•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 45
  • 46
  • 47(current)
  • 48
  • 49
  • ...
  • 84
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا من ام اس دارم؟
012/03/04 10:36 PM)taraneh نوشته شده توسط:
سلام دوستان
منم همین سوال رو دارم که ام اس دارم یا نه
چند تا تاپیک ها رو خوندم و بعضی علایم رو دارم
پیش یه دکتر عمومی رفتم البته نه برای ام اس، برای درد مفاصل، که آزمایش خون برام نوشت و همه چیز نرمال بود

مشکل اصلی من خستگی و بی حالیه که باعث شد از محل کارم استفا بدم
فرقی نمیکنه چه ساعتی بخوابم و چند ساعت بخوابم صبح خسته بیدار میشم

در حین فعالیت یه دفعه بدنم خالی میکنه و باید یه جا بشینم ، مخصوصا سر پا ایستادن بدون فعالیت، مثلا اگه تو صف ایستاده باشم

همش خودمو سرزنش میکنم که خیلی تنبلی ولی از تنبلی نیست یه جورایی حس تو بدنم نیست

یا همیشه خوابم میاد، کسلم ،کافیه چند لحظه چشمامو ببندم تا خوابم بگیره

خیلی زیاد خمیازه میکشم اینقدر که هم خودم هم اطرافیان کلافه میشن

مشکل بعدی بی حسی دست راستمه از گردن تا نوک انگشتام درد داره و بی حسه و اگه وسیله دستم باشه حتی کیف دستیم ، دستم خیلی زود خسته میشه ، تازگیا حتی اگه آستین لباسم تنگ باشه توی دستم حس خستگی ایجاد میشه

زانو درد هم دارم

تازگیا لکنت زبون پیدا کردم و اسم ها رو فراموش میکنم با مکث حرف میزنم و جمله بندی برام سخت شده

نظر شما چیه ؟

ترانه جون سلام
درسته که بعضی از علائمی که گفتی میتونه توی بیماری ام اس هم وجود داشته باشه
اما خیلی از مریضی های دیگه علائم مشابه ام اس دارن اما ام اس نیستن!!!

شما اولین کاری که باید بکنید اینه که برید پیش یه دکترمتخصص مغز و اعصاب و علائمتونو بگید
به احتمال زیاد براتون ام آر ای مینویسن
توی همین سایت آدرس و تلفن های دکترهای مغز و اعصاب هست

پس بهتره الان از این فکرها نکنید و برید پیش یه دکتر
انشالله که چیز خاصی نیست و فقط بخاطر استرسهای کاری وروزانتون بوده باشه

براتون آرزوی سلامتی دارم

-------------------

سلام دوستان
این مدت نشد برم پیش دکتر چون چشمم مشکل پیدا کرده بود (شبکیه چشمم سوراخ شده ) ،امروز رفتم دکتر برام سیتی اسکن نوشت و ازمایش تیروئید
دارو هم برام منیزیم نوشته (برای میگرنم)
-------------------------
سلام پست های قبلیمو فوروارد کردم

خوب از اون موقع که رفتم پیش دکتر مغز و اعصاب و برام سیتی اسکن نوشت تقریبا 8 ماه میگزره
این مدت مشکلات همونجوری مثل قبل بود فقط مشکل چشمم اضافه شده بود به صورت جرقه زدن و نور دیدن و فلاش زدن

الان 2 هفته است کلاس ورزش میرم چون اضافه وزن پیدا کردم و با رژیم اصلا لاغر نمیشم

مشکلم سر کلاس ورزش اینه که خیلی زود تر از بقیه خسته میشم
گرمای ایجاد شده از فعالیت خیلی اذیتم می کنه و پام آتیش میگیره طوری که ترجیح میدم رو زمین سرد بدون کفش ورزش کنم
شب ها هم موقع خواب داغ بودن پام ادامه پیدا میکنه

اصراری ندارم به اینکه ام اس داشته باشم فقط نگران اینم که دکتر تشخیص نداده باشه و زمانی بهفهمه که دیر شده باشه

به هر حال برای همه ی بیماری ها میگن هر چی زود تر تشخیص داده بشه درمان راحت تره
سلام
من عضو جدید هستم اما با ام اس سنتر از سال 88 آشنا هستم
چون دوستم همون سال بیمار شد و من برای کمک به اون میومدم
اینجا.از 20 بهمه صبح که از خواب بلند شدم احساس خواب رفتگی و سوزن سوزن شدن تو کف دست و پا داشتم تا الان که 22 بهمن هست این گزگز و کرختی بیشتر شده به خصوص تو دستام sad2
علاوه بر اون تو قسمت ران و ساق پا و شکم احساس گرفتگی شدید دارم انگار شکمم یه تیکه سنگ شده ولی مادرم که دست میزنه میگه کاملن عادیه یه سوزن که به شکمم زدم حسش کردم ولی خیلی نگرانم چون من اون زمان که دوستم مریض بود خیلی در مورد ام اس خوندم الان دارم مطمئن میشم خودمم مبتلا شدم
خوشبختانه دوستم حالش خوبه و دکتر گفته خیلی خفیفه و هیچ دارویی مصرف نمیکنه ولی من الان خیلی می ترسم خیلی.میدونم که نتیجه قطعی با ام آر آی مشخص میشه ولی می خواستم بدونم نظر شما چیه؟

من هیچ وقت کامل نبودم، اما واقعیت دارم.
سمانه خانم شما برو دکتر مغز و اعصاب چک میکنه ببینه علائمت بخاطر چیه
ایشالله که مشکل جدی ای نداری

به این فکر نکن که شاید ام اس باشه.
وقتی به دو تا از دوستام گفتم که ام اس دارم اونا تا چند وقت بعدش با ترس میگفتن که الائم منو دارنو شاید ام اس دارنconfused بیخیال بابا هر گردی که گردو نیست آخه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

دوست عزیزم؛ حتما برو پیش یه نورولوژ. من 9 ماه از شروع علائمم گذشته بود تا بالاخره رفتم دکتر. فقط دنبال علائمم توی سایت های مختلف بودم تا بفهمم چمه!confusedبا گشتن توی اینترنت فقط استرست زیادتر میشه. امیدت به خدا باشه. مطمئنم میای و خبر سلامتیت رو به زودی به هممون میدیicon_question
 تشکر شده توسط : سمانه میم
خب حدسم کاملن درست بود دیگه باید جدی عضو اینجا بشم چون ام آر آی تشخیص ام اس داده
اونم ده تا پلاک تو مغز که البته یکی فعاله ولی تو نخاع یه پلاک دارم یه سانت دو سوم نخاع رو گرفته 5 روز هم بیمارستان
بستری بودم و پلاس کورتن گرفتم ولی مرخص که شدم تغییر نکردم الانم به زور دارم تایپ می کنم
دکترم میگه باید صبر کنی دارو سریع جواب نمیده خودش هم فکر نمی کرد با علائم بالینی این وضع پلاک هام باشه

من هیچ وقت کامل نبودم، اما واقعیت دارم.
(2013/04/04, 11:27 AM)Maz نوشته است: سلام دوستان، من عضو جديد هستم، أميد وإرم منو تو جمع تون بپذيريدsmiling
بچه ها من سه سال پيش چشم چپم بيناييشو كاملا از دست داد، ( اپتيك نورايتيس )بعد از بستري شدن تو بيمارستان و پالس تراپي خدا رو شكر بيناييم برگشت، ام آر آي سه چهار تا پلاك نشون داد، ولي دكترم نگفت ام اسهHuhconfused2

سلام دوست عزیز

ورود شما به این فروم را خوش آمد می گویم

شما سه ساله که پلاک در ام ار ای دارید و دکتر شما کنترل بیماری را شروع نکرده و به درمان عود ها پرداخته و در ام ار ای جدید هم پیشرفت پلاک داشتید

پس میشه نتیجه گرفت که پزشک شما از اون دسته پزشکان هست که فقط به
رفع علام با کورتون نظر داره!

بهتره با پزشکان دیگه هم مشورت کنید و سریعا درمان با اینترفرون را آغاز کنید
و از پیشرفت بیشتر بیماری جلوگیری نمایید
 تشکر شده توسط : paeazan , یه غریبه , Maz , hessam
(2013/04/04, 11:27 AM)Maz نوشته است: سلام دوستان، من عضو جديد هستم، أميد وإرم منو تو جمع تون بپذيريدsmiling
بچه ها من سه سال پيش چشم چپم بيناييشو كاملا از دست داد، ( اپتيك نورايتيس )بعد از بستري شدن تو بيمارستان و پالس تراپي خدا رو شكر بيناييم برگشت، ام آر آي سه چهار تا پلاك نشون داد، ولي دكترم نگفت ام اسهHuhconfused2
چند ماه بعد گوش راستم شنواييشو از دست داد أونم با كورتون خوب شد، آخرين بار قبل از عيد با علايم إحساس خستگي زيادو درد در پا و دردآرنج به پايين در يك سمت بدن به دكتر مراجعه كردم، براي بار چهارم إم آر آي دادم، پلاكام زياد شده بود،حدودا شش تا، دكترم هيچ حرفي از ام اس نميزنه، ميگه بأيد فقط زير نظر باشي! ولي باز واسم پالس كورتون نوشت كه منم بي خيالش شدم نرفتم تزريق كنم!! اين بلا تكليفي خيلي بد!!!همش بأيد در انتظار حمله باشمsad2 تا تشخيص ام اس بدن آيا؟؟؟؟ همه آزمايشات و نوار VEP همه خوب بوده، ولي اون پلاكا پس چيه؟و تو ام آر آي هم قيد كرده demelynating disease! غلاف ميلين از بين رفته!
خوشحال ميشم نظراتتونو بشنوم ، مرسيlove51

سلام.خوش اومدی به جمع ما Shy میشه بگی از کجا هستی و دکترت کیه؟شاید اینطوری بهتر بشه راهنماییت کرد
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : Maz , hessam
(2013/04/04, 11:52 AM)arezooo82 نوشته است: سلام.خوش اومدی به جمع ما Shy میشه بگی از کجا هستی و دکترت کیه؟شاید اینطوری بهتر بشه راهنماییت کرد
ممنون عزيزم، من از تهران هستم، و دكتر فعليم دكتر مجيد غفارپور هستند....
 تشکر شده توسط : arezooo82
سلام خوش اومدین به جمع ماagreement2

دوست عزیز شما پس چرا اومدی به این سایت؟آیا اسم "ام اس" رو از دکترت شنیدی؟
حرف دوست عزیزمون در بالا رو یه احتمال میدم.آره بعضی پزشکها کورتن میدن و داروی کنترل کننده مثل اینترفرون ها که از پیشرفت بیماری جلوگیری میکنه نمیدن. که گاهی این به ضرر بیمار تموم میشه و بیماریش پیشرفت میکنه
مسئله اینه که هنوز شما نمیدونی که ام اس هست یا نه.یعنی از اون پزشکهاست که تشخیص ام اس داده اما برای اینکه مثلا نترسی بهت نگفته؟پزشک اینطوری هم هست آخه
یا یه بیماری شبیه ام اسه
دوست من بعد از چهار سال تزریق دارو پزشکهای انجمن بهش گفتن ام اس نیست و یک سال دارو استفاده نکرد اما دوباره گفتن ام اسه و داروی قوی تری رو شروع کرد.(قبلا آونکس بعدش بتافرون)
که دوست من اسم بیماری "بهجت" رو از گروه پزشکان شنیده بود(بهجت یه بیماریه شبیه ام اس.فرد تبخال میزنه حتی در ناحیه اندام تناسلی)

منم نظرم اینه که بری نظر یه دکتر دیگه رو هم بپرسی
دکتر صحرائیان فلوشیپ ام اس و دکتر خیلی خوبیه.میتونی نظر ایشون رو هم بپرسی
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : یه غریبه , Maz , maryamgoli
(2013/04/04, 11:42 AM)mysis نوشته است: سلام دوست عزیز

ورود شما به این فروم را خوش آمد می گویم

شما سه ساله که پلاک در ام ار ای دارید و دکتر شما کنترل بیماری را شروع نکرده و به درمان عود ها پرداخته و در ام ار ای جدید هم پیشرفت پلاک داشتید

پس میشه نتیجه گرفت که پزشک شما از اون دسته پزشکان هست که فقط به
رفع علام با کورتون نظر داره!

بهتره با پزشکان دیگه هم مشورت کنید و سریعا درمان با اینترفرون را آغاز کنید
و از پیشرفت بیشتر بیماری جلوگیری نمایید
ممنون از راهنماييتون، اون مدتي هم كه بيمارستان بودم زير نظر يه پزشك ديگه بودم، اسمش يادم نيست، أونم گفت ممكنه تو آينده ام اس بگيري ولي در حال حاضر ام اس نداري!!angry3
خانواده هم اصلا درك نميكنن همش ميگن خودتو لووووس نكن confused به اندازه ي كافي عزيز هستي angry2
ميشه يه دكتر خوب معرفي كنيد
 تشکر شده توسط : hessam

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 45
  • 46
  • 47(current)
  • 48
  • 49
  • ...
  • 84