امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دلنوشته یک فرزند که مادر مبتلا به ام اس دارد
[/color][/b]
خارق العاده کیست؟
[b][color=#FF0000]

.jpg   msmadar.jpg (اندازه: 59.21 KB / تعداد دفعات دریافت: 13)

«من یک نوجوان معمولی هستم. اگرچه مادرم مرتب می­گوید: «ژاکوب، تو خارق­العاده هستی. ازاین­رو طبق تعاریف موجود در فرهنگ لغات، من چیزی فراتر از آنچه باید باشم، هستم؛ زیرا مادر من به ام­اس مبتلاست. بیماری که به مغز و ستون­فقرات حمله می­کند. گاهی اوقات، من کارهایی انجام می­دهم که شاید به نظر دیگران اندکی شگفت­انگیز باشد.»

هر روز نه­تنها برای مادرم، بلکه برای تک­تک اعضای خانواده با چالشی جدید همراه است. او گاهی اوقات نمی­تواند خم شود و اشیایی را که روی زمین انداخته است، بردارد. پس من برایش این کار را انجام می­دهم. همچنین کارهایی مثل خارج­کردن ویلچرش از ماشین، اطمینان­خاطر از شارژ باتری ویلچرش قبل از خروج از منزل و رفتن به جاهایی که دوست دارد، را من بر عهده دارم.

همۀ لوازمی را که باید در داخل ماشینش داشته باشد، برایش آماده می­کنم. حتی آب خنک برای پایین نگهداشتن دمای بدنش را هم فراموش نمی­کنم. درحقیقت، من هر کاری که برایش لازم باشد را انجام می­دهم؛ زیرا می­دانم زمانی درخواست کمک می­کند که احساس ضعف دارد یا بسیار تلاش کرده تا خودش آن کار را انجام بدهد، اما نتوانسته است.

مادرم به نظر خوشحال می­رسد، اما گاهی اوقات نمی­توانم درک کنم با چنین شرایطی چطور می­تواند احساس خوبی داشته باشد. بدن او هر لحظه انگار در آتش است، باوجوداین هرگز شکایتی نمی­کند. به نظر من این روش بهتر از بداخلاق بودن است. ما نمی­دانیم وضعیت او بهتر یا بدتر خواهد شد. ممکن است شرایط در آینده بهتر شود یا حتی روبه وخامت برود، اما او اکنون، همچنان می­تواند غذای من را آماده، از گربۀ خانگیمان مراقبت کند و مرا به مکان­هایی ببرد که دوست دارم. حتی هنگامی که حالش خوب به نظر نمی­رسد نیز به دوستان و اطرافیانمان اجازه می­دهد به دیدنمان آیند.

مادر من فقط زمانی بدخلق می­شود که من به­موقع آمادۀ مدرسه رفتن نمی­شوم. در این مواقع، سریع وسایلم را جمع می­کنم و آمادۀ رفتن می­شوم یا هنگامی که مادرم بعد از صرف شام مشغول تمیزکردن آشپزخانه است و زود خسته می­شود، به او در کارهایش کمک می­کنم تا زودتر به پایان رسند.

مادرم بیشتر اوقات به من می­گوید: «ژاکوب، تو در مقایسه با سایر همسن و سالانت مسئولیت­های زیادی برعهده داری.» بیماری مادرم به من آموخته که اگرچه وظایف زیادی برعهده دارم، اما می­توانم به­خوبی از عهدۀ آنها برآیم و همۀ اینها به دلیل نگرش مثبت مادرم است. به همین دلیل فکر می­کنم که هر دو ما خارق­العاده هستیم!»

ژاکوب، دانش­آموز مدرسه وینستون، سال گذشته این مقاله را به منزلۀ یک تکلیف مدرسه نوشت. نام مقالۀ او این بود: «بزرگ­ترین چالش من در زندگی چیست؟» مادر او، کیتی رنتز مونتزل، ۲۲سال پیش به ام­اس مبتلا شد. پدر و پدربزرگ کیتی نیز به این بیماری مبتلا بودند. آنها در دالاس تگزاس زندگی می­کنند.
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : sargol , khatereh. , goli61 , یه غریبه , سمانه میم , edarzi , شفا یافته , آقا صادق , baharan , zohaa , یوسفی نازنین , hamid_147 , paradise , visko , liliyam , سمیرا67 , مینا غلامنژاد

پیام های داخل این موضوع
دلنوشته یک فرزند که مادر مبتلا به ام اس دارد - توسط shokolat - 2013/03/22, 12:06 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ hamdam 236 97,145 2017/05/31, 07:13 PM
آخرین ارسال: yas8866
  تاثير جنسيت جنين در بهبود وضعيت مادر مبتلا به ام اس mehdernet2 5 4,837 2014/04/11, 07:00 AM
آخرین ارسال: neghar
  تعدادی از مشاهیر مبتلا به ام اس matinfard 1 3,531 2013/06/02, 08:33 AM
آخرین ارسال: موجود گیاه خوار
  چگونه میتوان زمان دقیق مبتلا شدن به ام اس را تشخیص داد؟ مهسا24 34 22,758 2012/03/14, 10:54 AM
آخرین ارسال: hanif
  برنامه نوبت شما بی بی سی امشب به ام اس اختصاص دارد. warrior 12 7,016 2011/11/24, 11:34 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست