•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 297
  • 298
  • 299(current)
  • 300
  • 301
  • ...
  • 429
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج و ام اس
چه باوری؟
خدایا تمام خنده های تلخ امروزم را می دهم
یکی از آن گریه های شیرین کودکیم را پس بده
این باور درسته نه غلط خیلیا میتونن با ام اس ازدواج کنن
ولی شرایط خاصی دارن مثلا کسی وحشتناک عاشقشون شده باشه که براش اهمیت نداشته باشه خانوادش موافقت کنن به سختی و...
ولی اینو بدون بارها ما این تجربه رو چشیدیم و روی بادهوا حرف نمیزنیم
شما واقعیتها رو فراموش کردین
اخه کی تو این دوره زمونه یه دختر ام اسی که ظاهرش طبیعی سالم هست رو میخواد
من کسیو میشناسم مدرک دکترا داره ام اسم داره مشخصم نیست یعنی تا نگی نمیفهمه کسی بعد اونوقت خواستگارش در رفت خانوادش مخالفت کردن با اینکه دوستشم داشت ولی بهرحال سخته اسم ام اس ترسناکه براشون
چرا فکر میکنید این باور هنوز غلطه
خیلی هم درسته من به شخصه
خودم از ازدواج فاصله
گرفتم و قیدشو زدم بیخیال بابا

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : sina gt , maryamgoli , simin , نگار زرگام , paeeze , سها , f_13682012 , arezooo82 , hyd69hyd
ازدواج دوتا ام اسی خیلی راحتتره چون خیلی همدیگه رو درک میکنن تا یه ام اسی با یه آدم سالم
خدایا تمام خنده های تلخ امروزم را می دهم
یکی از آن گریه های شیرین کودکیم را پس بده
 تشکر شده توسط : simin , فاطمه جون , nazanin200312 , نگار زرگام , yas , f_13682012
(2013/06/16, 11:14 AM)maryamgoli نوشته است: ازدواج دوتا ام اسی خیلی راحتتره چون خیلی همدیگه رو درک میکنن تا یه ام اسی با یه آدم سالم

همچین میگین خیلی راحتتره ،ادم به شک میفته...........icon_cryBlush
همه این چیزا به خدا حرف وبهونه است.ادمها دلشون اگه بخواد وایمانشون قوی باشه که خدایی هم هست فرقی نداره دیگه چه ام اس باشه یا هر مورد دیگه!!!!!!!!!!!!!

اگه ادمش نااهل باشه ام اس هم داشته باشه فردا هزارتاچیز دیگه ارو بخواد میتونه بهونه کنه
از خودت گرفته تا اینکه فردا روز فکر واحتمال بچه دار شدن رو بده.مخصوصا اینکه نمیدونم علما چرا الان انقدر قاطعانه روی احتمال وریسک بچه دار شدن ام اسی ها حرف میزنن1
والا بخدا همه ی اینا حرفهDodgy
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : yummy , نگار زرگام , ostad2000 , f_13682012
(2013/06/16, 11:14 AM)maryamgoli نوشته است: ازدواج دوتا ام اسی خیلی راحتتره چون خیلی همدیگه رو درک میکنن تا یه ام اسی با یه آدم سالم

ریسکه! الان شما تحت تاثیری 10-20 سال دیگه رو ببین
البته باز آدما با هم خیلی فرق دارنwink2

[/quote]
همچین میگین خیلی راحتتره ،ادم به شک میفته...........icon_cryBlush
همه این چیزا به خدا حرف وبهونه است.ادمها دلشون اگه بخواد وایمانشون قوی باشه که خدایی هم هست فرقی نداره دیگه چه ام اس باشه یا هر مورد دیگه!!!!!!!!!!!!!

اگه ادمش نااهل باشه ام اس هم داشته باشه فردا هزارتاچیز دیگه ارو بخواد میتونه بهونه کنه
از خودت گرفته تا اینکه فردا روز فکر واحتمال بچه دار شدن رو بده.مخصوصا اینکه نمیدونم علما چرا الان انقدر قاطعانه روی احتمال وریسک بچه دار شدن ام اسی ها حرف میزنن1
والا بخدا همه ی اینا حرفه[quote]

عزیز من ایمان جای خودش درمان و پول و کار و زندگی و از کار افتادگی هم جای خودش. وقتی تو زندگی آدم عادی که نه صحبت از بیماریه نه هیچ چیز دیگه ثبات اقتصادی و اجتماعی وجود نداره و هر آن احتمال پاشش هست اونوقت با یه بیماری کاملا مبهم چه میشه کرد؟
هر کسی ظرفیت کنار اومدن با مشکلات رو نداره(اصلا منظورم این نیست حالا ام اس مشکله یا اینکه هر کی داره با ظرفیت تره ،نه )
شما تو این قضیه ازدواج ام اسی با فرد سالم فقط خودت رو بذار جای ناظر بیرونی ببین چی میبینی؟confusedsmiling
ناظری که ام اس ندارهsmiling

چرا فکر میکنین بهانه و حرفه ؟اینا همش حقیقته و مسلما تلخ!

البته در اینکه آدما فرق دارند باز هم شکی نیست!

---------------------------------------
پ ن: هیچ وقت نتونستم نقل قول چندگانه بگیرم اینجا خیلی قروقاطی میشه.ویرایش کردمConfused

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : FBF
سلام.
من هم معتقدم که باید گفت اما نه طوری که خودمون این بیماریو برای طرف انقدر بزرگ کنیم که شب خوابش نبره.
وقتی طرف بدونه خودت مشکلی با بیماریت نداری مطمئنا اون هم مشکلی نخواهد داشت.
اصلا 90% مردم ایران ام اس دارن .اگر هم فکر می کنن ندارن علتش اینه که MRI ندادن.smiling
تازشم خیلی هم بیماری با کلاسیهmen
اصلا اگر من دختر داشتم می خواستم شوهر بدم شرط اولش این بود که خواستگارش ام اس داشته باشه smiling
 تشکر شده توسط : ostad2000 , yas , arezooo82
خب اینکه با ام اسی ازدواج کنی خب اره از یه لحاظ خوبه ولی از یه لحاظم نه مگه ما چمونه که با ادم سالم ازدواج نکنیم
خیلیا هستن خیلی راحت و بی دغدغه با یه ادم عادی ازدواج کردن و بخاطر عشق و علاقه و درک زندگیشونم پایدارتره ولی خب من خودم به شخصه تصمیمی گرفتم که اگه بخوام روزی روزگاری ازدواج کنم که فعلا قیدشو زدم با ادمیکه یه اتفاق خاصی توی زندگیش افتاده باشه ادم خاصی باشه ازدواج کنم نه ادمهای عادی و معمولی میخوام بدونه قدر تک تک لحظات رو قدر سلامتی قدر عافیت قدر دوست داشتن قدر .......
ادم خاصی باشه بهرحال

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : pirouz
ازدواج کشکه ،هیشکی با یه ام اسی ازدواج نمیکنه،حتی یه ام اسی با یه ام اسی دیگه
هیچوقت به کسى که بهت اعتماد داره، دروغ نگو

هیچوقت به کسى که بهت دروغ میگه، اعتماد نکن . . .
 تشکر شده توسط : سها
اره خب اینم هست وقتی یکی ام اس داشته باشه به اون یکی میگه برای ما استرس خوب نیست اگه برای من مشکلی پیش بیاد تو ناراحت میشی و بت استرس وارد میشه و.... تازشم بچمونم ام اس دار میشه و برای همین بیخیال زندگی بشرط زندگی بدون بچه قبول ؟ خب قبول میشه بکنید چون ما برای مادر و پدرامون چی کردیم که بچه هامون بکنن بیخیال
ایشالله هرکی میخواد ازدواج بکنه امیدوارم لایق ترین همسردنیا رو نصیبش بکنه و خوشبخت باشید با فکر اسوده و ارامش همین icon_question

به نظر من اگه 2 تا ام اسی باهم ازدواج کنن بهتره.
چون ام اسی ها همدیگررا درک میکنن و با بیماری آشنایی کامل دارند.
مثل خودم نامزد داشتم که سالم بود و من را درک نکرد و رفت.
[align=center]با آرزوی خوشبختی برای همه ام اسی های عزیز
 تشکر شده توسط : nahal

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 297
  • 298
  • 299(current)
  • 300
  • 301
  • ...
  • 429
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 25,254 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,891 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 43,549 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
Heart موافق و مخالف ازدواج shams_taban2000@yahoo.com 160 94,399 2017/07/12, 11:58 AM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,126 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
7 مهمان