وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
رژیم غذایی جمشید خدادادی - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: رژیم غذایی جمشید خدادادی (/Thread-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AC%D9%85%D8%B4%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - paeeze - 2011/05/07

استاد خدادادی گفتن کوسه ماهی؟؟؟؟

این مدلی که میشه غیر قرآنیangry2 با سخنان مراجع در تناقض نیست؟

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - kia - 2011/05/08

(2011/05/05, 11:03 AM)havaars نوشته است: نباید قطعی بگویید دوست من. من ابداً به خاطر ندارم علاقه به ترشیجات داشته باشم و علاقه‌ی زیادی هم به لبنیات و مسات و دوغ نداشتم و ندارم. از بچگی از ترشی فراری بودم و هستم، مثلاً ابداً لیموترش یا پرتقال ترش لب نمی‌زنم. لواشک نمی‌خورم. مگر اینکه شیرین باشد. آن‌وقت چطور می‌شود که شما قاطع می‌گویید ما طبع سرد داریم و متمایل به ترشیجات و لبنیات هستیم؟!

دوست عزیز
اگر با دقت مطالعه کنید میبینید که بنده گفتم اکثر کسانی که ام اس داران نگفتم قطعا همه کسانی که ام اس دارن طبع سردی دارن...
و بنده تا به امروز خیلی از کسانی که ام اس داران را دیدم که وجهه مشترکی با بنده و این گفته های آقای خداددادی دارن....

و بنده با تمام دوستانی که میگن رزیم را در کنار داروها امتحان کنید کاملا موافق هستم چون بنده اولین چیزی که برام خیلی مهم هست استفاده از داروها هست من هر هفته آمپولم را در یک روز مشخص و حتی اکثر مواقع در یک ساعت تزریق میکنم و تا به امروزخیلی جدی و منظم به همین شکل ادامه دادم و خواهم داد...
smiling

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - sama - 2011/05/09

من یک شب ماست و ماهی خوردم سرم دورانی میچرخید گفتم خداداد راست گفتی smiling

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - paeeze - 2011/05/10

من زیاد با رژیم خدادادی مشکل ندارم

ولی واسم جای سواله که من از بچگی ماهی خور حرفه ای بودم (ماهی تازه)حدودا دو سال اخیر کمتر تونستم ماهی بخورم که اینطوری شدمconfused2

من چند ماه قبل اینکه ام اسم معلوم بشه ماهی خیلی کم میخوردم تازه اکثرا تن

الان که به تن لب نمیزنم از ماهی هم بیزاری میجویم بس که گفتن سردیهsad2sad2

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - montazer - 2011/05/15

من توی یه فروم خارجی که در مورد تغذیه و نقش اون در پیشرفت ام اس بحث شده بود هم دیدم که بعضی به بقیه سفارش میکردند که شکر و قند غیر طبیعی نخورید وبجاش از عسل استفاده کنیدو مصرف غذاهای دریایی رو خیلی تاکید کرده بود .حتی یکی میگفت با استفاده از غذاهای دریایی بیماریشو مهار کرده و خوب شده.
همچنین سفارش میکرد از خوردن غذاهایی که اکسید کننده خون هستند یعنی اسیدها پرهیز کنید وصبحتون رو با یه میوه شروع کنید.
فکر نمیکنم اونها اسم استاد خدادادی به گوششون خورده باشه ولی میدونم که حتما اونها هم پزشکی سنتی خودشون رو دارن و اونها هم به همین نتیجه رسیدن پس بهتره جدی تر به این قضیه نگاه کنیم و در کنار داروهامون تا اونجا که برامون مقدوره و فکرمیکنیم درسته ازش تبعیت کنیم.خودم هم تا اونجا که برام سخت نباشه از این برنامه پیروی میکنم.

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - Saina - 2011/05/15

طبق پرس و جوهایی که خودم کردم فهمیدم که اکثر افرادی که ام اس دارن طبع سردی دارن ، مثلا خودم عاشق ماست و دوغ و چیزای خیلی ترش هستم ، همه ی اینا اسیدی هستن و بنا به یک سری دلیلای علمی کمک به بهبودی این بیماری نمیکنه در مقابل خوراکی هایی که طبع گرم دارن مثل همون گوشت بوقلمون که سینا جان گفتند خیلی خوبه ...
حتی من کسی رو میشناسم که از روی قرآن برنامه ی غذایی واسه این بیماری میده که اکثرا خوراکی های گرمی هستن . هیچکسی نمیتونه تاثیر تغذیه رو رد کنه .
البته فاکتورهای مهم دیگه ای هم هستن از جمله اعصاب و کنترل استرس ...
رعایت همه ی این فاکتورها در کنار هم مهمه :35:

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - sara.arsham - 2011/05/15

يكى از رژيم هايى كه خيلى طرفدار داره، و البته درمان نيست و تنها يك رژيم غذايى مكمل هست، paleo diet, هست، كه بطور خلاصه ميگه بايد از تمام غذاهاى سفيد مانند شير، ماست، لبن، برنج، آرد و كليه محصولات فراورى شده اجتناب كرد و خيلى چيزهاى ديگه كه اگه مايل بوديد ميتونيد پيگيرى كنيد
اكثريت اونهايى كه اين ژيم رو رعايت ميكنند، اظهار ميكنند كه با رعايت اين متود ، حالشون خيلى بهتره، اما درمان نيست

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - ostad2000 - 2011/05/16

خوشحالم كه كم كم داره تعداد كساني كه به رژيم گرمي و سردي متمايل ميشن بيشتر ميشهagreement2

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - montazer - 2011/05/16

البته من با حذف لبنیات مثل شیر و ماست بطور کامل ،موافق نیستم.لبنیات با شرایطی که ما داریم از مبتلا شدن به دیابت که امکانش برای ما بیشتر از افراد عادیه تا حدی جلوگیری میکنه.

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - ostad2000 - 2011/05/16

(2011/05/16, 05:05 PM)montazer نوشته است: البته من با حذف لبنیات مثل شیر و ماست بطور کامل ،موافق نیستم.لبنیات با شرایطی که ما داریم از مبتلا شدن به دیابت که امکانش برای ما بیشتر از افراد عادیه تا حدی جلوگیری میکنه.

بادام درختي جايگزين خوبي براي لبنيات هست