وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
بهبود ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: بهبود ام اس (/Thread-%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

RE: بهبود ام اس - parivash - 2011/08/11

اقا فرید خدا رو شکر که الان خوبی.زمانی که داشتم مراحل حملتو می خوندم هی استرس داشتم که نکنه خدایی نکرده آخرش به این برسم که الان رو ویلچری.خدا رو شکر که حالت خوبه .خیلی خوشحالم از خوب بودنت

RE: بهبود ام اس - Azad - 2011/08/11

البته سود شرکت های کله گنده داروسازی هم باید روز به روز بیشتر بشه!
یعنی چی ملت بیان با رعایت طبیعت (گرمی یا سردی) خوراکیها، اختلالات جسمی و روحی رو از بین ببرن!؟
شاید هنوز اینترفرون ها سود کافی برای سازنده هاش نداشته که موقع عرضه داروی کارآمد تر رسیده باشه!

متأسفانه دنیامون شدیداً ناسالمه

RE: بهبود ام اس - sarir - 2011/08/12

man nemidunam in aghaye khodadadi kie vali rejim ghazaii to in bimari kheili moasere masalan khordan charbi ya ziyad khordan goosht avarezo tashdid mikone

RE: بهبود ام اس - earth - 2011/08/12

رژیم غذایی موثر فقط در مورد ام اس نیست. هرکسی می بایست بدونه که چه چیزهایی براش خوبه چه چیزهایی براش بده و این رو هیچکس نمی تونه حکم صادر کنه که مثلن دکتر خدادادی بیاد بگه اینو بخورید اونو نخورید. آدم بعد از یه مدت خودش دستش میاد که چه وقت سردیش می کنه چه وقت گرمیش می کنه. هیچ استانداردی هم برای حکم صادر کردن وجود نداره. فشار خون طبیعی برای همه یازده دوازده روی هشت نه می باشد اما من کسی رو می شناسم که فشارش همیشه شش و هفت است هر وقت که بره روی نه یعنی اینکه حالش خیلی بده. یا بالعکس کسی رو می شناسم که همیشه فشارش روی بیسته و خیلی مشکل حادی براش نیست که اگر من یا امثال من یه همچین فشاری داشته باشیم مساوی با مرگه. بنابراین حرف یکسان زدن در مورد اینکه این خوبه اون خوبه برای هر بیماری خوب نیست. کاری که آقای دکتر خدادادی توصیه کرده. البته من به غیر از شنیدن اسم این آقا چیز دیگه ای راجع بهشون نمی دونم. بچه ها تو رو خدا تو رو خدا تورو خدا با داروهاتون شوخی نکنید درسته که منافع یه سری شرکت های دارویی و شاید پزشکان استفاده مستمر یه تعدادی باشه ولی من به عنوان کسی که یه راهی رو تا امروز طی کردم ازتون خواهش می کنم با داروتون شوخی نکنید. ضمن اینکه من خودم حدود یک ماه بود نه به توصیه کسی فقط به خاطر دوست داشتن داشتم عسل و ارده می خوردم شدیدن دوست دارم کارم شده بود صبح به صبح یه دونه نون بربری می خریدم و با عسل و ارده می خوردم. انتهای ماه دیدم دارم آتیش می گیرم هرچی سردی می خوردم اثر نمی کرد. احساس می کردم شدم اژدها دهنم رو که باز می کنم الو آتیش بیرون میاد. خلاصه بازم بخت باهام یار بود به موقع فهمیدم و جلوی خودم رو گرفتم با توجه به اینکه خیلی دوست دارم دیگه نخوردم وگرنه بیچاره می شدم. مواظب خودتون باشید هیچ چیزی رو بی رویه استفاده نکنید با داروتون هم شوخی نکنید. هر کسی هم تجربه ای داره لطف کنه با قاطعیت به کسی توصیه نکنه. من عاجزانه از همتون خواهش می کنم. هیچ نفع و ضرری هم شامل حال من نمی شه. من فقط راهی رو که با وسواس هرچه تمامتر طی کردم رو براتون گفتم.

RE: بهبود ام اس - bitaa - 2011/08/16

مربي يوگاي منم ديگه تقريبا ويلچر نشين شده بوده اما به لطف خدا و همت خودشو يوگا ،الان تو تيم ملي يوگاس....
پس خوب شدن هر لحظه در حال وقوعه..
دوستتون دارم زياد

RE: بهبود ام اس - somaye_602000 - 2011/08/16

(2011/08/16, 09:48 AM)bitaa نوشته است: مربي يوگاي منم ديگه تقريبا ويلچر نشين شده بوده اما به لطف خدا و همت خودشو يوگا ،الان تو تيم ملي يوگاس....
پس خوب شدن هر لحظه در حال وقوعه..
دوستتون دارم زياد

بیتا جان مربیت دارویی هم مصرف کرد؟؟؟ یا تزریق؟ یا فقط خودش خودشو خوب کرد؟

RE: بهبود ام اس - kami - 2011/09/21

smiling یاده این تاپیک به خیر !!!!
چقد کل کل و دعوا بود توش ....

دمه شما گرم آقا فربود که این تاپیکو به سمت درستش هدایت کردی .

آنتی باقالی :

به نظر من اراده اولین حرفو توی مسیر بهبود ام اس میزنه .

نه رژیم نه دارو .

فقط اراده love28party0048.gif

RE: بهبود ام اس - mirzaee - 2011/09/21

بابا بی خیال icon_biggrin

RE: بهبود ام اس - ساغر - 2011/09/23

دکتر من میگه رژیم غذایی تاثیری نداره فقط غذاهای سرخ کرده نخور.اما دکتر قبلیم (دکتر شرف الدین) گفت: فلفل ،فست فود،شوید ،جعفری،جگر ،کاکائو و چندتا چیز دیگه رو مصرف نکنم.دوستم یه رژیم از اینترنت گرفت و به منم داد هر دومون رعایت کردیم خوردن چیزایی مثل چربی ،تندی ،ماست ، چای ، قهوه،،کاکائو و شکلات، رب گوجه،انواع سس ها،ماکارونی،قند وشکر وشیرینی جات،غذاهای سرخ کردنی،بادمجان،نوشابه های گازدار،و... رو ممنوع کرده بود.
و مصرف چیزایی مثل پنیر گوسفندی،شیر کم چرب،عسل ،بادام،روغن زیتون،ا مگا3،نان سبوس دار ،و غذاهایی که طبع گرم رو دارن مجاز دونسته بود.
من این رژیم رو به یک دکتر رژیم درمانی نشون دادم و تاییدش کرد.
البته دکترم گفت به خودت ریاضت ندهsmiling

RE: بهبود ام اس - Saina - 2011/09/23

سلام سلام love51love51love51

من که هم آمپولمو مرتب میزنم icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin

هم تغذیمو رعایت میکنم icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin

هم سعی میکنم استرس و عصبانیتم کم باشه icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin

هم ورزش میکنم icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin

هم به ارادم ایمان دارم icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin

هم به خدای مهربونم توکل کردم icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin

به نظرتون کافیه ؟؟؟ icon_cryicon_cryicon_cry