وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تاثیراسترس بر پیشرفت بیماری ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: اخبار مربوط به ام‌اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3)
+--- موضوع: تاثیراسترس بر پیشرفت بیماری ام اس (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

RE: استرس،‌"ام اس" خفته را بیدار می‌کند - طلایی - 2013/11/14

آره .. استرس موضوعیه که من جدیدا بهش مشکوک شدم... میدونین دوستان استرس هرگونه فشاریست که به فرد وارد میشود... مثلا میتونه فشار ورزشی سنگین باشه.. من قبل از ام اس فوتبالیست بودم, وزنمم کم بودو فشار زیادی بهم وارد شد البته واسه درسمم خیلی استرس داشتم! من میخام چندتا آزمایش خون بگیرم از چند نفرمون که مطمئن تر شمsmiling

RE: استرس،‌"ام اس" خفته را بیدار می‌کند - simin - 2013/11/14

ای خواب به خواب بره این ام اس خفتهangry....استرس نداشته باشید خوangry3

RE: استرس،‌"ام اس" خفته را بیدار می‌کند - nahid - 2013/11/14

ظالمی را خفته دیدم نیمروز
گفتم این فتنه ست ، خوابش برده به !

RE: استرس،‌"ام اس" خفته را بیدار می‌کند - ابراهیم - 2013/11/14

کاملاً قبول دارم
حتی چندبار تجربه کردم لحظه ای که استرس شدید لحظه ای به من ارد شد کلاً از حرکت باز موندم و دیگه نتونستم حرکت کنم.......

RE: استرس،‌"ام اس" خفته را بیدار می‌کند - maryam.N - 2013/11/14

منم یه هفته قبل از اولین علائمم هم فشار ورزشی سنگین بهم وارد شد(واسه امتحان تربیت بدنی1 ینی دویدم مثه icon_cry جت evilgrin0039.gif) که تا 4-5 روز پاهام درد میکردconfusedconfused هم فشار عصبی خیــــــــــــــــــلی شدیدی بهم وارد شدangry3angry3angry3

RE: استرس،‌"ام اس" خفته را بیدار می‌کند - یه غریبه - 2013/11/14

منم یه هفته قبل از شروع علایمم استرس خیلیییییییییییییییی بدی داشتم. بعد یه شب خوابیدم و نصفه شب با علایم بیدار شدم از خوابconfused

RE: استرس،‌"ام اس" خفته را بیدار می‌کند - mahdiye1989 - 2013/11/15

استرس امتحانات مدرسه(!) ام اس را به من تقدیم کرد...

RE: استرس،‌"ام اس" خفته را بیدار می‌کند - nahid - 2013/11/15

ام اس ربطی به زودرنجی و فشار عصبی ندارد ، به دنبال مقصر نگردید

پرسش:سلام یک زن 32 ساله هستم 6 ماهه که مبتلا به ام اس هستم خودم می دونم که به خاطر زودرنجی و فشارهای عصبی مبتلا شدم سینووکس مصرف می کنم عاقبت این بیماری برای من خیلی نامفهومه نمی دونم قراره چه بلایی سرم بیا لطفا کمکم کنید آیا امکان داره خوب بشم ؟ شنیدم کسی که 2 سال سینووکس مصرف کنه خوب میشه آیا امکان داره؟ دوست ندارم زمینگیر بشم.

جواب : پاسخ شما در جواب یکی دیگر از خوانندگان داده شده است. درمانهای موجود در کنترل و تخفیف سیر بیماری موثرند و داروهای جدید هم معرفی خواهد شد. پس نومید نباشید. در ضمن ام اس ربطی به زودرنجی و فشار عصبی ندارد و به دنبال مقصر نگردید. اگر اینطور بود اینهمه بیماران روانپزشکی و بیماران بستری بیمارستانهای روانپزشکی باید مبتلا به ام اس بودند در حالیکه اصلا اینطور نیست.

توسط دکتر محمد علی آرامی - مغز و اعصاب- 15 تیر 92

بیشتر ما نشانه های بیماریمون زمانی آشکار شد که گرفتار استرس یا فشار عصبی شدیم ولی اینطور نیست که علت بیماریمون همون باشه. ما زمینه بیماری رو داشتیم ولی پنهان بوده ، استرس تونسته آشکارش کنه .
الان ایران یکی از افسرده ترین کشورها شناخته شده ، ولی همه ام اس نگرفتن ، چون زمینه بیماری رو نداشتن.

RE: استرس،‌"ام اس" خفته را بیدار می‌کند - الی کوچولو - 2013/11/15

پدر کنکور بسوزه!sad
ترم یک دانشگاه برام تشخیص ام اس دادند؛ از یک سال قبلش هم استرس شدیدی "برای کنکور" داشتم

RE: استرس،‌"ام اس" خفته را بیدار می‌کند - saeid - 2013/11/15

تو را خدا اینو یکی بیاد حالی خونواده ی من بکنه
من دوباره دوبینی پیدا کردم از استرس