وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
آسنترا ( سرترالین ) - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: معرفي داروهاي مورد استفاده (https://mscenter.ir/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%8A-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87)
+--- موضوع: آسنترا ( سرترالین ) (/Thread-%D8%A2%D8%B3%D9%86%D8%AA%D8%B1%D8%A7-%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%86)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

RE: آسنترا ( سرترالین ) - nahid - 2018/07/06

من الان کلی ترسیدم !
من چند ساله دارم سرترالین میخورم. چون بعد از مدتی بدن عادت میکنه و دیگه اثری نداره ، دکتر دارو رو عوض نکرد و به جای 50 دوز 100 رو نوشت !
من با وجود این بازم اثر زیادی رو ازش نمیبینم ! نکنه عوارضش زیاد باشه ؟sad2

RE: آسنترا ( سرترالین ) - siamak.m.h - 2018/07/06

من ۲ساله دارم آسنترا مصرف میکنم، از ۵۰ شروع شد تا ۱۰۰ و ۱۵۰، تا اینکه چند وقت پیش به روانپزشکم گفتم خواب خوبی ندارم دوباره دز دارو رو کم کرد به ۱۰۰ و گفت بجای این که بعد از ناهار بخورم، صبح بخورم.
فعلا ک آنچنان تاثیر مثبتی رو خوابم نداشته confused2
البته برام سرترالین نوشت ولی من چون آسنترا داشتم دارم همونو مصرف میکنم تا تموم بشهsmiling

RE: آسنترا ( سرترالین ) - glassheart - 2018/07/10

(2018/07/06, 07:31 PM)siamak.m.h نوشته است: من ۲ساله دارم آسنترا مصرف میکنم، از ۵۰ شروع شد تا ۱۰۰ و ۱۵۰، تا اینکه چند وقت پیش به روانپزشکم گفتم خواب خوبی ندارم دوباره دز دارو رو کم کرد به ۱۰۰ و گفت بجای این که بعد از ناهار بخورم، صبح بخورم.
البته برام سرترالین نوشت ولی من چون آسنترا داشتم دارم همونو مصرف میکنم تا تموم بشهsmiling
مگه آسنترا و سرترالین یکی نیستن و یکی اسم تجاری و دیگری اسم علمی؟

RE: آسنترا ( سرترالین ) - silent - 2018/07/10

چرا مریم یکی هستند
من میگرفتم یه مدتی میدیدم خارجیش آسنترا نوشته روی جعبه ایرانیش سرترالین

RE: آسنترا ( سرترالین ) - siamak.m.h - 2018/07/10

(2018/07/10, 09:02 AM)glassheart نوشته است:
(2018/07/06, 07:31 PM)siamak.m.h نوشته است: من ۲ساله دارم آسنترا مصرف میکنم، از ۵۰ شروع شد تا ۱۰۰ و ۱۵۰، تا اینکه چند وقت پیش به روانپزشکم گفتم خواب خوبی ندارم دوباره دز دارو رو کم کرد به ۱۰۰ و گفت بجای این که بعد از ناهار بخورم، صبح بخورم.
مگه آسنترا و سرترالین یکی نیستن و یکی اسم تجاری و دیگری اسم علمی؟
درسته مریم، فقط نمیدونم چرا آسنترا خیلی گرونتر از سرترالینهconfused2

آسنترا خارجیه داداچ Dodgy

RE: آسنترا ( سرترالین ) - siamak.m.h - 2018/07/10

(2018/07/10, 09:29 AM)silent نوشته است: چرا مریم یکی هستند
من میگرفتم یه مدتی میدیدم خارجیش آسنترا نوشته روی جعبه ایرانیش سرترالین
عاهااان، پس آسنترا خارجکیه سرترالین وطنیه icon_biggrin

اتفاقا فکر میکنم سرترالین لازم شدم!! همش افکار پلیدی میزنه به سرم...آسیب زدن و ...گاهی وقتا ازخودم میترسم...ولی خب عوارضش خیلی واسم بده

RE: آسنترا ( سرترالین ) - glassheart - 2018/07/10

نقل قول: Sertraline is reported as an ingredient of Asentra
از اونجایی که دست به سرچم خوبه فهمیدم تفاوتشون توی نام تجاری و نام علمیشونه
یعنی خارج از ایران هم آسنترا و سرترالین جفتش هست

RE: آسنترا ( سرترالین ) - nahid - 2018/10/14

من به این فکر افتادم که سرترالین رو قطع کنم . 
البته اون دوزی که دکتر نوشته رو مرتب نمیخورم و کم کم میخوام قطع بشه تا عوارضی که دارم بفهمم مال اینه یا داروی اصلیم !
تازه داروهای اعصاب بعد از مدتی دیگه اثر لازم رو ندارن و بدن عادت میکنه و دکترها هی دوزش رو زیاد میکنن . الان حساسیت به نور ، سوزش و درد معده ، کاهش وزن ، تپش قلب ، سردرد زیاد و ... که من دارم احتمالا از این قرصه که   کمتر از عوارض خود ام اس نیست ! 

من از وقتی ام اس دار شدم آسنترا ، سیتالوپرام و سرترالین خوردم که هر سه تاشونم مشابه هستن .البته نمیدونم آسنترا جطور ساخته شده که با ایرانیش میگن فرق داره.