وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
پيشنهاد - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: انتقادات و پیشنهادات (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA)
+--- انجمن: انتقادات و پيشنهادات (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%D9%8A%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA)
+--- موضوع: پيشنهاد (/Thread-%D9%BE%D9%8A%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64

RE: پيشنهاد - Prime - 2011/03/26

واقعا دارم دیونه میشم.
سایت بی نهایت مطلب خوب و عالی داره
اما متاسفانه منظم نیست. (یا با نظام ذهنی من جور نیست)
دسته بندی ها خیلی کلی هستند.
اول یکی بیاد برادریش رو ثابت کنه بعد من بیام یه کوه پیشنهاد بدم.
همین و بگم که من بعنوان یک آرشیو گر آماتور واقعا عذاب می کشم.

بگذارید یه سوال بپرسم آیا کس دیگری هم با این قضیه مشکل داره؟

RE: پيشنهاد - hamid - 2011/03/26

علیرضا جون کدوم قسمت و کدوم دسته بندی ها مشکل داره ؟
من با شما موافقم که دسته بندی ها خیلی کلی هست ولی یکی از کسانی که شدیدا تاکید داره دسته بندی ها کلی باشه خود من هستم .
نظر من اینه که دسته بندی جزیی یعنی فاصله گرفتن با موضوع و هدف سایت .

اگه پیشنهادی داری بهم بگو که یا شما رو قانع کنم یا خودم قانع شم و اون کارو انجام بدم

اوووه بادی!!!!
من هیچ وقت قانع نشدم.
بگذریم!

شما همین بحث های تخصصی اعضا رو نگاه بیکن؟ biakon

با 2711 عنوان مطلب از دیدگاه من همچون گونی می مونه که الماس و سیب زمینی داخلش ریختی!
و جالبه توی این تاپیک هم موضوعات دسته بندی نیست!
حتی تاپیک ازدواج با 19900 بازدید جزو موضوعات مهم در نیومده!

البته که تاپیک ازدواج بینهایت موضوع داره که باید دسته بندی بشه!
شاید کسی یه حرفی بزنه که مفید باشه و در صفحه ی 23 به زباله دان تاریخ بره!

اینجا رو جواب بده تا منم برم و با دست پر بیام

RE: پيشنهاد - MAHDI - 2011/03/26

علیرضا راهکارش چیه به نظرت؟؟؟
مثلا چطوری میشه پست های تاپیک رو دسته بندی کرد؟؟؟
اصلا شدنیه؟

صبر داش مهدی صورت مسئله رو روشن کنیم !
هدف بگذاریم سلیقه های مدیراتون یکی بشه بعد اونوقت راه حل در میاد. (من رو حساب اندک تجربه ای که دارم میگم)
علیرضای پیر و دانا!smiling

انجمن گفتگو اعضا واقعا باید بزرگتر از این حرفا باشه
که حداقل 5 پست در هر لحظه تو هد بار باشه
یعنی نشه که یکی حرف زد بره پایین گفتگو اعضا و دیده نشه
این باعث میشه تاپیکی تحت عنوان درد دل در انجمن بحث های تخصصی اعضا باز بشه
که واقعا بی ربطه!

درست توضیح میدم؟

--------------------
یا مثلا شما انجمن ام اس درمانی رو نگاه کن!
یه یوگا داره
باز توش ریخته شده پر مطلب های عالیه ولی استفاده نمی شه کرد.
بری توش میبینی یه موضوع مهم داره.
اما واقعا یه موضوع مهم داره؟

رک و پوس کنده بگم! من جای داداش کوچیکه شما هم شاید نباشم.
و شما در دل بگید که برو بابا دو روزه اومدی!
ولی من زمان نوجوونی در سایتی بودم که مدیرایی مث شما داشت
که همه آدم حسابی بودن و با بازدید های وحشتناک بالاشون و اعضای
بیشماری که داشتن بصورت پویا سایت رو مدیریت می کردن.

شما به نظر من دارید از جون مایه میذارید اما مث رستم می مونید که
دست نداره اینقدر که زحمت می کشید آدم می ترسه ول کنین یهویی:

بهترین راه حل زیاد کردن ناظر انجمنه
در حقیقت من شوکه شدم وقتی دیدم انجمن های کت و کلفتی هستند
که یا ناظر (ناظر یا مدیر انجمن یا هرچی) ندارن و یا کم اند.

می دونم نگرانی شما از در هم ریختگی سایت و عدم کنترل ناظران و
دسترسی شون و ایناست. اما در همون سایتی که اشاره کردم به بچه
های 13- 14 ساله این مسئولیت ها واگذار شد و چقدر قشنگ از پسش
بر اومدن جسارت داشته باشید.

جمع بندی کنم:
1) نیاز به ناظر احساس میشه که با سلیقه (حتی شخصی)
محیط های کوچیک رو مدیریت کنه
2) نیاز به باز تعریف دسترسی ها احساس میشه
که هر انجمن قوانین خودش رو داشته باشه با دسترسی محدود
مثلا هر کس با هر سابقه نتونه در مهم ترین تاپیک ها مطلب بزنه -- (حداقل با واسطه بزنه)

3) دیگر:
البته کار های دیگه هم به نظرم می رسه که باید انجام داد مث:
تبدیل بعضی موضوعات به مقاله (بگونه ای که یه مطلب باشه که ملت زیرش کامنت بذارن نه مدام پست بزن پشت هم)
قفل کردن تاپیک ها یی که نیاز به شرکت اعضا نباشه
دسته بندی و گروه بندی اعضا ( که با عضویت اعضا در گروه خاص Rss خاص اون گروه رو داشته باشن مثلا من عضو گروه یوگا میشم و تازه های یوگا برام میاد)
ایجاد مسئول رسیدگی به تازه واردین (یوزری که توسط همه مدیران به صورت پاسخگو همیشه آن باشه)
و خیلی چیزای دیگه که باید مسائل فنی رو هم در نظر گرفت.

من یه ساعت حرف دارم بزنم و مطمئنا شما هم جواب های دندان شکنی
دارید که رو در رو می تونیم بزنیم . امیدوارم از حرف من ناراحت نشید
که فقط از سر دلسوزی می زنم. البته که موقعی هم هست که شما با نظر
من موافق نباشید و این میشه که من تحمل میکنم و کنار شما خواهم ماند!

RE: پيشنهاد - darya2 - 2011/03/26

بنظر من پیشنهادهای بالا همگی خیلی خوبن بجز شماره 2 در جمع بندی....چون بزرگترین مزیت این انجمن احساس صمیمتیه که بچه های اینجا نسبت به فضا و یکدیگر دارند....اینجا مثل اون انجمن های عریض و طویلی که گفتین نیست که نیاز باشه همه تو رو بشناسن تا تحویلت بگیرند...نیاز به این نیست که کاربران رو برای دسترسی بیشتر مجبور کنید....اینجا همه یجور نگاه خیلی دوستانه به هم دارند و ظاهرا سابقه هر کس به تعداد پست هایی نیست که در انجمن زده بلکه به میزان اطلاعاتیه که در مورد نقطه اشتراک اکثریت اعضای این انجمن داره بنابراین بعنوان یه تازه وارد بنظر من محدود کردن دسترسی ها همه این چیزهای خوب رو از بین میبره....

علیرضا اول بزار یه موضوع رو مشخص کنم .
من بارها گفتم که این سایت واسه تک تک اعضا هست پس نظر شما به عنوان صاحب سایت قابل محترم هست و حتما در صورت امکان انجام خواهد شد .

پیشنهادات چند وقت اخیر رو بگم که دو نمونش مثلا پیشنهاد فربد و ناهید بود .
پیشنهاد ناهید رو فربد داره پشت پرده انجام میده و به محض تکمیل شدنش وارد سایت میشه . و پیشنهاد فربد هم که گفته بود بخش فیزیوتراپی داشته باشیم فعلا به حالت تعلیق در اومد چون بخش مهمی میتونه باشه و حتما به یه فرد با تخصص فییزیوتراپی احتیاج هست .
اگه پیشنهادی انجام نمیشه یا خیلی دیر انجام میشه باور کنید به خاطر مشغله مدیرها هست .که البته دلیل قانع کننده ای واسه خود منم نیست ولی مطمئنم به مرور زمان درست میشه .

راجع به مهم شدن تاپیک ها راستش ما تا حالا به این موضوع فکر نکرده بودیم که این اولین کاریه که خودم به هیئت مدیره انتقال میدم و مطمئنا تایید میشه . وقتی تاپیکی دارای بازدید بالا بود باید مهم بشه .

راجع به تاپیک گفت و گو اعضا متوجه منظورت نشدم ! چه دسته بندی میتونیم انجام بدیم ؟
با توجه به حرفم که گفتم نمیخوام خیلی جزیی دسته بندی بشه صلاحه انجام این کار ؟

اون قسمت که گفتی درست توضیح میدم رو هم نفهمیدم !!

ما خیلی وقت روی ناظر انجمن میزاریم ولی راستش رو بخوای شاید حدود 70% یا کمتر موفق بودیم . ما یه بخش داریم توی تاپیک اطلاعیه که کسی که بخواد ناظر بشه میاد پیشنهاد میده ولی خیلی وقته کسی پیشنهاد ناظر بودن نداده . ولی ما هر چند وقت یکبار با توجه به سابقه کاربرا چند نفر رو مد نظر میگیریم و درخواست میدیم .
اگه اشتباه نکنم تو 5 ماه اخیر به نزدیک 10-15 نفر پیشنهاد ناظر بودن دادیم .

راجع به سطح دسترسی تاپیک هم متاسفانه همچین دسترسی تو ما بی بی تعریف نشده . اگه بخوایم سطح دسترسی تعریف کنیم باید در یک انجمن تعریف کنیم که یه خورده کار سخت میشه . اگه هم بخوایم کلا سیستم رو عوض کنیم که تقریبا میتونم بگم در بعضی موارد غیر ممکن هست و خیلی از اطلاعاتمون از دست میره .

تبدیل تاپیک ها به مقاله هم خیلی عالیه ولی باور کن نه من فرصتش رو دارم نه بقیه . اگه کسی این کارو انجام بده مثلا بیاد بگه فلانی من فکر میکنم این تاپیک مطلبش خیلی خوبه ولی خیلی درهم صحبت شده . من مطالبش رو جمع بندی میکنم و به صورت یه مقاله در میارم . خوب اصولا ما باید قبول کنیم چنین پیشنهاد عالی رو .

راجع به rss هم خود مای بی بی سیستمی همانند rss داره . فعلا به دلایلی ارسال به ایمیل بسته شده ولی فکر کنم مجید میخواست رو rss کار کنه و امادش کنه .

نقل قول: راجع به تاپیک گفت و گو اعضا متوجه منظورت نشدم ! چه دسته بندی میتونیم انجام بدیم ؟
با توجه به حرفم که گفتم نمیخوام خیلی جزیی دسته بندی بشه صلاحه انجام این کار ؟

اون قسمت که گفتی درست توضیح میدم رو هم نفهمیدم !!

ببین مثال میزنم الان ما تو انجمن " بحث تخصصی" یه تاپیک داریم به نام " درد دل" که هیچ فرقی با "هرچه میخواد دل تنگت بگو" نداره! (فلسفی بحث نمیکنم)

دلیل این مشکل اینه که تعداد پست هایی که به روز میشن و میان تو صفحه اصلی انجمن کمه! (2 تاس ----> بحث های دوستان - مراسم ها و ملاقات)
این یعنی هر چیزی بزنی میره زیر اون یکی !

اما اگه تو همین انجمن "گفت و گو اعضا" به جای دو تا زیر انجمن
چندین زیر انجمن داشته باشیم مث:
1) گفتگو
2) ملاقات ها
3) مناسبت ها
4) مطالب جالب
5) صندلی داغ
6) کابران جدید ( که خودش می تونه چند زیر مجموعه داشته باشه)
-) متفرقه ( که این خودش زیر مجموعه موسیقی فیلم عکاسی و... باید داشته باشه)

سر اسم ها دعوا نداریم ها به کاربری توجه کنید.

اینطوری 20% پست ها که مناسبتی اند مث:
روز زن -روز مهندس- دیدار 1390 - تولد ها - و... میرن تو یه بخش

30% مطالب جالب اند
دیگه هارپ نمیاد جای گفتگو اعضا رو بگیره هم هارپ خونده میشه
هم گفتگو دیده میشه.

با این سیستم مرتب می شه!

این یه مثال بود. که میشه کاربردی کرد یه انجمن رو من زیاد وقت نذاشتم صد درصد شما بهتر انجام میدید.
من نمی فهمم مشکل شما با زیر انجمن زیاد چیه؟ بهتر از این نیست که 12 صفحه فقط نام تاپیک داریم که معلوم نیست ته اش چیه؟

نقل قول: ما خیلی وقت روی ناظر انجمن میزاریم ولی راستش رو بخوای شاید حدود 70% یا کمتر موفق بودیم . ما یه بخش داریم توی تاپیک اطلاعیه که کسی که بخواد ناظر بشه میاد پیشنهاد میده ولی خیلی وقته کسی پیشنهاد ناظر بودن نداده . ولی ما هر چند وقت یکبار با توجه به سابقه کاربرا چند نفر رو مد نظر میگیریم و درخواست میدیم .
اگه اشتباه نکنم تو 5 ماه اخیر به نزدیک 10-15 نفر پیشنهاد ناظر بودن دادیم .

خوب اینکه نمیان بچه ها یه بحثه (که راه حل داره)

اولا برای یه انجمنی مث گفتگو باید 3 تا ناظر گذاشت نه یکی!
خوب معلومه اون یکی بخواد هم نمی رسه و به هر کس بگی در میره از زیرش!
بعد هم باید با مشوق هایی مث "ناظر ماه" و بهترین کاربر ماه و اینا کمک کنی سیستم رو!
باید گشت کسی رو که در یه تاپیک فعالیت میکنه پیدا کرد. بعضی ها زاده شدن برای ناظر بودن!

مطلب دیگه هم اینکه تا یه ساز و کار نتراشید ادم های جدید نمی تونن فکر ما رو بخونن و مدام باید تاپیک ها رو جابجا یا ری نیم کرد.

با قسمتی از حرفات موافقم با قسمتی هم به شدت مخالفم

تاپیک درد و دل رو درست میگی . ولی من الان سرعتم خیلی افتضاحه هر کاری میکنم نمیتونم تاپیکش رو باز کنم .
اگه درد و دل فقط مربوط به ام اس باشه فکر نکنم چندان بیراه باشه . ولی اگه به ام اس ربط نداشته باشه حتما با هر چه میخواهد دل تنگت بگو ادغام میشه

راجع به تقسیم بندی که برای انجمن بحث های عمومی هم عنوان کردی من مخالفم . چون نمیشه انقدر ریز مطالب رو باز کرد . باز کردن مطالب مساویه با ایجاد شدن چندین تاپیک جدید . باز شدن تاپیک جدید درسته که عنوان بندیش به ظاهر منظم تره ولی باعث شلوغیه بیش از حد میشه .
چون فکر کن الان یه تاپیک مناسبت ها داریم که این تاپیک شامل مثلا 30 تا پست هست .
اگه بیایم مناسبت ها رو زیر انجمن کنیم اون موقع یه زیر انجمن داریم با فرضا 20 تاپیک که هر تاپیک حداقل شامل 5 پست هست .
من فکر میکنم این خودش باعت بی نظمی میشه .

الان اگه تاپیک روز زن و روز مهندس و ... داریم به خاطر اینه که اشتباه تو انجمن بحث های عمومی تاپیک باز شده در حالی که میبایست در تاپیک مناسبت ها ، پست ایجاد میشد .

مشکلم با زیر انجمن و باز کردن مباحث اینه که با موضوع سایت فاصله میگیریم .
به قول شما میتونیم زیر انجمن های : موسیقی . فیلم . عکس . ورزش و و و ایجاد کنیم ولی بعدش ...
با موضوع سایت فاصله داریم . احتمالا چندین و چند کاربر وارد سایت میشن که اصلا نمیدونن ام اس چی هست و با سرچ کردن مثلا فلان فیلم وارد سایت شدن .
من از اول با این موضوع مخالف بودم چون گفتم هدفمون یه چیز هست و اینکه به سرگرمی احتیاج داریم شکی نیست ولی سرگرمی باید کنترل شده و محدود باشه .
به عنوان مثال بگم یکی از دلایل فیلتر (ف ..ر ) شدن سایت که چند وقت پیش رخ داد این بود که ما تاپیکی با عنوان موزیک داشتیم و بعضی از اهنگ هایی که کاربرا دوست داشتن رو میزاشتن . شاید کلا 10 تا اهنگ هم نمیشد . مورد دومی هم که اعلام کردن تاپیک عکس های جالبمون بود که الان هیچ کدوم از اون 2 تاپیک رو نداریم . البته تاپیک عکس مجدد توسط کاربرا ایجاد شد ولی به شدت داره کنترل میشه.

پیشنهادات راجع به ناظر ها خوب بود ولی تا الان هیچ کدوم از ناظرهامون ( البته به غیر از این 1 ماه اخیر که ناظر هامون تقریبا فعال بودن مخصوصا تو انجمن پزشکی ) فعالیتشون دائمی نبوده که بیایم بهترین ناظر رو مشخص کنیم .

RE: پيشنهاد - nahid - 2011/03/27

خدایا شکرت. ممنون علیرضا .بالاخره پیدا شدن کسانی که انتقاد و پیشنهاد داشته باشن و دلسوزانه بگن و بی خیال نباشن ، امید رسیدگی هم بیشتر شده .

اگه کسانی که به برنامه نویسی و این فوت و فنا واردن ،کمک کنن به مدیرا ، درست میشه.
منم قبلا گفتم چند تاپیک با محتواهای مشابه هست که یا باید ادغام بشن یا جاش عوض شه و...
تو همین بحث های تخصصی ما تاپیکهای : خاطرات من و ام اس و من و دکترم با ام اس رو داریم که ، اونا باید یکی شن ، بعد درددل اگه ام اسیه بهش اضافه بشه و غیر ام اسیاش بمونه و منتقل بشه به بحثهای عمومی.
(میشه یه عنوان تجربیات مفید مبتلایان هم داشته باشیم .)
تا روشن نشدن چارچوبها ( که چندین بار قبلا گفته بودم ) این بی نظمی گریبانگیر سایت خواهد بود.
یه نگاه به بحثهای تخصصی بندازین ... از کجا معلوم که این موضوعها باید اونجا باشه یا توی دانستنیهای Multiple Sclerosis ؟ مرزها مشخص نیست چون بعضی عنوانها دقیق ، روشن و گویا نیست.
متلا تاپیک هرچه میخواهد.... رو ( که خودم اشتباه کردم گذاشتم !) عنوانش به همه اجازه میده که همه چیز رو توش بنویسن. تقصیر هیچکس هم نیست ، اون موقع سایت خلوت بود ،هرکی چند روز نمیومد جریمش تعریف 5 تا لطیفه بود! smiling تو این شرایط بعضی تاپیکا درست شد ، ولی حالا دیگه ...، هرچه زودتر اصلاح بشه بهتره.