امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا شوک عصبی یا هیجان میتواند باعث بی حسی یا عود بیماری شود ؟

هستی جان من هر وقت عصبی میشم اسپاسم پاهام شروع میشه و دیگه نمی تونم درست راه برم دست و

پاهام میلرزه و کلا تعطیلم sad2sad2sad2
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
هستی جونم ,منم از سال 84 احساس می کردم یه چیزی برای جسمم اتفاق افتاده ولی سر سری ازش میگذشتم ,فک میکردم استرس و فشار کاریه,تا اینکه سال88 یکی تو خیابون الکی سرم داد کشید که من از ترس بدنم کلا بی حس شد و فرداش بیمارستان بستری شدم وتازه فهمیدم ام اس دارمSmile (52)
سلام هستی جانsmilingsmilingsmiling
آره استرس برای بیمار ام اسی حکم سم را دارهangry2angry2angry2angry2من خودم در زندگی آدم حساسیم،فکر می کنم بیماری من بعداز یکسری مشکلات که ناخواسته برای خانواده ام به وجود آمد ایجاد شدconfused2confused2confused2confused2البته در اول تنها خواب رفتگی وسنگینی پای چپم را داشتم اما چون برایم مشکل سا نبود فکر می کردم عادی است شاید بخاطر اضافه وزن باشه اما با یک زمین خوردن وضرب دیدگی بیماری خودش رانشان داد که متاسفانه باعدم تشخیص آقایون دکترها 9ماه مشکل داشتمconfused2confused2ودرآخر با تشخیص اشتباه یک دکتر تمامی عصبهای بدنم درگیر شدوبدنم همانند یک توده بیحس مانندبیماران سکته ای در آمدangry2angry2angry2angry2angry2angry2angry2باعنایات خداوندبا تغییر دکتر ودریافت دارو خدارا شکر خوبمsmilingsmilingsmilingاما با کوچکترین استرس وناراحتی در ناحیه سر وستون فقراتم گرفتگی ودرد شدیدی را احساس می کنمsmilingsmilingحتی در بستری شدن آخر شهریورماه امسال شلوغی بخش ووجود بیماران بدحال واسترس حاصل از آن موجب شد تادوره درمانیم بی نتیجه باشدangry3angry3angry3angry3اما خدارا شکر با مرخص شدن وآرامش خانه بهترشدمicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_questionicon_questionicon_question
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

چند روز پیش بخاطر شوک ونارحتی عصبی بسیار شدیدی که بهم وارد شد تمام سمت چپ بدنم مخصوصا" نوک انگشتان دست و پای چپم بی حسن شدن قبلا" تنها یه گوشم در عرض این چند سال وزوز میکرد ولی در عرض این چند روز بی حسی گوش دیگرم هم برای اولین بار وزوز میکند وبسیاری مشکلات دیگر ، تنها کاری که برای درمان خودم کردم نوش جون کردن یه دگزابود که فرق محسوسی به حالم نداشته .داروهای مصرفیم نیز در حال حاضر تنها گاباپنتین 100 وسینووکسه (تو پای چپم احساس ضعف وناتوانی دارم ) خواهش میکنم راهنماییم بکنید انگار تنها یه موجود متحرکم هیچ امیدی بر ام نمونده غیبت از حضور بر سرکارم نیز به مشکلاتم اضافه شده .......
خدايا من در كلبه فقيرانه خود چيزي را دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري . من چون توئي دارم و تو چون خود نداري...
 تشکر شده توسط : شهرزاد , mahdiye1989
(2012/04/07, 11:37 PM)صدف نوشته است: چند روز پیش بخاطر شوک ونارحتی عصبی بسیار شدیدی که بهم وارد شد تمام سمت چپ بدنم مخصوصا" نوک انگشتان دست و پای چپم بی حسن شدن قبلا" تنها یه گوشم در عرض این چند سال وزوز میکرد ولی در عرض این چند روز بی حسی گوش دیگرم هم برای اولین بار وزوز میکند وبسیاری مشکلات دیگر ، تنها کاری که برای درمان خودم کردم نوش جون کردن یه دگزابود که فرق محسوسی به حالم نداشته .داروهای مصرفیم نیز در حال حاضر تنها گاباپنتین 100 وسینووکسه (تو پای چپم احساس ضعف وناتوانی دارم ) خواهش میکنم راهنماییم بکنید انگار تنها یه موجود متحرکم هیچ امیدی بر ام نمونده غیبت از حضور بر سرکارم نیز به مشکلاتم اضافه شده .......

صدف عزیز با پزشک مشورت کرده اید؟ شاید یک عودِ کوچک باشد و با چند روز پالس تراپی برطرف شود انشاءالله چیزی نیست و بزودی بهتر میشوید
 تشکر شده توسط : شهرزاد , صدف , mahdiye1989
صدف جان اول اینو بگم که تمام نظرات و تجربیات من و سایر دوستان فقط به عنوان نظر و تجربه محسوب میشه ، اینجا کسی دکتر نیست که نظر قطعی بده.
منم پیشنهاد نازلی عزیز رو تاکید میکنم که بهتره به دکترتون مراجعه کنید
مورد بعدی اینکه از استرس و اضطراب و عصبی بودن دوری کنید ، سعی کنید به حالت عادی نزدیک بشید
نا امید بودنتون هم کنار بزارید ، هیچ اتفاقی نمیوفته
همه چی ساده تر از اون چیزیه که فکر میکنی wink2
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : شهرزاد , # پریسا # , صدف , mahdiye1989
(2012/04/07, 11:37 PM)صدف نوشته است: چند روز پیش بخاطر شوک ونارحتی عصبی بسیار شدیدی که بهم وارد شد تمام سمت چپ بدنم مخصوصا" نوک انگشتان دست و پای چپم بی حسن شدن قبلا" تنها یه گوشم در عرض این چند سال وزوز میکرد ولی در عرض این چند روز بی حسی گوش دیگرم هم برای اولین بار وزوز میکند وبسیاری مشکلات دیگر ، تنها کاری که برای درمان خودم کردم نوش جون کردن یه دگزابود که فرق محسوسی به حالم نداشته .داروهای مصرفیم نیز در حال حاضر تنها گاباپنتین 100 وسینووکسه (تو پای چپم احساس ضعف وناتوانی دارم ) خواهش میکنم راهنماییم بکنید انگار تنها یه موجود متحرکم هیچ امیدی بر ام نمونده غیبت از حضور بر سرکارم نیز به مشکلاتم اضافه شده .......

صدف گلم icon_question
ضمن تائید بر حرف حمید و نازلی جونlove28
من هم مثل شما بودم با شوک عصبی کله بدنم درگیر شد خوب ضمن درمان فهمیدم تا خودم رو اروم نگه ندارم این حالت خارج نمیشه حتی الانم که این همه مدت گذشته تا کوچکترین استرسی دارم همین حالات رو دارم

پس زندگی ارزشه این همه استرس و عصبانیت رو نداره love28
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : najva , # پریسا # , صدف , mahdiye1989
منم با تایید صحبت های اساتید بزگوار و پیشکسوتlove28با کوچکترین استرس سمت راست بدنم واکنش نشون میده و بی حس میشه و وقتی بیخیال شم درست میشه از روزی میترسم که بگیره و ول نکنهconfused
 تشکر شده توسط : شهرزاد , mahdiye1989
منم اینجوریم.وقتی ناراحت و عصبی میشم سمت راست بدنم بیحس میشه.کلا استرس روی ما تاثیر خیلی واضح و روشنی میزاره
 تشکر شده توسط : شهرزاد , صدف , mahdiye1989
اگه کمی بیخیالی طی کنین همه چی حل میشه انشا الله
نگران نباشین
سعی کنین بیشتر شاد باشین
بی خیال همه چیز
یه سر پیش دکترتونم برین بد نیس
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : شهرزاد , صدف , mahdiye1989 , saeed aygani

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا این ها علایم بیماری ام اس است ؟ modemo 94 27,947 2022/02/18, 04:21 AM
آخرین ارسال: aydamirzaii
  آیاباتب بیماری ام اس تشدیدمیشود؟ sargol 5 6,800 2018/09/25, 12:36 AM
آخرین ارسال: Atenavakili
  بیماری توموفکتیو ام اس چیست؟ qwerty 8 8,193 2018/08/02, 08:32 PM
آخرین ارسال: نیماجعفری
  ام اس و بیماری CML Mtt 7 3,811 2018/02/01, 10:34 AM
آخرین ارسال: Mtt
  مشکلات جنسی در بیماری ام اس پرستو احمدی 26 28,617 2017/07/27, 12:16 AM
آخرین ارسال: امیرپوریا
Rainbow میزان مراجعه به پزشک و پیگیری بیماری رنگین کمان 37 18,879 2014/04/13, 09:30 AM
آخرین ارسال: حکمت خدا
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,555 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا
  سوال در مورد روند سیر بیماری ام اس در مردان sooorooosh 19 17,138 2012/06/17, 10:05 PM
آخرین ارسال: okhtapus
  گرفتن ازکارافتادگی و مشکل مشخص نبودن بیماری درMRI movahedi 2 3,929 2012/04/10, 11:14 PM
آخرین ارسال: movahedi
  در مورد بیماری MS به من توضیح دهید. as_baran_44 5 4,556 2011/07/25, 12:07 PM
آخرین ارسال: شفا یافته

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان