وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
آثار دویک - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: شبه ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B4%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بیماری دویک (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D9%88%DB%8C%DA%A9)
+--- موضوع: آثار دویک (/Thread-%D8%A2%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%88%DB%8C%DA%A9)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: آثار دویک - شایسته - 2012/05/10

سلام دوستان عزیزم کاربر جدید هستم اول از هرچیز از خدا میخوام همه مریضها هرچه زودتر شفا پیداکنند راستش 12 اسفند 90 با از دست دادن دید چشم راستم دکترای محترم گفتن ام اس دارم یک هفته بیمارستان بودم الان دیدم برگشته و مشکلی ندارم دکترم معتقد بود بیماری من دویکه ولی آزمایشم منفی اومد با اینحال بازم معتقده که دویکه و هنوز درمان رو شروع نکردم توی ام ارای مغز نخاع و گردنم چند تا پلاک غیر فعاله حلا پزشکم گفته که با چند تا دکتر دیگه مشورت کنم بعد اگه تصمیم به شروع دارو و درمان کردم برم پیشش حالا موندم چکار کنم درمان رو شروع کنم یا نه خواهش میکنم راهنماییم کنید چکار کنم!!!!!! همتون رو دوست دارم

RE: آثار دویک - sama - 2012/05/10

والا من همه علائمم دويكه مخصوصا حالته برق گرفتگي .......... ولي دكترم ميگه دويك نيست

نميدونم اگر دويك باشم روشه درمانم تغيير ميكنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام سما جون آزمایش nmo دادی ؟Huh

RE: آثار دویک - کتی - 2012/05/10

شایسته جون به نظرم با یک دکتر دیگه هم مشورت کنی بهتره . چون مشکوک به دویک هستی از پزشکان صاحب نام در زمینه ام اس استفاده کن که تجربه بیشتری دارنندlove51

سلام کتی جون از راهنماییت ممنون همینکار رو میکنم . ؟ میگفت صبر کن تا حمله دوم دست بده بعد شروع به مصرف دارو کن چونکه مصرف داروها عوارض بدی داره . میگفت ممکنه حمله دوم چند سال دیگه اتفاق بیافته به نظر شما اگه درمان رو شروع نکنم ممکنه پلاکها بیشتر بشه یا بیماری وخیم تر بشه ؟ !!! Huh

RE: آثار دویک - روژینا - 2012/05/10

شایسته جون من هم پیشنهاد می کنم با یکی دیگه از دکترهای متخصص خوب مثل صحرائیان یا عظیمی یا سلطان زاده هم مشورت کنی wink2

RE: آثار دویک - havaars - 2012/05/14

(2012/05/10, 09:48 AM)شایسته نوشته است: سلام دوستان عزیزم کاربر جدید هستم اول از هرچیز از خدا میخوام همه مریضها هرچه زودتر شفا پیداکنند راستش 12 اسفند 90 با از دست دادن دید چشم راستم دکترای محترم گفتن ام اس دارم یک هفته بیمارستان بودم الان دیدم برگشته و مشکلی ندارم دکترم معتقد بود بیماری من دویکه ولی آزمایشم منفی اومد با اینحال بازم معتقده که دویکه و هنوز درمان رو شروع نکردم توی ام ارای مغز نخاع و گردنم چند تا پلاک غیر فعاله حلا پزشکم گفته که با چند تا دکتر دیگه مشورت کنم بعد اگه تصمیم به شروع دارو و درمان کردم برم پیشش حالا موندم چکار کنم درمان رو شروع کنم یا نه خواهش میکنم راهنماییم کنید چکار کنم!!!!!! همتون رو دوست دارم

جواب nmo من هم منفی بود ولی علامت تاری دید چشمی و پلاک در نخاع علایم بیماری دویک هستند.

RE: آثار دویک - yummy - 2012/05/14

سوسن جون ینی شما دویک داری؟ولی جواب آزمایشت منفی بوده؟
خوب ینی چی ؟
منم همینطورم علایمم به دویک شبیه ولی جواب آزمایشم منفیه
یکی از دکترای اصفهان بهم میگفت اگه دویک باشه سینووکس خیلی رات مضره راهشون کلا جداس این دوتاSad

RE: آثار دویک - warrior - 2012/05/17

(2012/05/14, 02:37 PM)yummy نوشته است: سوسن جون ینی شما دویک داری؟ولی جواب آزمایشت منفی بوده؟
خوب ینی چی ؟
منم همینطورم علایمم به دویک شبیه ولی جواب آزمایشم منفیه
یکی از دکترای اصفهان بهم میگفت اگه دویک باشه سینووکس خیلی رات مضره راهشون کلا جداس این دوتاSad

براي تشخيص هر بيماري چند معيار وجود دارد كه هر چقدر تعداد
معيارهاي مثبت مربوطه بيشتر باشن احتمال وجود بيماري بيشتره.
در مورد دويك هم همينطوره و يكي از اون معيارها ازمايش NMO هست
كه در بيشتر مواقع با اينكه جوابش منفي ولي تشخيص پزشك دويكه.

RE: آثار دویک - somaye_602000 - 2012/05/17

بیشتر بیماران ام اس علایم چشمی را داشتن منم همینطور بیماران دویک در مغزشون پلاک ندارن یا دارن؟