وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
اثربخشی وعوارض کوپامر - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: گلاتیرامر استات (https://mscenter.ir/Forum-%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AA)
+---- موضوع: اثربخشی وعوارض کوپامر (/Thread-%D8%A7%D8%AB%D8%B1%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C-%D9%88%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%DA%A9%D9%88%D9%BE%D8%A7%D9%85%D8%B1)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

اثربخشی وعوارض کوپامر - sanaz-sss - 2013/07/07

سلام دوستان
من الان 8 ماه هست که کوپامر استفاده میکنم agreement2 , خوشبختانه تأثیرش روی من خیلی خوب بود , البته اوایل یه کمی از تنگی نفس بعد تزریق اذیت میشدم ولی تقریبا همون یکی دو ماه اول بود حتی مصرف مسکن هم برای همون یکی دو ماه بود و بعدش دیگه احتیاچی نداشتم , درسته که تزریق هر روز انجام میشه ولی بازم می ارزه به عوارض بعد از تزریق ربیف چون قبلا ربیف میزدم confused و حتی با خوردن مسکن بازم خیلی اذبت میشدم sad

خلاصه که هر دم از این باغ گلی میرسد , باید بسازیم دیگه Tongue woman

RE: کوپامر® (®Copamer ) گلاتیرامراستات - naazli - 2013/07/08

منم 2روزه دارم استفاده می کنم سینووکس استفاده می کردم که خیلیییییییییییییی اذیت میشدم یه روز راحت نداشتم ولی این 2روز خوبم تقریبا فقط یکم میترسیدم از تزریق به خودم ولی خوب می ارزه به اون همه بدن درد بعد از سینووکس

RE: کوپامر® (®Copamer ) گلاتیرامراستات - ghaside - 2013/07/09

من مشکلی تو تزریق سینو برام پیش نمیاد ولی جالب اینجاست که به دکترم میگم خیلی با تعجب میگه اون بیشتر برای خانومای باردار تجویز میشه یعنی واسه آقایون با احتیاط تجویز میشه یاچرت میگه چرا دارومو عوض نمیکنهconfused2 راستی کسی میدونه که اثر بخشی اون بیشتر از سینووکس هست یا نه ؟

RE: کوپامر® (®Copamer ) گلاتیرامراستات - shokolat - 2013/07/10

منم دوبار توی داروخانه دیدم که اقایونی کوپامر رو گرفتن که خانوم هاشون تازه زایمان کردن!!!!!
تاحالا ندیدم کسی بگیره حتی از داروخانه29فروردین یه بار پرسیدم گفت خیلی کم میاریم چون به اندازه بتا و سینووکس نسخه نداریمicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry

RE: کوپامر® (®Copamer ) گلاتیرامراستات - naazli - 2013/07/12

کوپامر از سینووکس خیلی بهتره چون کاری که میکنه اینه که یه پروتئینه که میاد خودشو یه سد قرار میده در واقع بجای میلین وقتی حمله اتفاق بیوفته در واقع به این حمله میشه و اینو خراب میکنه و باعث میشه پلاک جدید ایجاد نشه.کلا خیلی دارویه خوبیه از همه نظر

RE: کوپامر® (®Copamer ) گلاتیرامراستات - yummy - 2013/07/12

میشه شما که الان کوپامر استفاده میکنی یه کم از عوارض بعد تزریقش بگی؟
سخت نیست هر روزه؟ درد داره تزریقش؟ چون هر روزه ، جاش کبود نمیشه؟
من دنبال یکی بودم که کوپامر استفاده کنه و سوالامو ازش بپرسمUndecided

RE: کوپامر® (®Copamer ) گلاتیرامراستات - paeazan - 2013/07/12

مرضیه میتونم بگم تقریبا هیچ عارضه ای نداره
درسته هر روزه اما چون بدون عوارضه برای آدم به راحتی آب خوردنه
برو شروع کن خیالت راحتlove51

RE: کوپامر® (®Copamer ) گلاتیرامراستات - sargol - 2013/07/12

(2013/07/12, 01:46 PM)yummy نوشته است: میشه شما که الان کوپامر استفاده میکنی یه کم از عوارض بعد تزریقش بگی؟
سخت نیست هر روزه؟ درد داره تزریقش؟ چون هر روزه ، جاش کبود نمیشه؟
من دنبال یکی بودم که کوپامر استفاده کنه و سوالامو ازش بپرسمUndecided
مرضیه جوون دوست من قبل از حاملگیش سینوکس تزریق میکرده یعنی تایکماه متوجه حاملگیش نشده بود وقتی دکتر زنان مراجعه میکنه دکتربهش میگه تویکماه که حامله هستی اون طفلک ازترس سنکُپ کرد وبه دکتر زنان گفت من مبتلا به ام اس هستم ودارم سینوکس تزریق میکنم اونم بهش گفت اون بهش گفت تاحالا جنیت سالم هست به دکتر مغزواعصابت مراجعه کن اون پیش دکتر اومد دکتر همه ی داروهاشو قطع کرد ولی چون حالش موقع بارداری بدترشده بود براش کوپامر تجویز کرد وگفت که این دارو روی جنین تو تاثیری نمیگذاره یعنی وقتی روی جنین تاثیر نمیگذاره پس قاعدتا عوارض خاصی نداره

RE: کوپامر® (®Copamer ) گلاتیرامراستات - yummy - 2013/07/12

منظورم از عوارض درد و تب و ... اینا بود سارگل جون.
میگم ینی دقیقا برا کیا مینویسن؟ جز خانومای باردار. ینی باید پلاکشون خاص باشه تا بنویسن براشون؟ منظورمو فهمیدی زهرا جون؟

RE: کوپامر® (®Copamer ) گلاتیرامراستات - paeazan - 2013/07/12

خب اگ پزشک شخص تشخیص بده این براش لازمه براش مینویسه دیگه
نه صرفا برای خانم های باردار . در بارداری میشه اینو استفاده کرد
شاید برای کسی که به اینترفرون ها جواب نداده اینو بنویسن مثل خود من

من دیدم کسی رو که سینوکس میزده دکترش براش اینو نوشته و همینطور کسی رو که دکترش گفته تایسبری بزن که اگ پول نداشتی اینو بزن
نمیخام از جلوگیری از عود بیماری با اون بنویسم چون دوباره بحث های قبلی پیش میاد. بعضی تحقیقات میگن از بتافرون بیشتر بعضی هاشون میگن برابر با بتافرونه یکی دیگه میگه در فلان کتاب معتبر خونده از بتافرون کمتره