امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ثبت 7اختراع به نام جوان لرستانی مبتلابه ام اس
ثبت 7 اختراع به نام جوان لرستانی مبتلا به ام.اس

خرم‌آباد- خبرنگار کیهان: جوان لرستانی مبتلا به بیماری ام.اس، هفت اختراع به ثبت رساند که سه اختراع آنها را در زمان ابتلاء به این بیماری به ثبت رسانده است.

علی کردی گفت: یکی از اختراع‌هایم، دوخت البسه بدون استفاده از نخ و برش است.
وی افزود: هنگامی که در بیمارستان بستری بودم نامناسب بودن البسه بیماران از لحاظ اندازه و دوخت مرا بر آن داشت این اختراع را خلق و به ثبت برسانم.
کردی گفت: اختراع دوچرخه با صرف کمترین انرژی و بیشترین سرعت، دستگاه نقاشی ساختمان بدون نیاز به پمپ باد و با کمترین انرژی، داربست با کمترین انرژی برای جابجایی و 10 درصد سبک‌تر از نوع فولادی آن از جمله اختراع‌هایی است که به ثبت رسیده است.
این جوان 22 ساله افزود: قبل از آن که به بیماری ام‌.اس مبتلا شوم کار می‌کردم و هزینه ثبت اختراع‌ها را تامین می‌کردم اما به دنبال ابتلاء به بیماری، با دریافت قرض از دیگران اختراع‌هایم را ثبت کردم.
کردی که دارای دیپلم مکانیک است، گفت: بر اثر ابتلاء به بیماری ام.اس از ناحیه دو پا فلج شده اما با اعتماد به نفس و این که خواستن توانستن است موفق شده بهبودی خود را بازیابد.

٠٨:٤٨ - چهارشنبه ١٩ تير ١٣٩٢ http://www.dastavardha.com/index.aspx?si...view=78923
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : hessam , رامنا , zohrevand , مولتی ام اس , elham 66 , mari , Behroozfaili , تندیس , kara , silent , mstoday , leili-asmaneh , glassheart , esmaeil , siamak.m.h , آنا , Sarina_al , مُنا_منتظر المهدی , hamid , elahe.n
وقتی این چیزارو میشنوم اعتماد بنفسم زیاد میشه
نمیدونم چی بگم به آدمهایی که دور برم کم نیستن و همش منو دست کم میگیرن یا گاهی به حالت تحقیر آمیزی با من صحبت میکنند
واقعا آفرین به این اعتماد بنفس با وجود اینهمه بیماری
خیلیها هستند که هم تن سالم دارن و هم تحصیلات عالیه ولی اصلا بازدهی ندارن!!چه برسه به اختراع!
بیماری محدود کننده نیست
نه تنها بیماری
بلکه من کم کم دارم به این نتیجه میرسم که هیچ چیز نمیتونه جلوی یک اراده مصمم سد ایجاد بکنه!
laughing3
می خندم .چون مشکلات تموم نمیشن.بلکه از شکلی به شکل دیگر خودشون رو نشون میدن.خداهست!
 تشکر شده توسط : glassheart , مُنا_منتظر المهدی , hamid
واقعا باید مرحبا گفت به این هم استانی عزیزم وارادشو تحسین کرد
امیدوارم شاهد موفقیتهای بیشتر از این عزیز وسایر دوستان باشیم تا روحیه ای باشی واسه ماها که اوایل مریضیمونه
ساقیا امشب صدایت با صدایم سازنیست
یاکه من بسیارمستم یاکه سازت ساز نیست
ساقیا امشب مخالف مینوازد تارتو
یا که من مست وخرابم یا که تارت تارنیست
 تشکر شده توسط : esmaeil , nazaninamiri70 , مُنا_منتظر المهدی , hamid
علی کردی عزیز الان دانشجوی دکترا هستش و اختراعات بیشتری داره. پارسال که باهم بیمارستان بودیم از اختراعات و کارآفرینی که برای چند نفر ایجاد کرده بود میگفت.
و در کنار این هوش و استعداد پسر فوق العاده مهربان و احساسی هستش love51
لینک تاپیک رو براش میفرستم ببینه
 تشکر شده توسط : nahid , مُنا_منتظر المهدی , hamid , hadisss , yas8866

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان