•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 301
  • 302
  • 303(current)
  • 304
  • 305
  • ...
  • 429
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج و ام اس
به نظر من آدم با یه ام اسی ازدواج کنه بهتره چون همدیگرو خوب درک میکنن،اگه یکیشونم بیمار باشه اون یکی نمیتونه باهاش کنار بیاد و خسته میشه اونم با این هزینه های زیاد ماااااااا!woman
یادت را از من نگیر،بگذار من هم مثل سهراب بگویم:دلخوشی ها کم نیست!!!Angel
 تشکر شده توسط : elham 66 , سورنا , برگ 7 , kiana
ازدواج مانند یک تیغه دولبه است که از یکسو می تواند به نفع شما و از سوی دیگر به ضررتان باشد. اگر واقعا مطمئن هستید که طرف مقابل شما از وضعیت بیماریتان با خبر است و باز هم حاضر به زندگی مشترک است. اگر می دانید در رسیدن به تفاهم مشکلی ندارید و سرانجام اگر می دانید خانواده او مشکل شما را پذیرفته اند ، شاید ازدواج انتخاب مناسبی باشد. بهرحال بهتر است در این زمینه خیلی محتاط باشید.
هیچوقت به کسى که بهت اعتماد داره، دروغ نگو

هیچوقت به کسى که بهت دروغ میگه، اعتماد نکن . . .
 تشکر شده توسط : سورنا , برگ 7 , meysam2 , kiana
آفرین به این همه صداقت happy0065.gif

برای منم خیلی از این موارد پیش اومده,مهم نیست چند نفر میان و میرن confused مهم اینه که شب با وجدان راحت میخوابید Angel

مهم اینه که به توانایات ایمان داری.ما که نمی خواستیم این اتفاق برامون بیافته حالا که افتاده خدا خودش میدونه باید چی کار کن.
اینا رو گفتم چون تو این زمینه یه کم تجربه دارم
زندگی
 تشکر شده توسط : ayda.m , Maz , سورنا , nazanin200312 , meysam2
ما که ام اس داریم به نظرم یه حسن نسبت به ادمایی که بیمار نیستن داریم
اینکه:
ما خیلی قویتریم
با مه سا جون موافقم.ما مثه همه راه میریم دانشگاه می ریم حرف می زنیم
تازه ما ام اس داریم که هرکسی ندارهsmiling
ما امپول داریم که هر کسی ندارهsmiling
پس ته بحث ازدواج نذاریم بهمون توهین شه
همه چی آرومه.....
دل من استثناست....Blush
 تشکر شده توسط : mari , امین , ehsan 10054 , الهام ج , سورنا , nazanin200312 , kiana , مـه ســـا
(2013/07/27, 02:18 PM)ayda.m نوشته است: ما که ام اس داریم به نظرم یه حسن نسبت به ادمایی که بیمار نیستن داریم
اینکه:
ما خیلی قویتریم
با مه سا جون موافقم.ما مثه همه راه میریم دانشگاه می ریم حرف می زنیم
تازه ما ام اس داریم که هرکسی ندارهsmiling
ما امپول داریم که هر کسی ندارهsmiling
پس ته بحث ازدواج نذاریم بهمون توهین شه

بیخود کرده کسی به ما توهین کنه Dodgy ما از نظر فهم و درک از خیلی ها جلوتریم
زندگی
 تشکر شده توسط : طوبا121 , سورنا , nazanin200312 , kiana , ayda.m , liliyam
خودخواهانه است یک نفر درگیر بیماری آدم بشه باید سعی کرد استقلال مالی داشت واژ ازدواج صرفه نظر کرد
معصومانه به قطرات باران بنگر,چون مظلومیت دلت را فریاد میزند
 تشکر شده توسط : سورنا , nazanin200312
Heart صرفه نظر کردن از ازدواج میتونه کار درستی باشه، ولی چون خدا انسانها رو جفت آفریده چون اون میلی که تو وجود بقیه هست تو وجود ما هم هست و چون ما هم مثل بقیه آدما خلق شدیم وتمام امتیازات خلقت رو دارا هستیم این خود خواهی نیست اگه بخوایم با حقوق مساوی زندگی کنیم(چه با آدم به اصطلاح سالم یا ام اسی) Heart
زندگی
 تشکر شده توسط : سورنا , ابراهیم , nazanin200312 , فاطمه جون , kiana , liliyam
يك ادم سالم هم خيلي سخت ميتونه از عهده زندگي به تنهايي بر بياد شرايط سخت زندگي...كمبودهاي عاطفي..بي كسي..حرفهاي ديگران ..مطمئنم بعد يه مدتي همون ادم سالم هم ام اس ميگيرهconfusedپس با توجه به شرايط اقتصادي و فرهنگي و ذاتي صلاح در ازدواج هستشTongue
اما من به اين نتيجه رسيدم كه وقتي بزرگترها و خانواده ها بجاي حمايت از زندگي و سرنوشت بچه هاشون بلد هستن كه بترسن و خودخواهانه فكر عزيز خودشون باشن و دل ديگري و ناديده بگيرن و سنگ جلو پاش بندازنangry2
همون بهتر كه وجود بيماري و هم مثل خيلي چيزهاي خصوصي ديگه فقط به خود طرف گفت و بين دونفر بمونه ميشه خيلي راحت از طريق دكتر و مشاور ازدواج و خيلي راهاي ديگه اطلاعات در اختيار طرف گذاشت تا بتونه درست تصميم بگيره بهرحال اگه اينقدر بزرگ شده كه به فكر تشكيل زندگي افتاده پس ميتونه راز دار باشه و به تنهايي و مستقل درباره اينده اش تصميم بگيره نه اينكه همه عالم و ادم بدونن و خيلي راحت بهتون بگن خانواده ام قبول نكرد ببخشيدconfused2
گاهي گفتن بيماري و صداقت به خرج دادن ممكنه خود ما رو به خطر بندازه ميتونن از كمبود و احساس ترس و دلبستگي ما سواستفاده كنن و اخرش خيلي راحت بهونه بيارن كه براشون سخته يا خانواده شون اجازه نميدن اونموقع مايي كه ميخواستيم با عشق خود درماني كنيم به حال و روزي ميوفتيم بدتر از اولشsad2
بگيداما وقتي مطمئن شديد طرف مقابلتون قدرت شنيدن و به پاي شما رو موندن و داره و با معيارهاي شما ميخونهwink2
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : سورنا , یه غریبه , الهام ج , ابراهیم , nazanin200312 , kiana
(2009/07/19, 10:04 PM)sara نوشته است: دوستاي خوبم به نظر من حتما بايد به طرف مقابل حقيقت روگفت
چون اونم حق داره براي زندگيش تصميم بگيره . ممكنه ما فرقي با آدم هاي سالم نداشته باشيم
ولي بالاخره اين بيماري رو داريم. بيماري كه تا الان هيچ درماني براش پيدا نشده. يك درهزار ممكنه
يه روزي ديگه نتونيم كارامون رو خودمون انجام بديم پس كسي كه قرار همدم وشريك عمرمون باشه بايد
همه حقيقت رو بدونه بايد تمام جوانب رو درنظر بگيره.
ولي اين خيلي بد كه آدم براي زندگيش يه عالم برنا مه داشته باشه بعد يه روز پاشه ببينه همه چي بهم ريخته
ومجبور باشه تمام برنامه زندگيشو دوباره از نو بنويسه و تو برنامه تازه خيلي از چيزايي كه براش عزيز بودن رو حذف كنه
اما من برخلاف فريبا وسينا جان فكر نمي كنم كه نبايد ازدواج كنيم شايد يه شريك خوب خيلي از بار مشكلات ما كم كنه
ولي بايد حتما حقيقت رو بدونه واين خيلي مهمه.
 تشکر شده توسط : mari , برگ 7 , الهام ج , meysam2 , طلایی , nazanin200312 , kiana
من نمیدونم چرا همتون با اینکه ما با دیگران فرق داریم موافقینangry3
یا من هنوز به قول شما این بیماری کوچولورو باور نکردم یا شما خییییییلی بزرگش کردینHuh
 تشکر شده توسط : الهام ج , فاطمه جون , meysam2 , nazanin200312 , kiana

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 301
  • 302
  • 303(current)
  • 304
  • 305
  • ...
  • 429
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 25,220 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,783 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 43,482 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
Heart موافق و مخالف ازدواج shams_taban2000@yahoo.com 160 94,144 2017/07/12, 11:58 AM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,115 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
6 مهمان