امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 2.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوران بارداری و زایمان برای افراد مبتلا به ام اس
(2016/11/19, 01:35 AM)parva نوشته است: من دو بار باردار شدم که هر دو بار جنین رشد نکرد و. سقط شد!!!!نمیدونم میتونه به ام اس ربطی داشته باشه یا نه...نزدیک سه ساله دارو استفاده نمیکنم...نمیدونم سیستم ایمنی بدنم با جنین مقابله میکنه یا نه...در کل خیلی بده و واقعا دارم اذیت میشم.
با اجازه دكتر مغز و اعصابتون باردار شديد؟ نظر دكترتون (هم مغز و اعصاب هم زنان) در مورد سقط چى بود؟
 تشکر شده توسط : مُنا_منتظر المهدی , پریا حقیقت پور
هنور پیش دکتر مغز و. اعصاب نرفتم...دکتر زنان هم دلیل خاصی بهم نگفته...البته باید پیش چند تا دکتر مختلف برم ولی یه جا خوندم که گاهی سیستم ایمنی بدن با نطفه تشکیل شده مثل دشمن برخورد. میکنه!
اگر ام اس داريد، باردارى بدون مشورت با پزشك مغز و اعصاب كار درستى نيست.
(البته نميدونم ام اس داريد يا نه چون پروفايلتون ناقصه. ممنون ميشم كاملش كنيد.)
در هر صورت ما براى تعديل سيستم ايمنى بايد دارو مصرف كنيم و بهترين زمان براى باردارى رو هم دكتر بهتون ميگه.
 تشکر شده توسط : nahid , مُنا_منتظر المهدی , پریا حقیقت پور
Heart 
سلام به همهمن اقدام به بارداری کردم ودارو هم مصرف نمیکنم.دکترم هم اجازه داده.حالا دنبال دکتر زنانی میگردم که با بیمار ام اس آشنا باشه تا خیالم راحت باشه.دوستان اگر کسی رو میشناسن معرفی کنن.برقرار وسالم باشیدhappy0065.gif
دوست عزیز چون معرفی دکتر در تاپیک ها برخلاف قوانین سایت هست ، از طریق پیام خصوصی میتونید با دوستانی که اطلاع دارند در ارتباط باشید . در تاپیک های مربوط به بارداری میشه دوستانی رو که به سایت سر میزنن رو شناسایی کنید و راهنمایی بگیرید.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : یه غریبه , مُنا_منتظر المهدی , hadisss , آنا , yas8866 , پریا حقیقت پور
به نظر منم بهتره اسم دکتر زنانی که با ام اس هم سر و کار داره و اطلاعاتش زیاده اینجا بذارید

فکر نکنم جنبه تبلیغاتی داشته باشه چون اصلا چنین دکترایی خیلی کمن و انگشت شمارن ... confused2

همیشه دنبال همچین کسی ام (البته برای بعدها)
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
سلام دوستان من با اجازه دكترم باردار شدم الان ٣٣ هفتمه ولي نزديك سه هفته ميشه كه پلك سمت چپم ميپريد و ٣ روزه احساس ميكنم لبم سمت چپ منقبض شده (لبم يه وري شده)كسي تجربه يا اطلاعاتي داره؟
ممنون ميشم كمكم كنيد
من از معبود یکتایم فقط یک چیز میخواهم
نگیرد هرگز از قلبم امید استجابت را...
سلام نازنین جان مبارکت باشه  love28 انشاالله صحیح و سالم به دنیا بیاری و بزرگش کنی. نگران نباش ولی حتما به پزشکت مراجعه کن. من تو مطب دکتر خانم ام اسی بارداری رو دیدم که توی انگشتای یه دستش احساس بی حسی داشت و ماه هفتم بارداریش بود دکتر بهش پیشنهاد زایمان زودرس با سزارین و نجات جون بچه رو داد تا بعد از به دنیا آمدن بچه تصمیم بگیرن مادر رو چطور مراقبت و درمان کنن. انشاالله خیر باشه icon_question
به اندوه خود لبخند بزن...
سلام دوستان
من الان حدوادا ۵ ماه از به دنیا اومدن دخترم میگذره.بعد زایمان ام ار ای دادم دکتر گفت عالیه نسبت به اولا اصلا خوب شدی.گفت هیچ دارویی نمیخواهی ولی ۳ ماه دیگه بیا.ولی خب من نرفتم دیگه .الان یک ماهی هست انگشتای پام حالت بی حسی دارن مثل وقتی که یخ زده!پاهامم سنگینن.ماشالله از بس که دخترم بازیگوش  و جیغ جیغو هس یه دقیقه خواب نداره.از خستگی اینجور شدم .حالا اگه برم دکتر چیکار میکنه؟کسی تجربه داره؟
عسل جان 
من تجربه ندارم یعنی هنوز تجربه اش رو ندارم قصد بارداری دارم
ولی طبق چیزایی که خوندم احتمالا دکتر دارو رو برات شروع کنه و اجازه شیر دادن بهت نده
روی افکار خود لم ندیم
            wink2

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا بارداری و زایمان باعث تشدید ام اس می شود ؟ ( تجربه شما چیست؟) pic 52 42,024 2023/07/22, 11:57 PM
آخرین ارسال: بهار۱۳۷۰
  نوع زایمان در بیماران ms النا 26 32,117 2020/03/11, 01:42 PM
آخرین ارسال: Setareh...
  داروهای مورد استفاده در دوران شیردهی m.a 4 4,634 2018/03/11, 02:17 PM
آخرین ارسال: Roza. A
  قطع داروهای ام اس قبل از بارداری Soroush 86 59,513 2018/03/03, 10:15 AM
آخرین ارسال: glassheart
  آیا می توان خطر عود را پس از زایمان کاهش داد؟ همسر یک مشکوک به ام اس 4 5,717 2017/01/12, 11:13 PM
آخرین ارسال: M.mozhgan.73
  نکات قابل توجه درباره بارداری و ام اس sara 65 48,079 2016/01/11, 09:27 AM
آخرین ارسال: niloofary
  احساس خستگی و بارداری RoOo$aAa 3 3,429 2014/10/08, 02:55 PM
آخرین ارسال: farane
  پيامدهاي زايمان در بیماران مبتلا به ام اس hamdam 0 2,834 2012/01/03, 09:06 AM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان