وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
بهبود ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: بهبود ام اس (/Thread-%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

RE: بهبود ام اس - رزمینا - 2012/05/15

hich vaghtam dar toole darman parhize ghazaee nakardam omidvaram hameye shoma behboodi dashte bashin be omide un rooz
هیلدا جان شما که تو پست "با درمانت بیا تو"نوشته بودی عسل خیلی خوبه و سعی میکنی زیاد گرمی بخوری. پس رزیم غذایی رو رعایت میکردی دیگه خانم؟evilgrin0039.gif

RE: بهبود ام اس - hilda - 2012/05/15

bale doroste say mikardam asal bokhoram vali intori nabood ke sardi nakhoram harchi delam mikhast mikhordam man be doctoram goftam rezhime ghazaee ina goft na hamash cherto perte hala nemidoonam har doctori ye chiz mige shayad vagheanam taasir dashte bashe

RE: بهبود ام اس - raha_shayan63 - 2012/05/15

بچه ها به نطر من هیچ ایرادی نداره رژیم غدایی رو تا اونجایی که می تونیم انجام بدیم اخه اگه نگاه کنیم می بینیم ممنوعیات واقعا" خوب نیستند حالا میشه درکنارش درمان دارویی کرد

RE: بهبود ام اس - فاطمه_2 - 2012/05/15

(2012/05/14, 03:43 PM)nahid نوشته است: هیچ کدام از کسانی که روش های طب سنتی رو دنبال کردن ، در مورد ام آر آی صحبتی نکردن. پزشکان میگن که پلاک از بین نمی ره بلکه کوچک میشه و این که گفته بشه درمان ام اس و بهبودی کامل و... با داروهای گیاهی اصلا صحت نداره.
اختلالاتی که در بیماران ام اس دیده میشه به خاطر اینه که پوشش یا عایق رشته های عصبی مغز و نخاع آسیب دیده و زخم شده ، اگه کاملا ترمیم شدنی بود ،می گفتن درمانش کشف شده ، ولی فعلا نشده .
اما امیدی هست با خبرایی که می شنویم.
به نظر من دارویی که پزشکان تجویز میکنن + داروهای گیاهی مفید با هم خوبه.

شما مرتب ميگيد كه ام اس درمان نداره، پلاك هرگز از بين نميره و از اين حرفها.
ولي ديدي كه hilda گفت: pelake nokhae man kamelan az bein rafte bood
خوب پس يا شما اطلاع كافي از درمان ام اس نداري يا دكتر پاكدامن و هيلدا دروغ دارن ميگن. بالاخره كدوم رو بايد باور كنيم؟؟؟

RE: بهبود ام اس - هانیه - 2012/05/15

من فکر می کنم هر کس به هر چیزی که ایمان داشته باشه براش درمانه .میخواد داروی گیاهی باشه یا شیمیایی .

RE: بهبود ام اس - hilda - 2012/05/15

man ba hanie movafegham harkas be harchizi ke behesh imane vaghei dashte bashe mirese va agar kasi mige ms darman nadare in be nazare man kamelan eshtebahe bastegi dare ma be chi begim darman be nazare man age adam pelak dashte bashe vali halesh khoob bashe in yani darman shode chon mohem ineke halesh khoob bashe na inke pelak dare ya nadare

RE: بهبود ام اس - nahid - 2012/05/15

نقل قول: فاطمه_2
شما مرتب ميگيد كه ام اس درمان نداره، پلاك هرگز از بين نميره و از اين حرفها. ولي ديدي كه hilda گفت: pelake nokhae man kamelan az bein rafte bood خوب پس يا شما اطلاع كافي از درمان ام اس نداري يا دكتر پاكدامن و هيلدا دروغ دارن ميگن. بالاخره كدوم رو بايد باور كنيم؟؟؟

فاطمه_2 جان شما که روی نوشته من حساسی پس با دقت بخون:
من گفتم پزشکان میگن نه خودم ، که مرتب بگم یا نا مرتب !
گفتم پزشکان میگن پلاک کوچیک میشه ( یکیشون دکتر صحراییان بود )
کی مرتب گفتم ام اس درمان نداره عزیز من ؟ تازه هر موقع پیش میاد میگم یقین دارم که درمانش بزودی پیدا میشه ... شاید منظورت نظرم در مورد ادعای بعضی از طب سنتی هاست ؟ درسته ؟
خوب معلومه با اون به اصطلاح حکیمانی که به عمد یا غیر عمد میگن درمان قطعی ام اس دست ماست و بیماران رو وسوسه میکنن و فریب میدن که داروهاتون رو بندازین دور و راه علاجش پیش ماست شدیدا مخالفم چون یه عده رو با این وعده های دروغ و یا از سر نا آگاهی به وضع بدی کشوندن !
ما که آمپول میزنیم مگه همش حمله داریم ؟ خیلی هامون چند سال یه بار هم هیچ علامتی نداریم.
بعدشم سؤال شما گزینه بعدی هم داره : .... یا دکتر صحراییان دروغ گفته !
یا دکتر های دیگه دروغ میگن ؟ یا سواد ندارن ؟ چطوره ؟ !
شما دنبال حرف من و اون و ... نباش ، حرف چند تا دکتر که یکی بود رو باور کن.

RE: بهبود ام اس - somaye_602000 - 2012/05/16

من موقع ضعف پا از انجير و مويز و خرما استفاده ميكنم كه خيلي زود ضعف پام رفع ميشه و موقع خستگي از يك قاشق غذاخوري عسل و يك قاشق مربا خوري زعفران آب زده و نصف قاشق چايخوري هل استفاده ميكنم كه اونم علامت منو درمان مي كنه انفيه مرزنجوش هم خيلي عاليه و چشم دردم را خوب كرد براي من همين كافيه كه اين طب علايم ام اس را از بين ميبره و دكترم هميشه مي گه علائم باليني از ام آر آي مهمتره Smile

RE: بهبود ام اس - najva - 2012/05/16

(دكترم هميشه مي گه علائم باليني از ام آر آي مهمتره) این صحبت واقعا درسته سمیه جون ، من در ام ار ای زیاد پلاک ندارم تا حدی که متخصص ام ار ای به دکترم نوشته بود که ام اس منتفیه در صورتی که من بیش از 20 ساله که ام اس دارم و علائم بالینی ام کاملا مشخصه ولی در ام ار ای تقریبا پلاکی دیده نمیشه !!!!!!

RE: بهبود ام اس - ostad2000 - 2012/05/16

(2012/05/16, 10:02 AM)najva نوشته است: (دكترم هميشه مي گه علائم باليني از ام آر آي مهمتره) این صحبت واقعا درسته سمیه جون ، من در ام ار ای زیاد پلاک ندارم تا حدی که متخصص ام ار ای به دکترم نوشته بود که ام اس منتفیه در صورتی که من بیش از 20 ساله که ام اس دارم و علائم بالینی ام کاملا مشخصه ولی در ام ار ای تقریبا پلاکی دیده نمیشه !!!!!!
منم حالتی شبیه شما دارم,4 بار ام آر آی انجام دادم,توی 2 تا از عکسا دکتر با ماژیک علامت زده ولی هرچی دقت میکنم چیزی مشخص نیست.ولی متاسفانه از لحاظ علائم سرشار هستمconfusedConfused