وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: دانستنی های ام‌اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3)
+---- انجمن: درمان های علائم و عوارض MS (https://mscenter.ir/Forum-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D9%88-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-MS)
+---- موضوع: هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری (/Thread-%D9%87%D8%B1%DA%AF%D8%B2-%D9%85%D8%B5%D8%B1%D9%81-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88-%D8%B1%D8%A7-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%86%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B4-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری - sooorooosh - 2012/08/27

صرف نظرازاین که برای یک بیمارمبتلابه ام اس ازچه داروی کندکننده روندبیماری استفاده میشود،انجمن ام اس ایالات متحده امریکاتوصیه میکندکه این درمان بایدهرچه سریع ترانجام شودونبایدبه شدت یامیزان عودبیماری توجهی نمود.این انجمن درمورداین توصیه به تمام پزشکان آموزشهایی راارائه داده است زیرابسیاری ازپزشکانی که درموردبیماری ام اس تخصص وآگاهی کافی ندارندازنیازاین بیماران به شروع درمان سریع خبرنداشته ودر نتیجه منتظرمیمانندتاعلایم بیماری بدتر شده وسپس درمان راآغازمیکنند.

به غیرازسریع ترآغازنمودن درمان برای کندکردن روندپیشرفت بیماری ام اس،متخصصین توصیه میکنندکه این درمان بایدبه طورنامحدودی ادامه یابدتااین که به روشنی مشخص گردد که بیمارازاین درمان بهره ای نمیبردویااین که عوارض جانبی غیرقابل تحمل آنها ظاهرشود.انجمن ملی ام اس امریکاچنین اظهارمیداردکه قطع کردن درمان ممکن است باعث سرگیری دوباره فعالیت بیماری شودکه درطولانی مدت میتواندبسیاروخیم باشد. بااین حال حتی بااین توصیه هم،بسیاری ازبیماران بخاطرپیداشدن اثرات نامطلوب ،ازمصرف این داروهاخودداری میکنند.

درتحقیقاتی که بااستفاده ازعکسبرداری ام آرآی انجام شده،نشان داده شده است که حتی دربیمارانی که به نظرمیرسد که درمرحله فروکش کردن بیماری هستند وهیچ مشکلی ندارند،ازبین رفتن میلین اعصاب همچنان ادامه دارد.به همین دلیل متخصصان درتلاش هستندکه به بیماران وسایرپزشکانی که اطلاع چندانی ازاین بیماری ندارنداهمیت ادامه استفاده ازداروهاراحتی درهنگام فروکش کردن بیماری،گوشزدنمایند.

RE: هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری - paeeze - 2012/08/27

جالبه! ولی باید تاثیرش با دارونما در دراز مدت هم بررسی بشه.ممکنه واسه جیب خودشون بگن باید الی الابد دارو مصرف کنی!!!شاید با مصرف دارو و حس تلقینشه که فکر میکنن دارن بهتر میشن!
همه ی کشور ها که نفت ندارن, عوضش راه های زیادی برای پول در آوردن دارن!

به هر حال فعلا مسیرمون از دارو میگذره...

RE: هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری - shadi.green86 - 2012/08/27

خود من تاثیر کم توجهی به تزریق دارو رو در یک سال و نیم اخیر دیدم و به تمام دوستانم پیشنهاد میکنم هرگز به داروهاتون کم توجهی نکنین. این جمله مگه این داروها چکار میکنن رو بریزین دور.

RE: هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری - sooorooosh - 2012/08/27

من این مطلب رو روی وبسایت msworhd.comاز طرف انجمن ام اس امریکا دیدم...خودشون تاکید بر مصرف متوالی دارو داشتن وقطع خود سرانشو کار بسیار خطرناکی میدونستن...از طرف دیگه همون جا مطلبی رو دیدم که بیان کننده این بود که مصرف دارو بعد از یه مدت بدلیل این که بدن بر ضد دارو انتی بادی میسازه بی اثر میشه...و دارو اثر خودشو از دست میده...مثلا میگن مصرف آونکس تو انگلستان 1/20 ایرانه چون آزمایشی دارن که در اون متوجه میشن که بدن انتی بادی میسازه یا نه...و آیا دارو اثر بخشی داره یا نه و دارو رو به کسی تزریق میکنن که جواب گو باشه...این کاملا تناقض داره با خبر اصلی که گزاشتم...آدم نمیدونه کدوم رو باور کنه

RE: هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری - paeeze - 2012/08/27

(2012/08/27, 10:42 PM)sooorooosh نوشته است: ..از طرف دیگه همون جا مطلبی رو دیدم که بیان کننده این بود که مصرف دارو بعد از یه مدت بدلیل این که بدن بر ضد دارو انتی بادی میسازه بی اثر میشه...و دارو اثر خودشو از دست میده...مثلا میگن مصرف آونکس تو انگلستان 1/20 ایرانه چون آزمایشی دارن که در اون متوجه میشن که بدن انتی بادی میسازه یا نه...و آیا دارو اثر بخشی داره یا نه و دارو رو به کسی تزریق میکنن که جواب گو باشه...این کاملا تناقض داره با خبر اصلی که گزاشتم...آدم نمیدونه کدوم رو باور کنه

نمیدونم چرا ولی یه حسی میگه این دارو ها باعث میشه چند سال دیگه مجبور بشی دوز قوی تری بزنی یا اصلا یه چیزی غیر اینترفرون....
من چیکار کنم با این آنتی بادی ها که غیر ام اس باید مواظب اون یکی بچم هم باشم
ام اس ریسکه!
ریسک

RE: هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری - sooorooosh - 2012/08/27

دقیقا خانم مهندس...یه حالتیه که هیچی ازش نمیدونن و خودشون به در چه کنم خوردنوووهر چی هم میزنن کسی باز نمی کنهconfused
الان تو غرب اگر بخوان از داروهای قوی مثل تای سبری یا فنگولیمد استفاده کنن بعد از یه مدت مصرف این داروها بخاطر جلوگیری از عارضهاشون مجبور میشن دارو رو یه مدت قطع کنن تو این موقع قطع از اینتر فرون ها به عنوان یه واسط استفاده میشه ...که یه چیزی باشه که سیستم ایمنی رو وقتی داروی اصلی نمیرسه تعدیل کنه....
خیلی پیچیدست کلاااااااااااا

RE: هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری - زهرا59 - 2012/08/29

دیشب که رفته بودم برای ویزیت مطب دکترم ،یه زن و شوهر جوون اومده بودن که خانم جوان تو را رفتنش مشکل داشت بعدش نوبت من بود دکترم گفت این خانم میخواست باردار بشه داروهاشو قطع کرده بود ونزدیک به یکسال از هیچ دارویی استفاده نکرده بود که یه حمله داشت ،حتی حرف زدنشم دچار مشکل شده بود که دکتر براش پالس تراپی نوشت
بنظرم مادر شدن حق طبیعیه همه ماست ولی نمیدونم به چه قیمت ؟ به قیمت از دست دادن سلامتی confusedconfused2

RE: هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری - برگ 7 - 2012/08/29

(2012/08/27, 10:51 PM)paeeze نوشته است: نمیدونم چرا ولی یه حسی میگه این دارو ها باعث میشه چند سال دیگه مجبور بشی دوز قوی تری بزنی یا اصلا یه چیزی غیر اینترفرون....
من چیکار کنم با این آنتی بادی ها که غیر ام اس باید مواظب اون یکی بچم هم باشم
ام اس ریسکه!
ریسک
دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدی ؟ آنتی بادیها منظورت چیه ؟Sad

RE: هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری - ehsan 10054 - 2012/08/29

فقط تجربم را ميگم
آوونگس را قطع كردم عذيتم ميكرد
ولي كوه ميرفتم ميتونسم راه برم
حالا چيشده بايد دوباره منطزر خوب شدن باشم
آره اشتباه كردم الان يه واكري هستم sad

RE: هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری - yas - 2012/08/29

احسانننننننننننننننننننننننننننننن یعنی تو خودت سرخود داروت رو قطع کردی بعد اینطوری شدی واقعا که خب نمیشد از دکتر بخوای و بپرسی بعدشم مگه امپول چه اشکالی داره که شماها ازش خسته میشید بخدا بهتر از اینکه بعدا مشکلی راتون پیش بیاد
من الان دارم 5 سال داروهای مختلف استفادهمیکنم ولی هیچوقت قطعشون نکردم خیلی هم خوبم مثل یه فرد عادی و طبیعی تا خودمم نگم ام اس دارم کسی نمیفهمه ولی عمرا هم بگم بذار بقیه روی من حساب همیشگی رو بکنن بیخیالشون بیخیال ام اس بیخیال دارو بیخیال اوونکس سینووکس و بتافرونیکه استفاده کردم و بیخیال کلا داروها