نظرسنجی: بیماری شما چه نوعی از ام اس است ؟
عود كننده_ فروكش كننده
86.30%
126 86.30%
پيشرونده_ اوليه
4.11%
6 4.11%
پيشرونده_ ثانويه
8.22%
12 8.22%
پيشرونده_ عود كننده
1.37%
2 1.37%
در کل 146 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نوع ام اس
(2013/07/16, 11:07 PM)mari نوشته است: سلام دوستان خوبم.من فقط سه بار سالهای 86و87و89 دچار بیماری بلزپازی شدم(بی حس شدن عضلات صورت که باعث کج شدن صورت می شه)که با قرص پردنیزولون برطرف شد.سال 90 از نوک انگشتام تا مچ پاهام احساس می کردم بی حس شده شک کردم و با ام ار ای تشخیص ام اس دادن با پلاکهای متعدد در مغز و نخاع.البته از سال 89 تا حالا هیچ مشکلی نداشتم.دکترها گفتن از نوع عودکننده و فروکش کننده.یکیش هم گفت ام اس خوش خیم ولی باز فکر آینده اذیتم می کنه.حالا پیش بینی شما چی بید لطفا؟؟Tongueicon_cryShywink2
خانم پیش بینی اصلاً در مورد ام اس ممکن نیست. ام اس بیماری غیر قابل پیش بینی ای هست. در ضمن نکته دیگه که خیلی مهمه اینه که در مورد این خوش خیم بودن یا نبودن هست.
همون جور که ندا خانم گفتن اکثریت بیماران مبتلا تو این گروه قرار دارن- ببینید بیماری تا زمانی کنترل پذیر هست که واردمرجله ثانویه نشه. پس هدف از درمان ام اس جلوگیری از وارد شدن اون به مرحله ثانویه هست. که بیماری در این مرحله پیشروندگی میکنه.
بین 10 تا 20 سال وقت نیاز هست که بیماری وارد مرحله ثانویه بشه که با مصرف داروی مناسب این اتفاق یا هیچ وقت نمیوفته یا تاخیر زیادی در اتفاق افتادنش میوفته.واون زمان 10 تا 20 سال به طور قابل ملاحظه ای تغییر میکنه.
ببینید همین اینترفرون ها که به قول خود ایمونولوژها انقلابی در درمان ام اس بودن با وجود اونکه قدرت زیادی ندارن و در نوع های پیشروندهی ام اس هیچ کاربردی ندارن -با این وجود عملکردشون رو گروه عود کننده فرو کش کننده به نحوی بوده در این 15 سال که ویلچر در اقلیت خیلی کمی از این بیماران با این نوع مشخص ام اس دیده میشه
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : paeeze , neda.n , yummy , سمانه میم , hessam , maryamgoli , simin , mari , movahedi , zohrevand , نازلی , گلاويژ , hyd69hyd
ممنون سروش جان.دقیقا دکتر من هم گفت :این اینترفرونها معجزه کردن!

(2013/07/16, 11:58 PM)sooorooosh نوشته است:
(2013/07/16, 11:07 PM)mari نوشته است: سلام دوستان خوبم.من فقط سه بار سالهای 86و87و89 دچار بیماری بلزپازی شدم(بی حس شدن عضلات صورت که باعث کج شدن صورت می شه)که با قرص پردنیزولون برطرف شد.سال 90 از نوک انگشتام تا مچ پاهام احساس می کردم بی حس شده شک کردم و با ام ار ای تشخیص ام اس دادن با پلاکهای متعدد در مغز و نخاع.البته از سال 89 تا حالا هیچ مشکلی نداشتم.دکترها گفتن از نوع عودکننده و فروکش کننده.یکیش هم گفت ام اس خوش خیم ولی باز فکر آینده اذیتم می کنه.حالا پیش بینی شما چی بید لطفا؟؟Tongueicon_cryShywink2
خانم پیش بینی اصلاً در مورد ام اس ممکن نیست. ام اس بیماری غیر قابل پیش بینی ای هست. در ضمن نکته دیگه که خیلی مهمه اینه که در مورد این خوش خیم بودن یا نبودن هست.
همون جور که ندا خانم گفتن اکثریت بیماران مبتلا تو این گروه قرار دارن- ببینید بیماری تا زمانی کنترل پذیر هست که واردمرجله ثانویه نشه. پس هدف از درمان ام اس جلوگیری از وارد شدن اون به مرحله ثانویه هست. که بیماری در این مرحله پیشروندگی میکنه.
بین 10 تا 20 سال وقت نیاز هست که بیماری وارد مرحله ثانویه بشه که با مصرف داروی مناسب این اتفاق یا هیچ وقت نمیوفته یا تاخیر زیادی در اتفاق افتادنش میوفته.واون زمان 10 تا 20 سال به طور قابل ملاحظه ای تغییر میکنه.
ببینید همین اینترفرون ها که به قول خود ایمونولوژها انقلابی در درمان ام اس بودن با وجود اونکه قدرت زیادی ندارن و در نوع های پیشروندهی ام اس هیچ کاربردی ندارن -با این وجود عملکردشون رو گروه عود کننده فرو کش کننده به نحوی بوده در این 15 سال که ویلچر در اقلیت خیلی کمی از این بیماران با این نوع مشخص ام اس دیده میشه

ممنون سروش جان.دقیقا دکتر من هم گفت :این اینترفرونها معجزه کردن!
اگر با من نبودش هیچ میلی ، چرا ظرف مرا بشکست لیلی
 تشکر شده توسط : movahedi , sooorooosh , الهام ج , گلاويژ
هیچکدام

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : mari , گلاويژ
هیجکدام
درود برهمگی عزیزانlove51love51love51
 تشکر شده توسط : mari , هانیه , گلاويژ
من هیچ وقت نفهمیدم ام اسم از چه نوعیه.اول ازکار افتادن دست راستم و شل شدن پای چپم بودبعد که تو بیمارستان بستری شدم از شدت استرس از گردن به پایین تمام پوست بدنم کرخ شده بود و هیچ حسی نداشتم .الان با گذشت 5سالی که دارو استفاده نمیکنم هیچ مشکلی ندارم agreement2
زندگی
 تشکر شده توسط : mari , گلاويژ , 71shahab
lمنم دقیقا نمیدونم کدوم نوعه.صحراییان میگه عودکننده فروکش کننده و مجدی نسب میگه ثانویه.من هم به دلایلی حرف مجدی نسب رو بیشتر از صحراییان قبول دارم.آخه تعداد حمله های من زیاده،خیلی ساله که بیمارم (سال85تشخیص داده شد اما فقط خدا میدونه چندسال درگیرش بودم و دکترا میگفتن هیچیت نیست) و اینکه باوجود استفاده از دارو و حتی پالس بازم شرایط من روز به روز وخیم تر میشه.صحراییان میگه تایسبری واسم نتیجه بخشه و مجدی نسب میگه تاثیری نخواهد داشت.حالا که دارم تایسبری میزنم منتظرم ببینم نظر کدومشون درست از آب در میادconfused2
 تشکر شده توسط : FBF , نازلی , رامنا , گلاويژ
(2011/05/26, 08:58 PM)hamid نوشته است: سلام خدمت دوستان
احتمالا در جریان هستید که پروانه عزیز در حال تحقیقی راجع به بیماری ام اس هست . این تحقیق برای پروژه ایشون هست ولی ممکنه خیلی به ما کمک کنه و به همین دلیل سایت ام اس سنتر حمایت همه جانبه خودش رو از این تحقیق اعلام کرده و در حال تدارک دیدن الزامات این تحقیق هستیم .

یکی از این الزامات دانستن نوع بیماری ، بیماران هست .
لطفا در نظرسنجی این تاپیک شرکت کنید و حتما گزینه صحیح رو انتخاب کنید و انتخابتون از روی حدس و گمان نباشه .

بد نیست اشاره ای به انواع ام اس هم داشته باشیم که میتونید ریز جزئیات چهار نوع ام اس را در این بخش ( انواع ام اس ) مشاهده نمایید

پیشاپیش از همکاری دوستان گلم ممنونم
 تشکر شده توسط : برگ 7 , گلاويژ
سلام من از دكترم شنيدم بيماري ام اس بسته به اينكه كدام ناحيه از نخاع رو درگير كنه بهش ميگن خوش خيم يا بد خيم
بايد تمام دوستان خودشون بدونند كه بيماري ام اس يك سري ضايعات سفيد در مغز و نخاع ايجاد ميكنه كه بهش ميگن پلاكت يا پلاك حالا اگر اين پلاك در نخاع و در كمر فرد ايجاد بشه تارهاي عصبي محيطي پاهارو درگير ميكنه كه سخترين حمله هارو ما زماني داريم كه پلاك در نخاع يا گردن داشته باشيم در مهرهاي گردن اگر پلاك داشته باشيم بيمار دچار اختلالات حركتي و نبود تعادل ميشه
من خودم شش سال گذشته با يك سرگيجه يك ماهه و تاري ديد فهميدم ام اس دارم و تقريبا چهار سال بتافرون استفاده كردم سال پنجم مريضيم ام آر اي دادم و وقتي دكترم عكس رو ديد خيلي تعجب كردآخه بهم گفت دختر براي تو معجزه اتفاق افتاده
چون تو يك سال پيش ام ار اي دادي هم در گردنت دو تا پلاك داشتي و هم تعداد زيادي در سرت پلاك وجود داشت ولي اين ام ار آي خيلي عجيبه چون ديگه از اون پلاك هاي گردنت هيچ نشوني وجود نداره و پلاك هاي سرت هم به سه تا رسيده
دوستان شرحي از مريضيم رو براتون گفتم كه اين مطلب رو بهتون بگم اگر هر فردي در هر مريضي بخواد و تمام سعي اش رو بكنه ميتونه با اون مريضي بجنگه كاري كه من كردم راستي من يك خواهر هم دارم كه 10 سال مبتلا به ام اس هستش ولي متاسفانه با وجود 10 سال هنوز با مريضيش نتونسته كنار بياد
اميدوارم همه دوستان روزهاي خوبي در انتظارشون باشه [/size]
 تشکر شده توسط : zohaa , برگ 7 , mari , هانیه
(2011/05/28, 12:28 PM)TootFarangi نوشته است: با گفته ی شما موافقم آخه منم هم همینو شنیدم و شروع ام اس خودم با بینایی بوده .و پلاک های من تو مغزمه و خوشبختانه خفیفه البته خفیف نظر خودمه ...

منم چمدونم نوع ام اس ام چیه confused2 بعدم نوع خفیف نداره چرا ؟ چون شنیدم اونایی که حمله به چشم بوده فقط نوع خفیف یا همون خوش خیم اند Huh
 تشکر شده توسط : گلاويژ
[quote='گلاويژ' pid='349501' dateline='1380023403']
سلام
میشه بگید چه کارهایی انجام دادید؟ منم دنیال معجزه هستمicon_question
 تشکر شده توسط : گلاويژ

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)