امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
صنعت داروهاي بيوتکنولوژي دريک قدمي نابودي
(2011/06/27, 07:22 PM)saffari_mo نوشته است: اما ازچندي قبل يكي ازشركت‌هاي وارد‌كننده داروبا استفاده ازحربه قديمي «دامپينگ» درتلاش است 9قلم فرآورده نوتركيب دارويي توليد داخل را ازكشورآرژانتين وارد بازارايران نمايد كه به‌طورقطع واردات اين نوع داروها با حمايت برخي ازجريانها ودست‌هاي پنهان وپشت‌پرده، صنعت توليد داخل را با مشكلات فراوان روبه‌روخواهد كرد. لازم به ذکراست که اين شركت درتلاش است درفرايند به ظاهرتوليد وصرفاً ازطريق بسته‌بندي دارودرداخل به اهداف ومقاصد مورد نظردست يابد.

منبع خبر
حالا فرض كه 85 درصد داروي ايراني مي زنن. اين مطلب اصلا يعني چي ؟؟ يعني مثلا سينوكس ببرن آرژانتين مارك آوونكس بزنن بيان ايران بفروشن؟؟ حالا باز بيارن مگه الان نيست تو بازار. تفاوت 200 هزارتومني قيمتشون باعث مي شه اغلب برن سراغ سينووكس. شايدم مثلا سينوكسي كه مي خوان جاي اونكس غالب كنند بدن 40 هزار تومن!!!!!!!! به نظر من اين مطلب كاملا بي معنيه. اگه قرار يه شركت داروهاي ايراني رو جاي خارجي بياد ايران بفروشه مشكل از اون كسيه كه بهش مجوز واردات ميده. براي دارو كلي بايد خوان رد بشه تا مجوز واردات بدن و همينجور الكي يكي نمي تونه كاميون دارو وارد كشور كنه بعد بياره داروخانه بفروشه مگه ادامسه؟ تازه شركت هاي وارد كننده دارو كه الان 10 ساله دارن دارو وارد مي كنن و نماينده كارخونه هاي توليد كننده اند مگه اجازه مي دن يكي سرشو بندازه پايين بياد داروهاي اونا رو جعل كنه؟؟
حالا من توضيح مي دم كه كلا منشا اين خبرا چيه
چند وقتيه كه شركت هاي ايراني از دولت خواستن كه كلا جلوي واردات دارو رو بگيره. همين 15 درصدي هم كه دارن از داروي خارجي(به قول نويسنده) استفاده مي كنن هم بيان داروي ايراني بگيرن. براي همين اين اخبار هر از مدتي منتشر مي شه.
البته من اينو بگم كه كيفيت داروهاي ايراني هم بالاست و قطعا بايد به خودمون افتخار كنيم كه متخصصيني داريم كه مي تونن داروهاي نو تركيب بسازن با اين امكانات كم.

هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : نازلی , havaars

پیام های داخل این موضوع
RE: صنعت داروهاي بيوتکنولوژي دريک قدمي نابودي - توسط MAHDI - 2011/06/28, 08:49 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نخستين محموله داروهاي بيماران MSهفته آينده وارد كشور میشود hamdam 1 2,277 2013/07/14, 10:25 AM
آخرین ارسال: محمود
  عرضه کارت هوشمند داروهاي يارانه اي به بيماران صعب العلاج hessam 0 2,196 2013/05/05, 09:38 PM
آخرین ارسال: hessam
Star هیچ کشوری در منطقه توان رقابت با صنعت دارویی ایران را ندارد naazanin 38 20,321 2013/03/16, 11:38 PM
آخرین ارسال: اهورا
  بهره برداري از خط توليد داروهاي بيوتکنولوژي در استان البرز paeazan 1 2,738 2013/03/05, 06:14 PM
آخرین ارسال: hessam
  داروهاي خارجي بيماران ام اس بدون حمايت بيمه‌ها عرضه مي‌شود nazaninn 32 17,345 2011/11/21, 06:15 PM
آخرین ارسال: hamdam
  داروهاي تزريقي ام اس خوراكي مي شود . fereshteh 6 7,397 2010/06/28, 09:49 AM
آخرین ارسال: pariya

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان