•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 17
  • 18
  • 19(current)
  • 20
  • 21
  • ...
  • 23
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دید جامعه نسبت به بیماری ام اس
سلام از نظر من جامعه ی ما در برخورد با این بیماری و افراد مبتلا بهش اصلا خوب نیست نه تنها نیست بلکه اگر به هر شکلی متوجه بیماری بشوند رفتار فوق‌العاده آزاردهنده‌ای از خودشون نشون میدن من از اینکه این بیماری رو دارم ناراحت نیستم بلکه از این رفتارها و نبود درک ناراحتم به هر حال تصمیم دارم به غیر از اجبار هیج جایی مطرحش نکنم، انتظاری هم ندارم ولی امیدوارم روزی جا بیفته و هیچکس دیگه ای درگیر این بیماری نشه.
الهی در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان
عطا كن دست بخشش همتم را
خجل از روی محتاجان مگردان
 تشکر شده توسط : طاهره. , Exhautless , i_am
سر کلاس یکی از شاگردام یه کلمه انگلیسی میخواست بگه به اشتباه گفت ام اس.بعد خودش سریع تصحیح کرد و گفت اینکه اسم اون بیماریست.گفتم خب حالا چی میدونی ازش؟گفت همون که خیلی بده وسط حرفش اون یکی گفت آره منم میدونم هنون که هر کی بگیره بیچاره میشه و با خنده گفت کارش تمومه!!!میخواستم توضیح بدم براشون ولی به دلایلی چیزی نگفتم فقط خندیدم و گفتم عجب!!!کجا این اطلاعاتو به دست آوردی؟گفت از کتابمون!!!
 تشکر شده توسط : helli , mj.ny-luise , سها , mahsa24 , ثریا
چند سال پیش سر کلاس دانشگاه حرف از بیماریهای سخت پیش کشیده شد که ام اس هم جزیی از اونها بود

دو نفر از بچه های کلاس مطمئن بودن راههای انتقال مشابه با ایدز داره و خیلی خطرناکه
پیش از آن‌که با خبر شوی
لحظه‌ی عزیمت تو ناگزیر می‌ شود
ای دریغ و حسرت همیشگی
ناگهان
چقدر زود
دیر می‌شود!

تشکر شده توسط : سها , mahsa24 , m.a.solhjoo , ثریا
سلام اوضاع از اون چیزی که فک میکردمم بدتره
من چهاساله تکواندو کار میکنم تحت نظر یک کانجانی و داور بین‌المللی
هم گیتار میزنم هم پیانو اواز هم می خونم رشته تحصیلیم هم کامپیوتر هست
من تازه فهمیدم ام اس دارم تازه اونم با پیگیری خودم یک سالی بود علائم اش رو داشتم اما این اخرا بی حسی صورتم خیلی جدی شد بره همین دیگه پیگیر شدم و فهمیدم ام اس دارم و قابل توجه یک سال پیش با پایه تمام بی حس مبارزه می کردم!! دوبار پام هر بار یک ماه بی حس بود بعد کمرم شک الکتریکی داشت بعد پام و با اخرین حمله که به صورتم بود بالاخره یه ماه پیش رفتم دکترsmiling
اما چیزی که می خوام بگم اینه که من هنوز همونم، همین الان سالم ترینیشون نمی تونه به اندزه من تمرین کنه
اما اطرافیانم دیونم کردن حتی بیرون رفتنیم میان دنبالم اخه من چه کنم؟؟؟؟؟؟
دیگه دارم خسته میشم ای کاش اصا نمیفهمیدم.
دایی که سالی یه بار زنگ نمیزد حالا قفلی زده.
بد که کم محلشون می کنم میشم ادم بده!!!
در حالی که خودشونو باید ببینن
الهی در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان
عطا كن دست بخشش همتم را
خجل از روی محتاجان مگردان
 تشکر شده توسط : mahsa24 , silent , ثریا
مشكل اينه: من و خيلى هاى ديگه مثل من، حالمون خوبه و بنا به هراز و يك دليل نميگيم ام اس داريم. فرد ايكس يكم مشكل حركتى داره، براى همين همه فهميدن كه ام اس داره. نتيجه چى ميشه؟؟! ام اس يعنى ناتوانى از نظر بقيه.
افتاديم توى سيكل معيوب. نميگيم چون ديد جامعه بده، ديد جامعه بده چون نميگيم! صدا و سيما هم كه الحق سنگ تموم ميذاره اين وسط!
 تشکر شده توسط : mahsa24 , m.a.solhjoo , sms
بیماری خودمو کسی نمیدونه بجز چهار پنج نفر از نزدیکام
چون میدونم بقیه بفهمن هیچ کاری نمیکنن که هیچ حتی ممکنه باعث شن یه حمله هم بهم دست بده:|
نزدیکامم چون منو دیدن دیدشون اصن بد نیس نه ترحمی نه چیزی.
اصن یادشون میره که من ام اس دارم
چون میبینن هیچ فرقی با بقیه ندارم
فعال ترم هستم
اما دید مردم نسبت به این بیماری اصن مثبت نیس
فیلم نفس گرم که شروع شد گفتم آخ جون چه عجب دارن نشون میدن ام اس چیزی نیس
ک بعدش متاسفانه بازم نگاه مردم رو منفی کردن
یهو بی حس شد پاهاش!یهو غش کرد!آخه خداوکیلی این انصافه:| یه جوووووری گفت وای پالس تراپی باید بشه که من خودم فکر کردم عوارضش مثل شیمی درمانیه
راه رفتن دختره رو که میدیدم فقط حرص میخوردم:|
اگه یکم صدا و سیما تلاش کنه و نشون بده ام اس مث دیبابته مث فشار خونه که باید کنترل بشه دیگه مردم میفهمن ام اس هیچی نیس
فقط همین!ساخت یه فیلم جذاب با نشون دادن واقعیتای ام اس ...
دیگه مام این همه ترس و لرز نداریم که کسی نفهمه.
صدا و سیما که کاری نمیکنه ولی ام اس که همینجوری داره زیاد میشه بین مردم احتمالا همین باعث شه خود به خود نگاهشون یکم مثبت تر شه بفهمن چیزی نیسو حتی ممکنه تو هر خانواده ای یه نفر مبتلا بشه چون واقعا داره زیاد میشه.
به امید اون روزی که دیگه ترسی نداشته باشیم کسی از بیماریمون باخبر شه....
حَـسْـبُــنَــا الــلّــهُ وَ نِــعْــمَ الْــوَکِـيــلُN_aggressive (39)
 تشکر شده توسط : silent , Exhautless , niloofarh , *MoNa* , hadisss , yas8866
دید جامعه همون چیزیه که میبینه کاریشم نمیشه کرد اینو الان با اطمینان میگم چون پیرمردی که 20سال پیش دختر عمشو دیده که ام اس گرفته و فلج شده الان نمیتونه بپیذره من ام اس دارم و میتونم مثل بقیه زندگی کنم wink2wink2wink2
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : silent , آنا , niloofarh , mj.ny-luise , مُنا_منتظر المهدی , ثریا , yas8866
(2016/11/29, 04:28 AM)m.a.solhjoo نوشته است: سلام اوضاع از اون چیزی که فک میکردمم بدتره
من چهاساله تکواندو کار میکنم تحت نظر یک کانجانی و داور بین‌المللی
هم گیتار میزنم هم پیانو اواز هم می خونم رشته تحصیلیم هم کامپیوتر هست
من تازه فهمیدم ام اس دارم تازه اونم با پیگیری خودم یک سالی بود علائم اش رو داشتم اما این اخرا بی حسی صورتم خیلی جدی شد بره همین دیگه پیگیر شدم و فهمیدم ام اس دارم و قابل توجه یک سال پیش با پایه تمام بی حس مبارزه می کردم!! دوبار پام هر بار یک ماه بی حس بود بعد کمرم شک الکتریکی داشت بعد پام و با اخرین حمله که به صورتم بود بالاخره یه ماه پیش رفتم دکترsmiling
اما چیزی که می خوام بگم اینه که من هنوز همونم، همین الان سالم ترینیشون نمی تونه به اندزه من تمرین کنه
اما اطرافیانم دیونم کردن حتی بیرون رفتنیم میان دنبالم اخه من چه کنم؟؟؟؟؟؟
دیگه دارم خسته میشم ای کاش اصا نمیفهمیدم.
دایی که سالی یه بار زنگ نمیزد حالا قفلی زده.
بد که کم محلشون می کنم میشم ادم بده!!!
در حالی که خودشونو باید ببینن

اولش تا یه 2 یا 3 ماه همینه بعد از اون یواش یواش تماس ها کمتر میشه...من خودم خانواده ام اولش بیچاره ام کردند.

سلام به همگیagreement2agreement2
بچه ها من 7 ماه ام اس دارم و اینکه موقعی که این حمله بهم دست داد تا 3 هفته نتونستم برم سرکار چون اصلا حتی نمیدونستم او اس دارم یه دفعه پاشدم دیدم همه چی تاره و یه وضع بدیrolleyes
تا این سه هفته خودم رو جمع جور کنم و پالس تراپی انجام بدم کل همکارام خبردار شدند که چه اتفاقی برام افتاده و همینطور مدیرانم چون من همیشه سرکار میرفتم و 3 هفته کاملا سرکار نرفتن غیرطبیعی بودicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinخلاصه همه خبر دارند و نزدیک 30 نفر هستند و اول همه تا دیدنم گریه کردند ولی بعد که دیدن سالم سالم نشستم دارم کارم رو میکنم الان همه خوشحالند و عادی...این طرز رفتار آدمها تا حدودی خودمون هم مقصر هستیم...چند نفر رو می شناسید که وقتی می فهمند ام اس گرفتند به جای گریه و زاری و مختل کردن زندگیشون بجنگن شاد باشند بخندن؟؟؟؟من خودم به شخصه میرم دکتر تنها کسی هستم که لبخند میزنم بقیه همه ماتم گرفتندUnknownUnknown
 تشکر شده توسط : nahid , hadisss
یکی آمد خواستگاری از اعضای کوهنوردی که همراه شون میرم کوه
خودش خوب می دونست من ام اس دارم بعد مامانش گفت نه ام اس نمی تونه زندگی بچرخونه استکان لیوان از دستت میوفته میشکنه laughing3laughing3laughing3

گفتم با خودم خوب آدم نا حسابی من اگه قرار بود استکان لیوان از دستم بیوفته بشکنه چطوری میرم کوه پس ؟ confused
مردم قاطی پاتی اند

البته من کل کره زمین رو خبر کردم ام اس دارم غیر اعضای خانواده اونم چون مامان بابام دوست نداشتن و الا تمام همکارام و دوستام می دونن aloofandbored
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : سها , امیرپوریا , alireza1111 , fariba 68
یادمون باشه ما مسئول باور درست و غلط مردم نیستیم
ادما توی تفکرشون ازادن و ماهم تو لبخند زدن به ادمایی که بدون تحقیق و مطالعه هر حرفی میزنند محدودیتی نداریم
زندگی برای من دو جهان دارد
جهان پیش و پس از تو
 تشکر شده توسط : سها , alireza1111

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 17
  • 18
  • 19(current)
  • 20
  • 21
  • ...
  • 23
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 8,962 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,392 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟ مهسا24 166 81,920 2019/09/30, 06:49 PM
آخرین ارسال: مامان امیرحسین
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 335 203,010 2018/07/04, 02:10 PM
آخرین ارسال: silent
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 51,711 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS محيا 142 95,670 2017/12/31, 02:48 AM
آخرین ارسال: mojerf3436
  افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش) MAHDI 135 85,473 2017/07/14, 11:31 AM
آخرین ارسال: yas8866
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 126,384 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,112 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,155 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان