وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج (/Thread-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج - عمومهربان - 2013/02/23

سلام دوستان
درصورت تمایل در مورد نحوه برخورد خانواده همسر با توجه به نوع بیماری پس از ازدواج توضیحات مختصر مفیدی مطرح شود تا از آن تجربه دوستان دیگر استفاده نمایند
البته با فرض اینکه خود همسر آینده از بیماری شما مطلع باشد مثلآ
1: آیا به خانواده همسر موضوع را میگویید ؟
2:البته صداقت حرف اول را میزند آنها که این تجربه را دارند از اینکه به خانواده همسر خود اعلام بیماری را کرده اند آیا پشیمان نیستند ؟
.
.
.
یا هرآنچه مهم است
تشکر icon_questionicon_questionicon_questionicon_question

RE: نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج - yummy - 2013/02/23

من همسرم از بیماری اطلاع داشت ولی به خانواده ش چیزی نگفتیم.
به نظر من ندونن بهتـره. مهم اینه که با اونی که زندگی میکنه صداقت داشته باشه، و اون بدونه.

RE: نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج - ابراهیم - 2013/02/23

بعد ازدواج مبتلا شدم البته بگم مبتلا..... شاید اشتباه باشه
عود کرد و تشخیص دادن....
ولی همسرم خیلی منطقی باهاش کنار اومد
البته مشکلاتی که ام اس برام ایجاد کرد بعد عملهای جراحی مکرر بود و چند تا تصادف
که باز هم همسرم خیلی منطقی باهاش کنار اومد و شکر خدا با هم مشکلی نداریم....

RE: نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج - شیرین - 2013/02/24

اوهوم اوهومicon_question
بنده هم به عنوان تازه عروس سایتمون عرض کنم که:confused
من 1 سال پیش ام اس برام تشخیص داده شد...سال 90
سال 91 با همسرم آشنا شدم...(باید بگم که ما قبلن هیچ آشنایی با هم نداشتیم و ایشون فقط یه خواستگار بودن...این رو گفتم فقط از این بابت که بعضی از بچه ها میگن که باید به دل طرف نشست و یه مدت دوست بود بعد بهش ام اس رو گفت اگه قبله به دل نشستن بگین طرف میپرهangry2)
جلسه ی دوم آشناییمون قبل اینکه پای خونواده ها بیاد وسط و بحث جدی بشه به همسرم(یعنی طرف مقابل) ام اس رو گفتم...
کامل براش توضیح دادم بدون کوچکترین پنهان کاری...ولی طوری نگفتم که فک کنه خبریه و هول بشه...
(اشتباهم فقط این بود که حساس بودنم رو یادم رفت بگمconfused)
بعد همسرم همون جا گفت که مشکلی نیست...ما با کمک هم میتونیم ام اس رو خاموش کنیم...فقط من نمیخوام هیچ کدوم از اعضای خونوادم چیزی از این مسئله بدونن...منم قبول کردم
الان تقریبا 4 ماهه نامزدیم...17 فروردین 92 عروسیمونه به امید خدا...angel
راضیم از همسرم...و خوشحالم از اینکه به خونوادش چیزی نگفتیم
چون به اندازه ی کافی مسئله پیش میاد برا اینکه گیر بدن و ایناconfusedconfusedconfusedدیگه ام اس هم میومد وسط نور علی نور میشد...confused
والسلامicon_question

RE: نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج - عمومهربان - 2013/02/24

تشکر لطفآ نظر بدهید

RE: نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج - baran - 2013/02/24

من به خانواده همسرم نگفتم و نخواهم گفت چون هیچ سودی نداره اگه موضوع رو به همسرک گفتم بخاطر این که بهتر بتونه درکم کنه و مشکلی برامون بوجود نیاد اما هیچ دلیل منطقی برای اینکه به بقیه بگم پیدا نمی کنم
آخه هفته ای یبار همدیگه رو میبینیم نمی خوام نصف وقتمون به این جمله ی "بهتر شدی؟!" بگذره و بقیه وقتمون هم به شک و تردیدای بیخود من که دارن راجع به من چی فکر می کنن و ...
ندونن هم من راحت ترم هم همسرم

RE: نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج - شفا یافته - 2013/02/24

من هنوز ازدواج نکردم اما بهترین پیشنهادها را زمانی داشتم که بیماریم خیلی پیشرفت کرده بود و کامل ناتوان بودم. به تنها چیزی که فکر نمی کردم ازدواج بود.

این پیشنهادها خیلی برام ارزشمند بود. چون متوجه شدم فقط بعد انسانی و شخصیتی مدنظر قرار گرفته..

البته ناگفته نمونه که درکش حتی برای خودم هم خیلی سخته! اگر من بجای اونها بودم شاید طور دیگری فکر می کردم و بیشتر واقع بین بودم.icon_question

به نظر من ام اس باعث میشه خیلی از گزینه ها که مناسب نیستند خودبه خود حذف بشند و انتخابی بین بهترینها انجام می گیره...

باید حقیقت را به طرف مقابل گفت و تصمیم اینکه به خانواده ی اون شخص هم گفته بشه یا نه، بعهده خود طرف باشه. چون هرکس خصوصیات اخلاقی خانواده خودش را بهتر از دیگران میدونه.

RE: نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج - عمومهربان - 2013/02/24

بالا امدن تابپک

RE: نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج - moon light - 2013/02/24

من هم ازدواج نکردم اما به اندازه ی یه زن 60ساله در این مورد تجربه دارم.دوستانی که میگن فقط به همسرشون گفتن ودلیلی نمیبینن که این موضوعو به خانواده همسرشون بگن،شاید شرایط ظاهریشون اونقد خوب وبه راهه که انشااله همیشه همینطور باشه وهیچوقت مشکلی واسشون پیش نیاد،اما اگر شرایط منو داشتن که حتی وقتی روی صندلی هم میشینم همه میفهمن من یه چیزیم هست،اونموقع بطور داوطلبانه مجبور میشدن که همه چیزو از روز اول تا همون لحظه ای که توش قرار داشتنو ازسیر تا پیاز بگن!!!!!ودر نهایت پس از تخلیه ی اطلاعاتی شدن توسط خانواده طرف مقابل،جواب نه رو با تمام وجود بشنون،دیگه نمیگفتن دلیلی واسه گفتن به خانواده طرف نمیبینن!!!!!

RE: نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج - yummy - 2013/02/24

(2013/02/24, 01:19 PM)شفا یافته نوشته است: من هنوز ازدواج نکردم اما بهترین پیشنهادها را زمانی داشتم که بیماریم خیلی پیشرفت کرده بود و کامل ناتوان بودم. به تنها چیزی که فکر نمی کردم ازدواج بود.

این پیشنهادها خیلی برام ارزشمند بود. چون متوجه شدم فقط بعد انسانی و شخصیتی مدنظر قرار گرفته..

البته ناگفته نمونه که درکش حتی برای خودم هم خیلی سخته! اگر من بجای اونها بودم شاید طور دیگری فکر می کردم و بیشتر واقع بین بودم.icon_question

به نظر من ام اس باعث میشه خیلی از گزینه ها که مناسب نیستند خودبه خود حذف بشند و انتخابی بین بهترینها انجام می گیره...

باید حقیقت را به طرف مقابل گفت و تصمیم اینکه به خانواده ی اون شخص هم گفته بشه یا نه، بعهده خود طرف باشه. چون هرکس خصوصیات اخلاقی خانواده خودش را بهتر از دیگران میدونه.

البته که منم گذاشتم به عهده ی خودش، اونم گفت ندونن بهتره. به خاطر همین هیچی نگفتیم. فقط گاهی که حمله ای چیزی داشتم میدیدن ناخوشم (حمله هام چشمی بودن و بیشتر خودم متوجه میشدم) بهشون گفتیم میگرن دارم و سردرد و ... الان با این دید که میگرن دارم و به آفتاب حساسم بهم نگاه میکنن.