امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کرخت و شل بودن و یا سست شدن پاها و کمر
سلام به همه شما خوبان
من الان 13 سالی میشه که ام اس گرفتم ولی به لطف خدا غیر از اولش که خیلی ازیت شدم در حال حاضر بد نیستم ولی چند وقتیه رد پاهام یه احساس کرختی و شل بودن دارم ولی در عین حال حرکتشون خوبه منو راهنمایی کنید ممنونم
سلام دوست عزيز
خيلي خيلي خوشحالم كه در كل حالتون خوبه اين باعث دلگرمي همه ما ميشه 8)

من اگه جاي شما باشم حتما به دكترم اطلاع ميدم. چون هر حالتي كه نبوده و بعدا ايجاد ميشه مي تونه يك اخطار باشه
خشايار عزيزم منم گاهي احساس مي كنم كه پاهام سستن دكترم براي اين موضوع به
من قرص داده كه فكر كنم تو هم مصرف مي كني ولي به نظر منم حق با مهساست بهتره
موضوع رو حتما به دكترت اطلاع بدي.
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
وااله من تجربه ندارم نميدونم
به نظر منم حتما با دكترتون مشورت كنين
فقط يه سوال ؟

من چيزه زيادي نيست كه ام اس دارم
از نوع خيلي خوب و خفيفش
دو سالو دو ماه
خيلي ها ميگن ام اس بعد از ده سال خودشو نشون ميده و به قول شما تو اون مدت خوب بودين ولي حالا
بنظرتون درسته اين نظر ؟� :'(

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
(2009/11/26, 08:37 PM)ياس نوشته است: وااله من تجربه ندارم نميدونم
به نظر منم حتما با دكترتون مشورت كنين
فقط يه سوال ؟

من چيزه زيادي نيست كه ام اس دارم
از نوع خيلي خوب و خفيفش
دو سالو دو ماه
خيلي ها ميگن ام اس بعد از ده سال خودشو نشون ميده و به قول شما تو اون مدت خوب بودين ولي حالا
بنظرتون درسته اين نظر ؟� :'(
عزیزم این موضوع رو به طور کلی من درمورد بیماری ام اس شنیدم که میتونه بعد از چند سال علایمش ظاهر بشه و اونوقت شخص متوجه بیماریش بشه. اما در مورد کسانی که بیماریشون شناخته شده و دارن دارو مصرف میکنن این مورد صادق نیست.

خشایار عزیز به نظر منم بهتره این موضوع رو با دکترت در میون بذاری. اینجوری هم خیال خودت راحت تر میشه و هم خیال ما� Wink
دوستاي عزيزم مي دونم ام اس علايم مختلفي داره
ولي من از وقتي كه كوچيك بودم گاهي احساس مي كردم كمرم سست شده وبايد سريع بشينم ولي چون اين علايم شايد سالي فقط يكي دوبار اتفاق مي افتاد زياد اهميت نمي دادم يعني از ترس دكتر و آمپول به مامانم ايناهم نمي گفتم تا اين كه بزرگ تر كه شدم اين حالت تقريبا برطرف شد. حالا نمي دونم آيا از اون موقع بدنم داشت ورود ام اس رو بهم هشدار مي داد يا نه.
ولي الان از وقتي ام اس گرفتم هرازگاهي احساس مي كنم پاهام سست شدن يا كمرم سست شده و من هرجا كه هستم بايد سريع بشينم والا پاهام بطرز وحشتناكي سست مي شه.
مي خواستم بدونم آيا شما هم خداي نكرده اين حالت رو دارين؟ واگه دارين چه دارويي براش مصرف مي كنين؟ و آيا ممكنه اين علايم ،عوارض دارو يا آمپول باشه؟
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
(2010/02/05, 12:12 PM)sara نوشته است: دوستاي عزيزم مي دونم ام اس علايم مختلفي داره
ولي من از وقتي كه كوچيك بودم گاهي احساس مي كردم كمرم سست شده وبايد سريع بشينم ولي چون اين علايم شايد سالي فقط يكي دوبار اتفاق مي افتاد زياد اهميت نمي دادم يعني از ترس دكتر و آمپول به مامانم ايناهم نمي گفتم تا اين كه بزرگ تر كه شدم اين حالت تقريبا برطرف شد. حالا نمي دونم آيا از اون موقع بدنم داشت ورود ام اس رو بهم هشدار مي داد يا نه.
ولي الان از وقتي ام اس گرفتم هرازگاهي احساس مي كنم پاهام سست شدن يا كمرم سست شده و من هرجا كه هستم بايد سريع بشينم والا پاهام بطرز وحشتناكي سست مي شه.
مي خواستم بدونم آيا شما هم خداي نكرده اين حالت رو دارين؟ واگه دارين چه دارويي براش مصرف مي كنين؟ و آيا ممكنه اين علايم ،عوارض دارو يا آمپول باشه؟

سارا منم دارم
بخصوص وقتي خسته ميشم
دارو هم براش نميخورم
استراحت مكنم تا خوب شهagreement2
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : sara
سارا جان من فقط میتونم بهت توصیه بکنم که زیاد خودت رو خسته نکنی همین
من یادم هست اوایل بیماریم 4 ساعت داشتیم تو خیالبانها قدم میزدیم رفته بودیم برا خرید و دیدن از جایی ( سفر ) که دیدم وسط راه پاهام به طرز فجیعی درد میکنه انگار داره کنده میشه نمیدونست بخاطر داروها یا بیماریم هست برای همین وقتی برگشتیم رفتم استراحت کردم
و بعد به قول انارام جان خوب خوب شد اخه من زیاد به خودم فشار اورده بودم و نمیدونستم که نباید این طور شه
و هنوز که هنوزم سرم به سنگ نخورده .
سارا منم اولين علامت ام اسم بي حسي پام بود . يعني يه سوزن رو تو پام فرو ميكردي نميفهميدم
الانم اگه شب ها تا دير وقت بيدار بمونم ممكنه پام سست بشه ولي اگه عصبي بشم 5 ثانيه هم طول نميكشه پام سست ميشه . ولي باز اصلا مثل بار اولم نيست . خيلي كمتره
دارو هم نه چيزي مصرف نميكنم بعد از اين كه عصبانيتم فروكش كرد سستي پامم از بين ميره smiling
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
پاو کمر ودستای من هر زمان که زیاد ازشئن کار بکشم سست میشن
ولی بی حس بی حس نمی شن
اونم با یکمی استراحت برطرف می شه
دوست دارم وقتی که چشمات می بندی....با من به دردای این دنیا می خندی....

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سر بودن زبان hamid 43 124,294 2018/01/09, 05:08 AM
آخرین ارسال: e.abbasi69
  درد و تير كشيدن پاها sami 46 118,441 2016/09/08, 11:51 AM
آخرین ارسال: maryk909

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان