•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس خفیف و قوی
بد ترين بيماري ام اس غوره بنام من افتاد
كنار امدم
 تشکر شده توسط : Godfires
brain mri
axial t1/t2 weighted and flair images were performed through with sagittal t2/ weighted images addition.
HYPER sihnal lesion right periventricular is seen that due to ischemic lesion or demilinization disorder.
MRI cervical spine is recommended.
Mucosal thickening right maxillary sinus is seen.
there is no space occupying lesion in supra and inferatentorial structures.
gray matter signal intensity basal ganglia cisternoventricular system and brain stem are normal.
pituitary gland both 7,8 nerve complexes and optic tract are normal.
cerebllar hemispheres pons and medulla oblongata appear norma

سلام این جواب MRI من میخواستم بدونم مشکلم چیه دکترم گفته ام اس خفیف دارم واسه 6 ماهم سینووکس تجویز کرده

brain mri
axial t1/t2 weighted and flair images were performed through with sagittal t2/ weighted images addition.
HYPER sihnal lesion right periventricular is seen that due to ischemic lesion or demilinization disorder.
MRI cervical spine is recommended.
Mucosal thickening right maxillary sinus is seen.
there is no space occupying lesion in supra and inferatentorial structures.
gray matter signal intensity basal ganglia cisternoventricular system and brain stem are normal.
pituitary gland both 7,8 nerve complexes and optic tract are normal.
cerebllar hemispheres pons and medulla oblongata appear norma

سلام این جواب MRI من میخواستم بدونم مشکلم چیه دکترم گفته ام اس خفیف دارم واسه 6 ماهم سینووکس تجویز کرده
یک پلاک سمت راست مغز هست
البته فقط مشاهده پلاک به معنی ام اس نیست
بلکه
پلاک تو ام آر آی با اعلام
تایید کننده ام اس
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : niloofary
سلام،وجود یک پلاک یعنی حتما ام اس،اگه نیست چند پلاک یعنی ام اس؟
من امروز با کسی برخورد کردم ایشون گفت دوست من اولین حمله نیمی از بدن بی حس شد وبا تزریق کورتن واینترفرون خوب شد،روزی تهران رفته دکتر وگفت که می تونستی بدون کورتون وداروهای ام اس درمان کنی که نخوای دارو ام اس بزنی،خواستم بدونم اصلا این می تونه درست باشه،من که باور نکردم...
بعضى از دكترها معتقدن كه حمله اول رو(CIS) ميشه فقط با كورتون تراپى درمان كرد و بيمار رو به حال خودش گذاشت. به اين معنى كه فقط هر چند ماه ازش يه ام آر آى ميگيرن تا روند بيماريش مشخص بشه و بعد اگه لازم بود دارو شروع ميكنن.
اين وسط نكته اى كه خيلى خيلى مهمه اينه كه دكتر فقط ميتونه تشخيص بده با توجه به محل قرار گرفتن پلاك ها و عوامل ديگه، كدوم شرايط براى شما بهتره.
(2015/09/08, 01:18 AM)سارا19 نوشته است: سلام،وجود یک پلاک یعنی حتما ام اس،اگه نیست چند پلاک یعنی ام اس؟
من امروز با کسی برخورد کردم ایشون گفت دوست من اولین حمله نیمی از بدن بی حس شد وبا تزریق کورتن واینترفرون خوب شد،روزی تهران رفته دکتر وگفت که می تونستی بدون کورتون وداروهای ام اس درمان کنی که نخوای دارو ام اس بزنی،خواستم بدونم اصلا این می تونه درست باشه،من که باور نکردم...

سارا جون اصلا تعداد پلاک مهم نیست و مهم فعال بودن و محل قرار گرفتنشونه
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : niloofary , آنا
سلام يه سئوال فني دارم
من توي مغز ٦-٧ تا پلاك دارم ولي گردن ندارم
اين يعني قطعا ام اس دارم ؟
وجود پلاك در ام ار اى يعنى ام اس. اما مهم فعال بودن پلاكها و جاى قرار گرفتنشونه كه با تشخيص دكتر هست.
 تشکر شده توسط : آنا
سلام دوستان
انواع مختلف ام اس چه فرقی باهم دارند؟میشه توضیح بدید
(2017/01/19, 10:16 PM)فرح ناز نوشته است: سلام دوستان
انواع مختلف ام اس چه فرقی باهم دارند؟میشه توضیح بدید

ام اس عود کننده فروکش کننده بیمار در ی مرحله ای دچار حمله میشه و بعد بهبودی پیدا میکنه
ولی در ام اس پیشرونده حمله ای در کار نیست و در هر مرحله پیشرفت میکنه نه اینکه عود و بعد بهبودی پیدا کنه
این ی توضیح خیلی مختصر بود دانشنامه به طور مفصل شرح داده
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : آنا

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • بعدی