• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ مربوط به ام اس!
سلام دوستان عزیز!
یه سایتی به نام سینای سلامت پیدا کرده ام، البته ممکنه توسط بعضی دوستان آشنا باشه، اما اینجا معرفی می کنم تا دوستان دیگر نیز آشنابشن!
این سایت متعلق به دکتر حسین روازاده است که اگر دوستان در هرزمینه ای سوالی داشتند می توانند در آنجا مطرح کنند و جواب خودشونو دریافت کنند.
برای مشاهده سایت به اینجا مراجعه کنید.
خب من برای نمونه چندسوالی که در مورد ام اس از ایشون پرسیده شده و ایشون جواب داده اند رو اینجا می ذارم اگه دوستان نیز سوالی از آنجا پرسیدند جوابی که گرفتن همینجا بذارن تا دیگران نیز استفاده کنند.
1- آقا، 15 ساله
پرسش: دکتر لطفا پاسخ دهید که برای کاهش سرعت بیماری m.s یا درمان آن راهی در طب اسلامی وجود دارد یا نه؟
همین اواخر متوجه شدم گروهی از محققان داشگاه تربیت معلم تهران توانستند راه درمان این بیماری را توسط نیش زنبور بیابند.

پاسخ : بیماری ام اس از نظر طب سنتی یعنی غلبه بلغم به بافت مغز و نخاع که خودشان از جنس سرد و تر هستند. توصیه می گردد منع بلغم زاها و مواد غذایی با طبع سرد را به شدت رعایت نمایند و از مواد غذایی گرم و خشک در درجه اول و گرم و تر در درجه بعدی استفاده نمایند. استخر نروند و خود را در معرض سرما قرار ندهند و برای درمان کامل نیز به مطب مراجعه شود.
ضمناً نیش زنبور نیز توسط ابن سینا برای ام اس تجویز می شده است و چیز جدیدی نیست.

آقا، 25 ساله
پرسش: لطفا در مورد بیماری ام اس (MS)و روش درمان یا جلوگیری از تکرار حملات آن توضیح بدهید. آیا با گذشت زمان این بیماری نیز کهنه شده و درمان آن سخت تر میشود ؟

پاسخ : بیماری ام اس از نظر طب سنتی یعنی غلبه بلغم به بافت مغز و نخاع که خودشان از جنس سرد و تر هستند. توصیه می گردد منع بلغم زاها و مواد غذایی با طبع سرد را به شدت رعایت نمایند و از مواد غذایی گرم و خشک در درجه اول و گرم و تر در درجه بعدی استفاده نمایند.
معمولاً اگر در مراحل اولیه بیایند راحت تر و سریع درمان صورت می گیرد ولی بسته به علائم ابتدایی شروع بیماری در بعضی موارد مقاوم تر هستند ولی در بعضی موارد حتی با گذشت زمان به دستورات درمانی خیلی خوب جواب می دهند.

آقا، 27 ساله از زنجان
پرسش: با سلام لطفا در مورد روزه گرفتن بیماران مبتلا به ام اس مطالبی بفرمائید که آیا روزه بگیرند یا نه و رژیم غذایی آنها در ماه مبارک . با تشکر

پاسخ: اگر بیمار فرد ضعیفی هست، توصیه می شود روزه نگیرند ولی اگر از لحاظ جسمی توانایی خوبی دارند، می توانند روزه بگیرند.
همچنین اگر بیماریشان فعال هست که باید داروهایشان را سر وقت بخورند، روزه نگیرند. بیماران ام اسی باید از مواد غذایی سرد و تر پرهیز نمایند و بیشتر گرم و خشک بخورند.

آقا، 41 ساله از تهران
پرسش: مدت 2 سال است پزشكان مشكوك به بيماري ام اس هستن و اندام تحتاني ام حالت مور مور و سوزن سوزن به حالت خواب رفتگي دارد و در اين مدت پالس كورتوني با بستري در بيمارستان و تجويز دارو و ام آر آي و انواع و اقسام آزمايشات خوني و قلبي بهبودي ندارم

پاسخ : باید مراجعه نمایید، خیلی از بیماران ام اسی مخصوصاً آنهایی که در شروع بیماری هستند خیلی خوب جواب می گیرند
آقا، 25 ساله از قم
پرسش: هر 3 یا 4 ماه یکبار کف پاهایم بیحس شده و این بیحسی از کف پا تا سینه ام بالا می آید. هر 3 یا 4 ماه هم چشمانم کمی نار میبینند. اما پس از گذشت دو ماه تمام علائم بر طرف میشوند و دوباره دو ماه بعد روز از نو روزی از نو. گاهی اوقات آنقدر علایم شدید میشوند که نمیتوانم خوب راه بروم و تعادلم را نیز از دست میدهم. 4 سال پیش پزشکان تشخیص ام اس دادند. میخواستم نظر آقای دکتر روازاده را در این باره بدانم

پاسخ : با سوابق پزشکی به مطب مراجعه نمایید. مشکل شما بهبود پیدا خواهد کرد
جانم فدای امام هادی علیه السلام.

السلام علیک یا علی بن محمد الهادی

تشکر شده توسط : anaram , zaynab , Majid , نادر , pariya , yummy
استاد جمشید خدادادی هم دقیقا روششون مثل ایشونه
شما خودتون از این روش استفاده می کنید؟
اگر استفاده می کنید چند وقته ؟ از موقعی که استفاده می کنید از این روش حمله داشتید؟Wink
اینا رو هم من از سایت سینای سلامت در آوردم:

خانم، 20 ساله
پرسش: فردی چند سال پیش بر اثر یک بحران روحی شدید به ام اس مبتلا شد و با عنایات الهی درمان شد البته با رعایت تمامی مواردی که شما فرمودید به طوری که هرگز این مسئله از 3 سال پیش تکرار نشد اجازه باردار شدن دارد؟ چه کارهایی در این دوران باید انجام دهد؟ برای اینکه فرزندش به این بیماری دچار نشود چه تغذیه ای را پیشنهاد میکنید؟

پاسخ: اولاً ام اس بیماری مسری نیست و به فرزندش سرایت نخواهد کرد. ثانیاً توصیه می گردد زیر نظر پزشک دوران بارداری خود را بگذرانند تا دچار مشکلی نشوند، چرا که اگر مثلاً فرزندش دختر باشد سردی به ایشان غلبه می کند و می تواند ایشان را دچار مشکل نماید.
--------------------------------------------------------------------------------------------
خانم، 26 ساله از تهران
پرسش: يكسال است كه دارم هفته اي سه نوبت آمپول ربيف تزريق ميكنم دراين يكسال گوشت گوسفند-عسل-پسته-مويز-كنجد و گرميجات خوردم. در اين يكسال حمله اي صورت نگرفته و MRI خوب بوده و پلاكهاي كمرنگ شده اند حالا من نميدانم مواد غذائي (گرم و خشك) و (گرم و تر) را چه زماني بخورم.

پاسخ: باید دائم گرم و خشک بخورید ولی باید مواظب باشید کبدتان گرم نشود. بعضی مواقع که احساس می کنید گرمی دارد به شما غلبه پیدا می کند مثلاً علائم پوستی پیدا کرده اید به اندازه نصف استکان ترکیب عرق کاسنی و شاتره میل کنید. سکنجبین عسلی نیز زیاد بخورید. کلاً طبیعت شما سرد است و از هر کاری که شما را به طرف سردی ببرد باید پرهیز کنید.
اگر هم حوس کردید مواد غذایی سرد بخورید، حتماً با مصلح آنرا میل کنید.
 تشکر شده توسط : mohammad.ali , Majid , zenith , PAYA
مي دونيد من نه به خاطر ام اس ولي به توصيه هاي يكي از همسايه ها رفتم پيش يه دكتر مزاج شناس و بهم گفت طبع شما سرد و خشكه بايد اينو بخوري و اونو نخوري دوتا برگه هم داد كه چه بخورم چه نخورم. چيزهايي كه بايد بخورم خوب بود من اصلا" قبل از اينكه اون بگه خودم اونا رو مي خوردم. اما اونهايي روكه نبايد مي‌خوردم رو نمي شد رعايت كرد گوجه سبز، لواشك، سركه، عدس، كشك و... مگه ميشه آدم اينها رو نخوره. اين شد كه به توصيه اش عمل نكردم البته فقط در مورد مواردي كه نبايد بخورم. مي گن مرده دم مرگ رو نجات داده منتهي من كه فعلا" نمي‌خوام بميرم. پيش يه نفر ديگه هم رفتم آقاي رهبر تو هفت تير بالاتر از مسجدالجواد نمي دونم مي شناسيدش يا نه الكتريسيته درماني مي كرد. رفتم و گفتم ديگه اون موقع به ام اس مبتلا شده بودم گفتم من اين مشكل رو دارم گفت من يه كاري مي كنم كه پلاكهاي ايجاد شده درجاي خودشان متوقف شوند و بسوزند البته جاشون مي مونه هيچ توصيه اي هم نمي كنم كه دارو رو قطع يا ادامه بدي من اين كار رو مي كنم. خلاصه خوابيدم روي يه تخت و اونم با فاصله دو سه سانت دستشو مي كشيد لابلاي موهايم و پيشاني ام و چرق پوروق صدا مي داد انگار داشتند كك مي سوزوندند بعد از چند دقيقه بوي كز دادن مو به مشام مي رسيد بعد كه ديد من دارم دستشو نگاه مي كنم اون دستش كه به ديوار زده بود رو رها كرد كه يعني كلكي در كار نيست وقتي برگشتم كلي تا نصف شب مي خنديدم از اين كه اين مسخره بازيها چيه؟ باور كنيد يه پزشك اين پيشنهاد رو به من داد فكر نكنيد كه يه آدم معمولي بود. تمامش مسخره اي بيش نبود. الان اون كسي كه گفت برو پيش اين ال مي كنه بل ميكنه به اين نتيجه رسيده. فكر كنم فقط از راه تغذيه و نداشتن استرس و حساسيت هاي بيخودي مي شه با اين بيماري مقابله كرد. پس مواظب خودتون باشيد و چرند و پرند ديگران هم گوش نكنيد يه پزشك قابل اعتماد پيدا كنيد و بهش اعتماد كنيد و هرچه مي گويد را به كار ببنديد. به اميد سلامتي و يافتن دليل و مداواي قطعي براي ام اس و هر بيماري شبيه ام اس كلا" هر بيماري فرقي نمي كنه.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : reza , mohammad.ali , zaynab , Majid , baran
این دکتر روازاده از اونای روزگاره !!!
یه بار یه بنده خدایی که خیلی هم ارادت داره به ایشون ! یه جریانی میگفت
آخر ماجرا این بود که پیرمرد و گرفت و فسد کرد ! بعد از رفتنش گفته بود این 3 روز !!! بیشتر زنده نمیموند
من دیگه رنگم کبود شد . امروز فرداست منتظرم ادعای پیغمبریشون به گوش برسه !
یه بار دکتر کلانی یه حرف خوب زد یعنی 2 تا حرف خوب زد :
گفت تمام داروهایی که ما استفاده میکنیم از همین گیاه ها و حیوانات ! ساخته شده
با این تفاوت که وقتی من میگم 1 عدد قرص با MG 400 دارو ! دقیقا میدونم که تو 400 Mg از اون دارو تو بدنت رفته
اما اون آقا که میگه یه استکان عرق نعنا ! دقیقا نمیدونه تو چه قدر از ماده موثر توی اون گیاه که از مزرعه حسین آقا
چیده شده توی بدنت رفته و با احتمالات خودش میسنجه !
در ضمن برای درمان های قطعی و اینچنینی هم گفت : کشورهایی که دارن برای ام اس هزینه های سر سام آور
پرداخت میکنند حواسشون خیلی جمع تر از من و توهه . به محض دریافت اطلاعات تا تهش میرن .
پس اینا به جز شایعه ارزش قانونی دیگه ای نداره . به این حرفا گوش نده من قول میدم داروش که اومد
خودم تلفنی بهت اعلام کنم تا زودی بیای!
و از اون روز هر چی میگذره من بیشتر به حرفاش ایمان میارم !
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
و مرا به نام کوچکم صدا بزن
 تشکر شده توسط : mohammad.ali , محمود , zenith
نقل قول: با این تفاوت که وقتی من میگم 1 عدد قرص با MG 400 دارو ! دقیقا میدونم که تو 400 Mg از اون دارو تو بدنت رفته
اما اون آقا که میگه یه استکان عرق نعنا ! دقیقا نمیدونه تو چه قدر از ماده موثر توی اون گیاه که از مزرعه حسین آقا
چیده شده توی بدنت رفته و با احتمالات خودش میسنجه !

اول اینکه فرقش اینه که اون قرص شیمیایی اگه یه خوبی داشته باشه چندتا عوارض هم داره دوم اینکه خداوند وقتی دردی میده درمانش هم داده و بهترین داروهایش را در گیاهانش قرار داده و یه خوبی هم نداره، خاصیتهای زیادی داره کسی که از داروهای گیاهی استفاده میکنه هم در بهبود مرضش مفیده هم از خواص دیگرش بهره می بره! حالا طرف به احتمال هم بسنجه ارزشش رو داره و اینو مطمئنه که بی خاصیت نیست و بدن خواص گیاهی رو بهتر جذب می کنه تا یه قرص شیمیایی که چند تا عوارض رو هم همراهش میاره!!

تشکر شده توسط : رزمینا , ابراهیم
(2010/02/17, 07:31 AM)jafari5259 نوشته است: اول اینکه فرقش اینه که اون قرص شیمیایی اگه یه خوبی داشته باشه چندتا عوارض هم داره دوم اینکه خداوند وقتی دردی میده درمانش هم داده و بهترین داروهایش را در گیاهانش قرار داده و یه خوبی هم نداره، خاصیتهای زیادی داره کسی که از داروهای گیاهی استفاده میکنه هم در بهبود مرضش مفیده هم از خواص دیگرش بهره می بره! حالا طرف به احتمال هم بسنجه ارزشش رو داره و اینو مطمئنه که بی خاصیت نیست و بدن خواص گیاهی رو بهتر جذب می کنه تا یه قرص شیمیایی که چند تا عوارض رو هم همراهش میاره!!
مسلما داروهای گیاهی هم همین چیزا رو داره
منتها این قرصهای شیمیایی عوارضشون رو به خاطر نهاد های
زیادی که مسئول هستن مجبورن که اعلام کنن ! اما
این داروهای گیاهی چون کسی بالا سرشون نیست .
کسی در مورد عوارضش حرف نمیزنه !
بعدم مثلا شما اسپرین رو نگاه کن
اون همه عوارض نوشته براش کدومش و دیدی و گرفتی ؟
اینا همه عوارض بسیار ضعیف هستن که شاید در طول چند سالی که دارو
ساخته شده فقط 1 نفر با این عوارض دیده شده .
و برای روشن کردن اذهان عمومی ذکر میشه و مثل داروهای علفی
فقط سعی در پنهان کاری ندارند !
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
 تشکر شده توسط : mohammad.ali
خب هرچیزی زیاده رویش خوب نیست و بیشتر توصیه به میانه روی شده، اتفاقا داروهای گیاهی هیچ عوارضی نداره مگر اینکه زیاده روی بشه، همانطوریکه قبلا گفتم وقتی خدا دردی میده درمانشم داده، متاسفانه غربیها بهترین کتب طب سنتی و گیاهی ما رو توی موزه هاشون نگه می دارن به طوریکه ما حتی یه نسخه از آنها نداریم اونوقت با این داروهای شیمیایی دارن دارن به جای یک خوبی عوارض دیگرش رو نصیبمون می کنند! قرارم نیست که این عوارض همان لحظه عود کنه بعضی عوارضش ممکنه ده ها سال بعد خودشو نشون بده!!

تشکر شده توسط : رزمینا
(2010/02/17, 09:57 PM)jafari5259 نوشته است: خب هرچیزی زیاده رویش خوب نیست و بیشتر توصیه به میانه روی شده، اتفاقا داروهای گیاهی هیچ عوارضی نداره مگر اینکه زیاده روی بشه، همانطوریکه قبلا گفتم وقتی خدا دردی میده درمانشم داده، متاسفانه غربیها بهترین کتب طب سنتی و گیاهی ما رو توی موزه هاشون نگه می دارن به طوریکه ما حتی یه نسخه از آنها نداریم اونوقت با این داروهای شیمیایی دارن دارن به جای یک خوبی عوارض دیگرش رو نصیبمون می کنند! قرارم نیست که این عوارض همان لحظه عود کنه بعضی عوارضش ممکنه ده ها سال بعد خودشو نشون بده!!
خوب همون دهها سال بعد و هم در نظر بگیری ! که عمر انسان هم همون حدود هاست . الان تاثیر آسپرین رو باید رو مادر بزرگها و پدر بزرگهامون ببینیم . که نمیبینیم
بعدم من واقعا از این غربی ها تشکر میکنم ! وگرنه الان همون کتابها هم معلوم
نبود زیر دست کی جای هیزم چهارشنبه سوری استفاده میشد ! باز خوبه
یه جا هست که یه عده ازش استفاده کنن و تهمونده هاش به مام برسه
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
 تشکر شده توسط : mohammad.ali
يعني اگه چيزايي سردي نخوريم ام اسمون خوب مي شه پس اين همه دكتر تو دنيا يه عمر دارن دنبال درمان ام اس مي گردن بي خودي دارن تلاش مي كنن؟
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
 تشکر شده توسط : reza , mohammad.ali
منم چيزي كه به عينه ديدم راجع به داروهاي گياهي رو خدمتتون عرض كنم

اولاي تشخيص ام اس م بود كه اين بيمارستان اون بيمارستان ميرفتم . فكر كنم تو بيمارستان ميلاد بودم كه يه آقايي كه ام اس داشت با خانومش اومده بود
با خانومش حرف زدم . خانومش گفت شوهرم اصلا دكتر نميرفت و پيش امثال اين دكترهايي كه اينجا ذكر شده ميرفت و داروي گياهي مصرف ميكرد ، روز به روز بدتر شد و كم كم از لنگ لنگان راه رفتن به عدم توانايي راه رفتن نذول پيدا كرد تا به اصرار من ( خانومشون ) دكتر رفتن و فكر كنم تزريق بتافرون رو شروع كردن . من اين آقا رو ديدم بدونه وابستگي به كسي يا دستگاهي راه ميرفت
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : mohammad.ali , Majid , zenith , parastoo2 , زیبا*

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا صدای سوت در سر و فس فس گوش مربوط به ام اس می باشد hamed2006 26 36,880 2014/04/08, 09:23 PM
آخرین ارسال: samiramiss

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست