•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پالس كورتون و سرعت عمل مغز
بعد از پالس کورتون معمولا دکتر قرص کورتون (پردنیزولون ) هم میده که ناگهانی کورتون رو قطع نکرده باشی و اون قرصو هم کم کم دوزش رو پایین میاره تا قطع بشه.
بعد از پالس هم پیش دکتر برید و بهش بگید وضعتون چطوره.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hadisss , پریا حقیقت پور
سلام من همین الان در حال پالس تراپی هستم بعد از ۵ سال این سومین پالس تراپی من هست روزی دو ویال، ماجرا از اینجا شروع شد که عملکرد یک پای من نسبت به اون یکی کم شده و الان فیزیوتراپی هم میشم امیدوارم عملکردش عادی بشه sad
 تشکر شده توسط : hadisss , nahid , پریا حقیقت پور
سلام دوستان من ١٠ روز پيش چشم چپم ديدش تار شد دكتر ٥روز كورتون تراپي نوشت برام كورتون تراپيو انجام دادم الان ديدم كمي بهتر شده ولي مثلاولش نشده هنوزم تاره آيا درست ميشه ؟ نگرانم اعصابمو خورد كرده دكترم ميترسم برم باز كورتون بنويسه
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
از زمانی که کورتون میزنید تا دو هفنه زمان لازمه که اثر بزاره(بهتر بشه) بقیش هم با زمان حل میشه
من خودم تاری دیدم بعد 5 ماه(فکر میکنم) به طور کامل برطرف شدSmile (16)
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
درستان مگه تاري ديد كاملا خوب ميشه؟
من هنوز چشم چپم تاره مگه كورتون درماني باعث ميشه
ديد كاملا خوب بشه؟
تازه كورتون درماني هم اندازه داره مگه هر دفعه بري دكتر وبگي
مشكلي دارم مثلا يكم چشم تاره كورتون درماني ميشي؟
بايد بري دكتر شايد لازم باشه داروتون عِوَض شه يا هرچيز ديگهاي
هيچوقت به خاطر ترس از تجويزدكتر دكتر رفتن را به تعويق نياندازيد
انگه كه توانستم بشد دانستم نشد
                               چون كه دانستم بشد توانستم نشد
سلام دوستان خوبم
من وقتی دید چشم چپم را از دست دادم پالس تراپی کردم ، دید چشمم برگشت در همون موقع که بستری بودم البته نه بطور کامل ولی همین که میدیدم برام خوب بود ولی هنوز بعد دوسال هنوز چشمم یکم تاره و در گرما و نور شدید تاری اش بیشتر میشه .
برای مشکلات حسیم هم پالس نشدم .
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
(2017/12/24, 12:18 AM)hamed.b نوشته است: سلام دوستان من ١٠ روز پيش چشم چپم ديدش تار شد دكتر ٥روز كورتون تراپي نوشت برام كورتون تراپيو انجام دادم الان ديدم كمي بهتر شده ولي مثلاولش نشده هنوزم تاره آيا درست ميشه ؟ نگرانم اعصابمو خورد كرده دكترم ميترسم برم باز كورتون بنويسه

سلام
یکی دوماهی طول میکشه تا مثل اولش بشه... برا منم زمان برد و الان خداروشکر دیدم کامله مثل اول
سلام خيلي نيازمند كمك هستم....براي خواهرم با نشانه بي حسي و كرختي هر دو پا و بيشتر در پاي چپ با ام ار اي تشخيص ام اس داده شد كه 5 روز پالس كورتن تو بيمازستان گرفت و ديروز تموم شد ....دكتر گفت ديگه كورتن خوراكي نمي ديم و داروي سينومر رو شروع كرد....سه بار در هفته....حالا دو تا مورد هست
1- هنوز بي حسي و مور مور پا از بين نرفته و تازه امروز ميگفت بيشتر شده و بالاترم اومده...چرا مگه بعد 5 روز كورتن نبايد بهتر ميشد؟
2-حالت بي حوصه و ورم كردگي و سبكي سر و اينا داره و شكمش باد كرده علت چشه ايا به خاطر دريافت كورتنه؟
چكار بايد بكينم
متاسفانه از هيچدكتر ي مثل حريرچيان صحرائيان و لطفي هم نتونستيم وقت بگيريم....
(2018/11/05, 05:22 PM)sarah_6162 نوشته است: سلام خيلي نيازمند كمك هستم....براي خواهرم با نشانه بي حسي و كرختي هر دو پا و بيشتر در پاي چپ با ام ار اي تشخيص ام اس داده شد كه 5 روز پالس كورتن تو بيمازستان گرفت و ديروز تموم شد ....دكتر گفت ديگه كورتن خوراكي نمي ديم و داروي سينومر رو شروع كرد....سه بار در هفته....حالا دو تا مورد هست
1- هنوز بي حسي و مور مور پا از بين نرفته و تازه امروز ميگفت بيشتر شده و بالاترم اومده...چرا مگه بعد 5 روز كورتن نبايد بهتر ميشد؟
2-حالت بي حوصه و ورم كردگي و سبكي سر و اينا داره و شكمش باد كرده علت چشه ايا به خاطر دريافت كورتنه؟
چكار بايد بكينم

----------------------
1- کورتن فقط سرعت بهبودی رو بیشتر می کنه اینطوری نیست که تا استفاده کنید خوب بشه امکان داره چند روز بعد خوب بشه گاها چند ماه
بعضا شدتش کم میشه ولی تا آخر عمر گزگز پا باهاش میمونه معمولا واسه کاهش گزگز کپسول پرگابالین یا گاباپنتن (با نظر دکتر) خوب هست یجوری بهش عادت می کنید و دیگه اهمیت نمیدین
استرس و خستگی -روحیه و شاد بودنم در شدت علایم تاثیر میذاره
2 - همش علایم کورتن هست بعد چند روز خوب میشه معمولا تپش قلب و درد معده و ضعف هم از عوارض شایع هست
درد یک پنجره را پنجره‌ها می‌فهمند
معنی کور شدن را گره‌ها می‌فهمند

سخت بالا بروی، ساده بیایی پایین
قصه‌ی تلخ مرا سرسره‌ها می‌فهمند
(2018/11/05, 08:24 PM)sms نوشته است:
(2018/11/05, 05:22 PM)sarah_6162 نوشته است: سلام خيلي نيازمند كمك هستم....براي خواهرم با نشانه بي حسي و كرختي هر دو پا و بيشتر در پاي چپ با ام ار اي تشخيص ام اس داده شد كه 5 روز پالس كورتن تو بيمازستان گرفت و ديروز تموم شد ....دكتر گفت ديگه كورتن خوراكي نمي ديم و داروي سينومر رو شروع كرد....سه بار در هفته....حالا دو تا مورد هست
چكار بايد بكينم

----------------------
1- کورتن فقط سرعت بهبودی رو بیشتر می کنه اینطوری نیست که تا استفاده کنید خوب بشه امکان داره چند روز بعد خوب بشه گاها چند ماه
بعضا شدتش کم میشه ولی تا آخر عمر گزگز پا باهاش میمونه معمولا واسه کاهش گزگز کپسول پرگابالین یا گاباپنتن (با نظر دکتر) خوب هست یجوری بهش عادت می کنید و دیگه اهمیت نمیدین
استرس و خستگی -روحیه و شاد بودنم در شدت علایم تاثیر میذاره
2 - همش علایم کورتن هست بعد چند روز خوب میشه معمولا تپش قلب و درد معده و ضعف هم از عوارض شایع هست

چجوری انقد با قاطعیت میگید تا آخر عمر گزگز پاهاشون میمونه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
والا دکترا نمیتونن انقد راجع به علائم ام اس نظر قطعی بدن حتی اگه کورتن هم جواب نده ... 
آنچه مرا نکشد، نیرومندترم میسازد.
این را در مدرسه ی جنگِ زندگی آموخته ام...

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بستری شدن در بیمارستان(پالس) voodoo 61 58,497 2023/07/12, 05:36 PM
آخرین ارسال: mahdiye.
  پالس تراپی وعوارض کورتون TootFarangi 269 293,628 2022/08/27, 12:39 PM
آخرین ارسال: zahra.mash
  چگونه از پزشکتان در زمان نیاز به پالس و حمله ms وقت ملاقات گرفتین hessam 6 4,485 2018/06/17, 12:50 PM
آخرین ارسال: nahid
  شرح حال يك حمله كه منجر به بستري شدن شما وگرفتن پالس تراپي شده است عمومهربان 64 45,723 2017/09/02, 08:36 PM
آخرین ارسال: i_sh
  پالس تراپی در منزل parastoo joon 44 41,408 2016/02/19, 01:14 PM
آخرین ارسال: atlasweb
  ديابت و كورتون. warrior 3 7,543 2013/12/06, 03:14 PM
آخرین ارسال: maithly

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست