان اینا انتی بادی هستن. هر چیز که لمفوسیت کم کنه که دارو شیمی درمانی نیست. اگر اینه ناتالی زوماب و المتوزوماب و داکلی زوماب همه داروی شیمی درمانی هستن. والا حالا ما هر چی بگیم دوستان موضع میگیرن. مثل ماجرای کوپاکسون که خانم پاییزان میگفت قویتر از بتا فرون هست منبع حرفشون هم دکتر نمیدونم کی بود. تا روز دیدار من رفرنس رو بردم به همه نشون دادم که آقا من حرف از خودم در نمیارم.حالا شما میگی به حکم چهارتا سایت داروی ارتریت روماتویید تو گروه چیمی باکس هست؟ هیچ مشکلی نیست فقط این بار باید هندبوک نورولوژی رو ببرم. کاش دوستان همکاری میکردن و اون چیزهایی رو که میگفتم اسکن میکردن و رو سایت میذاشتن. اون وقت منبع حرفامون 4 تا سایت نمیشد

به به سروش خان! ببین من فک میکنم صرف اینکه یه دارو اسمش شیمی درمانی باشه بد نیست. به قول تو خیلی از داروهای دیگه هم شیمی درمانی هستن یه جوری ولی چون خیلی خفن و نامبارک جا افتاده یکم ما حساس شدیم. مهم تاثیر دارو هست و اینکه تو مقاله ای که من خوندم با یه عالمه دلیل گفته بود که ریسک های موجود در داروهای شیمی درمانی دیگه مثل سیکلوفسفامید انتظار میره که در ریتوکسیماب وجود نداشته باشه.

بعدشم, صلوات بفرست سروش جان. بیخیال! Wink
 تشکر شده توسط : paeazan , علیرضا 2 , پریا حقیقت پور
(2013/07/29, 10:36 AM)بهرنگ نوشته است: من ناچارم که اینو بنویسم چه بسا برخی خوششون نیاد.داروی شیمی درمانی رو همین طور بی هوا استفاده نکنید.ممکن هست که اثرات مثبت داشته باشه ولی اثرات منفی هم داره.من اگر خودم دکتر بودم هرگز به بیماران مجرد یا افرادی که در آینده دوست دارند که بچه دار بشند چنین داروهایی رو تجویز نمی کردم.داروهای شیمی درمانی با درصد زیاد احتمال ناباروری دارند.در موردش خوب فکر کنید اگر براتون مهم نیست استفاده کنید.

امروز به طور جامع از دکترم پرسیدم این موضوع رو. همونطور که احتمالا مستحضر هستید ریتوکسیماب یک monoclonal antibody هست و در نتیجه خواص تخریبی که خیلی از داروهای شیمی درمانی مثل نوانترون دارند رو نداره (مثل تخریب دی ان ای). در نتیجه مشکلات نگران کننده مثل بچه دار نشدن, کم شدن امید به زندگی یا ریزش مو رو موجب نمیشه! smilingagreement2
 تشکر شده توسط : رامنا , saeid35 , پریا حقیقت پور
سلام .به همگی،امیدوارم این دارو روی همه بیمارای ام اس تأثیر داشته باشه.کسی این تزریق رو انجام داده؟میدونید مدت تأثیرش چقدره؟؟؟
مامان من از سال 80ام اس داره،تمام دارو های تزریقی رو هم استفاده کرده،الان فقط عدم تعادل داره.
 تشکر شده توسط : eglantine , برگ 7 , پریا حقیقت پور
(2014/11/21, 03:44 PM)ssahar نوشته است: سلام .به همگی،امیدوارم این دارو روی همه بیمارای ام اس تأثیر داشته باشه.کسی این تزریق رو انجام داده؟میدونید مدت تأثیرش چقدره؟؟؟
مامان من از سال 80ام اس داره،تمام دارو های تزریقی رو هم استفاده کرده،الان فقط عدم تعادل داره.

سلام سحر
امیدوارم که حال تو و مادرت خوب باشه.
من الان پستت رو دیدم و باید بگم که من خدود ۱.۵ ساله که دارم مبترا استفاده میکنم و اصلا حمله نداشتم. یعنی اصلا مشکلی نداشتم. اما چون قبلا تایسبری استفاده کردم به نظر شخص من تایسبری بهتر بود چون اندک علایمی مانند دوبینی و یا مورمور شدن دست در هنگام خستگی رو کاملا حذف کرده بود اما الان برگشتن. البته دکترم میگه من هیچ فعالیت فعالی مربوط به بیماری در مغرم ندارم.
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2015/06/05, 06:05 PM)alireza1111 نوشته است:
(2014/11/21, 03:44 PM)ssahar نوشته است: سلام .به همگی،امیدوارم این دارو روی همه بیمارای ام اس تأثیر داشته باشه.کسی این تزریق رو انجام داده؟میدونید مدت تأثیرش چقدره؟؟؟

سلام سحر
من الان پستت رو دیدم و باید بگم که من خدود ۱.۵ ساله که دارم مبترا استفاده میکنم و اصلا حمله نداشتم. یعنی اصلا مشکلی نداشتم. اما چون قبلا تایسبری استفاده کردم به نظر شخص من تایسبری بهتر بود چون اندک علایمی مانند دوبینی و یا مورمور شدن دست در هنگام خستگی رو کاملا حذف کرده بود اما الان برگشتن. البته دکترم میگه من هیچ فعالیت فعالی مربوط به بیماری در مغرم ندارم.

آیا دارو فقط از حملات پیشگیری می کند یا درمان هم می کند؟
آجر میچینم روی هم...
دور تا دورٍ بودنم...

آنقدر که دیواری شود...

تا هیچ احساسی...

نتواند سرک بکشد...

و سر به سرم بگذارد!
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2015/06/05, 08:42 PM)neghar نوشته است:
(2015/06/05, 06:05 PM)alireza1111 نوشته است:

سلام سحر

آیا دارو فقط از حملات پیشگیری می کند یا درمان هم می کند؟

ببین تا حالا متاسفانه هیچ درمان قطعی برای ام اس شناخته نشده. دکترم به من گفت که هیچ فعالیت جدیدی توی مغزت نیست. اما یه سری از قدیم مونده که ترمیم نشدند و اختمالا هم ترمیم نخواهند شد.
خلاصه مهم اینه که فعلا حمله نداشته باشم.
 تشکر شده توسط : neghar , یاسی , 0MID , saeid35 , پریا حقیقت پور
متشکرم و برایتان آرزوی سلامتی دارم
آجر میچینم روی هم...
دور تا دورٍ بودنم...

آنقدر که دیواری شود...

تا هیچ احساسی...

نتواند سرک بکشد...

و سر به سرم بگذارد!
 تشکر شده توسط : یاسی , 0MID , alireza1111 , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)