وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
رژیم غذایی جمشید خدادادی - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: رژیم غذایی جمشید خدادادی (/Thread-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AC%D9%85%D8%B4%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - nahid - 2011/05/16

خوب آقای ستار ، این موارد باید در شکایت از این پزشک و بیمارستان آورده بشه و کسانی که در این باره صحبت می کنند ، اسنادش رو هم جمع کنند تا شاید رسیدگی شود.

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - 111100002222 - 2011/05/17

سلام دوستان عزیز
بر خلاف طب کلاسیک که برای ام اس نه تعریفی دارد و نه درمان , در طب سنتی برای بیماری ام اس هم تعریف دارد و هم درمان!
این جمله برای کسانی که تاکنون با طبیب حاذق یا حکیم عارف برخوردی نداشته اند یا کتب طب سنتی و اسلامی را تاکنون نخوانده اند کمی سنگین است بویژه برای شما رفقایی که هر دری را زدید و جواب نگرفتید پیش هر متخصصی رفتید و جیبتان خالی شد و... ولی دوستان طب سنتی بر خلاف طب کلاسیک ریشه های وحیانی دارد و امروز بر کسی پوشیده نیست که گرمی و سردی در طب سنتی نه تنها خرافه نیست بلکه پایه های کاملا علمی دارد غذاهای سرد , غذاهایی هستند که در بدن ایجاد اسیدوز می کنند و پی اچ خون را پایین می آورند و غذاهای گرم غذاهایی هستند که آلکالوز ایجاد می کنند و پی اچ خون را بالا می آورند پس نه خوردن یک پاتیل ماست(سرد) خوب است نه خوردن یک شیشه عسل(گرم) هردو در اثر ایجاد اسیدوز یا سردی و الکالوز یا گرمی به بدن آسیب میزنند و بیماری ام اس در طب سنتی یعنی بدن فرد در اثر خوردن سردی جات مکرر سرد و تر شده است مثلا در ضرب المثل های فارسی کسی که کمی شل باشد بهش می گن مگه ماست خوردی که این ریشه ی علمی دارد و باید روی ان منصفانه فکر کرد و به طور کلی بیماری ما بیماری است از سردی .
و برای درمان باید علت را پیدا کرد و ریشه کن کرد نه به معلول ور رفت. میلین های رشته های عصبی به خاطر همین مصرف سردی های مکرر و سردی مزاج ژنتیکی و ارثی افراد ام اسی است که با رعایت اصول زیر درمان شما تضمینی است:
پرهیز از مصرف سردی جات حین بیماری (و پس از بیماری شما حتما باید انها را همراه غذاهای گرم مزاج مصرف کنید تا معتدل شود) و خوردن غذاهای گرم و گذراندن یک دوره زالو درمانی و در اخر اصلاح جهان بینی
غذاهای گرم : عسل , خرما , گوشت گوسفند , مویز , انجیر , شیره انگور , ارده شیره , آب عسل , زیتون ,سیب ,چهار مغز و...
غذاهای سرد مزاج : مرغ صنعتی (اصلا هیچ وقت نخورید) , ماست , ماهی , آبلیمو , ترشی , قره قوروت , برنج زیاد , عرق کاسنی ومشتقات سرکه , دوغ , سالاد , میوه ترش , گوشت گاو , ...
شما نیز باید مزاج خود را مرطوب کنید و برای این کار دستور زیر را انجام دهید:
هر شب به مدت 40 روز یک لیوان سرکه انگبین مصرف کنید (یک لیوان آب خنک , 2 قاشق عسل , 1قاشق چای خوری سرکه غیر صنعتی و هر میوه ای که بود) و هر صبح ناشتا یک لیوان شربن خاکشیر با آب ولرم به همراه عسل میل کنید و روی ان یک قاشق غذاخوری روغن زیتون میل کنید و نیم ساعت بعد صبحانه را میل کنید و ناهار هم یا مصرف نکنید و یا بسیار کم غذا بخورید.
در بعد از ظهر ها به جای چای که برای شما بسیار مضر است یکی از دم کردنی های زیر را مصرف کنید:
آویشن – بادرنجبویه – استقدوس – گل گاو زبان
دستورات عملی : تنها نباشید به وضع موجود خود راضی باشید به گذشته فکر نکنید تلقین مثبت داشته باشید که بهترین آن بعد از هر نماز تسبیحات حضرت زهرا(س) و ذکر الحمدلله می باشد با افراد منفی بافت و ورشکسته رفت و امد نکنید ورزش و نرمش متناسب با حال خود را انجام دهید و هر شب قبل از خواب 5 قطره روغن بادام شیرین به ملاج محل مسح سر چکانده و ماساژ دهید.
زالو درمانی : و در صورت رعایت موارد فوق زالو درمانی درمان شما را کامل می کند زیرا یکی از روش های تضمینی و بسیار موثر برای درمان ام اس در طب سنتی زالو درمانی می باشد که شما با انجام 3 الی 6 جلسه زالو درمانی در محیط های گرم و با نشاط مطب های سنتی (با رعایت تمام آداب زالو درمانی!!!!!!)ان شاء الله بیماری شما به طور کامل برطرف می شود شاید بگویید نویسنده چقدر خوش خیال است ولی دوستان این طور نیست شما با مراجعه به مطب های طب سنتی با چشمان خود این حقایق را خواهید دید
(2011/05/16, 05:27 PM)ostad2000 نوشته است: بادام درختي جايگزين خوبي براي لبنيات هست
شما اگر می خواهید ماست را بخورید باید با مصلحش یعنی زنیان , زیره یا نعناع بخورید ان هم خیلی کم و همچنین شب اصلا نباید بخورید و شما اصلا به جای استفاده از ماست می تواند کالجوش که از سبزیجات معطر و کشک محلی و گردو زیاد و ... درست می شود مصرف کنید

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - TootFarangi - 2011/05/17

(2011/05/17, 09:59 AM)111100002222 نوشته است: سلام دوستان عزیز
بر خلاف طب کلاسیک که برای ام اس نه تعریفی دارد و نه درمان , در طب سنتی برای بیماری ام اس هم تعریف دارد و هم درمان!
این جمله برای کسانی که تاکنون با طبیب حاذق یا حکیم عارف برخوردی نداشته اند یا کتب طب سنتی و اسلامی را تاکنون نخوانده اند کمی سنگین است بویژه برای شما رفقایی که هر دری را زدید و جواب نگرفتید پیش هر متخصصی رفتید و جیبتان خالی شد و... ولی دوستان طب سنتی بر خلاف طب کلاسیک ریشه های وحیانی دارد و امروز بر کسی پوشیده نیست که گرمی و سردی در طب سنتی نه تنها خرافه نیست بلکه پایه های کاملا علمی دارد غذاهای سرد , غذاهایی هستند که در بدن ایجاد اسیدوز می کنند و پی اچ خون را پایین می آورند و غذاهای گرم غذاهایی هستند که آلکالوز ایجاد می کنند و پی اچ خون را بالا می آورند پس نه خوردن یک پاتیل ماست(سرد) خوب است نه خوردن یک شیشه عسل(گرم) هردو در اثر ایجاد اسیدوز یا سردی و الکالوز یا گرمی به بدن آسیب میزنند و بیماری ام اس در طب سنتی یعنی بدن فرد در اثر خوردن سردی جات مکرر سرد و تر شده است مثلا در ضرب المثل های فارسی کسی که کمی شل باشد بهش می گن مگه ماست خوردی که این ریشه ی علمی دارد و باید روی ان منصفانه فکر کرد و به طور کلی بیماری ما بیماری است از سردی .
و برای درمان باید علت را پیدا کرد و ریشه کن کرد نه به معلول ور رفت. میلین های رشته های عصبی به خاطر همین مصرف سردی های مکرر و سردی مزاج ژنتیکی و ارثی افراد ام اسی است که با رعایت اصول زیر درمان شما تضمینی است:
پرهیز از مصرف سردی جات حین بیماری (و پس از بیماری شما حتما باید انها را همراه غذاهای گرم مزاج مصرف کنید تا معتدل شود) و خوردن غذاهای گرم و گذراندن یک دوره زالو درمانی و در اخر اصلاح جهان بینی
غذاهای گرم : عسل , خرما , گوشت گوسفند , مویز , انجیر , شیره انگور , ارده شیره , آب عسل , زیتون ,سیب ,چهار مغز و...
غذاهای سرد مزاج : مرغ صنعتی (اصلا هیچ وقت نخورید) , ماست , ماهی , آبلیمو , ترشی , قره قوروت , برنج زیاد , عرق کاسنی ومشتقات سرکه , دوغ , سالاد , میوه ترش , گوشت گاو , ...
شما نیز باید مزاج خود را مرطوب کنید و برای این کار دستور زیر را انجام دهید:
هر شب به مدت 40 روز یک لیوان سرکه انگبین مصرف کنید (یک لیوان آب خنک , 2 قاشق عسل , 1قاشق چای خوری سرکه غیر صنعتی و هر میوه ای که بود) و هر صبح ناشتا یک لیوان شربن خاکشیر با آب ولرم به همراه عسل میل کنید و روی ان یک قاشق غذاخوری روغن زیتون میل کنید و نیم ساعت بعد صبحانه را میل کنید و ناهار هم یا مصرف نکنید و یا بسیار کم غذا بخورید.
در بعد از ظهر ها به جای چای که برای شما بسیار مضر است یکی از دم کردنی های زیر را مصرف کنید:
آویشن – بادرنجبویه – استقدوس – گل گاو زبان
دستورات عملی : تنها نباشید به وضع موجود خود راضی باشید به گذشته فکر نکنید تلقین مثبت داشته باشید که بهترین آن بعد از هر نماز تسبیحات حضرت زهرا(س) و ذکر الحمدلله می باشد با افراد منفی بافت و ورشکسته رفت و امد نکنید ورزش و نرمش متناسب با حال خود را انجام دهید و هر شب قبل از خواب 5 قطره روغن بادام شیرین به ملاج محل مسح سر چکانده و ماساژ دهید.
زالو درمانی : و در صورت رعایت موارد فوق زالو درمانی درمان شما را کامل می کند زیرا یکی از روش های تضمینی و بسیار موثر برای درمان ام اس در طب سنتی زالو درمانی می باشد که شما با انجام 3 الی 6 جلسه زالو درمانی در محیط های گرم و با نشاط مطب های سنتی (با رعایت تمام آداب زالو درمانی!!!!!!)ان شاء الله بیماری شما به طور کامل برطرف می شود شاید بگویید نویسنده چقدر خوش خیال است ولی دوستان این طور نیست شما با مراجعه به مطب های طب سنتی با چشمان خود این حقایق را خواهید دید
شما اگر می خواهید ماست را بخورید باید با مصلحش یعنی زنیان , زیره یا نعناع بخورید ان هم خیلی کم و همچنین شب اصلا نباید بخورید و شما اصلا به جای استفاده از ماست می تواند کالجوش که از سبزیجات معطر و کشک محلی و گردو زیاد و ... درست می شود مصرف کنید

من نمی فهمم چطور با این همه صراحت و قدرت می فرمایید طبع سرد ؟ Huh من پس یک آدم ناقص هستم احتمالا که ام اس گرفتم این وسط چون بیشرین مصرف کننده گرمی جات همین مواردی که شما فرمودین رو من داشتم و بر عکس من بقیه افراد خانواده به قول شما سردی می خورن. این وسط یک مشکلی هست.
یا اینکه من دارم دروغ می بافم یا اینکه این بیماری شب بوده اشتباه کرده راهش رو عوض اینکه مثلا دور از جون بره تو جسم خواهرم اومده چسبیده به من angry2
خجالت داره به خدا که اینقدر با کمال خونسردی و اطمینان کامل می فرمایید گرمی / سردی.
ضمن اینکه اگر شما با درمان کلاسیک مشکل دارید چرا تشریف می برید بیمارستان ام آر آی میدید ؟ Huh Huh Huh
اونم یک نوع درمان کلاسیک هست و بعد از تشخیص پزشک مغز و اعصاب هزار جور انگ و ناسزا بار این جامعه می کنید ؟
چرا خجالت نمی کشید ؟ خانواده من همه پزشک هستن و اگر روی هم حساب کنید شاید پدر و مادر من بیشتر از 60 سال برای این مردم که یکیش خود شما باشین تو بیمارستان زحمت کشیدن و وقت صرف کردن .
کاش هیچ کاری برای این ملت نمی کردن و هیچ مشکلی از شما دوا نمی کردن و هیچ وقت در هیچ شرایطی در هیچ جا درمان نمی شدید که این همه دارین به این جامعه تهمت نا روا می زنید confused
درسته پدر و مادر من پزشک مغز و اعصاب نیستن ولیپزک معالجم دوست صمیمی و همکار مادر و خاله بنده و همچنین شوهر خاله من هستن و من هیچ وقت ندیدم حتی ذره ای پول از ملت پارو کنن.
به خدا که این وقتی این صحبت ها رو میشنوم در مورد پزشک ها جیگرم آتیش می گیره و دلم می خواد هر کسی مثل شما راجع به این جامعه زحمت کش قضاوت بی انصافی می کنه مشکلی براش بوجود بیاد که هیچ کس به دادش نرسه و ...
خدا شاهده من اگر بشمرم بیمارانی رو خالم و یا همسرشون از مرگ نجات شون دادن و آدم های بی فکری مثل شما تحریک شون کردن که برن ازشون شکایت کنن.
خجالت داره به خدا خجالت داره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
منم بلدم بیام بگم این آقای بی سواد خدادادی داره سر همه را کلاه میزاره که راحت میشه اینو ثابت کرد که اگر تو رژیم غذاییش دقت کنید اومده یک سری غذاهای حروم رو گفته بخورید ...
خجالت بکشید و اینقدر انگ بد به این جامعه نزنید که من نمی تونم تحمل کنم.
خجالت بکشید ، بس کنید ، شما می خواهید در مورد روش درمانی خودتون تبلیغ کنید دلیلی نداره جامعه پزشکی رو زیر سوال ببرید ...

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - Prime - 2011/05/17

نقل قول: این جمله برای کسانی که تاکنون با طبیب حاذق یا حکیم عارف برخوردی نداشته اند یا کتب طب سنتی و اسلامی را تاکنون نخوانده اند کمی سنگین است بویژه برای شما رفقایی که هر دری را زدید و جواب نگرفتید پیش هر متخصصی رفتید و جیبتان خالی شد و... ولی دوستان طب سنتی بر خلاف طب کلاسیک ریشه های وحیانی دارد و امروز بر کسی پوشیده نیست که گرمی و سردی در طب سنتی نه تنها خرافه نیست بلکه پایه های کاملا علمی دارد

شما اولش طب کلاسیک رو میکوبی آخرش میگی طب سنتی خرافه نیست و پایه های علمی دارد.
یعنی چی اگر طب کلاسیک بده چطور میگی طب سنتی بر پایه های آن استواره؟

شما یه اسم برای نام کاربریت بذار که اول برادریت رو ثابت کنی بعد بیا ادعای ارث و میراث کن.

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - Saina - 2011/05/17

طبع چیست ؟

حالتي است كه عواملي چون محيط زيست شرائط آب و هوايي,‌ نوع تغذيه، عوامل جغرافيايي, دماي محيط و نحوه زندگي و نژاد حالتي را از نسلي به نسل ديگر انتقال مي دهد و آن حالت ارثي است اين حالت ها در افراد مختلف متفاوت بوده و بعضي از افراد بدنشان گرايش به حالت اسيدي داشته كه اين حالت را از نظر طب قديم (طبع سرد)‌ مي نامند. و اين طبع تا آخر عمر با شخص بوده و تغييري نمي كند.

و اما افرادي كه بدنشان گرايش بسوي بازي (قليايي) دارند به آن دسته از افراد مي گوييم كه از طبع گرمي برخوردارند.

و اما طبع معتدل طبعي است ميان سرد و گرم كه در واقع حالت تعادل را دارد و عموما اينگونه افراد نسبت به دو گروه ديگر كم بوده و كمتر دچار انواع بيماري ها مي شوند. يعني pH بدن اينگونه افراد بيشتر حالت تعادل را دارد و براحتي تغيير نمي كند.

نتيجه:‌ پس طبع سرد كه ارثي است و افرادي كه داراي چنين طبعي هستند اگر در مورد غذاي مصرفي روزانه خود دقيق نباشند بيشتر در معرض بيماري ( MS ) ‌ قرار مي گيرند. زيرا مواد غذايي هم مثل انسان داراي طبايع مختلف بوده و بايد مورد مطالعه و بررسي قرار گيرد تا طبع مواد غذايي مشخص شود در غير اين صورت افراد دچار انواع بيماري ها خواهند شد.

بعنوان مثال:‌ آيا تاكنون انديشيده ايد كه فرق ماست با ترشي و خرما چيست؟‌

هر كدام چه اثرات مفيد يا مخربي را در مغز و ساير اندام هاي بدن ايجاد مي كنند يا خير؟‌

بدن انسان هم از اندام هاي مختلفي تشكيل شده و هر كدام داراي طبع مختلفي هستند . جالب توجه اين كه بدن انسان از اندام هاي مختلفي تشكيل شده است مانند:

مغز,‌ كليه ها,‌ كبد,‌ استخوان ، سيستم گوارش و امثالهم... از نظر طب قديم هر كدام از اين اندام ها داراي طبع خاصي بوده كه بايد مورد شناسايي قرار گيرد, تا اشخاص در نوع غذاي مصرفي خود دقت بيشتري را مبذول دارند.

بعنوان مثال ‌سيستم مغز و اعصاب (اعصاب مركزي) از طبع سردي برخوردار است يعني اين اندام گرايش بحالت ا سيدي دارد و اگر افراد از غذاهاي سردي بخش (‌اسيدي)‌ مرتب استفاده نمايند اين عضو حساس را دچار اختلال و بيماري خواهند نمود از جمله ( MS )

pH چيست؟

‌ pH يعني غلظت يون هيدروژن در مايع خارج سلولي است.

بر اثر نوع تغذيه در بدن انسان حالتي بوجود ميآيد (‌كاهش يا افزايش يون هيدروژن) كه گرايش بحالت اسيدي يا بازي دارد كه آن حالت را pH گويند. كه در بدن بايد حالت ثابتي را داشته باشد. غلظت يون هيدروژن در مايع خارج سلولي بطور طبيعي در حد ثابت تقريبا اكي والان در ليتر مي باشد اين مقدار مي تواند تا بدون ايجاد مرگ تغيير كند در واقع pH براي بيان غلظت هيدروژن مورد استفاده قرار مي گيرد.

اگر بخواهيم بطور ساده تر بيان كنيم چنين مي شود:

pH طبيعي خون در حالت عادي ۳/۷ است و گاهي اوقات بر اثر نوع تغذيه تغيير مي كند اگر تغييرات كاهش يابد و pH بطرف (‌۴/۷ - ) برود اين حالت را (‌اسيدوز) ‌مي نامند و اگر افزايش يافته بطرف (‌۴/۷ + )‌ برود آن حالت را (‌ آلكالوز)‌ گويند.

عموما در بيماران مبتلا ( MS )‌ pH اكثراً گرايش به حالت اسيدي داشته و اگر اين حالت بر اثر نوع تغذيه تكرار شود بيمار در معرض حملات مداوم قرار خواهد گرفت,‌ و حال بيمار بمرور رو به وخامت خواهد رفت. جالب توجه اينكه غذاهائي كه اين حالت (اسيدوز)‌ را ايجاد مي كنند اين نوع بيماران علاقه وافري به مصرف آن نشان مي دهند.

مانند: ‌ماست,‌ بستني,‌ ترشي,‌ تمبر هندي,‌ ماهي و امثالهم...

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - montazer - 2011/05/17

چرا ما همیشه باید خطی فکر کنیم.چرا همیشه افراط و تفریط میکنیم.میگیم یا خوب و بدون نقصه یا بد و بدرد نخور.یا پزشکی جدید یا پزشکی سنتی حد وسطی وجود نداره.اگر کسی قبول کرد از پزشکی سنتی استفاده کنه یعنی قبول کرده زالو درمانی هم بشه و گرنه کلا از داروهای جدید استفاده کنه و سنتی رو بذاره کنار.واقعا چرا اینطور فکر میکنیم.
هر نظریه ممکنه نقایصی داشته باشه و اگر اینطور نبود که علم یه شبه به نتیجه رسیده بود و پیشرفت معنی نداشت.
اینطور که مشخصه تعداد افرادی که به اسیدی و قلیایی بودن و رعایت اون معتقدند کم نیست و حتی خارج از ایران هم کسانی بهش معتقدند.بنظر میاد موثره ولی نه کامل وقطعی .بهترین روش به نظر من همون کاریه که هممون انجام میدیم یعنی پرهیز از بعضی غذاها و استفاده از موادی که مفید شناخته شده و حتما استفاده از داروهامون.حال این وسط یکی بیاد از آب گل آلود ماهی بگیره تبلیغ زالو درمانی کنه من قبولش ندارم.حتی زنبوردرمانی با اون همه هزینه و تحمل دردش تاثیر قطعی و کامل نداره چه برسه به زالو درمانی .
در مورد پزشکها هم باز همون اشتباه رو تکرار میکنیم.با دیدن یکی دو مورد نباید برای همه نتیجه گیری کرد .خوب اونها هم مثل بقیه انسان هستند وخوب وبد دارند.اگر کلی و آماری نگاه کنیم تعداد پزشکهایی که وجدانشون رو زیر پا میزارن زیاد نیست و مردم خودشون کم کم متوجه میشن و مطب همچین پزشکهایی خلوتتر از بقیه است.
مثلابرادر من موقع باز و بسته کردن صندلی تاشو دستش لا مونده بود و همه ناخناش کبود شده بود ،دکتر که بردیمش گفت باید عمل بشه و باید ناخنهاشو بکشیم ما قبول نکردیم و پیش دکتر دیگه ای رفتیم وقتی حرف دکتر قبلی رو بهش گفتیم ،گفت اون غلط کرده یعنی چه که ناخن بچه رو بکشی یه قطره میدم هر روز روی ناخنش بریز بعد یه مدت خودش میافته و در میاد که همینطور هم شد.منظور اینکه همه جور پزشک با هر درجه از وجدان وجود داره با توجه به یکی نباید برای همه نتیجه گرفت.البته کسی که بیاد و از ناعلاجی بیماری یه عده سوئ استفاده کنه برای منفعت مالی اونهم از همون دسته دکترهای بی وجدانه از نوع سنتیش.
در اخر این واقعیته که جون آدمها در کشور ما روز بروز ارزشش پایین میاد.angry2

montazer جان من مشکلی با این قضیه ی گرمی و سردی ندارم. مشکل من با این چیزاست:

نقل قول: بر خلاف طب کلاسیک که برای ام اس نه تعریفی دارد و نه درمان , در طب سنتی برای بیماری ام اس هم تعریف دارد و هم درمان!

این یعنی همون من میفهمم تو نمی فهمی!...

نقل قول: بیماری ام اس در طب سنتی یعنی بدن فرد در اثر خوردن سردی جات مکرر سرد و تر شده است مثلا در ضرب المثل های فارسی کسی که کمی شل باشد بهش می گن مگه ماست خوردی که این ریشه ی علمی دارد و باید روی ان منصفانه فکر کرد و به طور کلی بیماری ما بیماری است از سردی .

این همه آدم رو کره ی زمین از بدو خلقت دارن ماست میخورن (یا کلا سردی) همه ام اس میگرن؟
آخه این خاله زنک بازیا چیه دیگه؟

وقتی میگی من برای MS تعریف دارم بیا توضیح بده بعد از خوردن سردی چی میشه !!!

حرف درست اینه:
بنا بر تجربه افراد مصرف غذا های با طبع سرد در پیشرفت بیماری شما تاثیر داره
و مصرف غذا هایی با طبع گرم باعث بهتر شدن حال شما می شود.

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - montazer - 2011/05/17

علیرضا جان مساله اینه که افرادیکه معتقد به طب گیاهی هستند یا برعکس معتقد به داروهای شیمیایی، بقدری تعصب نشون میدن که طرف مقابل رو کلا نفی میکنن و موفقیتهاشو نمیبینن در حالیکه هر کدام بجاش مهمه.
یه برنامه از شبکه خبر پخش میشد بحثی بود بین طب سنتی و مدرن ،پزشکهای مدرن گیر داده بودن که اگه نوزاد شمای طبیب گیاهی ،زردی بگیره طبق روش خودتون از گوشش خون میگیرید یا نه؟چون طرف منو من کرد گفتند پس طب سنتی بی فایده است که خودتون ازش استفاده نمیکنید در حالیکه طب سنتی همش این نیست و باید گفت داروهای گیاهی مسلما در موارد مشابه عوارض کمتری داره.
در مورد خوردن ماست میشه بررسی کرد و فکر میکنم اگر پزشکان این دو روش باهم همفکری کنن نتایج خوبی بدست میاد و علت خیلی از این درمانهای گیاهی مشخص میشه.مثل اون بحثمون در مورد نمک فومارات که درستی و غلطی اون قابل بررسیه.

مشکل اینه که ادعا میکنن!
حرف شما متینه. به نظر من تغذیه واقعا موثره
اما اینکه بعنوان درمان خونده بشه ... برام سخته.
حالا من یه چیزی به شما بگم:
سایت معتبر ام اس ریسورس سنتر
در بخشی از سایت خودش به معرفی رژیم های غذایی پرداخته که مربوط به این بیماری میشن.
فردی به نام Ashton Embry اومده یه نظریه ای داده (بچه هایی که زبانشون خوبه اصل قضیه رو بخونن بد نیست):

بخاطر مصرف برخی غذا ها (خصوصا پروتئین ها) سواخ هایی در معده ایجاد میشه
و این پروتئین های هضم نشده وارد خون و سپس سلول های اعصاب میشن (سندروم حفره معده)

ایشون در این مقاله معتقد به منع مصرف این موارد هستند:

1) لبنیات - شیر ماست کره و همه مشتقات اون ها
2) گندم و جو - همه ی مواد دارای گلوتن Gluten و بجاش ذرت و برنج مصرف کنید.
3) لوبیا و سویا - همه سبزیجات بجز خانواده لوبیا و سویا می توانید مصرف کنید.
4)شکر تصفیه شده- به جاش عسل بخورید.
5) تخم مرغ و سایر مخمر ها.

و به موارد زیر در بهبود بیماری اشاره میکنند:

Exclamationتاثیرات بیماری های خود ایمن را با مصرف این موارد کاهش دهید: ویتامین d3 ؛ کلسیم منیزیم امگا 3 روغن ماهی و ویتامین E
Exclamation برای ترمیم سوراخ معده روغن هسته ی انگور و روغن ماهی مصرف شود.
Exclamationبرای ترمیم آسیب های ملین و سیستم مرکزی اعصاب از روغن هسته انگور و gingko biloba, grape seed extract, pycnogenol and co-enzyme QIO. استفاده کنید. (خیلی سخته ترجمه اش من بلد نیستم.)
(استفاده از مطالب این پست بدون ذکر نام MScenter.ir و ارائه لینک مجاز نمی باشد.)

حالا هدف من از نوشتن این چیه؟
این یعنی تو دنیا هستند کسانی که مث آقای خدادادی باشند. پس نگید که ایشون دیده نمیشود. نظریه ی ایشون در حد نظر قابل احترامه اما نه بعنوان درمان.

RE: می دونم همتون جمشید خدادادی رو میشناسین - havaars - 2011/05/17

خوب این وسط آنهایی که ابداً ترشی‌جات دوست نداشتند و بیشتر شیرینی و گرمی می‌خوردند ـ مثل خود من ـ چه می‌شوند؟ طبع من سرد بوده؟

در مورد لبنیات، من شیر می‌خورم و مشکلی ابداً باهاش ندارم. ولی ماست و دوغ را مدتی است ترک کردم. علتش هم این بود که چون بعد از مصرف متوتروکسات، تهوع و بی‌اشتهایی شدید داشتم، یک مدتی برای برطرف کردن این حالت، راه‌های مختلفی را تجربه کردم و تا حد امکان سعی کردم قرص نخورم. یک مدتی، یعنی این اواخر، خیلی دوغ می‌خوردم و خیلی خوشم می‌آمد، که البته حاوی عرق نعنا هم بود، ماست را هم همیشه با ادویه‌اش می‌خوردم ولی دو شه هفته‌ای دیدم که تهوع و استفراغ و بی‌اشتهایی من شدیدتر شد. خصوصاً بعد از نوشیدن دوغ، حس می‌کردم معده‌ام دارد می‌جوشد. برای همین ترکشان کردم.
در مورد پنیر و برنج، پنیر را که همیشه همراه گردو می‌خورم. برنج هم خیلی به ندرت و تا حدودی از رژیم غذایی‌مان حذفش کرده‌ایم مگر در مهمانی‌ها.

عقیده من اینه که تمام مواد غذایی برای بدن مفید هستند و نباید کاملاً حذف بشوند. مثلا در روستاها و ایلات که قوت اصلی‌شان ماست و شیر هست آیا ام.اس شایع هست؟! یا در شمال ایران که برنج زیاد می‌خورند ام.اس زیاده؟!

نباید نتایج را تعمیم داد. این یک اصل کلی در تحقیقات است. لطفاً به خاطر داشته باشید که هیچ قطعیتی در هیچ پایه علمی چه کلاسیک و چه سنتی وجود ندارد.