•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نتیجه MRI من
سلام . ببخشيد كسي مي دونه black hole توي نتيجه ام آر آي چيه؟
به راستي كه بعد از هر سختي آساني است!
طبق چیزی که دکتر سیفی در جواب بعضی سوالها نوشتن ، جای پلاک های قدیمی هست که باقی مانده.
در جایی نوشتن : پلاکهای کوچک از بین میروند و جای پلاکهای بزرگ کانون آتروفی ( black hole ) باقی میماند.
منبع

در جواب بیمار دیگری که در سن 57 سال تشخیص ام اس داده شده براشون نوشتن :
Black Hole به کانون خالی کوچک در مغز گفته میشود که نشانه عارضه التهابی در گذشته دور است.
منبع

جای پلاک هم مهم نیست ، مهم فعال نبودنشه. مثل جای زخم که میمونه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : *Faeze* , آنا
سلام دوستان. من هفته پیش ام آر آی انجام دادم و دکتر گفت که در سرت پلاک دیده میشه و از علائم ام اس هست اما زوده که الان نتیجه گیری کنیم. این هفته هم ام آر آی با تزریق انجام دادم اما هنوز به دکتر نشونش ندادم... لطفا اگر سر در میارید واسم توضیح بدید که چی گفته.مرسیicon_question

راستی از دیروز تا حالا توی دست چپ و پای چپم احساس خستگی و ضعف میکنمConfused305320_JC_thinking
پیوست اول ام آر آی بدون تزریق
پیوست دوم با تزریق

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

اينكه توى دستتون همچين حسى داريد ميتونه نتيجه تلقين باشه. جدى نگيريد!
نتيجه ام آر آيتون نشون ميده كه چيز غير عادى وجود نداره. وليييى حتما دكتر بايد ببينن چون ايشون معاينه فيزيكى كردن كه توى تشخيص مهمه. نگران نباشيد. ايشالا هرچى خيره پيش بياد.
 تشکر شده توسط : Hasan1375
(2016/09/06, 10:49 PM)Hasan1375 نوشته است: سلام دوستان. من هفته پیش ام آر آی انجام دادم و دکتر گفت که در سرت پلاک دیده میشه و از علائم ام اس هست اما زوده که الان نتیجه گیری کنیم. این هفته هم ام آر آی با تزریق انجام دادم اما هنوز به دکتر نشونش ندادم... لطفا اگر سر در میارید واسم توضیح بدید که چی گفته.مرسیicon_question

راستی از دیروز تا حالا توی دست چپ و پای چپم احساس خستگی و ضعف میکنمConfused305320_JC_thinking
پیوست اول ام آر آی بدون تزریق
پیوست دوم با تزریق

سلام
من متوجه نشدم کدام تصویر پیوست اول هست و کدام تصویر پیوست دوم
از روی این مشخصات می گم
تصویری که بزرگ تو کامتتون گذاشتین
Lesion یا ذخم می بینه فکر کنم این تصویر ام آر آی با تزریقتون باشه
تو ام آر آی با تزریق کانون های ام اس را نشان می ده و می گه کدامشون فعال و غیر فعال هستند ولی تو این نگفته پلاک فعال یا غیر فعال داری و فقط به وجود پلاک اکتفا کرده ( فکر کنم بیشتر به منظور تایین کردن این که ام اس داری یا نداری این ام آر آی گرفتی !!!) خوب وجود پلاک ام اس چه فعال و چه غیر فعال نشان ام اس هست
و باید زودتر درمان هات را شروع کنید
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : Hasan1375 , niloofary
دكتر بايد تشخيص بده البته! شروع درمان، وجود ام اس و همه اينها چيزهاييه كه دكتر بايد تشخيص بده.
 تشکر شده توسط : آنا , Hasan1375
البته
بهتره با چند پزشک دیگه مشورت کنید
ولی
اکثر پزشکا اعتقاد دارند با مشاهده علائم بالینی و ا م آر آی درمان را هر چه زودتر باید شروع کرد
که بیماری سریع شکست بخوره
ولی بعضی از پزشکا درمان را به دلیل اعتقاد به این که بیماری از نوع ام اس خوش‌خيم (Benign MS) باشه شروع درمان را بعد از حمله دوم به بعد تجویز می کنند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : Hasan1375 , narsis2
من هیچی از ام ار ای خودم نمیدونم
این دفعه بعد چهار سال ام ارای گرفتم
دکتر فقط تعریف میکنه خوبه عالیه عالیه
خیلی خیلی.
Undecided
(2016/09/07, 08:03 PM)narsis2 نوشته است: من هیچی از ام ار ای خودم نمیدونم
این دفعه بعد چهار سال ام ارای گرفتم
دکتر فقط تعریف میکنه خوبه عالیه عالیه
خیلی خیلی.
Undecided

پس خوبه دیگه
خوب چی دوست داری بگه ؟؟؟؟icon_cryicon_cryicon_cry

بی خیال wink2wink2
این قدر نگران نباشید از این بیماری نترسید agreement2agreement2
سلام تو رو خدا این جواب ام ار ای رو برام توضیح بدین.. تمنااااااا میکنم
normal lordotic curvature of the cervical spine is noted[/align].
there is evidence of central disc herniation at the level of C3-C4,C4-C5, and C5-C6 that cause no spinal canal stenosis or pressure effect over the exiting nerve roots but there are evidence of a few high signal intensity lesions in the cervical cord with no enhancement which can be demyelinating plaques.
ام ار ای یکسال پیش این بوده
cervical vertebae demonstrated normal height. shape and configuration. at level of C5-C6 diffuse disc osteophyte complex causing anterior indentation thecal sac without pressure over exiting roots.
cerebral cord shows abnormal signal change at level of odonoid process, C2& C4 verebral body and C6-C7 intervening disc consistent with demyelinating plaques of multiple sclerosis.
there is no definite abnormal enhacing plaque on post contrast images.
pre and para vertebral soft tissue are unremarkable.
ازتون خواهش میکنم اگه کسی بلده جواب بده.. نوبت ویزیت دکتر تقریبا یه ماه دیگه اس.. خواهش میکنم تمنا میکنم جواب بدین

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 12
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان