وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
شخصیت خاص بیماران ام اسی - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: شخصیت خاص بیماران ام اسی (/Thread-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B5-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

RE: شخصیت خاص بیماران ام اسی - زهرا59 - 2013/01/27

زودرنج و حساسrolleyes
مسئولیت پذیر به معنای واقعیicon_biggrin
استرس خیلی زیاد(البته الان دیگه کنترل شده)confused
شکاک و کمی هم لجباز (الان یه خورده بیخیالم نسبت به محیط اطرافم)confused2
فعال توی کارN_aggressive (35)
یه خورده غرغرو evilgrin0039.gif

RE: شخصیت خاص بیماران ام اسی - arezooo82 - 2013/01/27

(2013/01/22, 01:29 PM)parisa2011 نوشته است: دوستان عزیز میدونین که در اکثر مقالات مربوط به ام اس مینویسن افرادی که شخصیت خاصی دارن مبتلا به ام اس میشن .افراد مسئولیت پذیری که حساسن و در برخورد با نا ملایمات زیاد خودخوری میکنن
حالا من خصوصیات اخلاقی خودمو از بچگی تا الان مینویسم شاید این خصایص باعث خاص شدنم شده
1- پایبندی به قوانین
2-تنفر از دروغ و دروغگو
3-پرهیز از غیبت کردن
4- شکاک بودن به فرضیات علمی
5-حساس بودن و خودخوری
6-داشتن وجدان کاری و مسئولیت پذیر بودن
7-ساده و غیر افاده ای بودن
8-احساساتی بودن و زود گریه کردن
9- مهر و محبت نسبت به همنوعان
10- ایمان و توکل زیاد به خدا
11-نداشتن حسادت
.
.
.
.

شما چطور؟

عالی بود مرسی..شکاک بودن به فرضیات علمی رو خوب اومدی Wink

RE: شخصیت خاص بیماران ام اسی - شفا یافته - 2013/01/30

تمام 11 موردی که پریسا گفته بطور 100% در مورد من هم صدق می کرد. فقط چند مورد اضافه تر اینکه:
.
.
.
12- داشتن افکار فلسفی از کودکی! (آخه بچه رو چه به اینکارا!)
13- ازخودگذشتگی و حتی خودآزاری بخاطر آرامش دیگران
14- دوستدار و غمخوار حقوق حیوانات
15- ایده آلیست گرایی
16- تلاش در دفاع از حقوق دیگران (آخه بگو به تو چه! آدم زنده که وکیل و وصی نمیخواد)

موارد 6 و 13 و15 و 16 را کمی در اثر تجربه و موارد 5 و 8 را بدلیل تغییر رژیم غذایی که روی شخصیتم تاثیر گذاشت، تعدیل کردم. بقیه موارد هم جنبه های مثبت شخصیتی هر انسانی هست که باید در حفظش کوشید.

هرچند که گاهی دلم برای خودم تنگ می شه که چقدر خوب بودم اما بعدش فکر می کنم اینطوری بهتره، چون به این نتیجه رسیدم همین که آزارم به دیگران نرسیده کفایت می کنه. اگر هم کاری برای دیگران انجام میدم نباید به قیمت آسیب دیدن خودم تموم بشه.

RE: شخصیت خاص بیماران ام اسی - soory - 2013/01/30

سلام من همه موارد فوق را به جز مورد 4 دارم +
17- به شدت منظم و مرتبم
18-همیشه توی کیفم همه چی دارم البته الان کمتر شده نخ و سوزن و قیچی حذف شده)
19-در یک چارچوب قانونی و منظم زندگی میکنم
20-از رنگ سیاه متنفرم و اصلا لباس سیاه نمیخرم
21-در مسایل مالی بسیار اقتصادی ام
22-پایبند به اصول اخلاقی و بسیار معتقد
23-خیلی خیلی شاد و بازیگوش و شیطون که همه تعجب میکنند
24-همیشه دنبال آموختنم و از کتاب خوندن لذت بسیار میبرم

از وقتی ام اس گرفتم به نظم و ترتیب حساس تر شده ام اما خانواده ام از نظر انضباط مذهب اخلاق حجاب دقیقا نقطه مقابل من هستند و این خیلی خیلی آزارم میده

RE: شخصیت خاص بیماران ام اسی - parisa_69 - 2013/02/02

ما هر چی می کشیم از همین کمال گرایی بیش از حد مون که تا کنار نگذاریمش خوب نمی شیم!!!!!confusedconfusedconfusedconfused

RE: شخصیت خاص بیماران ام اسی - SSA - 2013/02/03

منم غیر از مورد 20 همه موارد ذکر شده رو دارم!

اما امان از ایده آلیستی! اعصاب نمیذاره برامون!

RE: شخصیت خاص بیماران ام اسی - شفا یافته - 2013/02/03

موردی که ناهید بهش اشاره کرده را الان خوندم.

باید بگم این که این مطالب در مورد ام اسی ها گفته میشه چندان بی ربط نیست. دلیل علمیش از دیدگاه طب سنتی وجود داره. نظر خودم را در چند مورد میگم:

1- زیبارویان: زیبایی یک امر نسبی هست و در هر جامعه ای معیارهای متفاوتی داره. از چاقی و لاغری گرفته تا کک و مک پوستی، رنگ تیره یا روشن پوست و...
در کشور ما یکی از معیارهای عامه پسند رنگ پوست روشن تر هست. کسانی که پوست سفید دارند به طور معمول طبع سرد دارند و یکی از مهمترین دلایل ام اس غلبه بلغم هست که در افراد سردمزاج پیش میاد. بنابراین این فرضیه مطرح شده. در حالی که با پیشرفت علم، کمتر با فردی که زیبا نباشه مواجه میشیم!wink2

2- طبع آدمها و حتی گروه خونی شون یکی از عاملهای مهم شخصیت افراد هست که در زمان حاضر کمتر بهش توجه میشه. سردی خوردن زیاد برای کسی که طبع سرد داره و به زبان علمی پایین بودن پی هاش خون، باعث زودرنج و حساس شدن آدم میشه. این را خودم هم تجربه کردم. از وقتی رژیم غذاییم را تغییر دادم تغییر روحی و رفتاری غیرارادی چشمگیری داشتم.

3- همه این موارد ذکر شده در طب سنتی حتی روی پوست و عضلات هم تاثیرگزار هستند. افرادی که پی هاش خون پایینی دارند (غلبه سردی)، دارای پوستی نرم، خواب آلود، مهربون، خودخور و... هستند. ام اس یکی از بیماریهای بوجود اومده از این مشکل هست که چون بیشتر از سایر بیماریها شایع شده بنابراین بیشتر در موردش صحبت شده.

تنها چیزی را که به ام اس نسبت میدند قبول ندارم، تحصیلات هست. چون بیشتر جامعه جوان ما تحصیل کرده هستند.

RE: شخصیت خاص بیماران ام اسی - parisa2011 - 2013/02/03

مریم جون با تشکر از جوابهای خوبی که دادی .love51love51love51love51love51
قصد توهین به کسی را ندارم ولی واقعیت را باید قبول کرد. در مورد تحصیلات حالا چند سالیه که به یمن وجود انواع و اقسام دانشگاهها در ایران همه جوونها تحصیلکرده شدن (بماند که واقعاً سواد دارن یا صرفاً مدرک را خریده اند)
این مورد که درباره تحصیلات بیماران ام اسی گفته میشه حرف 15-20 سال قبل هست که فقط دانشگاه سراسری وجود داشت.

RE: شخصیت خاص بیماران ام اسی - g.someira - 2013/02/03

1.راستگویم
2.احساساتی
3.با وجدان
4.قدرت تصمیم گیری بسیار بالا
5.خوش قول
6.............
به نظر منم ام اس ایها ادمای خاص اند..........

RE: شخصیت خاص بیماران ام اسی - parisa2011 - 2013/02/04

(2013/01/23, 02:25 PM)nahid نوشته است: با خاص کردن خودمون موافق نیستم . سارا راست میگه که درباره ما میگن که من من میکنیم . منظورشون اینه که از خود متشکریم نه اینکه کلمه من رو زیاد به کار میبریم.
چندین ماه پیش یه سایت دیدم که مال یکی از بیسوادهای مدعی طب سنتی بود که این صفات بد رو (که پاییزه هم به یکیش اشاره کرد )، به ام اسی ها نسبت داده بود و عنوان صفحه ویژه ام اسش این بود : مرنج و مرنجان !angry2angry2
من تا این رو دیدم و نظرش رو خوندم آتیش گرفتم که آخه نامرد : تو که مرهم نِئی زخم دلم را ، نمک پاش دل ریشم چرایی ؟؟!!
خلاصه تز یارو که ام اسی ها حرف ،حرف خودشونه ، پیله میکنن و دیگران رو آزار میدن رو قبول نداشتم . الانم ندارم ، شاید درستش اینه که ام اسی ها (و شاید مبتلایان بیماریهای مربوط به اعصاب مرکزی) زیاد فکری و حساس هستن و بی خیال نیستن همین !
حالا هم ممکنه خرفهای دوستان در این تاپیکهای مشابه رو به عنوان سند ادعای مزخرف خودش ضمیمه حرفهای صد تا یه غازش کنه، واقعا هم توی اون سایت یا مشابهش دیدم نوشته های این سایت رو سندِ ادعاشون کردن، برای همین نگرانم. اینقدر از خودتون تعریف نکنین. این خصوصیاتی که نوشتین خصوصیات بیشتر جوانان ایرانیه. شما خاص نیستین . محققان دارن ثابت میکنن چندین ژن توی این بیماری دخالت دارن و روی جهش ژنتیکی و... کار میکنن ، حالا ما بیایم ویژگیهای اخلاقیمون رو بگیم ؟!سن ام اس به کودکی رسیده ، درنظر داشته باشید.
ام اسی ها از بین زیبایان ،باهوشان ،منفی بافان ،خودخوران و مغروران و... گزینش نشده اند ، ام اسی های ایران نماینده ای از همه ویژگی های مردم ایرانند.
این نظر من بود .پوزش میخوام از همتون.

ناهید جون نظر هر کسی برای خودش قابل احترامه smiling
عزیزم من فکر می کنم این خصوصیات اکثر جوانان ایرانی نیست . confused2confused2
شما مثالی بزن از کسی که دروغگو و بد خواه و ذاتاً بد طینت باشه و هم به ام اس مبتلا باشه. من که طی این سالها موردی این چنینی ندیدم .شاید شما دیده باشین .icon_cry
اصلاً اگه کسی بتونه یه همچین موردی را پیدا و معرفی کنه ، جایزه داره happy0065.gif