وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
دویک و ورزش - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: شبه ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B4%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بیماری دویک (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D9%88%DB%8C%DA%A9)
+--- موضوع: دویک و ورزش (/Thread-%D8%AF%D9%88%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4)

دویک و ورزش - shima2 - 2012/07/18

بچه ها یه سوال
من چن ماه پیش به خاطر پالس حسابی چاق شدم و الان با وجود بی حسی در پایین تنه یه ماهی هست که دارم می رم باشگاه.آیا رژیم گرفتن و زیاد عرق کردن و تحرک زیاد باعث بدتر شدن بیماری میشه؟(کاش مث سابق می تونستم ایروبیک انجام بدم دیگه کند شدمangry3)
راستش ایموران هم می خوردم که دیگه گذاشتمش کنار و دکترهم نمی خوام دیگه برم
ولی تا حالا که احساس بدتر شدن نداشتم
انگار بی خیالی بهترین درمانه...
الان همین جور ادامه بدم خوبه؟ می ترسم همه چیز خوب باشه ولی یهو یه بلای بزرگی سرم بیاد

RE: دویک و ورزش - sara-m - 2012/07/20

(2012/07/18, 09:31 AM)shima2 نوشته است: بچه ها یه سوال
من چن ماه پیش به خاطر پالس حسابی چاق شدم و الان با وجود بی حسی در پایین تنه یه ماهی هست که دارم می رم باشگاه.آیا رژیم گرفتن و زیاد عرق کردن و تحرک زیاد باعث بدتر شدن بیماری میشه؟(کاش مث سابق می تونستم ایروبیک انجام بدم دیگه کند شدمangry3)
الان همین جور ادامه بدم خوبه؟ می ترسم همه چیز خوب باشه ولی یهو یه بلای بزرگی سرم بیاد
سلام دوست عزیز!والا چاقی بعد از پالس موقتیه و با کمی رعایت غذایی دوباره میشی مثه روز اول! برای ورزش هم همیشه بهمون گفتن که ورزش سبک و مداوم داشته باشیم که دمای بدنمون زیاد بالا نره و خیلی خسته نشیم اما از اون طرف هم کلی میگن بی تحرکی باعث سفتیه عضلاتمون میشه، یوگا و شنا رو خیلی توصیه میکنن برای ایروبیک هم سعی کن آروم آروم مقدار فعالیتت رو زیاد کنی تا کمتر بهت فشار بیاد!
والا برای درمان هم بی خیالی+دارو+تحت نظر بودن توسط پزشک+تغذیه+ورزش بهترین درمانه!! این قضیه ی دارو کنار گذاشتن خیلی تو قسمتای مختلف بحث شده اگه نگاه کنی خیلی بهت کمک میکنه؛ اما بیماری ما ممکنه یه مدتی خاموش باشه و هیچ کاری هم بهت نداشته باشه اما کنار گذاشتن دارو در بلند مدت اثرش رو نشون میده خدایی نکرده!

RE: دویک و ورزش - maryamgoli - 2013/04/06

(2012/07/18, 09:31 AM)shima2 نوشته است: بچه ها یه سوال

یوگا بهترین درمان برای افرادی مثل من که با کورتون اضافه وزن پیدا کرده بودم. است اما به نظر من قطع دارو نتایج خوبی به همراه نداره

RE: دویک و ورزش - hilda - 2013/04/06

دوست عزیزم بدون مشورت با پزشک قطع کردن دارو کار درستی نیست حتماً به پزشکت مراجعه کن مشورت کن و بعد اقدام کن و حتماً با پزشکت در ارتباط باش
در مورد ورزش هم همون طور که دوستام گفتن ورزش های سبک خیلی میتونه کمک کنه مخصوصاً یوگا fighting0030.gif

RE: دویک و ورزش - maryamgoli - 2013/04/21

راست میگن دویک از ام اس بدتره؟ کسی چیزی میدونه؟

RE: دویک و ورزش - shima2 - 2013/09/02

به نظر شما اگه کسی که دویکداره واسه لاغری از دستگاه cavitation و rf استفاده کنه مشکلی پیش میاد؟

RE: دویک و ورزش - ایمان خسروی - 2016/11/28

(2013/04/21, 02:13 PM)maryamgoli نوشته است: راست میگن دویک از ام اس بدتره؟ کسی چیزی میدونه؟
...
ایمان
...سلام دوستان..مدتیه که نبودم..ینی حس اومدن به سایت رو نداشتم..آخه بعضی‌ها خیلی نامهربونن، دویک بیشتر از ام اس،..متاثر از استرس میشه،واسه همین کمتر نیومدن بهتر بودش،..بگذریم...ورزش دویک رو تشدید میکنه...یک تجربه....اما پیاده روی ،فوق العاده هستش..فوق العاده زیاد..
فدای همتون...سعی کنید دشمن شاد دور و وریاتون .،نکنید..سر زنده و سر حال نشون بدید،همیشه.....
...بای....