امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عصب چشم و نوريت اپتيك
(2016/12/20, 02:10 AM)fadiyah نوشته است: سلام دوستان دوبار دچار تاری دید شدم بار اول دکتر گفت چیزی نیست اما برای بار دوم که چشمم باز تار شد ومدت بیشتری طول کشید به طور جدی مشکلم رو دنبال کرد تا اینکه گفت التهاب عصب چشم داری الان هم چون کم کم روبه بهبودی هستی کاریش نداریم وشاید دیگه اصلا برنگرده اما اگه دیدی برگشت باید بیای بستری بشی الان موندم تو این مدت که هیچ دارویی تجویز نکرده نکنه دچار حمله بدتری بشم کسانی که التهاب عصب چشم داشتن پزشکتون بعد از تشخیص بلافاصله دارو براتون تجویز کردن؟؟؟

سلام بله من تشخیصم با تاری دید بود که دکترم چشم پزشکی فرستادن و قبل از ام آر آی به من کورتون دادن چون التهاب عصب چه دلیلش ام اس باشه چه نباشه کورتون میخواد. 3 روز سرپایی رفتم تزریق کردم و برگشتم که تو همو روزا ام آر آی هم رفتم و ام اس هم مشخص شد.
منم دوسال پیش چشم پزشک نوریت اپتیک برام تشخیص داد و بلافاصله بستری شدم 5 پالس کورتون گرفتم و یک هفته بستری بودم چه روزایی بود انقد دستام باد کرده بود که حتی نمیتونستم قاشق بگیرم تو دستم یه ماه بعد هم فهمیدم ام اس دارم
سلام,۳ماه بعد از عمل اب مروارید چشم چپم,۲هفته ای میشد ک احساس میکردم چشمم همش خستس و انگار پلکم افتاده.تا از دکتر چشم پزظک وقت بگیرم کلی فکر و خیال سراغم اومد ک یا پلکم افتادگی پیدا کرده یا چشمم تنبل شده,در نهایت وقتی ب پزشک مراجعه کردم گفت بخاطر ام اسه,عصب زوج ۳ت درگیر شده و یکمم باعث انحرافش شدهConfusedنمیدونم به موضوع مربوط میشد یا نه ولیخب,اینم یجورشه دیگهsad2
 تشکر شده توسط : nahid
سلام
من هم بهار امسال دچار این مشکل شدم..درد شدید چشم به خصوص با حرکت چشم...اول راست بود بعد چند روز بعد چشم چپ رو هم گرفت/با نوار عصب چشم معلوم شد...اولین بار براش پالس تراپی شدم 5 روز. یک مدت خوب بود. بعد دوباره تکرار شد. دکتر برام سیکلوفسفاماید نوشت..6 ماه زدم.ماهی یک بار. باز یک مدت خوب بود. دو بار دیگه برگشت.هر بار که برمی گشت دید چشم کمتر میشد.دفعه دوم دید چشم چپ اصلا رفت کاملا. بار سوم که برگشت دکترم گفت دیگه باید رتوکسی ماب بزنی. 4 هفته گرفتم این دارو را. الان خدا را شکر دیدم کاملا برگشته. البته من چشم هام آب مروارید هم عمل شده ولی الان لطف خدا دیدم خیلی خوبه. ام آر ای هم اولین بار که گرفت برای اینکه به ام اس شک داشت نرمال بود. البته من بی حسی پا هم داشتم ولی ام ار ای نرمال بود. گفت برای اینکه من لوپوس دارم علائمی دقیقا شبیه ام اس و به عبارت دقیق تر شبیه بیماری «دویک» ایجاد کرده ولی اون نیست. اما علائمش دقیقا همون هست و درمانش هم درمان دویک. در هر حال فعلا خوبم. خدا را شکر
 تشکر شده توسط : آنا , nahid
سلام،من سه ماه پیش دچار تاری دید شدید چشم چپم شد ،سردردهای شدید هم داشتم که با حرکت چشمم تشدید میشد،جواب ام ار ای نشون داد که دچار التهاب عصب چشم شدم و یک پلاک ام اس هم داشتم ،پنج روز بیکارستان بستری شدم و ده دوز پالس کورتون وصل کردم ولی تاری چشمم بعد از تزریق کورتون بعد از دو ماه تازه بهتر شده ،ولی هنوز تاری مختصری داره،وشدیدا هم میپره و سردرد های شدید عصبی میگیرم،،ودچار مشکل اعصاب هم هستم..چطور میتونم بفهمم ام اس دارم یانه؟این سردردها هیچ راه درمانی نداره؟ایا پلاک ام اس باعث سردرد میشه؟چشمان هم همیشه حالت سنگینی و گاهی اوقات درد دارن..
التهاب عصب چشم میتونه در اثر ام اس باشه و یا نباشه و باعث چشم درد میشه مخصوصا موقع حرکت مردمک چشم . ولی سردرد میتونه به خاطر کورتون و یا استرس و... هم باشه . ولی گفتید یک پلاک ام اس هم دارید . باید تحت نظر دکتر باشید که تشخیص بدن ام اس دارید یا نه و برای سردردتون چه کار کنید.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : آنا
سلام من قبل از عید امسال بعد امتحانام یک چشمم دچار تاری دید شدید شد و بعد از سه چهار ماه در مان شد بعد از تزریق کورتون،و جواب ام ار ای هم یک.پلاک ام اس در سرم بود ،به تازگی دوباره وارد امتحاناتم شدم و بدلیل خوندن و استرس زیاد چشمم دچار درد شدید میشه و خیلی شدید کل روز سردرد میشم ،ایا دوباره امکان این هست که باز چشمم دچار تاری دید شه؟چیکار باید بکنم
درد چشم که به دنبالش تاری چشم و ... باشه نشون میده که التهاب داره ، شما باید به دکتر مغز و اعصابتون بگید حتما.
شما اگه پارسال که گفتن پلاک ام اس دارید ، دارو براتون تجویز نکردن ؟
استرس رو هم به دکتر بگید و به هر روشی که میتونید از خودتون دور کنید
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : آنا
سلام دوستان .من شدم مزاحم همیشگیتون.چند تا سوال از خدمتتون داشتم.۱_تجمع مایع در ماکولای چشم میتونه در اثر ام اس ایجاد بشه؟ یعنی در اثر التهاب عصب بینایی؟رفتم دکتر قطره ریخت معاینه کرد و گفت تجمع مایع در ماکولای چشم چپ.
۲_در التهاب عصب بینایی امکانش هست که تاری دید نباشه و فقط درد باشه؟درد در پشت سر قسمت همان چشم و یک طرفه. حالت سوزشی همراه با گیجی خفیف
۳_پریمتری میتونه قابل استناد باشه در التهاب عصب بینایی؟یعنی اگه پریمتری سالم باشه عصب چشم سالمه؟
۴_ معاینه ته چشم با قطره میتونه تشخیص التهاب عصب بینایی رو بده توسط متخصص چشم؟
۵_یک ماه علایم‌عصبی داشته باشی ولی ام ار ای بدی و هیچی نباشه تو ام ار ای میشه به یک بار ام ار ای کامل مغز و نخاع و گردن بسنده کرد؟
۶_نوریت اپتیک با استفراغ شدید میتونه همراه باشه؟
(2018/06/09, 03:15 PM)Nadertaghvai نوشته است: سلام دوستان .من شدم مزاحم همیشگیتون.چند تا سوال از خدمتتون داشتم.۱_تجمع مایع در ماکولای چشم میتونه در اثر ام اس ایجاد بشه؟ یعنی در اثر التهاب عصب بینایی؟رفتم دکتر قطره ریخت معاینه کرد و گفت تجمع مایع در ماکولای چشم چپ.
۲_در التهاب عصب بینایی امکانش هست که تاری دید نباشه و فقط درد باشه؟درد در پشت سر قسمت همان چشم و یک طرفه. حالت سوزشی همراه با گیجی خفیف
۳_پریمتری میتونه قابل استناد باشه در التهاب عصب بینایی؟یعنی اگه پریمتری سالم باشه عصب چشم سالمه؟
۴_ معاینه ته چشم با قطره میتونه تشخیص التهاب عصب بینایی رو بده توسط متخصص چشم؟
۵_یک ماه علایم‌عصبی داشته باشی ولی ام ار ای بدی و هیچی نباشه تو ام ار ای میشه به یک بار ام ار ای کامل مغز و نخاع و گردن بسنده کرد؟

سلام دوست عزیز خوبین ؟ من فقط تجربیاتم را در اختیار شما میذارم. من قبل از اینکه چشمم تار شه 2 ماه درد داشتم... تار شد بعدش ام آر آی دادم و پلاک بود. چشم پزشک هم با معاینه میتونن التهاب عصب بینایی رو تشخیص بدهند.
و اینکه علایم حسی 2 سال قبل از تار شدن چشمم داشتم. گزگز در بدن..... ولی خب 2 بار ام آر آی داده بودم و چیزی نبود.
اگه تشخیص ام اس داده نشده ، بگذرید مدتی بیخیال باشیدمیدونم سخته ولی تنها راه همینه.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست