•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 14
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 3.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تكرر و احتباس ادرار- بی اختیاری
واقعا؟
ببین احتباس یعنی اینکه تو مثانه ات پره اما نمیتونی هیچ کاری بکنی درد تو مثانه شرو میشه و گریه میندازه آدمو, اما ماهیچه های مثانه آزاد نمیشن
تا اینکه متوسل میشی به سند
اما تو فکر نکنم این مشکلو داشته باشی
شاید سیستم بدنت اینجوریه,بهتره با پزشکت راجع بهش صحبت کنی چون احتمال عفونت ادراری بدلیل تخلیه نشدن مثانه و تجمع ادرار تو مثانه واست وجود داره
آدَم ها را بدون اینڪــہ
بـــہ وُجودِشآن نیاز داشتہ باشے دوســـــت بـِــــدار . . .
ڪــارے که خـــــدا با تـــو مے ڪُــند. . .!
 تشکر شده توسط : غزل
کاش فقط تکرر ادرار بود!
عفونت ادراری هم برای خودش داستانی داره!
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
در یک برنامه زنده در یک شبکه خارجی دکتری بنام دکتر آز در مورد کنترل ادرار تذکراتی داد که من فکر می کنم جالب وکار آمد باشه.
این دکتر در این مورد گفت که به 2 مورد رو با ید توجه کرد یکی سن بیمار ودوم اینکه مقدار مصرف مایعات روزانه در بیمار چه مقدار است......توضیح داد که دور مثانه هر فرد تعداد زیادی عضله وجود دارد که ما باید اون رو تقویت کنیم تا اون عضلات به مثانه کمک در کنترل ادرار کنند.. مثال جالبی زد گفت زمانی که می خواهید شلوار جین بپوشید عضله شکم ومثانه رو جمع می کنید تا شلوار رو راحتتر بپوشید...در طی روز بارها باید این کار رو تکرار کنید تا این عضله کاملا ورزیده بشه و مورد بعد اینکه از خوردن مایعات اضافی در طی روز خود داری کنید که حجم ادرار زیاد نشه..
من خودم همیشه مشکل کنترل ادرار رو داشتم وبا اینکه دارو می خوردم بازم کنترل کردنش برام سخت بود اما با ورزشی که دکتر آز گفت خیلی بهتر شدم شما هم امتحان کنیدو نتیجه رو برای دوستان بگیدwink2wink2wink2wink2wink2
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : nahid , هانیه , Sina , هاجی , zohaa
یک مورد دیگه که به کنترل ادرار و بی اختیار و تکرر ادرار کمک میکنه و از گفته های دکتر زرگر می باشد:
یک ق غ پودر تخمه کدو خام + یک ق غ پودر کنجد خام
مخلوط این دو صبح و ظهر و شب ناشتا هر وعده به میزان یک قاشق مرباخوری
زندگی را فقط با فصل های دشوارش نبین ؛
در راه های سخت پایداری کن: لحظه های بهتر بالاخره از راه می رسند. agreement2

تشکر شده توسط : Hasty
بچه ها تکرر ادرار میتونه نشونه حمله باشه؟؟؟؟ من از دیروز این مشکل را پیدا کردم لطفا راهنماییم کنید
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
فکر نمیکنم نشانه حمله باشه شاید مایعات زیاد استفاده کرده باشی . باید یبینی با موقعی که مایعات کم مصرف میکنی شرایطت چه تفاوتی داره ولی بالاخره باید با دکترت مشورت کنی .
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , هاجی
(2011/12/15, 07:49 AM)somaye_602000 نوشته است: بچه ها تکرر ادرار میتونه نشونه حمله باشه؟؟؟؟ من از دیروز این مشکل را پیدا کردم لطفا راهنماییم کنید

کلا تکرر ادرارخوب نیست.شاید عفونت مثانه باشه.شاید برا ام اس.من زیاد این مشکلات ودارم. ولی اول ازمایش کشت ادرار بده از عفونت مطمئن شو.چون درمانش فرق دارهicon_question
بهداشت مجاری ادراری

وضعیت مجاری ادراری می تواند اطلاعات زیادی را درباره سلامت و وضعیت جسمی فرد در اختیار پزشکان بگذارد.در این مطلب به نقل از «Prevention» ، چند کارشناس به مشکلات رایج مجاری ادراری و روش درمان آن اشاره کرده اند.
۱ -نیاز حاد به دفع ادرار نشانه عفونت یا سندروم بیش فعال بودن مثانه است:

اگر این علایم ناگهانی به همراه ناراحتی دفعی بروز کند، یعنی این که دچار عفونت شده اید. اگر این مشکل ادامه دار باشد، احتمال می رود که مثانه شما پرکار است. مثانه یک فرد بالغ قادر است نیم لیتر مایع را در خود نگه دارد که طی ۲۴ ساعت بین ۳ تا ۷ بار تخلیه می شود. اما در صورت پرکار بودن مثانه، حتی اگر مثانه نیمه پر باشد، احساس نیاز به دفع ادرار ایجاد می شود.

درمان: یک راه زمان بندی کردن برای رفتن به دستشویی است. هرگز بدون نیاز به دستشویی نروید زیرا مثانه عادت به نگه داری مقدار کمی ادرار می کند.
۲ -تکرر بیش از حد ادرار ممکن است نشانه دیابت باشد:

یکی از علایم دیابت ، تکرر ادرار است. قند خون بالا باعث دفع مایعات بدن می شود و تکرر ادرار ایجاد می کند.

درمان: نیاز به انجام آزمایش خون دارید. علایم دیگر دیابت شامل: تشنگی غیرقابل کنترل، دیر خوب شدن زخم ها و کاهش وزن است.
۳ -احساس سوزش هنگام ادرار کردن ممکن است به علت وجود کیست یا عفونت کلیه باشد:

التهاب مثانه نوعی عفونت باکتریایی است که در زنان شایع تر است. علایم دیگر آن شامل تکرر ادرار، تیره یا کدر بودن ادرار است. عفونت کلیه با درد در قسمت پایین کمر همراه است. عفونت ادراری ممکن است به علت سنگ مثانه باشد.

درمان: التهاب مثانه طی چند روز خود به خود از بین می رود.

در غیر این صورت، پزشک دوره کوتاهی آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد. مصرف مایعات به خصوص آب زغال اخته را افزایش دهید تا التهاب مثانه برگشت نکند.
۴ -احساس نیاز به دفع ادرار با حجم کم دارید؛ این نشانه ممکن است به علت بزرگ شدن پروستات یا واکنش به مسکن ها باشد:

در مردان غده پروستات در اطراف مجرای ادراری در قسمت پایین مثانه قرار می گیرد. با بالا رفتن سن غده پروستات به طور طبیعی بزرگ می شود و در صورت ایجاد مشکل مانع از دفع ادرار و باعث کم شدن حجم مثانه می شود. مصرف مسکن ها ممکن است باعث ضعیف شدن عضله مثانه شود .

درمان: طبق تجویز پزشک از داروهایی استفاده کنید که عضله های پروستات را تقویت می کند.
۵ -بی اختیاری دفع ادرار ممکن است به دلیل استرس باشد:

بی اختیاری ادرار اغلب به دلیل ضعف عضله یا وارد شدن آسیب به آن ایجاد می شود.

درمان: مصرف دارو و انجام ورزش های مخصوص برای تقویت مثانه ضروری است.
۶ -نیاز به دفع ادرار در نیمه شب:

این مشکل جزو علایم ضعف عضله مثانه است و در برخی موارد نشانه سرطان پروستات است. هنگام شب بدن هورمون ضدادراری ترشح می کند تا کلیه ها مقدار کمی ادرار تولید کند. از ۴۰ سالگی به بعد تولید این هورمون ها کاهش می یابد و زود به زود نیاز به تخلیه مثانه پیدا می کنید. افزایش تکرر ادرار در هنگام صبح نشانه مشکل مثانه است. در مواردی نیاز به دفع ادرار شدید است، یا ادرار کردن سخت و یا حجم آن کم است که این علایم ممکن است نشانه سرطان پروستات باشد.
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , هاجی , غزل , sange sabor
نه زیاد مایعات مصرف نمیکنم دوستای گلم. همه اش احساس دفع ادرار دارم و ببخشید دفع قطره ایدارم نه درد نه سوزش نه نیمه شب همین. دکتر ام اسم نیست نگرانم
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : هاجی
Rainbow 
من اوایل بیماری اصلا مشکل نداشتم ولی بعد از این که کلاس ایروبیک رفتم برام مشکل پیش اومد الان با این که حالم خوبه ولی بیرون از خونه هیچی نمی خورم چون می ترسم sad2
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : هاجی , somaye_602000
فکر نمیکنم نشونه حمله باشه
من که تکرر ادرار,دفع قطره ای,احتباس و ... مشکل همیشگی مثانه واسم محسوب میشده
نگران نباش
این مشکل خیلی ها هستش
آدَم ها را بدون اینڪــہ
بـــہ وُجودِشآن نیاز داشتہ باشے دوســـــت بـِــــدار . . .
ڪــارے که خـــــدا با تـــو مے ڪُــند. . .!
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , غزل

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 14
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Star اشکال در اجابت مزاج - یبوست و بی اختیاری SSA 38 22,999 2015/07/12, 09:43 AM
آخرین ارسال: hessam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان