•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 25
  • 26
  • 27(current)
  • 28
  • 29
  • ...
  • 34
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلات بینایی و چشمی
درد چشم ممکنه به دلایل زیر اتفاق بیفته:
آلرژی (حساسیت)
- بلفاریت (التهاب و ورم پلک چشم)
- بسته شدن مجرای اشکی
- شالازیون (توده متورمی در لبه پلک)
- سردرد خوشه ای (یک نوع سردرد)
- مشکلات ناشی از لنز تماسی چشم
- ساییدگی و خراش قرنیه چشم
- خشکی چشم
- اکتروپیون (برگشت لبه پلک به سمت بیرون)
- انتروپیون (برگشت لبه پلک به سمت داخل چشم)
- وجود یک ماده خارجی در چشم
- گلوکوم (آب سیاه چشم)
- التهاب و ورم صلبیه (سفیدی چشم)
- آسیب و جراحت چشم مثل سوختگی یا وارد شدن ضربه
- ورم عنبیه (قسمت رنگی چشم)
- التهاب اعصاب چشم
- ورم ملتحمه چشم یا چشم صورتی (ملتحمه، غشای موکوسی روی کره چشم و پلک هاست)
- گل مژه
- التهاب یووه آ (یووه آ، لایه ای از چشم است که دارای رگ های خونی و رنگدانه های چشم است)

عللی که در بالا ذکر شد معمولاً باعث ایجاد درد چشم می شوند، ولی برای تشخیص دقیق علت باید به چشم پزشک مراجعه کنید.
بی بهانه بخندیم .....
 تشکر شده توسط : fadiyah , samiramiss , پریا حقیقت پور
سلام دوستان اگه ممکنه منو راهنمایی کنین
مرداد ماه به طور ناگهانی دچار تاری دید در چشم چپ شدم به اروژانس چشم پزشکی مراجعه کردم گفتن چشمت سالمه به چشم پزشکهای دیگه هم که رفتم گفتن هیچ مشکلی توی چشمت نمیبینم و همشون نامه برای متخصص مغز و اعصاب دادن چشمم هم روز به روز تاریش بیشتر میشد متخصص مغز و اعصاب هم که رفتم معاینم کرد گفت اشکالی نداره کم کم خوب میشه گفتم نکنه التهاب عصبی باشه چون تو گوگل همچین چیزی نوشته دکترم خندید گفت حتما برات ام اس درمیاد!!!خلاصه گفت برای اطمینان این آزمایشات و ام آی آر با تزریق بده
از هفته دوم چشمم بهتر شد و من دیگه پیگیری نکردم الان بعد دوماه چشمم با همون علایم دوباره برگشت و باحرکت احساس میکنم تیر میکشه الان آزمایشاتم رو دادم و دو روز دیگه نوبت ام آی آر دارم وخیلی نگرانم خواستم بدونم کسی مثل من هم این علائم رو داشته؟؟؟؟confused2
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
دوست عزيز نگران نباشيد. با نگرانى فقط وضع رو بدتر ميكنيد. انشاالله كه ام آر آى ميديد و خبرى از پلاك و ام اس نباشه و يه التهاب جزئى باشه. اما بدونيد با نگرانى چيزى درست نميشه. اين دفعه هم حتى اگر قبل از ام ار اى چشمتون خوب شد، لطفاً پروسه تشخيص رو نيمه كاره رها نكنيد.
 تشکر شده توسط : nahid , fadiyah , آنا , پریا حقیقت پور
دوست عزیز منم میخوام همینو بهتون بگم که به جای نگرانی حتما مشکلتون رو پیش متخصص مغز و اعصاب پیگیری کنید و به توصیه هاشون توجه کنید . هر مشکلی راه حلی داره.
من متوجه نشدم که اون نسخه MRI که مرداد ماه دکتر براتون نوشتن شما انجام ندادید ؟
اگه انجام داده بودید همونو میبردید پیش دکتر تا بگن مشکل چی هست. اگه انجام ندادید و نسخه تاریخ داشته ، باطل شده ، کی براتون ام آر آی نوشت ؟
اگه التهاب عصب چشم باشه ، برای رفع این التهاب کورتون تجویز میکنن تا التهاب از بین بره و سریعتر دیدتون خوب بشه .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : یه غریبه , fadiyah , پریا حقیقت پور
(2016/11/20, 12:38 PM)nahid نوشته است: دوست عزیز منم میخوام همینو بهتون بگم که به جای نگرانی حتما مشکلتون رو پیش متخصص مغز و اعصاب پیگیری کنید و به توصیه هاشون توجه کنید . هر مشکلی راه حلی داره.
من متوجه نشدم که اون نسخه MRI که مرداد ماه دکتر براتون نوشتن شما انجام ندادید ؟
اگه انجام داده بودید همونو میبردید پیش دکتر تا بگن مشکل چی هست. اگه انجام ندادید و نسخه تاریخ داشته ، باطل شده ، کی براتون ام آر آی نوشت ؟
اگه التهاب عصب چشم باشه ، برای رفع این التهاب کورتون تجویز میکنن تا التهاب از بین بره و سریعتر دیدتون خوب بشه .

ممنون از پاسختون بله همون ام آی آر هستش اون موقع چون یه سری مشکلات داشتیم و پیگیری برامون دشوار بود به دکترم گفتم تاریخ نزنه حقیقتش پزشکان کمی اذیت میکنن اونموقع اکثر دکترا مرخصی بودن یا نوبت نمیدادن برای گرفتن میدان دید و ام آی آر به سختی بهم نوبت دادن الان اگه خدا بخواد پس فردا نوبت ام آی آرم هستش

(2016/11/20, 04:28 AM)یه غریبه نوشته است: دوست عزيز نگران نباشيد. با نگرانى فقط وضع رو بدتر ميكنيد. انشاالله كه ام آر آى ميديد و خبرى از پلاك و ام اس نباشه و يه التهاب جزئى باشه. اما بدونيد با نگرانى چيزى درست نميشه. اين دفعه هم حتى اگر قبل از ام ار اى چشمتون خوب شد، لطفاً پروسه تشخيص رو نيمه كاره رها نكنيد.

ان شاءالله حتما پیگیری میکنم پزشکم گفت چیزی نیست و برای اطمینان ام آی آر برات مینویسم فقط یه چیز جواب ام آی آر حدودا چقدر طول میکشه اگه هم طول کشید میتونم فقط خود عکسهارو نشون دکترم بدم؟
 تشکر شده توسط : nahid , پریا حقیقت پور
معمولا روز بعد جوابش آماده ست . عکس رو بدون نتیجه نمیدن که.هر دو تا رو با هم میدن.وقت دکتر رو بگیرید برای روزی که عکسا آماده میشه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : fadiyah , پریا حقیقت پور
(2016/11/11, 11:36 AM)مُنا_منتظر المهدی نوشته است: من یه مدته وقتی چشممو تا جایی ک جا داره محکم ب چپ و راست میچرخونم حدقه چشم راستم درد میگیره
حالا نمیدونم سرما خوردم ازخستگیه یا حساسیته یا التهابه
استامینفون میخورم خوب میشم دیگه درد نمیگیره.ولی بعد ک اثرش میره شروع میشهDash2

منم همینطور دقیقا بعد استرس و نگرانی که چند وقت اخیر داشتم چشم چپم که 5 سال پیش تار شده بود به شدت درد گرفت!!! به چپ و راست که حرکتش میدادم خیلی درد می گرفت حتی حس می کردم نورش هم کم شده (کماکان هم ی لکه ی نور ازش رد میشه بعضی اوقات) به دکترم گفتم میگن عود بیماریه ! ولی الان بهترم به جای دیگه ای هم نزد ! نمیدونم چی کار کنم... خدایا این آخر سالی هیچکسو گرفتار بیمارستان و دوا درمون نکن sad2sadDash2
(2017/03/11, 06:04 PM)samiramiss نوشته است:
(2016/11/11, 11:36 AM)مُنا_منتظر المهدی نوشته است: من یه مدته وقتی چشممو تا جایی ک جا داره محکم ب چپ و راست میچرخونم حدقه چشم راستم درد میگیره
حالا نمیدونم سرما خوردم ازخستگیه یا حساسیته یا التهابه
استامینفون میخورم خوب میشم دیگه درد نمیگیره.ولی بعد ک اثرش میره شروع میشهDash2

منم همینطور دقیقا بعد استرس و نگرانی که چند وقت اخیر داشتم چشم چپم که 5 سال پیش تار شده بود به شدت درد گرفت!!! به چپ و راست که حرکتش میدادم خیلی درد می گرفت حتی حس می کردم نورش هم کم شده (کماکان هم ی لکه ی نور ازش رد میشه بعضی اوقات) به دکترم گفتم میگن عود بیماریه ! ولی الان بهترم به جای دیگه ای هم نزد ! نمیدونم چی کار کنم... خدایا این آخر سالی هیچکسو گرفتار بیمارستان و دوا درمون نکن sad2sadDash2
من هم اولین علامتم همین بود...درد شدید چشم با حرکت دادن چشم به چپ و راست..بعد کاهش بینایی...دکتر گفت عصب چشم ملتهب شده و باقی قضایا
من این مشکل را بیشتر مواقعی که زیاد پای سیستم باشم (یعنی اکثر مواقعSmile (16))دارم که دکترم گفتن عصب چشم ملتهب هست نگاه به مانیتور و ال سی دی و ...هم تحریک کنندش هستBlush
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
سلام دوستان یه سوال داشتم اگر قبل از ابتلا به ام اس کسی عمل لیزیک انج بده برای ضعیف بودن چشم. بعداز علایم ام اس مشکلات چشمی هست ممکنه بخاطر این عمل این مشکلات برای فرد پیش نیاد یا حتما اتفاق میفته

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 25
  • 26
  • 27(current)
  • 28
  • 29
  • ...
  • 34
  • بعدی