•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 228
  • 229
  • 230(current)
  • 231
  • 232
  • ...
  • 429
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج و ام اس
سمیه جانicon_question
اول از همه خوش اومدی به جمع ما...امیدوارم بتونیم دوستای خوبی برا هم باشیم...
عزیزم نه سلامتی...نه عمر...نه زندگی مشترک رو نمیشه تضمین کرد...
همه ی اینا دست اوستا کریمه...
هیچ فرقی نداره...امکان داره یه کسی که کاملا سرحال و فعاله یه دفعه مبتلا به یه بیماری بشه...درست مثل خودمون که اوایل فک میکردیم امکان نداره بیماری خاص بگیریم...
حتی با فک کردن به این مسئله این شکلی angry میشدیم...ولی اومدو شدیم بیمار خاص...بدون اینکه خودمون خبر داشته باشیم یا بخواییم..پس سلامتی دست خداست...نمیشه آینده رو تضمین کرد...امکان داره کسی که از هر لحاظ سالمه نتونه اون آرامش واقعی رو که یه ام اسی میتونه بهت بده رو برات محیا کنه...
به قلبت رجوع کن...دختر خانومی که تصمیم میگیره شریک زندگیه یه ام اسی باشه مسئولیتش خیلی بیشتره...
چون خودتم میدونی روحیه برا ام اسی ها حرف اول رو میزنه...پس باید در حالیکه خودتم مریضی بتونی به طرف مقابلت روحیه بدی...
شاید زندگیتون تو بعضی از مراحلش نتونه طبق روال عادی پیش بره...تو بعضی از مواقع باید عصای طرف باشی...این حرفم معنیش خیلی بزرگه اما میخوام با واقعیت موضوع آشنا بشی...باید دلت اندازه ی 1دنیا باشه بتونی اینا رو قبول کنی...گاهی وقتا با اینکه حق با خودته باید سکوت کنی که ناراحت نشه...و خیلی چیزای دیگه...یا قبول نکن...یا اگه قبول کردی خوشبختش کن...چون ام اس به اندازه ی کافی دل طرفتو شکونده...بخوای الان بگی باشه بعد ببینی نمیتونی این میشه نامردی...اونموقع دیگه فک نکنم ازش چیزی باقی بمونه...به دلت رجوع کن ببین چی میگه...ببین میتونی از پسش بر بیای؟تونستی خوب خدارو شکر...اما اگه دیدی نمیتونی وارد زندگیش نشو با ام اس تنها بمونه بهتر از اینه که هر روز 1بار بشکنه...دوووست دارم گلمicon_question
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : sooorooosh , بنده خدا , neda.t , niloufar , شاهین , kaveh_plus , toktam*
سلام دوستان عزیز من امروز برای اولین بار وارد این محیط شدم و به شما پیوستم ، تمامی نظراتتون رو خوندم و باید بگم من اصلا هیچ جایی برای این بیماری تو زندگیم نیستو نه پیگیر هستم در مورد حاشیه های این بیماری نه اجازه دادم که بخواد هیچ کدوم از مسائل زندگیمو تحت تاثیر قرار بده در واقع هیچ اهمیتی برام نداره وجود این به اصطلاح بیماری و وقتی خودمو بیمار نمیدونم هیچ کس دیگه ای هم به خودش نمیتونه اجازه بده منو بیمار تلقی کنه و منو در این مورد بررسی کنه اگر بخوایم حساب کنیم همه آدما به نوعی بیمارن ، بیماریهایی که اسمی نداره ولی خیلی بدترو پر آسیب تر از این موضوعه ، در مورد ازدواج هم به عنوان یه مساله فرعی و حاشیه ای بهش نگاه میکنم و فکر کنم هر کدوم از ماها انقدر قابلیت و ارزش داشته باشیم که مسائل بزرگتر از این رو هم پوشش بده ام اس برای من فقط چهار تا حرفه نه بیشتر
 تشکر شده توسط : arezooo82 , نازلی , nazii , شهرزاد , شیرین , gilane , ثریا , niloufar , ارزو
Smile (16)
[تصویر:  6007813728.jpg]
قرار نیست من اونجوری زندگی کنم که دنیا دوست داره ...

خب طبعا قرارم نیست دنیا هم اونجوری بچرخه که من دوست دارم...wink2
 تشکر شده توسط : amirfarhag , شهرزاد , arezooo82 , شيدا رها , شیرین , gilane , roya-n , coffeedot , niloufar , ارزو , nanaz
گفت ::خدا گر زحکمت ببندد دری زرحمت گشاید در دیگری .. شما قانون خدا را انکار نکن. بقیه رابسپار به استا گریم.icon_biggrin
مواظب آن کس باشید. که جز به بارگاه خدا شکایت به جایی نبرد.
 تشکر شده توسط : ارزو
سلام
راستش شرایطون خاص هستicon_cry
نمیدونیم فردا چی در انتظارمونهHuh
یعنی بدتر میشیم؟Dodgy
نمیخوام منفی نگاه کنمSad
ازدواج خودخواهانستSad
در حال حاضر میشه به سختی به طرف مقابل گفت بیماری راangel
اون شاید قبول کنه چون الان رو میبینهashamed0006.gif
با این وجود من میخوام ازدواج کنمlove51
فکرمیکنم تو شرایط بهترین کمک باشهSmile (52)
 تشکر شده توسط : amirfarhag
ازدواج خود خواهانه است؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!icon_cry
والا ما از هر لحاظی که فکرشو میکنم از خیلیا جلوتریم..............
برا من یکی که همین کافیه که هوش و عقلم خوب کار میکنه............
برا یه زندگی مشترک چیزی جز عقل و احساس لازم نیس که خدارو شکر هر دو اینارو داریم............
ما هیچیمون از بقیه کمتر نیس............
ازدواج هم میکنیم برا دل خودمون...........کسی مجبورمون نکرده...........حالمونم خیلی خوبه.............
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : niloufar , شيدا رها , gilane , toktam* , nanaz
چرا خودخواهانه ست؟ این همه کار خودخواهانه هست.ازدواج برای یه ام اسی یا هر بیمار دیگه ای باید خودخواهانه باشه؟ بهتره این افکار رو از سرتون بیرون کنید. به نظر من عشق و دوست داشتن این چیزها حالی ش نمی شه. نگران نباشید.
من صبورتر از هر لحظه ای چشم به راه روزهای آینده ی نیامده ام!
 تشکر شده توسط : شیرین , ثریا , gilane , toktam*

در حال حاضر میشه به سختی به طرف مقابل گفت بیماری راangel
[/quote]
چرا این فکرو میکنید که گفتن بیماری به طرف مقابل سخته؟؟؟
اگه طرف دوستتون داشته باشه,براحتی باید بتونید این مطلب رو عنوان کنید در غیر این صورت هم مهم نیست.
مهم خودتونید که حقیقت رو مطرح کردید و از اینکه آخرش چی میشه نباید اِبائی داشته باشین

با تمام بی کسی هایم کســـی دارم هنـــــوز

گاهی گمان نمی کنی و می شود/گاهی نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست/گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای, گدائی و بخت نیست /گاهی تمام شهر گدای تو می شود

تشکر شده توسط : شیرین , paeeze , gilane , ارزو
[تصویر:  98953613564501143904.jpg]
آخرین سنگر سکوته
خیلی حرفا گفتنی نیست...
 تشکر شده توسط : شیرین , شاهین , gilane , shokolat , احمدرضا , ارزو , ashrafi , nazii , nanaz
Exclamation 
سلام به همه دوستان. من تازه عضو شدم. نمی خواین بهم خوش آمد بگین/Blushlove51 من لینک طرح سوالو پیدا نکردم. اینجا مطرحش می کنم. به نظر شما ازدواج دو نفر که هر دو مشکل ام اس دارن منطقی تر یا اینکه حداقل یکی سالم باشه؟ فکر نمی کنین دو نفر اولی بیشتر همدیگرو درک کنن؟ ممنونم از همراهیتون دوستان عزیز.icon_question
 تشکر شده توسط : amirfarhag

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 228
  • 229
  • 230(current)
  • 231
  • 232
  • ...
  • 429
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 25,197 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,753 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 43,435 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
Heart موافق و مخالف ازدواج shams_taban2000@yahoo.com 160 93,898 2017/07/12, 11:58 AM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,115 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
11 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست