وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
بيان تجربه ها در مورد نظريه دكتر زامبوني - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: بيان تجربه ها در مورد نظريه دكتر زامبوني (/Thread-%D8%A8%D9%8A%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%8A%D9%87-%D8%AF%D9%83%D8%AA%D8%B1-%D8%B2%D8%A7%D9%85%D8%A8%D9%88%D9%86%D9%8A)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

RE: بيان تجربه ها در مورد نظريه دكتر زامبوني - goli61 - 2011/01/16

(2011/01/10, 03:34 PM)aztab نوشته است: سلام و مرسی از گلی عزیز
راستشو بخوای آقای دکتر محمدیان مشتاق است که عمل کند ولی میگه باید mrv نشان دهد ولی mrv من چیزی نشان نداد دکتر محمدیان گفت که عروقت کاملا سالم هستن نمی دونم خودم هم تعجب میکنم یعنی چه تو tcdوmriاین اختلال دیده بشه ولی mrvنه و در مورد درصد تنگی که پرسیده بودی باید بگویم که دقیق نمیدونم ولی این دفعه که میرم پیش دکترم حتما تکلیف همه چیز را روشن میکنم ولی بازم برنامه های دارم این دفعه یه کسی دیگر را میبرم تا این آزمایشات را انجام دهد آخه من به دستگاه mriشک دارم کهmrvازم گرفت خلاصه گلی عزیز من هم مثل جناب عالی دلم روشنه وواقعا هم خدا بزرگهicon_question

سلام
میشه از دکتر محمدیان اطلاعات بیشتری به من بدی؟آیا ایشون بیماران شهرای دیگه رو هم جراحی میکنه؟چقدر هزینه میخواد؟آیا ایشون دقیقا روش دکترر زامبونی رو دنبال میکنه؟
برات یه PM میذارم.برام ایمیل بزن.مرسی

نظریه پرفسور زامبونی - آذرستون - 2012/07/20

در سال2009 اولین بار در ایتالیا پرفسور زامبونی مطرح شد. علت بیماری ام اس را نارسایی مزمن وریدهای (سیاهرگهای) مغز و نخاع دانسته است.این فرضیه باعث ایجاد تحول گسترده ای در زمینه علت یابی بیماری ام اس گریده است.
براساس این فرضیه علت بیماری التهاب مغزو ظهور پلاکهای التهابی در سیستم عصبی مرکزی (حداقل در درصدی از بیماران)اختلال در تخلیه خون از مغز و نخاع ودر نتیجه پس زدگی خون و رسوب آن در اطراف وریدهای کوچک مغزی است.
در این بررسی با روش های پیشرفته اولتراسوند(سونوگرافی)در اکثر بیماران ام اس تحت مطالعه(40تا 60درصد)اختلالاتی در تخلیه وریدی سیستم عصبی مرکزی نسبت به افراد طبیعی جامعه یافت شده است این درصد در بیماران ام اس بالاتر بوده است.

دستیابی به نتایج نسبتا خوب درمان برای مبتلایان به MS با جراحی - simin_juju - 2012/07/25

[تصویر:  fig03.jpg]

اخیرا (CCSVI) Chronic cerebro-spinal venous insufficiency به عنوان یک بیماری شناخته شده که در آن رگهای thorac و cervical قادر به جمع آوری موثر خون از دستگاه عصبی مرکزی centeral nervous system نیست. این فرضیه پیشنهاد شده است که این امر مربوط به رگهای jugular و azygos است.

چنین تصویر عروقی به وسیله Paolo Zamboni در سال 2008 تشریح شد، او در واقع کسی است که برای اولین بار گزارشی در موردارتباط بین CCSVI و MS ارائه داد. در یک آزمایش محدود نشان داده شد که تمامی افراد مبتلا به MS دارای مشکلات وریدی هستند در صورتی که در گروه شاهد چنین چیزی دیده نشد.

دکتر جراح عروق ایتالیایی Paolo Zamboni معتقد است 90 درصد از بیماران مبتلا به MS یک بیماری مزمن به نام مغزی نخاعی نارسایی سیاهرگیChronic Cerebrospinal Venous Insufficiency (CCSVI) مبتلا هستند که می تواند با جراحی درمان شود. Zamboni، که همسر او هم MS دارد، متوجه شد که رگ ها و مسیر های که حامل خون از مغز به قلب هستند در بیماران مبتلا به MS مسدود یا تنگ هستند مشابه آنچه در بیماران CCSVI دیده میشود.

در تحقیقات بالینی Zamboni، در 65 عمل جراحی که بر روی افراد مبتلا به MSانجام داده، در 73 درصد از بیماران پس از دو سال بدون علائم به زندگی خود ادامه داده اند.

با توجه به اینکه مشخصا CCSVI و MS یکسان نیست، اما تحقیقات Zamboni عقلانی به نظر میرسد زیرا بسیاری از علائم MS به طور گردشی و شامل درد و سوزن سوزن شدن و سرد شدن دستها و پاها است که می تواند با گردش خون در ارتباط باشد.

در مورد این درمان خاص اعتقادات مخالفی هم وجود دارد اما در حال حاضر مبلغ هنگفتی برای دارو های این بیماران هر ساله هزینه میشود که در بیشتر مواقع بی تاثیر هستند.
[

RE: بيان تجربه ها در مورد نظريه دكتر زامبوني - گل ياس - 2012/07/31

منم چون كارم با كامپيوتره گردن درد گرفتم واحساس برق گرفتگي شديد در گردنم و ام ار اي دادم و ام اس گفتن داري

RE: بيان تجربه ها در مورد نظريه دكتر زامبوني - nanaz - 2012/08/02

مبتلا شدن من به ام اس فقط و فقط به خاطر استرس واصطراب شدید بودهangry2 و مشکلی با گردنم نداشتمconfused2

RE: بيان تجربه ها در مورد نظريه دكتر زامبوني - sooorooosh - 2012/08/02

من دو سال پیش که مشکوک به ام اس بودن بهم .رفتم پیش دکتر مهر پور ...اون موقع بهم میگفت شما cis هستین منم اصلا نمیدونستم چی هست...حوصله هم نداشتم دنبال این چیزا باشم...بعدش یکبار دکتر بهم گفت میای بیمارستان فیروز گر ...منم قبول کردم اصلا نمیدونستم چکارم داشت....ما رو بردن اونجا بعدش یه سرم بهم زدن و یه امپول رو با فشار خیلی زیاد وارو انژیو تو دستم کردن....در تمامی این لحظات دستیار دکتر و خود دکتر رگای گردنم رو سونو گرافی میکردن....اخرشم که تموم شد بر گشت به پسر عموم که خودش نورولوژ هست گفت ایشون تنگی رگ گردن ندارن....مثل اینکه از همون موقع میدونستن من ام اس دارم و روش این یارو زامبونی هم دیدن که رو من اشتباه هست و حرف دکتر ایتالیائیمون دو زرده از اب در اومده بود...حداقل در مورد منconfused
بعد ها تو اینتذنت خوندم که فلانی تو فلان جا این عمل رو کرده خوب شده پا شده میدوه...دیگه حمله نداره...کلی چیز نوشته بودن....رفتم گیر دادم به دکترام که اقا من میخوام برم لهستان این عمل رو بکنم...دکتر نیکسرشت هم شاکی شد گفت کلی ها زیر این عمل مردن و از این حرفا.و اصلا هم جواب گو نیست.می گفتن ثابت نشده هست...موقتا جلوم گرفته شد و از خر شیطون پیاده شدم. تا اینکه دوباره تو خبر ها زدن که نتایج این عمل تقریبا ثابت شده هست و کشور کویت در عملیاتی انتحاری میخواد کل مریض های ام اسش رو مورد این عمل قرار بده...دوباره از اول وسایلمون رو جمع کردیم رفتیم پیش دکتر صحرائیان این بار ایشونم گفتن...چیز ثابت نشدهای هست خود دکتر زامبونی گفتن باید روش کار بشه...
به این نتیجه رسیدم که این برادر های کویتیمون جو گرفتتشون خفن..خود دکتره میگه بابا هنوز روشم صد در صد نیست اینا تائیدش کردن و شدن کاسه از آش داغتر....
در کل نشد که ما بتوانیم این را انجام بدهیم...ولی بدم نمیاد این عمل روم انجام بشه ...چرا که نهconfused2

RE: بيان تجربه ها در مورد نظريه دكتر زامبوني - nanaz - 2012/08/13

بچه ها1سوال؟این عروق گردن همونطور که تو اون عکس نشون داده،سمت راست گردنه؟

یک میل مهم برای بیماران ام اس - mzjoon - 2012/09/08

این ایمیل را برای مبتلایان بیماری ام اس بفرستید:

سلام امروز اتفاقی یه نفرو دیدم عجله داره رو سوار ماشینم کردم گفت ببخشید من 25 ساله اینجا نبودم و نمیدونم کجا تاکسی هست گفتم کجا بودی گفت هلند سر صحبت باز شود گفت من چند سال قبل بیماری ام اس گرفتم و به صورت کاملا فلج تو رختخواب افتادم و دارو بهم میدادن که زنده بمونم و قطع امید کرده بودم چون دکترها گفتن این بیماری علاجی ندارد
تا اینکه شنیدم یه دکتر ایتالیای تونسته یه بهبودهای رو برای این بیماران به وجود آورده و من زیر نظر اون دکتر ایتالیای درمان رو انجام دادم و الان یک سال ونیم است که هیچ مشکلی ندارم و امدم که این خبرو به همشهریام بدم
چون کارخانه های که به وسیله تولید دارو ام اس سودهای میلیاردی دارن نمی ذارن این خبر به جایی برسه خواهش می کنم این خبرو منتشر کنید شاید جان هزاران نفرو نجات دادید با این پیام این دکتر برای بیماریهای عروقی مثل ام اس، پارکینسون و... درمانهای جدیدی داره خواهش می کنم انتشار دهید
این فرد تا یک ماه دیگه ایران هست و شماره شو به من داد و خانه شو اینجا بهم یاد داد اگر عزیزی دارید با من تماس بگیرید تا شماره اون فردو بهتون بدم:
Ghandil1987@gmail.com

ممنون.

این هم وب سایت Dr. Zamboni:
http://www.ccsvi.nl/

زبان سایت رو می تونید به انگلیسی تغییر دهید و بعد به فارسی تغییر دهید. می تونید دکتر زامبونی رو هم تو گوگل سرچ کنید اگر انسانها رو دوست دارید این خبر حیاتی رو انتشار دهید.

سلا م من خودم این میل و از یک دوست دریافت کردم اگه میشه سایت رو ترجمه کنید و اینجا بگذارید ممنون میشم

سلام به همگی درمان جدید msاز طریق آنژیو پلاستی عروق وریدی ژگولار - فرحناز(همسر بیمار) - 2012/12/31

همسر من از سال 82 به این بیماری دچار شد .و تحت درمان پالس تراپی در 1 هفته قرارگرفت .و بهد هم تزریق داروی ربیف تا 3 سال بعدش . بهد از مدتی با فرد ی آشنا شدم و او همسرم را تحت درمان خاص گیاهان دارویی قرارداد که برنامه مفصلی داشت .و ما همه را انجام دادیم و نتیجه خوبی داشت ولی حدود دو سال این نوع درمان رو هم قطع کردیم .و فکر میکردیم که کاملا برطرف شده . ولی امسال بعد از حدود 9 سال دوباره چشمهای همسرم دچار اختلال شد. و دوباره پالس تراپی در 3 روز ولی هر کاری میکنم دوباره برای تزریق نمی یاد و دوباره درمان سنتی و پیش گرفت . ابتدا به ساکن از هر دو طرف گیجگاه براش حجامت کردند و بعد از حجامت بلافاصله تاری و مه آلودی چشماش از بین رفت .و دوباره خوردن گیاهان دارویی و مغزیات مقوی همراه با عسل طبیعی رو طبق دستور شروع کرده .دو هفته بعد از حجامت از زالو برای خونگیری از گیجگاه هایش استفاده کردند و ده عدد زالو استفاده شد . و هفته اینده قراره دوباره برای حجامت بره .قبل از شروع شدن دوباره بیماریش خیلی لاغر شده بود .ولی از بعد از درمان حدود 4 کیلو وزن اضافه کرده .
این روزها توی سایت های داخلی و خارجی خیلی میگردم متوجه شدم دکتری ایتالیایی به نام دکتر zamboni که پرو فسور جراح عروق دانشگاه فررا ست و همسرش به این بیماری دچار شره بوده طی بررسی های آنژیو پلاستی از عروق ژگولار وریدی متوجه شده گرفته گی عروق در ورید هایی که خون رو به مغز میرسونند در شمار بسیار زیادی ازمبتلایان به این بیماری از عوامل اصلی اند و نارسایی خون از این ورد ها به هر دلیلی حتی پیچش های مادر زادی در عروق یا رسوب آهن سمی مانع رسیدن خون به مویرگهایی از مغز میشه و در قابلیت ها و کارای های مغز اشکال ایجاد میکنه مخصوصا همسر خودش و دوست پزشکش که هردو بعد از آنژیو پلاستی و بالون در این وریدها بهد از 5 ساعت از عمل تونستند از روی ویلچیر بلند شوند و راه برند این نوع درمان که از سال 2009 خیلی از کشورها مثل انگلیس کانادا انجامش میدن ccsvi نام داره و تمام مصاحبه های دکترprof. paolo zamboni در سایت ******هست و تمام مقالات و دستاوردها و پژوهش هاش موجوده که امیدوارم همه ببینید و پیگیری کنید
ولی نکته مهم اینه که من هر چی تو ایران میگردم کمتر خبری از این ماجرا میبینم و خیلیها اطلاع ندارن
دنبال اینم که ببینم کدوم دکتر مغز و اعصاب یا کدوم دکتر متخصص عروق این پزوهش و تو ایران دنبال کرده یا ازش اطلاعی داره و میتونه ترتیب یه آنژیو پلاستی و زیر نظر هم دکتر عروق و هم مغز و اعصاب از ورید های ژگولار بده شاید خیلیها از این بیماری خلاص بشن
اگه کسی چیزی میدونه من و مطلع کنه . ممنون میشم wink2

RE: یه نفر ام اسش خوب شد!!! - فرحناز(همسر بیمار) - 2012/12/31

(2010/02/24, 11:18 PM)anaram نوشته است: من فقط و فقط دراثر استرس زياد دچار ام اس شدم و اصلن بياد ندارم كه به گردنم فشاري وارد شده باشه

دوست خوبم اصلا ارتباطی به فشار در ناحیه گردن نداره حتما به سایتی که معرفی کردم سر بزنید و کل مطالب سایت رو به فارسی برگردونید حداقل 50 درصد موضوع دستتون میاد امکان داره این یه نقص مادر زادی باشه در عروق