امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تزریق ربیف را باید در چه بخش هایی از بدن انجام داد؟
Star 

تزریق ربیف را باید در چه بخش هایی از بدن انجام داد؟

برنامه ریزی جهت تعیین بخش هایی از بدن که عمل تزریق در آنجا انجام میشود از اهمیت زیادی برخوردار میباشد.

هیچوقت دو بار متوالی تزریق را در یک نقطه از بدن انجام ندهید.

بهترین بخش های بدن برای تزریق جاهایی هستند که در آنها یک لایه چربی بین پوست و ماهیچه وجود دارد
از جمله این مکان ها میتوان به ران_سطح خارجی بالای بازو_روی شکم و یا روی باسن اشاره کرد.

حتما برای تزریق مجدد در یک بخش از بدن به مدت 7 روز فاصله بیاندازید.
اینکار به کمتر شدن احتمال بروز واکنش های پوستی در محل تزریق ربیف کمک میکند

ثبت تاریخ ها و محل تزریقات دریک تقویم ایده ایی بسار مناسب می باشد
محل تزریقات روی بدن خود را به تناوب تغییر دهید.

از تزریق دارو در بخش های نزدیک به ناف یا کمر خود خود داری کنید.
اگر شما خیلی لاغر هستید فقط از ران و یا سطح خارجی بخش بالای بازوی خود برای تزریق دارو استفاده کنید.

هرگز ربیف را در ناحیه ایی از بدن که پوست آن ملتهب_قرمز شده_خراش برداشته_عفونت کرده ویا به هر دلیلی غیر عادی می باشد تزریق نکنید.در صورت یافتن چنین بخش هایی روی پوست بدن خود با پزشک معالج مشورت کنید

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : fireboud , هلما , hessam , paeazan , movahedi , hilda , سامان , yummy , melody , farzaneh20 , habibe , khatereh. , minoshka , glassheart
در همه جا
از پشت بازو و بازو گرفته تا شکم و ران و باسن و....
هرجا که نرم و زیر پوستی میشه تزریق کرد اگه هم دستگاه داشته باشه دستگاه رو بذارید خودش انجام میده

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : هلما , movahedi , hessam
البته خود شرکت مرک برای محل های تزریق ربیف یک دفترچه مخصوص داره که در این دفترچه محل بر روی بخش های مشخص شده برای تمام قسمت های بدن می توانید تاریخ بگذارید
من که خودم هر هفته یک بخش از بدن را تزریق انجام می دم و هفته بعد به بخش دیگه میرم
مثلا
یک هفته شکم چپ و هفته بعد ران پای راست

نمی دانم آیا درسته یانه ؟icon_cry
ولی من که 4 ساله این گونه دارم تزریق می کنم Smile (16)Smile (16)
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
ربیف رو نمیدونم آقا حسام اما برای مثلا بتافرون این طور تزریق اشتباس.تا یک هفته نباید در منطقه ی تزریق، تزریق کرد(که کلا هشت منطقه داریم)
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : movahedi , naazanin
آخه اون موقعه پرستار ربیف به من گفت هر هفته یک ناحیه از بدن را بزن و نقاطه تزریق در هر ناحیه حداقل 3 سانتی متر از هم فاصله داشته باشندicon_cry
منم 4 ساله اینجوری می زنم angelangel
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : hilda
کاملاً درسته هر هفته یه ناحیه از بدن و اینکه مکان تزریق ها حدوداً 2 3 انگشت با هم فاصله داشته باشه و هفته ی بعد مکان تزریق عوض بشه
شما میتونید توی هر طرف شکم 3 تا تزریق انجام بدید و روی هر کدوم از رانها 6 تا تزریق هم جا میشه اما کمتر باشه بهتره معمولاً بازو و ران محل دردناکتریه نسبت به شکم و باسن
دردهایت را دورت نچین تا دیوار شود .......
زیر پایت بگذار تا پله شود .....
(2013/05/20, 06:20 AM)hessam نوشته است: آخه اون موقعه پرستار ربیف به من گفت هر هفته یک ناحیه از بدن را بزن و نقاطه تزریق در هر ناحیه حداقل 3 سانتی متر از هم فاصله داشته باشندicon_cry
منم 4 ساله اینجوری می زنم angelangel
آقا حسام باز هم بپرسین
فک کنم محل تزریق ربیف هم مث بتافرون باشه و بتافرون اونطوریه که در بالا گفتم
من تا حالا ربیف نزدم

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : naazanin , hessam
(2013/05/19, 11:01 PM)hessam نوشته است: البته خود شرکت مرک برای محل های تزریق ربیف یک دفترچه مخصوص داره که در این دفترچه محل بر روی بخش های مشخص شده برای تمام قسمت های بدن می توانید تاریخ بگذارید
من که خودم هر هفته یک بخش از بدن را تزریق انجام می دم و هفته بعد به بخش دیگه میرم
مثلا
یک هفته شکم چپ و هفته بعد ران پای راست

نمی دانم آیا درسته یانه ؟icon_cry
ولی من که 4 ساله این گونه دارم تزریق می کنم Smile (16)Smile (16)
آقا حسام من هم تجربه اکستاویا رو دارم هم ربیف
از دو تا مربی اموزشی هم نحوه تزریق رو یاد گرفتم
کلا 8 بخش تزریق داریم(بازو راست وچپ_ران راست وچپ_باسن راست وچپ_شکم راست وچپ)
توی هر بخش هم 6 نقطه واسه تزریق داریم

[تصویر:  99130989575367904408.jpg]

محل تزریق ربیف را باید به طور چرخشی در نواحی مختلف بازو و ران و باسن وشکم تغییر بدین.
اینکه شما یک هفته فقط در یک بخش تزریق میکنید کار اشتباهیه!!
باید هر دفعه که آمپول میزنید در یک بخش مچزا تزریق کنید
و دفعه بعدی که نوبت همون بخش که شد محل تزریقتون با بیشترین فاصله نسبت به محل تزریق قبلیتون باشه
برای مثال اگه بازو راستتون رو امشب زدین دفعه بعدی نویت بازو چپ شماست بعدشم نوبت بخش های دیگه (ران و باسن و شکم)به همین منوال....

بعدش که دوباره نوبت دست راستمون شد باید به این نکته توجه داشته باشیم که دفعه قبل کجا تزریق کردیم
در واقع با علامت زدن توی همون دفترچه هایی که داریم متوجه میشیم که دفعه قبل کجا آمپول زدیم تا بدونیم واسه تزریق جدیدمون که توی بازوی راستمون هست با بیشترین فاصله نسبت به تزریق قبل تو همون بخش (بازوی راستمون)اقدام به تزریق کنیم.

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : paeazan , hessam , yummy , melody , minoshka
مرسی
من
آن وقت که پرستار ربیف درس داد گفت که در هر ناحیه سه بار تزریق انجام بده و فاصله نقاطه تزریق ها در هر ناحیه حداقل 3 سانتی متر باشه
من که 4 ساله اینجوری انجام می دم و خوب هم بوده خیلی حساسیت نشان ندین
منم و بر اساس دفترچه که ربیف به من داد در نواحیه E,F,G,H به توسیه شرکت خودم به خودم تزریق انجام می دم

[تصویر:  do.php?imgf=b103278630d0e8b02.jpg]
 تشکر شده توسط : paeeze , yummy , minoshka
من امروز بعد از 4 سال از آموزش اولم رفتم باز آموزی تزریق ربیف را دیدم تکرار آموزش و بروشور ها و دفترچه ها جدید و دستگاه جدید
خلاصه :
1.همه چیز همون موارد قبلی بودی ولی روش تریق یکمی فرق کرده بود
مثل قبل هر ناحیه را (مثلا:پای چپ)در طول یک هفته تزریق انجام مبشه ولی تعویض نقاط تزریق به فاصله چهار انگشت از هم به صورت 8 فارسی یا سه راس یک مثلث دریک دوره کامل ترزیق (مظور از دوره کامل تزریق یعنی تمام نواحی ممکن که خود فرد به خودش تزریق کند تزریق کرده باشد ) انجام داده در دوره بعد تزریق ناحیه را به صورت 7 فارسی یا سه راس یک مثلثوارونه تزریق را به خود انجام داده

2. می توان ناحیه تزریق هر دفعه تغییر داد ولی باید نقطه تزریق به یادتان باشد که دفعه بعد دوباره آن ناحیه را دوباره تزریق می کنید در آن نقطه تزریق را انجام ندهید
 تشکر شده توسط : paeeze , liliyam

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دستگاه تزریق ربیف (رسیژن) Ermia 27 24,184 2022/12/10, 08:17 PM
آخرین ارسال: Hossien67
  تامین هزینه داروی ربیف brocade64 0 1,599 2018/09/27, 10:42 AM
آخرین ارسال: brocade64
  دوره مصرف ربیف hyd69hyd 5 5,398 2018/01/14, 01:49 PM
آخرین ارسال: mysis
  اثربخشی وعوارض تزریق ربيف omid882 154 124,827 2017/11/25, 03:42 PM
آخرین ارسال: َAngien
  اثربخشی وعوارض تزریق رسیژن شبانی 92 63,684 2017/10/02, 07:41 AM